صنعت نفت آبادان پیروز دربی نفتی ها

 

بازگشت روزهای خوب

تیم فوتبال صنعت نفت آبادان پس از هفته ها ناکامی، با پیروزی در دربی نفتی ها به دومین  برد متوالی خود رسید تا کاملا از بحران خارج شده باشد.

در هفته بیست و پنجم لیگ برتر فوتبال باشگاه های ایران در مسجد سلیمان شاهد دربی نفتی ها بودیم  جایی که تیم فوتبال صنعت نفت آبادان مهمان نفت این شهر بود.

تیم های فوتبال نفت مسجد سلیمان و صنعت نفت آبادان در ورزشگاه شهید بهنام محمدی به مصاف هم رفتند که این بازی در نهایت با برتری ۲ بر یک صنعت نفت آبادان به پایان رسید.

در نیمه اول بازی پایاپای و کم موقعیتی را از سوی دو تیم شاهد بودیم اما در نیمه دوم این نفت آبادان بود که در دقیقه ۵۴ توسط فاخر تهامی به گل رسید. در ادامه شاگردان محمود فکری توانستد توسط محبی به گل تساوی برسند، اما طالب ریکانی در دقیقه ۸۶ یک بار دیگر برای نفت آبادان گلزنی کرد تا این بازی با نتیجه ۲ بر یک به پایان برسد.

با این نتیجه نفت مسجد سلیمان با ۲۸ امتیاز در رده دوازدهم باقی ماند و نفت آبادان با این پیروزی ۳۲ امتیازی شد و تا رده نهم جدول بالا آمد.

اما باید در پایان دربی نفتی ها به این نکته اشاره کنیم که نفت آبادان دوباره به روزهای خوب برگشته و می خواهد جایگاه خوبی در لیگ کسب کند.

تیم فوتبال صنعت نفت آبادان لیگ برتر را خیره کننده آغاز کرد و خیلی زود توانست خود را به عنوان یک مدعی معرفی کند، البته خیلی زود هم نامش به دلیل مشکلات فراوان همچون کمبود بازیکن خلاق، از لیست مدعیان خارج شد.

صنعت نفت آبادان که در لیگ بیستم از جمله تیم هایی است که به خوبی به جوانان فرصت داده است و البته باعث احیای بازیکنان باتجربه ای چون بیت سعید، خالدی، ریکانی و خالقی فر هم شد، بسیار امیدوار بود که در پایان لیگ، حداقل به سهمیه آسیایی برسد اما نفتی ها یکباره در لاک خود فرو رفتند و شعله های موفقیت نفت فروکش کرد و هفته ها ناکامی و ۱۳ هفته بدونِ برد را تجربه کرد.

اما وقفه در لیگ، به کام آبادانی ها خوش شد و شاگردان پورموسوی، هم از نظر فنی و هم روحی روانی احیا شدند.

آبادانی ها در اولین بازی خود پس از این وقفه، سایپا را شکست دادند و برد در دربی نفتی ها نیز دومین برد متوالی نفت بود.

 پیروزی هایی که حاصل بهای مجدد پورموسوی به جوانانش و البته بازگشت خودباوری به مهره های باتجربه این تیم است.حالا مجددا شادی به مردم آبادان برگشته است و امیدوارند که تا پایان لیگ با تداوم این موفقیت، حداقل صنعت نفت شهرشان به جایگاه خوبی برسد. نفت که با ناکامی های متوالی تا منطقه خطر هم پیش رفت، حالا با این دو برد متوالی تا حدودی در جدول به ثبات رسیده و در رده نهم قرار دارد. نفت اگر با همین فرمان حرکت کند، می تواند حداقل رتبه تک رقمی خوبی کسب کند.

 

سرمربی تیم حفاری اهواز معرفی شد

سرمربی تیم فوتسال ملی حفاری اهواز از سوی مدیرعامل این باشگاه برای هدایت این تیم در لیگ برتر معرفی شد.

بر این اساس در حکمی از سوی مدیرعامل باشگاه ملی حفاری اهواز، محمدرضا داودی نژاد به عنوان سرمربی جدید تیم فوتسال حفاری معرفی شد و هدایت این تیم در فصل 1400-1401 لیگ برتر فوتسال ایران را به عهده خواهد داشت.

محمدرضا داودی نژاد پیش تر نیز سابقه هدایت تیم حفاری اهواز را داشته وهمراه با این تیم به مقام سوم لیگ برتر فوتسال دست یافته است.

پیش از این نیز کیاوش علاسوند هدایت ملی حفاری را به عهده داشت.

باشگاه ملی حفاری امیدوار است با سیاست جوان گرایی و بومی گرایی که در پیش گرفته است، امسال بتواند در جایگاهی بهتر از فصول قبل قرار بگیرد.

 

پورموسوی:    با پیروزی در دربی به خودباوری بازگشتیم

سیروس پورموسوی، سر مربی تیم فوتبال صنعت نفت آبادان گفت: شناخت و ارزیابی خوب از تاکتیک تیم نفت مسجد سلیمان سبب برتری تیم ما شد .

پور موسوی پس از پیروزی ۲ بر ۱ تیمش در مسجد سلیمان مقابل شاگردان فکری در دربی نفتی ها گفت: اول از هر چیزی از دو تیم تشکر می کنم که در این هوای گرم خیلی پرتلاش ظاهر شدند. یک تشکر ویژه هم از بازیکنانم دارم که بسیار خوب و تاکتیک پذیر ظاهر شدند. به هفته های پایانی نزدیک شده ایم و تیم ها شناخت خوبی از هم دارند. سعی کردیم در هفته پیش عملکرد این تیم را در فاز دفاعی و فاز حمله ارزیابی کنیم و موفق هم بودیم. ما می دانستیم  که آبادانی ها ضربات اول را خوب می زنند و روی ارسال ها خوب هستند و به دنبال توپ های دوم هستند. تمهیداتی داشتیم برای استفاده آنها از توپ های دوم که توانستیم این تاکتیک قالب را خنثی کنیم.

 سرمربی صنعت نفت آبادان در ادامه با اشاره به شرایط خوب نفت آبادان که با دو پیروزی در دو هفته اخیربا پیروزی همراه بود، گفت: اردوی خیلی خوبی در تهران داشتیم و ۲۰ جلسه تمرین کردیم. شرایط جسمانی و تاکتیکی خوب شد. دو بازی با ۶ امتیاز کسب کردیم و به خودباوری گذشته بازگشتیم.

پورموسوی در ادامه به شرایط آب و هوا پرداخت و گفت: تمرین کردن در دمای ۵۰ درجه سخت است و گاهی رطوبت ۷۰ درصد می شود. در این شرایط بچه ها بدون هیچ چشمداشتی با غیرت تمرین و بازی می کنند. الان موقع حمایت کردن از تیم است و خواهش می کنم مسئولان در این شرایط به تیم توجه داشته باشند.

 

فکری: حق ما باخت در دربی نبود

محمود فکری سرمربی تیم فوتبال نفت مسجد سلیمان پس از دیدار با نفت آبادان گفت: از بازیکنان تیمم که دردربی نفتی ها خیلی زحمت کشیدند و تلاش زیادی انجام دادند، تشکر می کنم. ما در این بازی همه کار کردیم و متاسفانه  فقط برنده نشدیم. البته به صنعت نفت هم تبریک می گویم؛ آنها از فرصت های خود به نحو احسن استفاده کردند و توانستند برنده شوند.سرمربی نفت مسجد سلیمان که از قضاوت داوران در دربی ناراحت بود، در خصوص عملکرد کمک داوران در دربی نفتی ها گفت: متاسفانه نمی دانم داوران کنار را چطور انتخاب می کنند؛ یکی از داوران کناری حتی پس از پایان مسابقه هم می لرزید و به بیرون از زمین می آمد. فاصله داور وسط تا داور کنار به صحنه پنالتی نزدیک تر بود، اما نمی دانم چطور آن خطا را گرفتند.محمود فکری ادامه داد: امیدوارم این قضاوت مغرضانه نباشد و دوستان کارشناس داوری نظر بدهند. از زاویه ای که ما دیدیم، پنالتی نبود و به نظرم کمک داور عجله کرد چون داور وسط به صحنه نزدیک تر بود و داور می توانست تصمیم نهایی را بگیرد. اگر قرار است ما از لیگ برتر حذف شویم، بگویند اصلا دیگر بازی نکنیم و خیلی کار را سخت نکنند.

فکری در خصوص اینکه آیا نفت می تواند در لیگ برتربماند؟ گفت: تمام فکر  من و اعضای کادرفنی تیم این است که تیم در لیگ برتر بماند و دستور کارمان   حفظ تیم در حاشیه امن است ولی متاسفانه یک سری صحنه ها مثل داروی ها پیش می آید که آدم دلسرد می شود و آدم نمی داند عمدی است یا غیرعمد. امیدوارم این اشتباهات سهوی باشد. به هرحال سعی می کنیم تیم را در لیگ برتر نگه داریم و مطمئنا همینطور خواهد بود.