60  روز موفق با محمود فکری

همدلی و انگیزه؛  برگ برنده فوتبال نفت مسجد سلیمان

تیم فوتبال نفت مسجدسلیمان پس از آن حواشی بسیار، اکنون با محمود فکری در حال طی کردن همان راه موفق سابق در لیگ دسته یک است.

60 روز از حضور محمود فکری به عنوان سرمربی جدید درتیم فوتبال نفت مسجدسلیمان می گذرد، روزهای موفقی که نشان می دهد نفت مسجد سلیمان مجددا در حال طی کردن راه موفق فصل گذشته و البته همان راه موفق در لیگ دسته یک با فکری است که به صعود نفتی های سلیمان  به لیگ برتر ختم شد.

تیم فوتبال نفت مسجدسلیمان لیگ بیستم را با مشکلات فراوان آغاز کرد، از نامشخص بودن تکلیف حضور در لیگ برتر، نبود بودجه مشخص و چگونگی تیم داری گرفته تا استعفای مجتبی حسینی تنها چند روز پس از پذیرفتن هدایت نفت که همه و همه باعث شد روزهای خوبی را برای این تیم نفتی در ادامه راه شاهد نباشیم.

البته مشکلات و حواشی نفت در لیگ بیستم به همین جا ختم نشد، تغییر و تحولات در کادر مدیریتی  و اعضای هیات مدیره باشگاه، رفتن مهران دوست و بازگشت دوباره نظری به عنوان مدیر عامل و در نهایت جدایی پر سر و صدای مجتبی حسینی، سرمربی تیم پس از ۱۹ هفته را هم باید به دیگر حواشی این تیم اضافه کرد. البته بازهم  پس از رفتن حسینی به ذوب آهن، حاشیه ها تمام نشد. مسئولان باشگاه نیز داریوش یزدی را به عنوان سرمربی جدید تیم فوتبال خود انتخاب کردند اما یزدی هم پس از حضوری کوتاه مدت و عملکردی ضعیف روی نیمکت نفت، از این تیم جدا شد تا اوضاع بحرانی تر از گذشته شود.  اما مسئولان باشگاه در بامداد ۱۷ فروردین ماه، با محمود فکری قرارداد همکاری به عنوان سرمربی جدید امضا کردند تا برگ جدیدی در دفتر باشگاه باز شود.

شروع کار محمود فکری در نفت مسجدسلیمان با تساوی خارج از خانه مقابل سپاهان بود. بازی با کیفیتی که از سوی نفت به نمایش گذاشته شد، مورد تمجید کارشناسان و پیشکسوتان فوتبال نیز قرار گرفت. اما آنچه بیشتر از این تک امتیاز به چشم آمد، تحول روحی روانی و افزایش انگیزه بازیکنان نفت بود که خود آنها هم با قرار دادن وضعیت مشترک اینستاگرامی با شعار« اتحاد – هوادار– نفت» و «همه برای یک قلب می تپیم، هستیم بر آن عهدی که بستیم» نشان دادند، همدلی و رفاقت که در این تیم به دلیل حواشی و مشکلات، کم رنگ شده بود، دوباره قوت گرفته است. همدلی و اتحادی که البته خود بازیکنان تیم آن را نشات گرفته از حضور فکری در نفت اعلام کردند.

 موفقیت دوباره تیم فوتبال نفت مسجد سلیمان که در مقطعی به دلیل حواشی بسیار تا آستانه فروپاشی نیز پیش رفته بود ، ادامه پیدا کرد و نفتی های سلیمان  توانستند با دو برد پی درپی مقابل مس رفسنجان و ماشین سازی، گام  بلندتری برای رسیدن به حاشیه امن و حتی قرار گرفتن در جایگاه تک رقمی بردارند.

پیروزی به موقع تیم فوتبال نفت مسجدسلیمان مقابل ماشین سازی که فکری و شاگردانش را یک قدم دیگر به سوی هدف شان نزدیک تر کرد، نشان می دهد در 60 روز گذشته از حضور فکری در نفت، نه تنها همدلی، اتحاد و تدابیر این مربی منجر به رقم خوردن این نتایج شده است، بلکه خود فکری هم که شاید ناخواسته از استقلال تهران جدا شد، با انگیزه تر از قبل به دنبال اثبات خود در عرصه مربیگری به فوتبال ایران با نتیجه گیری در نفت مسجد سلیمان است.

القای همدلی و انگیزه به بازیکنان نفت مسجدسلیمان، تاکنون برگ برنده محمود فکری بوده و به نظر می رسد اگر نفت با همین فرمانِ انگیزه، همدلی و تلاش مضاعف به کار خود ادامه دهد و مسئولان باشگاه نیز در فراهم کردن شرایط لازم برای تیم از هیچ تلاشی دریغ نکنند، این تیم در پایان لیگ بیستم می تواند به جایگاه مناسب و در خورشان فوتبال مسجدسلیمان و نفت دست پیدا کند؛ جایگاهی که البته تحقق آن به پای کار بودن مسئولان استانی و نیز مدیران نفتی، نیاز مبرم دارد.

 

مدیر تیم فوتبال صنعت نفت آبادان:

اردوی تهران به بهتر شدن تیم خیلی کمک می کند

 مدیر تیم فوتبال صنعت نفت آبادان با بیان اینکه امیدوار است در ادامه مسابقات لیگ برتر آسیب دیدگی دیگر گریبان گیر تیم نشود، گفت: هر سه بازیکنی که از لیست ما به دلیل پارگی رباط صلیبی خارج شدند، خوب و تاثیرگذار بودند که البته پیدا کردن جایگزین مطمئن مثل اهل شاخه در دفاع میانی خیلی سخت است.

علی فیروزی  درباره آخرین وضعیت صنعت نفت آبادان در اردوی تهران، گفت: شرایط تیم تاکنون خوب است و بازیکنان مان تمرینات خوبی را با برنامه ریزی کادرفنی انجام می دهند. همچنین تمام امکانات لازم در اختیار بازیکنان است تا بتوانند با شرایط بهتری تمرین کنند.

 مدیرتیم فوتبال صنعت نفت آبادان با اشاره به بهتر شدن شرایط روحی روانی بازیکنان نفت، افزود: امیدوارم در ادامه مسابقات مشکل گذشته یعنی آسیب دیدگی دیگر گریبان گیر تیم نشود. تا این جای کار سه بازیکن را به دلیل پارگی رباط صلیبی از دست داده ایم که شرایط تیم را سخت کرده است.

فیروزی در خصوص خط دفاع این تیم، گفت: وضعیت تیم در خط دفاعی با توجه به مصدومیت اهل شاخه که از بازیکنان تاثیرگذار ما بوده است نیاز به بهتر شدن دارد زیرا جایگزین او در بازی با استقلال تهران از زمین اخراج شد و طبیعتاً او را هم در بازی آینده نداریم و کادرفنی باید در اردوی تهران، بازیکنی را برای این پست آماده کند و به نظر من این اردو فرصت خوبی است تا بتوانیم یک بازیکن جدید را آماده کنیم.

مدیر تیم صنعت نفت آبادان با بیان این که هر سه بازیکنی که از لیست ما به دلیل پارگی رباط صلیبی خارج شدند، خوب و تاثیرگذار بودند، عنوان کرد: البته پیدا کردن جایگزین مطمئن مثل اهل شاخه در دفاع میانی خیلی سخت است. او و طیبی، ترکیب خوبی در خط دفاع تیم بودند و به خوبی همدیگر را درک می کردند. البته قطعاً پورموسوی از یک جوانِ جسور و باانگیزه استفاده خواهد کرد.

فیروزی با اشاره به شرایط خوب این تیم در اردوی تهران و در شرایط آب وهوایی مناسب، گفت: واقعاً شرایط تمرین کردن در آب وهوای خوزستان سخت است و کارایی بازیکنان را پایین می آورد و همین نیز می تواند در روند کاری تیم تأثیر بگذارد که برگزاری اردو در تهران در این مقطع زمانی می تواند کمک شایانی به بهتر شدن وضعیت جسمی و روحی بازیکنان کند.

 

بسکتبال پالایش نفت آبادان  بر سر دوراهی سامری یا هاشمی

باشگاه پالایش نفت آبادان از سرمربی فصل گذشته خود برای ادامه همکاری در فصل آینده لیگ برتر کشور برنامه خواسته است.

این درخواست در حالی مطرح شده  که یازدهم خردادماه حماد سامری سرمربی سه فصل اخیر تیم بسکتبال پالایش نفت آبادان با انتشار پستی در صفحه شخصی خود در اینستاگرام خبر جدایی اش از جمع آبادانی ها را اعلام کرد، اما مدیرعامل این باشگاه نیز اعلام کرده که از این مربی برای فصل جدید رقابت های لیگ برتر برنامه خواسته اند.

البته بر اساس شنیده ها سامری تنها گزینه نفتی ها برای سرمربیگری تیم پالایش نفت آبادان نیست و این باشگاه گزینه های دیگری را هم مدنظر دارد. اگرچه پارو مدیرعامل این باشگاه می گوید که اولویت باشگاه پالایش نفت برای تیم داری، همیشه گزینه های بومی بوده است اما اخیراً از مصطفی هاشمی به عنوان اصلی ترین گزینه سرمربیگری این تیم در فصل جدید لیگ برتر بسکتبال کشور نام برده می شود. حالا باید دید سامری به کار خود در آبادان ادامه می دهد یا هاشمی رسماً به عنوان سرمربی معرفی خواهد شد. نفت دو فصل پیش موفق شد با سرمربیگری سامری به قهرمانی لیگ برتر دست پیدا کند. این تیم امسال نیز با هدایت همین مربی به عنوان چهارمی رسید.

 

 

سرمربی تیم فوتسال ملی حفاری اهواز:

بازیکنانم باشرافت بازی کردند

سرمربی تیم فوتسال بانوان ملی حفاری اهواز با تمجید از عملکرد تیمش مقابل سایپا، در آخرین بازی لیگ که منجر به قهرمانی پالایش نفت آبادان شد، گفت: بازیکنانم در آخرین بازی که حکم تشریفاتی برای آنان داشت باشرافت بازی کردند و تمام تلاش خود را کردند تا یک بازی خوب ارائه دهند و خود را ثابت کنند.

فروزان سلیمانی پس از پیروزی تیمش در هفته پایانی لیگ برتر فوتسال بانوان باشگاه های ایران مقابل حریف سنتی خود سایپا گفت: ابتدا باید به تمام تیم هایی که با وجود کرونا در این فصل از رقابت های لیگ برتر شرکت کردند و خطر را پذیرفتند و همچنین خانم نصیری و دیگر مسئولان فدراسیون و برگزارکننده لیگ، خسته نباشید می گویم. امیدوارم زودتر کرونا ریشه کن شود و مسابقات باکیفیت تری را نسبت به سال های گذشته ببینیم.

و اما در مورد بازی مقابل سایپا که به دنبال قهرمانی و پیروزی بود باید بگویم بازیکنانم باشرافت بازی کردند و تمام تلاش خود را کردند تا یک بازی خوب ارائه دهند و خود را ثابت کنند که به آن ها تبریک و خسته نباشید می گویم. به تیم خوب سایپا هم خسته نباشید می گویم. همچنین باید قدردانی ویژه از خانم زیبا سرپرست با تجربه تیم و مدیرعامل باشگاه حفاری داشته باشم. سرمربی تیم فوتسال بانوان ملی حفاری در مورد قهرمانی پالایش نفت آبادان گفت: قهرمانی مبارک تیم پالایش نفت آبادان باشد و به عنوان یک خوزستانی خوشحال هستم.

 سلیمانی درباره ادامه همکاری با ملی حفاری در فصل بعد گفت: هنوز برنامه ای در این زمینه نیست و همه چیز به سیاست های باشگاه بستگی دارد. ممکن است باشم یا نباشم. باید مدیران باشگاه تصمیم بگیرند. ما مربیان هم باید حرفه ای فکر کنیم، ممکن است امروز باشیم و دو روز دیگر در تیم دیگری باشیم.