سرمربی تیم فوتسال بانوان پالایش نفت آبادان:

شاگردانم سزاوار قهرمانی بودند

تیم فوتسال بانوان پالایش نفت آبادان موفق شد، برای دومین بار قهرمان لیگ برتر فوتسال بانوان باشگاه های ایران در شانزدهمین دوره این رقابت ها شود.  سرمربی این تیم قهرمانی را حق شاگردانش می داند و عقیده دارد آن ها مزد تلاش و سختی هایی که در طول فصل را کشیدند، گرفتند.  نرگس علوانی می گوید به شاگردانش باور داشته و حتی بعد از باخت به سایپا می دانسته در هفته پایانی تیمش قهرمان می شود. علوانی سطح لیگ را در فصلی که گذشت بسیار باکیفیت ارزیابی کرد و گفت: وقتی کار قهرمانی به هفته آخر کشیده شد یعنی سطح لیگ بالا بوده و هیچ تیمی از پیش برنده و قهرمان نیست.  سرمربی پالایش نفت آبادان اظهار داشت: فعلاً صحبتی برای تمید قرارداد نداشته ولی اگر شرایط فراهم باشد دوست دارد که با نفتی ها برای فصل بعد هم به کارش ادامه دهد. علوانی به بازی شرافتمندانه ملی حفاری هم اشاره می کند و گفت: آن ها شرافت در فوتسال  را معنا کردند.

با سرمربی تیم پالایش نفت آبادان بعد از قهرمانی گفتگویی داشتیم که در ادامه می خوانید.

  از قهرمانی پالایش نفت آبادان بگویید ؟

خب من من قهرمانی در تمام رده های سنی را تجربه کرده بودم ولی تاکنون طعم قهرمانی در لیگ برتر را نچشیده بودم و به نظرم تجربه بسیار خوب و متفاوتی بود و خدا را شکر می کنم که بار دیگر لطف خدا شامل حال من شد و توانستیم در دیداری حساس با هیات خراسان رضوی در ثانیه های پایانی بازی را ببریم و قهرمان شویم. از ابتدای فصل، شاکله تیم ما و نوع بازی هایمان نشان می داد که توانایی و پتانسیل قهرمانی را داریم که باید از تک تک بازیکنانم و همکارانم در کادر فنی و مسئولان باشگاه، تشکر ویژه داشته باشم.

  گویا داوری این بازی مشکل داشت و حتی درباره پنالتی که برای شما در دقایق پایانی گرفته شد حرف زیاده بوده است ؟

به عقیده من اتفاقاً بازی بسیار خوب بود و ازنظر داوری هم هیچ مشکلی نداشت که حریف تیمش را بیرون بکشد. جالب است در دیدار رفت با هیات خراسان باوجود اینکه تیمم با حساب ۴ بر یک برنده شد، داور در نیمه نخست آن بازی واقعاً بد بود و هرچقدر بگویم کم گفته ام اما تلاش کردیم اعتراض بی مورد نداشته باشیم و حتی بعدازاینکه فیلم را برای خود داوران فرستادم، حق را به من دادند. بالاخره تیمی که بازنده باشد به داوری اعتراض دارد. به عقیده من باید شجاعت داور را ستود که در دقایق پایانی پنالتی گرفت و نگذاشت حقی از تیم من ضایع شود.

  کلاً همیشه درباره داوری ها این گونه صحبت می کنید ؟

بله من همیشه هر داوری که خوب کار کند، از او دفاع می کنم. البته امسال در امر قضاوت ها فراز و نشیب داشتیم اما داوری دیدار با خراسان رضوی در آبادان به صورتی نبود که در مورد آن گفته شد. حتی کارشناسان داوری هم درباره آن پنالتی که به سود تیم ما گرفته شود و خراسان در اعتراض به آن تیمش را بیرون کشاند، اعلام کردند که پنالتی به درستی گرفته شده بود. به نظرم داوری عالی بود و هیچ مشکلی نبود و داوری در بازی اصلاً تأثیرگذار نبود.

  تیم حریف به نشانه اعتراض زمین بازی را برای دقایقی ترک کرد ؟

بله متأسفانه همین طور بود . این شیوه اعتراض دیگر در فوتبال و فوتسال منسوخ شده است. تیم خراسان حدود ۳۰ دقیقه زمین را ترک کرد ولی نه من و نه بازیکنانم، حرفی نزدیم و حتی خود من هم سمت داور و خانم شریف سرمربی تیم خراسان نرفتم چون شرایط او به صورتی بود که گفتم فعلاً نزد او نروم بهتر است. تنها یک بار از داور پرسیدم که حریف چقدر زمان دارد که به بازی برگردد که به من گفتند، در حال صحبت با تیم خراسان برای بازگشت به زمین و ادامه بازی هستند. خانم فتحی داور این دیدار در آسیا و اروپا سوت می زند و نباید در کشور خودش به او بی احترامی شود و این برای شخص من قابل درک نیست و واقعاً ناراحت کننده است. باید از داوران و حتی آن هایی که تجربه کم دارند، حمایت کنیم. البته من همیشه به این موضوع تأکید داشته ام که باید برای بازی های حساس از داوران خوب استفاده شود تا خدای نکرده اشتباه سهوی هم پیش نیاید. به هرحال من قدردان داوران بازی با خراسان رضوی هستم و قضاوت خوبی داشتند. به نظرم درباره داوری تیم ما و خراسان رضوی بزرگ نمایی شد، درحالی که داوری مشکلی نداشت،   به نظرم با صحبت هایی که درباره داوری شد، می خواستند قهرمانی تیم پالایش نفت را زیر سؤال ببرند و تلاش بازیکنانم را نادیده بگیرند. به هرحال نباید قهرمانی تیمم را زیر سؤال ببرند و تمام قهرمانی ما دست خداوند بود.

  فکر می کردید بعد از باخت به سایپا قهرمان شوید ؟

شاید باورتان نشود، وقتی در بازی با سایپا باختیم به شدت ناراحت بودم اما حسی به من می گفت که قهرمان می شویم. تاکنون چنین حس و حالی را تجربه نکرده بودم اما مطمئن شدم که تیمم قهرمان می شود. همین هم شد و درحالی که بازی تا ثانیه های پایانی با نتیجه تساوی دنبال می شد، در همان ثانیه ها به گل پیروزی رسیدیم و قهرمان شدیم. این قهرمانی به من ثابت کرد که همه چیز دست خدا است و ما نباید ناامید شویم و باید تا لحظات پایانی برای به دست آوردن هر موفقیتی بجنگیم.

  ملی حفاری در قهرمانی شما سهم به سزایی دارد در مورد بازی این تیم با سایپا بگویید و اینکه فکر می کردید حفاری برنده شود ؟

 من باید با قدردانی از تیم ملی حفاری که در یک بازی حساس و سرنوشت ساز، جانانه و باشرافت بازی کرد، تشکر ویژه ای داشته باشم. از تمام بازیکنان تیم ملی حفاری، کادر فنی و خانم زیبا سرپرست این تیم واقعاً تشکر می کنم که در یک بازی تشریفاتی محکم بازی کردند. این تیم امسال با توجه به شرایطی که داشت، نتوانست برای قهرمانی بجنگند اما در بازی آخر شرافتمندانه کار کرد تا جام قهرمانی در نفت و خوزستان بماند.

  سطح لیگ را امسال چطور دیدید ؟

سطح لیگ برتر امسال بسیار بالا بود و به همین دلیل نیز سرنوشت تیم قهرمان به بازی پایانی کشیده شد. در مجموع لیگ پویا و باکیفیتی داشتیم و امیدوارم فصل به فصل شرایط فوتسال بانوان بهتر شود و مسابقات باکیفیت تر برگزار شود. در مجموع نیز داوری هم فراز و نشیب داشت اما داوران خوبی هم داشتیم که باید از آن ها تمجید کرد و قطعاً داوران کم تجربه می توانند در کنار داوران باتجربه، به شرایط بهتری در قضاوت برسند. از تمام داوران نیز تشکر می کنم.

  چه تفاوتی بین فوتسال بانوان و آقایان وجود دارد ؟

به لحاظ تکنیکی و فنی من هیچ تفاوتی نمی بینم شاید فقط به لحاظ فیزیک بدنی کمی متفاوت باشند اما درعین حال اعتقاددارم یک تفاوت مهم وجود دارد که به بازی کردن ربط ندارد و آن فرق دستمزد بازیکنان و کادر فنی بانوان و آقایان است. من عقیده دارم نسبت به دستمزد بازیکنان آقا و خانم در فوتسال تبعیض وجود دارد و این نسبت صفر به ۱۰۰ است. فوتبال هم که بماند.  من می گویم این تفاوت و تبعیض نباید باشد زیرا دختران هم به اندازه بازیکنان آقا تلاش می کنند و خیلی از دختران با همین دستمزدهایی که دریافت می کنند، خرج خانواده های خود را می دهند و منبع درآمدی شان است. واقعاً سطح درآمد یک بازیکن فوتسال خانم با آقا بسیار فرق دارد و من امیدوارم در آینده این موضوع و این همه فرق حل شود.

  فصل بعد هم در آبادان و نفت می مانید؟

  فعلاً صحبتی برای تمدید قرارداد نداشته ایم و باید دید در آینده چه چیزی رقم می خورد. امیدوارم اتفاقات خوبی رقم بخورد.

  پالایش نفت آبادان به جام باشگاه های آسیا می رود ؟

فصل قبل که  تیم سیرجان که قهرمان لیگ برتر فوتبال شد، قرار شد که در مسابقات آسیایی شرکت کند. امیدوارم برای فوتسال هم چنین اتفاقی بیافتد و پالایش نفت آبادان در رقابت های آسیایی حضور پیدا کند. قطعاً حضور در چنین مسابقاتی، انگیزه تیم های ایرانی را بیشتر می کند و طبیعتاً می توان در فصل های آینده، رقابت های باکیفیت تری را در لیگ برتر شاهد باشیم.

 

دختران پالایش نفت آبادان بربام فوتسال ایران

قهرمانی شانزدهمین دوره از رقابت های لیگ برتر فوتسال بانوان باشگاه های ایران به تیم فوتسال بانوان پالایش نفت آبادان رسید.

هفته پایانی رقابت های لیگ برتر فوتسال بانوان کشور ۱۲ خرداد ماه در خوزستان و در شهرهای اهواز و آبادان برگزار شد. دختران پالایش نفت آبادان در هفته پایانی در حالی در خانه میزبان تیم هیات خراسان رضوی بودند که برای قهرمانی به جزپیروزی در زمین خود چشم و گوششان به اهواز  دیار دو تیم ملی حفاری اهواز و سایپا بود.  شاگردان نرگس علوانی در دیدار سخت و پراسترس در ثانیه های پایانی موفق شدند به پیروزی برسند تا به لطف بازی شرافتمندانه تیم فوتسال ملی حفاری اهواز دیگر نماینده نفتی ها در این رقابت ها به قهرمانی برسند و برای دومین بار در طول حیات باشگاه جام قهرمانی لیگ برتر ایران را بالای سر ببرند. در آبادان، تیم های پالایش نفت و هیات خراسان رضوی رو در روی هم قرار گرفتند. دیداری که خالی از حاشیه نبود. این بازی با حساب ۴ بر ۴ رو به اتمام بود که داور یک پنالتی در ثانیه های پایانی به سود پالایش نفت آبادان اعلام کرد. همین تصمیم داور باعث شد که فاطمه شریف سرمربی خراسان به نشانه اعتراض تیم خود را از زمین بیرون بکشد. خراسانی ها پس از دقایقی به زمین برگشتند و تیم پالایش نفت آبادان هم ضربه پنالتی را توسط الهام عنافچه وارد دروازه حریف کرد. با این گل، پالایش نفتی ها موفق شدند ضمن پیروزی در این دیدار، جام قهرمانی را هم از آن خود کنند. سهیلا ملمولی(3 گل) الهام عنافچه و مدافع حریف گل های برتری پالایش نفت آبادان در این دیدار به ثمر رساندند. اما در دیداری که باعث شد پالایش نفت آبادان به قهرمانی برسد، ملی حفاری در اهواز پذیرای سایپا یکی از مدعیان قهرمانی بود که ملی حفاری با ارائه یک بازی شرافتمندانه  با برتری نسبی در این دیدار موفق شد با نتیجه ۳ بر ۲ به پیروزی برسد. پیروزی شاگردان فروزان سلیمانی در این دیدار باعث شد تا دیگر تیم نفتی بتواند جام ر بالای سر ببرد و به قول معروف جام از خوزستان و نفت بیرون نرود. سارا افرازی  دو گل و مهسا کمالی یک گل برای حفاری در این دیدار به ثمر رساندند و مارال ترکمان و مهسا علی مدد هم زننده گل های سایپا در این بازی بودند. شایان ذکر است، دختران آبادانی پس از کسب  دومین قهرمانی لیگ برتر سر از پا نمی شناختند و در خانه جشن قهرمانی برپا کردند.