مدیرعامل باشگاه پالایش نفت آبادان :

امسال هم مدعی قهرمانی هستیم

تشکیل تیم های پایه برای پشتوانه تیم اصلی طی سال های آینده است که من به این برنامه خوش بین هستم و حتی امیدوارم که هم امسال بتوانیم در لیگ برتر بدرخشیم وهم سال آینده از جوانان بیشتری در ترکیب تیممان بهره ببریم

رشته بسکتبال در نفت در این سال ها پیشرفت و رشد قابل ملاحظه ای داشته تا جایی که دو تیم پالایش نفت آبادان و پتروشیمی قبل از اینکه منحل شود، در ایران و آسیا آقایی کردند و چندین مقام قهرمانی را در کارنامه دارند.

تیم بسکتبال پالایش نفت آبادان در این سال ها در دو بخش مردان وزنان رشد چشمگیری داشته تا جایی که پله های ترقی را یکی پس از دیگری از لیگ های استانی شروع کردند و حالا به بالاترین سطح بسکتبال کشور رسیدند و به عنوان یکی از قطب های اصلی بسکتبال شناخته می شوند.

پالایش نفتی ها برای موفقیت در فصل پیشرو از همین حالا استارت زده اند و می خواهند با یک تیم قدرتمند وارد مسابقات شوند تا نتایج قابل قبولی بگیرند. با  احمد پارو مدیرعامل باشگاه پالایش نفت آبادان درباره وضعیت تیم بسکتبال این باشگاه و اینکه چه برنامه هایی برای حضور بهتر و قوی تر در لیگ برتر دارند، گفت وگویی کوتاه داشتیم که باهم می خوانیم.

   گویا امسال خیلی زود برای بستن تیم و جذب بازیکن استارت زده اید؟

بله، قصد داریم تیم خوبی را روانه مسابقات کنیم. از سوی دیگر با توجه به عوض شدن سرمربی و رفتن چند بازیکن، طبیعی بود که زودتر شروع کنیم.

   چه بازیکنانی را در نظر دارید جذب کنید؟

ما روی بازیکنان گران قیمت دست نگذاشتیم. متأسفانه نرخ دستمزد بسکتبالیست ها یکباره به صورت غیرمتعارف افزایش یافت، برای همین به دنبال بازیکنانی رفتیم که ارزان  و درعین حال  خوب باشند.البته ما هم با توجه به بودجه ای که داشتیم، توانستیم نفرات مطرحی را جذب کنیم.

  پس بازیکن جدید هم در این مدت کوتاه جذب کردید؟

بله، با چند بازیکن جدید مدنظر سرمربی به توافق رسیدیم و درنهایت  قرارداد بستیم. البته کار جذب بازیکن هنوز تمام نشده و قرار است برای پست 5 نیز با دو سه بازیکن مذاکره ای داشته باشیم و منتظرعقد قرارداد با بسکتبالیست های مدنظر باشیم.

     از بازیکنان فصل گذشته بازیکنی هم تمدید کرده است؟

از بازیکنان فصل گذشته در حال حاضر تنها با یک بازیکن تمدید کرده ایم ولی درمجموع با توجه به نفرات جوانی که داریم، هم من و هم سرمربی تیم به آنها بسیار خوش بین هستیم. البته ما بازیکنان باتجربه و بازی دیده ای را جذب کرده ایم و در کنار این نفرات بازیکنانی از بومی ها و جوان های منطقه و آبادان را هم داریم که سرشار از استعداد هستند که با توجه به تفکر و دیدگاهی که آقای توفیق، سرمربی تیم نسبت به بازیکنان جوان دارد، به نظرم امسال جوانان آبادانی این شانس را پیدا می کنند که دقایق بیشتری بازی کنند و ما هم به چشم اندازی که برای سال های آینده داریم، نزدیک تر خواهیم شد.

  پالایش نفت آبادان امسال هم مثل سال گذشته موفق عمل خواهد کرد؟

 به کسب موفقیت در فصل جاری لیگ برتر بسکتبال کشور خوش بین هستم و بازهم می توانیم مدعی قهرمانی باشیم، زیرا جوانان خوبی داریم و برخی از آن ها مثل محمدی، مرادی نسب و رنجبر، باتجربه هستند و مطمئناً در کنار سایر نفراتمان می توانند به موفقیت پالایش نفت آبادان کمک کنند.

 برنامه ای هم برای پرورش بازیکن دارید؟             

آقای توفیق، سرمربی تیم یک برنامه درازمدت سه ساله برای جوانان بسکتبالیست آبادانی به باشگاه ارائه داده است که  کار بر اساس این برنامه از هفته آینده با استعدادیابی و تشکیل تیم های نوجوانان و جوانان آغاز خواهد شد. تشکیل تیم های پایه برای پشتوانه تیم اصلی طی سال های آینده است که من به این برنامه خوش بین هستم و حتی امیدوارم که هم امسال بتوانیم در لیگ برتر بدرخشیم وهم سال آینده از جوانان بیشتری در ترکیب تیممان بهره ببریم.

  نبود هواداران چقدر درنتیجه گرفتن تیمتان در فصل گذشته تأثیر داشت؟

هواداران تیم بسکتبال پالایش نفت آبادان در این سال ها همیشه به بهترین نحو از تیم حمایت کردند. متأسفانه نبود آنها در سالن نمود داشت. من از   هواداران می خواهم هم صبور باشند و بازهم  مثل همیشه  از تیم حمایت کنند تا بتوانیم جایگاه خوبی درشان بسکتبال آبادان و مردم خوب شهر به دست آوریم.

 

 

سنگ نورد مناطق نفت خیز جنوب به تیم ملی  دعوت شد

فرزند یکی از کارکنان شرکت ملی مناطق نفت خیز جنوب به اردوی تیم ملی سنگ نوردی ایران دعوت شد.

اردوی آمادگی تیم ملی سنگ نوردی کشور از هفته گذشته در باشگاه پیام تهران آغازشده که علی طاهری ویس شوشتری از فرزندان کارکنان شرکت ملی مناطق نفت خیز جنوب، از سوی سرمربی تیم ملی سنگ نوردی کشورمان،  به این اردو فراخوانده شد.  در این اردو  ۲۵ سنگ نورد در ۲ بخش بانوان و آقایان از سوی سرمربی تیم ملی سنگ نوردی کشورمان دعوت شدند . اردوی تیم ملی سنگ نوردی کشورمان به مدت ۲۱ روز برگزار می شود . طاهری کسب مقام دوم کشوری جام پیام(اردیبهشت۹۴)، مقام هفتم رقابت های آسیایی 2016، مقام دوم کمباین(سه رشته) جام فجر کرمان(اردیبهشت ۹۶)، مقام دوم کمباین(سه رشته) زنجان(بهمن ۹۶) و مقام اول دانشجویی کشوری دانشگاه شریف(بهمن ۹۸) را در کارنامه ورزشی خود دارد.

 

صعود کارکنان مرکز انتقال نفت یزد به ارتفاعات طزرجان

گروهی از کارکنان شرکت خطوط لوله و مخابرات نفت ایران، منطقه جنوب شرق مرکز انتقال نفت یزد به ارتفاعات کوه طزرجان با ارتفاع 4 هزار مترواقع در شهرستان تفت، دسته جمعی صعود کردند.

 بهنام توکلی، رئیس علی البدل مراکز انتقال نفت منطقه که در این صعود کوهنوردان را همراهی کرده بود، گفت: به مناسبت 7 تیر سالگرد شهدای هفت تیر، جمعی از کارکنان مرکز انتقال نفت یزد ضمن کوه پیمایی با رعایت پروتکل های بهداشتی تا پناهگاه برف خانه ارتفاعات کوه طزرجان یاد و خاطره این شهدا را گرامی داشتند.

کوهستان برفی طزرجان با ارتفاع تقریبی 4 هزار متری از سطح دریا، که محل یخچال های دائم در زمان های گذشته بوده است، در جنوب شرقی کوه شیرکوه و در روستایی به همین نام در شهرستان تفت، استان یزد واقع شده است.

 

یکه تازی پارس جنوبی در فوتبال ساحلی

تیم فوتبال  پارس جنوبی در هفته دوم لیگ برتر فوتبال ساحلی باشگاه های ایران حریف خود را شش تایی کرد.

شاگردان مهین دوست درتیم فوتبال ساحلی پارس جنوبی درهفته دوم لیگ برتر فوتبال ساحلی در ورزشگاه شهرداری رودسر میهمان شاهین خزر بودند که موفق شدند با ارائه یک بازی برتر و پرگل حریف شمالی خود را با نتیجه 6 بر 2 شکست دهند تا در صدر جدول به یکه تازی خود ادامه داده باشند.

میلاد دریایی و مجتبی نجفی برای پارس جنوبی در گلزنی دبل کردند. همچنین احسان درا و آرش کرمی هرکدام یک گل در این دیدار به ثمر رساندند.

 پارس جنوبی در این دیدار که تیم برتر میدان بود، علاوه بر این۶ گل، موقعیت های زیادی برای گلزنی از دست داد. در این دیدار محمدجواد خسروی، دروازه بان پارس جنوبی به زیبایی پنالتی تیم میزبان را دفع کرد. 

 

می خواهیم دوباره قهرمان شویم

تیم فوتبال ساحلی پارس جنوبی فصل جدید لیگ برتر فوتبال ساحلی باشگاه های ایران را طوفانی آغاز کرده است.

پارس جنوبی مدافع عنوان قهرمانی است و سعی دارد که بازهم قهرمانی خود را در این مسابقات تکرار کند.

درباره وضعیت این تیم در شروع مسابقات و اینکه چه برنامه هایی برای قهرمانی دارند، با اکبر فرید، مدیر اجرایی تیم فوتبال ساحلی پارس جنوبی  گفت وگویی داشتیم که در ادامه می آید.

  دیراستارت زدیم

تیم پارس جنوبی متأسفانه برای فصل جدید خیلی دیر بسته شد و فقط برای هفته اول بازی ها ۶ ، ۷ جلسه تمرین رسمی بیشتر نداشتیم. زمانی که برای شروع تمرینات استارت زدیم، تقریباً به اندازه دو تیم از ما بازیکن جداشده بود . 7  بازیکن که کلاً از جمع ما جداشده بودند وهمچنین علی میرشکاری و محمد معصومی زاده به خاطر شرایط خدمت به گلساپوش یزد ملحق شده رفتند. سه نفر از بازیکنان در اردکان یزد، یک نفر در اصفهان و محمدجواد خسروی گلر اصلی و ملی پوشمان راهی شهرداری بندرعباس شده بود.

 تیم به سختی ولی خوب بسته شد

اکبر فرید در ادامه در خصوص بستن تیم در شرایطی سخت گفت:  با همکاری که با بقیه شد و نیز ازآنجایی که خود بازیکنان هم تمایل داشتند فوتبالشان را در پارس جنوبی ادامه بدهند، خسروی به تیم برگشت و نیز طی توافقاتی  که با تیم ریشه دار فوتبال ساحلی گلساپوش یزد انجام دادیم و همین طور موافقت مدیران این باشگاه  3 بازیکن دیگر بهنام های  عشقان ملک ، میر حسینی  و محمد معصومی زاده هم به پارس جنوبی اضافه شدند.

 از قهرمانی خود دفاع می کنیم

مدیر اجرایی تیم فوتبال ساحلی باشگاه درباره نتایج این تیم و اینکه به دنبال دفاع از قهرمانی خود هستند، گفت: در هفته اول مقابل پاس گناوه نتیجه خوبی گرفتیم و استارت بازی ها را با پیروزی شروع کردیم . بازی دوم مصافی سخت با شاهین خزر رودسر داشتیم . رودسر یکی از تیم های خوب لیگ را دارد و از مناطقی است که ابتدا فوتبال ساحلی آنجا شکل گرفته است و ازلحاظ فنی هم همیشه تیم قابل احترامی بوده اند. در این بازی هم موفق به کسب برد با نتیجه ۶ بر۲ شدیم. در ادامه همین طور قوی ادامه خواهیم داد تا از عنوان قهرمانی خود دفاع کنیم.

 اعتماد به جوانان

 اکبر فرید با اعلام اینکه معصومی زاده بعد از هفته دوم به تیم اضافه شد، گفت: خدا را شکر با یک برنامه ریزی و کار اصولی که در این سال ها پیش گرفته ایم، جوانان زیادی وارد تیم شده اند و امسال نیز علی کرمی، سبحان فاله و مهرزاد دهقانی ۳ جوان بااستعدادی هستند که به جمع ما پیوسته اند و برای تیم های امید و جوانان نیز می توانند بازی کنند. آنها این فصل در کنار بزرگانی مانند مسیر، معصومی، کیانی و خسروی کسب تجربه می کنند.

  تیم در شرایط فنی خوب قرار دارد

 اکبر فرید در ادامه به شرایط فنی خوبی تیم  اشاره کرد و گفت: خدا را شکر شرایط فنی تیم بسیار خوب است.  در کادر فنی آقایان رضا تأمینی، محمد میهن دوست، یاسر سلیمانی و پژمان کنترات چی به عنوان مربی گلرها حضور دارند.

 باوجود دیر اضافه شدن به لیگ و فشار زیادی که به بازیکنان و مربیان وارد شد اما از همه لحاظ به شرایط مطلوب و آرمانی رسیده ایم.

 می خواهیم دوباره قهرمان شویم

فرید با اشاره به نحوه گروه بندی و برگزاری مسابقات گفت: لیگ برتر فوتبال ساحلی کشور در دو گروه پنج تیمی در جریان است که پارس جنوبی در گروه A قرار دارد. بازی ها به صورت رفت وبرگشت هستند و در پایان، دو تیم اول هر گروه راهی دور نهایی که به صورت مجتمع انجام می شود، خواهند شد تا درنهایت قهرمان لیگ مشخص شود. ما هم امسال می خواهیم با ارائه بازی های خوب راهی فینال شویم تا بازهم قهرمانی دیگری به افتخارات پارس جنوبی اضافه کنیم.