دوست دارم همیشه بهترین بازیکن باشم

فلاح زاده: رتبه صنعت نفت آبادان در پایان فصل یک رقمی خواهد بود 

دروازه بان تیم فوتبال صنعت نفت آبادان با بسته نگه داشتن دروازه اش مقابل سایپا در جمع 10 دروازه بان برتر تاریخ لیگ برتر فوتبال ایران ازنظر تعداد کلین شیت قرار گرفت. تیم فوتبال صنعت نفت آبادان قبل از بازی در دربی نفتی ها به مصاف تیم سایپا رفت و موفق شد این تیم را شکست دهد. در شرایطی نفت به پیروزی ارزشمند مقابل سایپا دست یافت که در این بازی حامد فلاح زاده را درون دروازه داشت و این دروازه بان باتجربه موفق شد یک کلین شیت دیگر ثبت کند. فلاح زاده که سابقه حضور در نفت تهران راهم در کارنامه خود دارد، یکی از تأثیرگذارترین بازیکنان این  تیم به شمار می رود. دروازه بان صنعت نفت آبادان عقیده دارد  تیمش در پایان لیگ امسال یک رتبه تک رقمی و بهتر از سال گذشته را به دست می آورد. حضور در میان 10 دروازه بان برتر ایران با شصت وهفت کلین شیت و پیروز در دربی نفتی ها بهانه ای شد تا با حامد فلاح زاده، دروازه بان تیم فوتبال صنعت نفت آبادان گفت وگو کنیم.

  چه شد که صنعت نفت دوباره به روزهای خوب برگشت و از 3 بازی 7 امتیاز کسب کرد؟

متأسفانه در یک برهه 100 روزه ما دچار یک افت بد شدیم. هرچه کردیم و به هر دری زدیم، نتوانستیم برنده شویم. انگار تیم طلسم شده بود. از سوی دیگر تیم دچار یک استرس مزمن شده بود و ترس از نبردن باعث شده بود، نتوانیم مثل همیشه خوب باشیم و حتی بازی ساده خودمان را انجام دهیم. اما خدا را شکر بالاخره این طلسم شکست و به همان صنعت نفت همیشگی تبدیل شدیم.

  سرمربی تیم عقیده دارد اردوی تهران به شما کمک کرد از این بحران خارج شوید. فکرمی کنی اردوی تهران تأثیر داشته است ؟

 خدا را شکر توانستیم از بازی سایپا با یک پیروزی به خودمان بیاییم و همان تیم همیشگی شویم . درواقع این پیروزی باعث شد ترس بچه ها بریزد و از این بحران خارج شویم.  تیممان روند رو به رشدی داشته و در این تعطیلات شرایط خوبی را برای خودش درست کرده بود. تمرینات و برنامه آماده سازی خوبی داشتیم  که آقای پور موسوی هم به خوب بودن اردو اشاره داشتند برای همین این اردو خیلی به ما کمک کرد که بتوانیم طلسم ناکامی ها را بشکنیم.

   دردربی نفتی ها هم پیروز شدید؟

بازی خیلی سختی بود. ما یک از بهترین بازی های خودمان را مقابل نفت مسجدسلیمان انجام دادیم. نفت مسجدسلیمان با سرمربی جدیدش در چند دیدار نتیجه خوب گرفته بود و آمده بود که دست پر از میدان خارج شود ولی بچه ها خوب کارکردند و موفق شدند 3 امتیاز حیاتی دیگر را کسب کنند تا در جدول روند صعودی داشته باشیم.

  چرا صنعت نفت یکباره دچاربحران شد؟

ما مشکلات زیادی داشتم. متأسفانه این روزها تمام تیم ها مشکلات مادی  دارند و ماهم مستثنی نیستیم و شرایط را هم درک می کنیم اما شب عید به ما پولی پرداخت نشد و این باعث شد تیممان تحت فشار روحی قرار بگیرد. دومین عامل نتیجه نگرفتن مصدومان زیادمان بود و چند مهره تأثیرگذارمان را از دست دادیم و همین مسئله هم به ما ضربه زد اما با توجه به نتایج خوبی که دوباره گرفتیم و نیز موفقیت دربازی های آینده مان، صنعت نفت یک رتبه تک رقمی و بهتر از سال گذشته را به دست می آورد.

  از وضعیت خودت بگو. در بازگشت دوباره به دروازه صنعت نفت رکوددار هم شدی؟

ابتدا باید از کاظم فرحانی، مربی دروازه بان های تیم تشکر کنم، چون او زحمت می کشد و آمادگی من را در سطح خوبی نگه داشته است. شرایط من خوب است و بعد از مصدومیت جزئی ام آماده بازی شدم وخدا را شکر توانستم در بازی با سایپا کلین شیت کنم تا ازنظر تعداد کلین شیت دهمین دروازه بان تاریخ لیگ برتر شوم. هنوز۴تا۵ سال در شرایط حرفه ای فرصت دارم و امیدوارم در این بازه زمانی بتوانم این رکورد را بهتر از این کنم.

  فصل بعد هم در صنعت نفت می مانی؟

باید همه چیز را حرفه ای در نظر گرفت اما قطعاً اولویت من ماندن در صنعت نفت است و خوشحال می شوم شرایط به شکلی رقم بخورد که با تیمم تمدید کنم، اما در آینده با توجه به عملکردم برایم پیشنهاد خواهد آمد و فوتبال حرفه ای است و سعی می کنم بهترین انتخاب را داشته باشم.

  حامد فلاح زاده به تیم ملی هم فکرمی کند ؟

هرکسی آرزو دارد در تیم ملی کشورش بازی کند اما من همیشه ابتدا برای خودم هدف کوتاه مدت تعریف می کنم و هدفم این است که همیشه بهترین بازیکن زمین باشم و بهترین عملکرد را داشته باشم.

   هواداران آبادانی را چطور دیدی؟

اینجا بهترین هواداران دنیا را دارد. تمام فکر و ذکرشان و تمام زندگی شان فوتبال و صنعت نفت آبادان است. هواداران خونگرم آبادانی همیشه در شرایط بحرانی ما را حمایت کردند برای همین ماهم وظیفه داریم آنها را خوشحال کنیم. امیدوارم حداقل دربازی های بعدی نتایج خوبی بگیریم تا بتوانیم وضعیتمان را در جدول بهبود ببخشیم و آنها بازهم خوشحال باشند.

  ازعملکرد خودت  در این فصل تاکنون راضی هستی؟

من  نباید در مورد خودم نظر بدهم. این وظیفه کارشناسان و هواداران خونگرم صنعت نفت است. اما  امسال برای ما فصل خوبی بود و تلاش کردم تا عملکرد خوبی در تیم داشته باشم. بازهم باید یاد آوری و تأکید کنم نباید از زحمات کاظم فرحانی، مربی گلرهای صنعت نفت آبادان به راحتی گذشت؛ اگر از عملکردم راضی هستم، به خاطر تمرینات خوبی است که مربی برای من در نظر گرفته است. از ایشان تشکر می کنم که باعث پیشرفت من شدند.

  کارکردن با سیروس پور موسوی چطور است؟

آقای پور موسوی یکی از بهترین مربیان من و یکی از بهترین مربی های فوتبال ایران هستند که تاکنون دیده ام. تیم ماقبل از شروع فصل با جدایی 15 بازیکن و بسته بودن پنجره نقل وانتقالات وضعیت وحشتناکی داشت و خیلی ها تصور می کردند که صنعت نفت آبادان جزو گزینه های سقوط باشد. در آن زمان خیلی از مربیان قبول نمی کردند که هدایت این تیم را به عهده بگیرند، ولی آقای پورموسوی یک تیم بومی و خوب را تشکیل داد و خیلی از بازیکنان به خاطر ایشان به صنعت نفت آمدند. کار کردن با ایشان خیلی خوب است و خوشحال هستم که شاگردشان شدم.

  رتبه صنعت نفت را در انتهای فصل چگونه پیش بینی می کنی؟

اگراتفاق خاصی رخ ندهد وهمین روال را ادامه دهیم، رتبه صنعت نفت آبادان در پایان فصل تک رقمی خواهد بود. من فکرمی کنم بین 6 تیم اول قرار بگیریم.

  حالا که اهل پیش بینی تیمی هستی، فکرمی کنی چه تیم قهرمان لیگ برتر ایران شود؟

 پیش بینی خیلی سخت است، الان دو تیم پرسپولیس و سپاهان رقابت شانه به شانه ای باهم دارند ولی با تمام این اوصاف و نیز بازی هایی که دو تیم تا پایان لیگ در پیش دارند، من شانس قهرمانی پرسپولیس را بیشتر می دانم.

 

تیم ملی حفاری پیش از حضور در لیگ جهانی پاورلیفتینگ واکسینه می شود

مدیر فنی تیم پاورلیفتینگ ملی حفاری از درخواست این باشگاه برای واکسینه شدن اعضای این تیم پیش از حضور در رقابت های لیگ جهانی خبر داد. عباس مولا، مدیر فنی تیم پاورلیفتینگ ملی حفاری، با اشاره به قهرمانی تیم ملی حفاری در اولین دوره رقابت های لیگ برتر پاورلیفتینگ باشگاه های ایران گفت: وقتی که راه اندازی لیگ برتر پاورلیفتینگ مطرح شد، همان موقع باشگاه ملی حفاری به عنوان اولین باشگاه اعلام آمادگی کرد. سپس با توجه به سوابق خوب باشگاه حفاری، بهترین ها را جذب کردیم تا حضور موفقی در مسابقات داشته باشیم. لیگ برتر برگزار شد که سطح بسیار بالایی داشت و شاهد حضور تیم های خوبی ازجمله نیروی زمینی و بابلسر بودیم که رقابت خوبی با این تیم ها داشتیم. البته تیم ما از تجربه بیشتری برخوردار بود، ضمن اینکه مدیرعامل باشگاه حفاری، رئیس هیات خوزستان و مدیرکل ورزش و جوانان خوزستان، حمایت های خوبی داشتند که نتیجه آن نیز قهرمانی ملی حفاری در لیگ برتر شد. مدیر فنی تیم پاورلیفتینگ ملی حفاری بابیان اینکه خدا را شاکریم که روسفید شدیم، گفت: علاوه بر جام قهرمانی که از آن ما شد، حتی می توانستند کاپ اخلاق را هم به تیم ملی حفاری بدهند، زیرا بااخلاق ترین و فنی ترین تیم بود. مدیر فنی تیم ملی حفاری در خصوص داوری ها در این مسابقات گفت: با توجه به اینکه قرار بود دو تیم برتر به عنوان نماینده ایران در لیگ جهانی شرکت کنند، داوری مسابقات نیز در حد جهانی بود و مسابقات واقعاً باکیفیت برگزار شد. مولا در ادامه درباره درخواست باشگاه حفاری از فدراسیون برای واکسینه شدن اعضای این تیم گفت: با توجه به اینکه قرار است ماه آینده در لیگ جهانی که با حضور کشورهای مختلف برگزار می شود، شرکت کنیم، درخواست کردیم که اعضای تیم ملی حفاری برای حضور بدون دغدغه و نگرانی در این رویداد مهم، واکسینه شوند که در این زمینه با فدراسیون صحبت کردیم و آن ها از پیشنهاد ما استقبال کردند و قرار شد طی دو سه روز آینده جواب درخواست ما را بدهند. به هرحال باید تمام شرایط لازم مهیا شود تا حفاری بتواند در لیگ جهانی نیز قهرمان شود. درمجموع جامعه ورزش به واکسینه شدن نیاز دارد.

 

ملی حفاری فصل را با پیروزی تمام کرد

تیم فوتبال ملی حفاری اهواز که در گروه اول لیگ دسته دوم فوتبال ایران قرار داشت، فصل 1399- 1400 را با پیروزی تمام کرد.  شاگردان امین جعفری بعد از یک شروع  و پایان خوب در نیم فصل اول یکباره از نیم فصل دوم دچار بحران شدند تا جایی که به نیمه پایین جدول سقوط کردند و برای همین در روزها وهفته های پایان فصل تلاش سختی داشتند تا در لیگ دسته دوم باقی بمانند.  تیم فوتبال ملی حفاری اهواز همان طور که گفتیم به خاطر شرایط بد در هفته پایانی لیگ دسته دوم فوتبال ایران برای فرار از سقوط نیاز به کسب پیروزی در بازی خانگی مقابل ایرانجوان بوشهر داشت. شاگردان امین جعفری در یک مسابقه حساس که 3 امتیاز آن باعث می شد در لیگ باقی بمانند، موفق شدند با ارائه یک بازی منطقی و حساب شده با نتیجه 2 بر یک مقابل ایرانجوان بوشهر به برتری دست یابند تا 29 امتیازی شوند و در لیگ باقی بمانند. در این دیدار حساس خانگی رضا احمدیان و کوشا بختیاری زاده برای تیم فوتبال ملی حفاری اهواز و حمیدرضا نادری برای ایرانجوان گل زدند.