سرمربی پاورلیفتینگ حفاری:

حالا نوبت قهرمانی در باشگاه های جهان است

 اولین دوره لیگ پاورلیفتینگ ایران با قهرمانی تیم ملی حفاری اهواز به پایان رسید. بعد از حدود یک ماه رقابت ۹ تیم در دو گروه، دیدار فینال این رقابت ها به میزبانی سالن ۱۲ هزار نفری ورزشگاه آزادی برگزار شد. در این دیدار تیم های ملی حفاری اهواز و نیروی زمینی ارتش که به فینال راه پیدا کرده بودند، به مصاف هم رفتند که در نهایت، تیم ملی حفاری اهواز توانست با اقتدار عنوان قهرمانی اولین دوره لیگ پاورلیفتینگ را از آن خود کند. به منظور قهرمانی تیم ملی حفاری اهواز در مسابقات پاورلیفتینگ کشور و برنامه های این تیم برای حضور در جام باشگاه های جهان گفت وگویی با رضا حسین پور، سرمربی این تیم داشتیم که باهم می خوانیم.

   با بیوگرافی از خودتان شروع کنید.

سال ۱۳۵۹ در شهرستان شوشتر بدنیا آمدم. بیش از بیست سال است که در رشته بدن سازی و پرورش اندام مشغول به ورزش کردن هستم.

  چه شد و از چه زمانی رشته پرورش اندام را انتخاب و شروع کردید ؟

من قبل از اینکه  رشته بدنسازی و پرورش اندام را برای ورزش کردن انتخاب کنم، فوتبال بازی می کردم(در سطح استان) ولی به دلیل نداشتن پشتوانه و نامهربانی هایی که دیدم به رشته پرورش اندام  و بدن سازی روی آوردم. سال ۱۳۷۷ این رشته ورزشی را شروع کردم. دلیل انتخابم این بود که در یک رشته انفرادی بتوانم کسب افتخار کنم که با لطف خدا به خواسته ام رسیدم.

  در دوران فعالیت ورزشی خود چه عناوینی را کسب کردید؟

چندین بار در اوزان مختلف توانستم در رشته پاورلیفتینگ قهرمان کشور و استان خوزستان بشوم از جمله دوعنوان اولی، یک دومی و دو مقام سومی.

  فعالیت در عرصه مربیگری را از چه زمانی شروع کردید و چه مقام هایی را در این کسوت به دست آوردید؟

 از سال ۸۳ وارد عرصه مربیگری شدم و با تیم باشگاه خصوصی خودم و با شاگردانی که از ابتدا این ورزش را با خودم آغاز کرده بودند توانستم ۷ بار در رتبه های تیمی مختلف قهرمان کشوربشویم. همزمان در مقاطعی  که مسئول کمیته پاورلیفتینگ  استان خوزستان بودم، به عنوان سرمربی هم فعالیت می کردم. طی ۱۷ سال گذشته بیش از ۴۰ عنوان تیمی را در مسابقات باشگاه های کشور و قهرمانی کشور در رشته های پاورلیفتینگ، پرس سینه و ددلیفت به دست آوردم و این افتخار را دارم که بیش از ۳۰ شاگرد که این ورزش را با من آغاز کردند، قهرمان آسیا و کشور شدند و همچنین نزدیک ۷۰ نفر هم در سطح استان قهرمانی به دست آورده اند.

  تیرماه امسال به همراه تیم ملی حفاری اهواز قهرمان نخستین دوره رقابتهای پاورلیفتینگ کشور شدید، درخصوص این مسابقات بیشتر توضیح دهید؟

بله ابتدای تیرماه در اولین دوره مسابقات لیگ برتر پاورلیفتینگ کشور با تیم پرقدرت و یکدست ملی حفاری اهواز توانستیم با اقتدار تمام قهرمان این مسابقات بشویم و مجوز حضور در مسابقات لیگ باشگاه های جهان را بگیریم. مسابقات در سطح بسیار عالی برگزار شد.  این مسابقات از نظر کیفیت وزنه های ثبت شده و نیز برگزاری منظم و زیبا و همچنین داوری، فراتر از آسیا برگزار شد. در این دوره ماموران مبارزه با دوپینگ(وادا) حضور داشتند. مسابقات ابتدا به صورت رفت و برگشت و متمرکز در دو گروه الف و ب برگزار شد که تیم ملی حفاری اهواز در گروه (ب) به همراه تیم های نیروی زمینی ارتش، بهمن اسپرت تهران،هیات چهارمحال بختیاری حضور داشت که در مسابقه رفت و برگشت با کسب مجموع ۱۸۹ امتیاز از(۱۹۲ ممکن) و با صدرنشینی و اقتدار به مرحله نیم نهایی راه پیدا کردیم . در ادامه در مرحله نیمه نهایی توانستیم تیم خوب کرمانشاه را در ۸ وزن مسابقات شکست بدهیم و به فینال برسیم. در فینال هم مقتدرانه توانستیم برای سومین بار در طول این مسابقات تیم خوب نیروی زمینی ارتش رو در ۸ وزن ممکن شکست بدهیم و برای اولین بار قهرمان لیگ برتر پاورلیفتینگ کشور بشویم.

  به سطح بالای مسابقات اشاره کردید، فکرمی کردید که در این مسابقات قهرمان شوید؟ رمزموفقیت تیم ملی حفاری اهواز در این دوره از رقابت ها چه بود؟

ما از ابتدا که شروع به کار کردیم به غیر از قهرمانی به هیچ چیز دیگری فکر نمی کردیم. رمز موفقیت ملی حفاری  اهوازدر این مسابقات یک دست بودن،به معنای واقعی کلمه تیم بودن و انگیزه بالای ورزشکاران، مربیان، مسوولان باشگاه بود که این قهرمانی را در تاریخ برای اولین بار به نام تیم ملی حفاری اهواز ثبت کرد. سطح مسابقات در تمامی مراحل (گروهی، نیمه نهایی و فینال) بسیار بالا و فراتر از آسیا برگزار شد. برگزاری لیگ توسط فدراسیون بدنسازی حرکتی بسیار خوب در جهت رشد این ورزش و جا افتادن آن در اذهان عمومی بود که جا دارد از جناب  دکترنصیرزاده رئیس فدراسیون بدنسازی و پرورش اندام جمهوری اسلامی ایران تشکر کنم.

  نحوه حمایت از تیم شما برای حضور در این رقابتها چگونه بود؟  

خوشبختانه مسئولان شرکت ملی حفاری اهواز از ابتدای شروع کار از ما به خوبی حمایت کردند و در حد توانشان از انجام هیچ کاری دریغ نکردند.

  برای حضور در مسابقات قهرمانی باشگاه های جهان چه انتظاری از مسئولین و متولیان ورزش صنعت نفت دارید؟

از مسئولان  تقاضا دارم که از این تیم خوب و پرقدرت را برای حضور در مسابقات لیگ باشگاههای جهان همچون لیگ برتر حمایت کنند تا به امید خداوند بتوانیم روی سکوی قهرمانی قرار بگیریم.

 مسابقات پاورلیفتینگ باشگاه های جهان چه زمانی و کجا  برگزار می شود و برای حضور در این رقابتها چه برنامه ای در دستور کار دارید؟

این مسابقات سوم تا هشتم مرداد ماه برای اولین بار در ایران و در شهرستان ارومیه برگزار می شود. چند روزقبل از شروع مسابقات یک اردوی آماده سازی در تهران برگزار می کنیم و سه روز از قبل از شروع مسابقات  به شهر ارومیه  می رویم تا بچه ها با شرایط آب و هوایی خودشان را وفق بدهند و به امید خدا در ارومیه ارنج اصلی تیم را اعلام می کنیم که به مصاف حریفان بروند.

  درمسابقات پاورلیفتینگ کشور که به قهرمانی تیم ملی حفاری اهوازانجامید، چه نفراتی برای شما وزنه زدند؟

مهرداد ظفری، یونس محمدی، احمدرضا بابا احمدی،امیر اسدالله زاده ، امیر نور حسینی ، علی براتی، مهدی طهماسبی، جاوید عسکر زاده، مصطفی یزدانی ، محمدعلی محمدی ، علیرضا رضایی، علی اکبر سنایی، مهدی مافی غلامی (کپیتان تیم)، نفراتی بودند که در لیگ برای تیم ملی حفاری وزنه زدند.

 محسن حسین پور، سعید فاضلی در کادر فنی به عنوان مربی به من کمک کردند و رضا بذری سپرست تیم بود و عباس ملا هم به عنوان مدیر فنی در کنار تیم حضور داشت.

 در پایان جا دارد از مدیرعامل شرکت ملی حفاری ایران که با ارسال پیام تبریک و حمایت های بسیار عالی باعث دلگرمی بچه های تیم شدند تشکر کنم.از معاونین و مدیران و مسئولان باشگاه که با اشتیاق کامل برای استقبال ما در فرودگاه حضور داشتند، تشکر می کنم. ازآقای سید سالار محمدنیا، مدیرعامل باشگاه ملی حفاری که واقعا و با تمام وجود به همراه اردوان قاسمی عزیز در کنار تیم حضور داشتند و تمام سعی خودشان را برای رفاه بچه ها انجام دادند، سپاسگزارم .

 ازتک تک همه عزیزانی  که کمک کردند تا این تیم خودش را به عنوان اولین قهرمان لیگ در تاریخ این ورزش و ورزش کشور ثبت کند، تشکر می کنم و از همینجا ازآقای گلپایگانی مدیرعامل شرکت ملی حفاری ایران تقاضا دارم که از این تیم و این بچه ها برای حضور در مسابقات لیگ باشگاه های جهان حمایت ویژه کنند. این بچه های بی ادعا و خاکی همه از قهرمانان آسیا و جهان هستند که در مسابقات لیگ عاشقانه بوسه بر پیراهن ملی حفاری زدند .حالا نوبت قهرمانی در باشگاه های جهان است که امیدواریم با قرار گرفتن روی سکو دل همه را شاد کنیم.

 

سرمربی بسکتبال پالایش نفت آبادان انتخاب شد

ملی پوش اسبق بسکتبال آبادان و دبیر سابق فدراسیون بسکتبال به عنوان سرمربی تیم پالایش نفت آبادان انتخاب و معرفی شد. پس از اینکه حماد سامری، مربی موفق آبادانی از هدایت تیم بسکتبال پالایش نفت آبادان کناره گیری کرد، مسئولان این باشگاه هدایت تیم پالایش نفت را به علی توفیق خطاب سپردند. علی توفیق که در رده های مختلف تیم ملی بسکتبال بازی کرده، به مدت سه سال هم به عنوان دبیر فدراسیون بسکتبال ایران مشغول به کار بوده است. این مربی 53 ساله متولد شهر آبادان دارای مدرک دکترای مدیریت ورزش است و سابقه مربیگری تیم های پتروشیمی ماهشهر و دانشگاه آزاد اسلامی را در کارنامه دارد، ضمن اینکه مدتی هم به عنوان کمک مربی در تیم ملی بسکتبال مشغول فعالیت بوده است. پس از قطع همکاری حماد سامری و باشگاه پالایش نفت آبادان، مسئولان این باشگاه با گزینه هایی چون حاتمی، هاشمی و اسلامی وارد مذاکره شدند اما در نهایت هدایت آبادانی ها بازهم به یک خوزستانی سپرده شد. تیم پالایش نفت آبادان با هدایت حماد سامری در فصل گذشته روی سکوی چهارم لیگ برتر بسکتبال کشور ایستاد و فصل پیش از آن به مقام قهرمانی لیگ برتر ایران و مقام سوم جام باشگاه های آسیا رسید.

 

سقوط تیم فوتبال نفت و گاز گچساران به لیگ دسته سوم

تیم فوتبال نفت و گاز گچساران که تنها نماینده فوتبال استان کهگیلویه و بویراحمد هم در لیگ دسته دوم فوتبال ایران به شمار می رفت، به لیگ دسته سوم فوتبال کشور سقوط کرد.

 تیم فوتبال نفت و گاز گچساران  در هفته  25 و لیگ دسته دوم فوتبال کشور، ابتدا در ورزشگاه شهدای نفت دوگنبدان مقابل ایرانجوان بوشهر با تساوی یک-یک و سپس در تبریز مقابل تیم محتشم این شهر با نتیجه تساوی صفر بر صفر متوقف شد تا به لیگ دسته سوم کشور سقوط کند. تیم فوتبال نفت و گاز گچساران فصل خوبی را پشت سر نگذاشت. این تیم قبل از شروع فصل با بهمن فرازمند برای سرمربیگری به توافق رسید که قبل از شروع فصل این همکاری به خاطر عدم حضور فرازمند ملغی شد تا نفتی ها فصل را با جهانبخش جعفری به عنوان سرمربی شروع کنند.  نفت و گاز با جهانبخش جعفری روزهای خوبی را سپری نکرد و نتایج ناامیدکننده باعث شد که این مربی در ادامه   ازکار برکنار شود تا هدایت تیم را به اصغر طالب نسب بسپارند.  البته دراین بین دوباره بهمن فرازمند به عنوان مدیر فنی به تیم برگشت، اما اختلاف طالب نسب و فرازمند باعث شد او دوباره از تیم جدا شود تا طالب نسب به تنهایی کار را ادامه دهد.  انتخاب اشتباه و حضور مربیان و بازیکنان ضعیف از دلایل اصلی ناکامی نفتی ها در این فصل بود. تیم فوتبال نفت و گاز گچساران  که سابقه حضور در لیگ دسته اول کشور را نیز دارد و چند بار تا یک قدمی راه یابی به لیگ دسته آزادگان فوتبال پیش رفته بود،  در این فصل با کسب تنها 19 امتیاز از 25 بازی، در دو هفته مانده به پایان لیگ، به لیگ دسته سوم سقوط کرد تا یکی از ضعیف ترین نتایج دوران حضور خود در فوتبال کشور را گرفته باشد. تیم نفت و گاز گچساران در مسابقات امسال لیگ دسته دوم فوتبال کشور با  ۱۳باخت، چهار پیروزی و 7 تساوی 19 امتیاز کسب کرد تا قعرنشین گروه اول مسابقات فوتبال لیگ دسته دوم کشور باشد .این تیم در لیگ امسال ۱۰ گل زده و ۲۷ گل از حریفان دریافت کرده بود.

 

امیدهای حفاری اهواز قهرمان لیگ یک شدند

تیم فوتبال امیدهای ملی حفاری اهواز به مقام قهرمانی لیگ دسته اول امیدهای باشگاه های ایران دست یافت. بازی فینال لیگ دسته اول فوتبال امیدهای باشگاه های ایران  بین تیم های ملی حفاری اهواز و ملوان بندرانزلی در تهران برگزار شد که تیم ملی حفاری اهواز با نتیجه یک بر صفر مقابل حریف شمالی خود پیروز شد و جام قهرمانی را بالای سر برد. بنیامین رحمانی تک گل پیروزی بخش تیم  ملی حفاری اهواز را درون دروازه ملوان انزلی جای داد تا این بازی با برتری شاگردان عباس صفایی به پایان برسد. تیم های ملی حفاری اهواز و ملوان انزلی جواز صعود به لیگ برتر امیدهای کشور در فصل ورزشی 1400-1401 را به دست آوردند. سیدسالار محمدنیا، مدیرعامل باشگاه ملی حفاری اهواز طی پیامی قهرمانی تیم فوتبال امیدهای حفاری را تبریک گفت و ابراز امیدواری کرد این قهرمانی در لیگ برتر هم به دست بیاید.