نصرالله زارعی، معاون توسعه شرکت مهندسی و توسعه نفت: آقای اوجی، تحصیلکرده دانشگاه صنعت نفت و عضو خانواده صنعت نفت است و مراتب و درجات را پله پله طی و در چند سال گذشته تجربه بخش های برون مرزی و پیمانکاری و کارآفرینی بخش خصوصی را نیز به تجربه های پیشین خود اضافه کرده است. علاوه بر همراهی کارکنان صنعت نفت، شرط دیگر موفقیت وزیر نفت پیشنهادی، حمایت و همراهی مجلس و پشتیبانی و حمایت دولت از اوست.

 علیرضا ضیغمی، معاون پیشین وزیر نفت در امور پالایش و پخش: آقای اوجی، انسانی جامع نگر، پرکار و متواضع است و امیدواریم با پیگیری ها، انتصاب مدیران شایسته، برگزاری نشست های منظم با کارکنان و بازدید از سایت ها و مناطق عملیاتی در استان ها و شهرستان ها، روحیه خوبی به کل صنعت نفت تزریق شود، همچنین امیدواریم همه از ایشان حمایت کنند و با کمک و حمایت مدیران و نیروهای انقلابی و جوان، صنعت نفت، صنعت موفقی در دولت سیزدهم باشد و من بسیار امیدوارم و انشاءالله سیاست های مقام معظم رهبری بدون کم و کاست تحقق یابد.

  ناصر عاشوری، دبیرکل انجمن صنفی صنعت پالایش نفت کشور: با اعلام حمایت از آقای اوجی امیدواریم در دولت جدید، سازوکارهای جدیدی برای مهار مصرف فراورده های نفتی به کار گرفته شود. ایشان با توجه به سوابقشان با صنعت نفت به صورت کامل آشنایی دارند و امیدواریم بدنه کارشناسی این صنعت نیز با ایشان همراهی کنند و ایشان نیز از دیدگاه کارشناسی نخبگان و کارشناسان این صنعت استفاده کند؛ زیرا همراهی پیکره کارشناسی در این صنعت، متضمن موفقیت و رشد و توسعه این صنعت خواهد بود.

 محسن خجسته مهر، معاون پیشین وزارت نفت: برنامه صیانت از ذخایر نفت و گاز و توجه جدی به دیپلماسی اقتصاد نفت و گاز در برنامه های وزیر پیشنهادی نفت قرار دارد. اوجی اشتغال پایدار، انجام مسئولیت های اجتماعی، محرومیت زدایی و اهتمام ویژه به سرمایه انسانی را جزء جدایی ناپذیر توسعه و سرمایه گذاری می داند و اینها از الزام های توسعه پایدار در صنعت نفت است.اصغر سهیلی پور، مدیر پیشین برنامه ریزی شرکت ملی گاز ایران: آقای اوجی در زمان حضور در شرکت ملی گاز به انجام امور زیربنایی توجه بیشتری داشت و فقط به دنبال کارهای نمایشی که به دو یا سه روستا گازرسانی شود، نبود. یکی از نکته های قابل توجه درباره آقای اوجی رشته تحصیلی او یعنی مهندسی نفت از دانشکده نفت آبادان است و تجربه کاری مطلوبی دارد.

 محمدرضا پور ابراهیمی داورانی، رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس: آقای اوجی که از بدنه وزارت نفت و دارای سوابق متمادی و تجارب در حوزه نفت است، مورد حمایت هستند. در نشست کمیسیون با ایشان توافق شد روش های نوین افزایش درآمدهای نفتی بویژه جایگزینی فراوری و فروش فراورده به جای خام فروشی، استفاده از بورس انرژی در فروش نفت، گاز و فراورده های نفتی، افزایش ظرفیت های فراوری و صادراتی محصولات نفتی و کاهش مصرف سوخت های فسیلی با توسعه انرژی های پاک توسعه یابد.

  سعید پاک سرشت، مدیر پیشین پژوهش و فناوری شرکت ملی گاز ایران: ویژگی های کاری آقای اوجی بسیار مثبت است، از این جهت که به طور کامل نسبت به مسائل حوزه های صنعت نفت و گاز اشراف دارد و ویژگی بسیار خوب ایشان قاطعیت در کارهاست. وجود چنین مدیرانی در رأس صنعت نفت و گاز می تواند به شتاب بخشیدن در امور و تصمیم گیری های قاطع کمک کند. سلامت کاری ایشان نکته دیگری است. به هر حال ما در صنعتی با ابعاد بسیار گسترده کار می کنیم و انتظارها و توقع ها از افراد زیاد است، اما ایشان بر سلامت کار بسیار دقت دارد.

 رمضانعلی سنگدوینی، عضو کمیسیون انرژی مجلس: ساماندهی سرمایه انسانی از مهم ترین اولویت ها در برنامه وزیر پیشنهادی نفت است و با توجه به اینکه ایشان از بدنه این صنعت است، در برنامه ارائه شده توجه ویژه ای به این موضوع داشته اند. وزیر پیشنهادی نفت خوشبختانه صنعت نفتی است و از نزدیک با مسائل و مشکلات این صنعت آشناست و باید به ایشان فرصت داد تا این اقدام ها را در صنعت اجرایی کند. آقای اوجی با توجه به پیشینه و سوابق خوبی که دارد و افزون بر آن از بدنه صنعت نفت بوده، گزینه خوبی در شرایط کنونی است. اوجی را از نزدیک می شناسم و ایشان نیرویی سالم، صادق، باتجربه و متخصص است، خوشبختانه شرایط ایشان در مجلس مساعد است و امیدواریم با رأی اعتماد بالایی به عنوان وزیر نفت انتخاب شود.

 موسی احمدی، نایب رئیس کمیسیون انرژی مجلس: اوجی از بدنه وزارت نفت است و انتخاب او به عنوان گزینه پیشنهادی وزارت نفت، تصمیمی درست و مؤثر است. اوجی از افراد باسابقه وزارت نفت است که آشنایی کاملی با این وزارتخانه دارد و می تواند برای حل مشکلات کارکنان صنعت نفت تصمیم های مؤثر و سازنده ای اتخاذ کند.

 سارا فلاحی، نماینده ایلام در مجلس: وزیر پیشنهادی نفت را فردی فسادستیز می دانم که می تواند صنعت نفت کشور را احیا کند. همچنین در حوزه صنعت نفت و گاز کشور سوابق مناسبی دارد. آقای اوجی برنامه های مناسبی برای توسعه صنعت نفت، توسعه میدان های مشترک نفتی، توسعه صنایع پایین دست نفت و پتروشیمی و... دارد و بدون شک رأی اعتماد نمایندگان را به دست می آورد.

 حمید حسینی، عضو هیأت مدیره اتحادیه صادرکنندگان فراورده های نفتی: در شرایط کنونی و در میان گزینه هایی که مطرح بودند آقای اوجی به دلیل طی کردن مراحل مختلف در صنعت نفت بهترین گزینه ای بود که می توانست معرفی شود. آقای اوجی هیچ وقت از نفت جدا نبوده و در شرایط کنونی جنگ اقتصادی گزینه قابل قبولی است. به دلیل ویژگی شخصیتی آقای اوجی هم مدیران فعلی و هم منتقدان کنونی آماده همکاری با او هستند و دست آقای اوجی برای استفاده از نیروهای پرتوان صنعت نفت باز است.

 

سلبعلی کریمی، مدیر سابق صنعت نفت: آقای اوجی به مشکلات صنعت نفت اشراف کامل دارد، عقبه ایشان نشان می دهد تجربه کافی را برای اداره صنعت نفت دارد و امیدوارم حضور وی و باور ایشان به جذب مدیران باسابقه و توانمند در ارکان صنعت نفت بتواند در کوتاه مدت آثار مثبت خود را نشان دهد. صنعت نفت باید از بحران سیاست زدگی عبور کند.

 مسعود سامی وند، مدیرعامل پیشین شرکت ذخیره سازی گاز طبیعی: آقای اوجی بسیار پرتلاش است، انرژی خوبی دارد، نیروهای خوب، مؤمن و متعهد را به کار می گیرد و اهل مشاوره و مشورت است. من پیش از آقای اوجی مدیرعامل ذخیره سازی گاز کشور شدم که در آن زمان دو پروژه مهم ذخیره سازی گاز برای نخستین بار در خاورمیانه انجام شد، آن هم در ایران و در زمانی که آقای اوجی مدیرعامل شرکت ملی گاز بود. آقای اوجی به سرمایه انسانی خیلی اهمیت می دهد و به واقع سرمایه انسانی را تقویت می کند و برای پیشرفت کارش از آدم های با ارزش، بادانش، صادق و با ایمان استفاده می کند و اهل رفیق بازی هم نیست و با کسی رودربایستی ندارد.

 رحیم زارع، سخنگوی کمیسیون ویژه جهش و رونق تولید در مجلس : آقای اوجی رزومه ای متناسب و برنامه هایی مدون برای توسعه و پیشرفت هرچه بیشتر صنعت نفت کشور دارد. برنامه های ایشان برای توسعه و پیشرفت این صنعت منسجم و راهگشاست.خوشبختانه گروه اقتصادی کابینه سیزدهم همراه و هماهنگ هستند.

 اقبال شاکری، عضو کمیسیون عمران مجلس: جواد اوجی از بدنه صنعت نفت است و این موضوع واکنش مثبت کارکنان نفتی را در پی داشته، با توجه به سابقه مرتبط، ایشان به نیازها، چالش ها و برنامه های وزارت نفت مسلط و آشنا هستند. با توجه   به موفقیت ها و کارنامه مثبت آقای اوجی امیدوارم ایشان بتوانند در تحقق برنامه های خود در وزارت نفت موفق باشند.

 جلال محمودزاده، نماینده مهاباد در مجلس: اوجی این توانمندی را دارد که در شرایط حساس کنونی کشور، از جمله شرایط اقتصادی و تحریم ها، با حضور در وزارت نفت موفق عمل کند. با توجه به پیشینه علمی و کاری وزیر پیشنهادی نفت از جمله آشنایی به همه امور و فعالیت های این صنعت و اشراف کامل به حوزه منابع انسانی، آقای اوجی نیاز به طی کردن زمان ندارد و از روز نخست می تواند کار خود را با اقتدار آغاز کند.

 محمدصالح جوکار، رئیس کمیسیون امور داخلی کشور و شوراها در مجلس: با توجه به سوابق درخشان آقای اوجی در وزارت نفت، وی جزو قوی ترین وزیران کابینه دولت سیزدهم به شمار می آید. بدون شک گزینه مطلوبی برای تصدی این وزارتخانه است،   باتوجه به سوابقی که آقای اوجی دارد و برنامه های مدونی که ارائه کرده، گزینه مطلوبی برای این وزارتخانه است. وزیر پیشنهادی نفت دارای سابقه، تجربه و کارهای مدیریتی در صنعت نفت و گاز کشور است و با بسیاری از مسائل، مشکلات و چالش های این صنعت آشنایی دارد و فردی است که می تواند برای حل مشکلات این وزارتخانه راهگشا باشد. ایشان جزو قوی ترین وزیران کابینه دولت سیزدهم هستند.

 علیرضا ورناصری قندعلی، عضو کمیسیون انرژی مجلس: جواد اوجی از نظر علم، تخصص و سابقه اجرایی فردی شایسته برای پست وزارت نفت است.  وزیر نفت باید به شرایط حاکم بر صنعت نفت اشراف کامل داشته باشد، از این رو خوشحالیم که وزیر پیشنهادی نفت، ویژگی های یک وزیر نفت را دارد.