نظری:

نفت مسجدسلیمان با فکری جان دوباره گرفت

نفت مسجدسلیمان بعد از تغییراتی که بر روی نیمکت و کادر فنی خود داشت، موفق شد با کسب نتایج خوب از انتهای جدول و منطقه سقوط فاصله بگیرد و به بقا امیدوارتر از قبل باشد.  مدیرعامل  باشگاه نفت مسجدسلیمان هم با رضایت از این موضوع گفت: تغییرات در کادر فنی جواب داد و محمود فکری، سرمربی جدید این تیم اهداف نفت مسجدسلیمان را تحقق می بخشد و برای همین از عملکرد او رضایت دارند. با محمد نظری، مدیرعامل باشگاه نفت مسجدسلیمان در خصوص وضعیت تیم و برنامه های این باشگاه گفت وگویی داشتیم که باهم می خوانیم.

  نفت مسجدسلیمان یکباره متحول شد تا جایی که از منطقه سقوط فاصله مناسبی گرفت، برایمان توضیح می دهید؟

این موفقیت یکباره نبود. ما تغییراتی در کادر فنی داشتیم که خوشبختانه جواب داد. پیش از حضور محمود فکری ۳ ، ۴ بازی امتیازی کسب نکردیم و نتوانستیم موفق عمل کنیم و متقابلاً این نتایج باعث سقوط ما در جدول شد؛ به همین دلیل کادر فنی را تغییر دادیم و خدا را شکر از ۹ امتیاز ممکن توانستیم ۷ امتیاز به دست آوریم و ۲ پیروزی و یک مساوی خیلی خوب داشتیم و همان گونه که پیش بینی کردیم، تیممان جان گرفته است و امیدوارم دوباره به روزهای اوجش برگردد.

  یعنی عقیده دارید با حضور فکری تیم نتیجه گرفت؟

مسلماً همین طور است. نفت مسجدسلیمان با محمود فکری قهرمان لیگ یک و به لیگ برتر صعود کرده بود و برای همین شناخت خوبی از جو تیم  و شرایط  مسجدسلیمان داشت. برای همین او را انتخاب کردیم تا با دادن شوک به تیم از شرایط بحرانی خارج شویم و خدا را شکر در این موضوع موفق بودیم.

  نفت مسجدسلیمان با حضور فکری به اهدافی که دارد، می رسد ؟

بله همین طور است. ما با فکری به اهدافمان خیلی نزدیک تر شدیم. باید به شما بگویم تا امروز که با شما صحبت می کنم، از کار آقای فکری، بازیکنان و اعضای تیم که واقعاً زحمت می کشند، رضایت داریم. از همه کسانی که دارند تلاش می کنند تیم را به شرایطی که ما انتظار داریم برسانند، تشکر و قدردانی می کنم. محمود فکری اهدافمان را تحقق می بخشد و از او رضایت مندی کاملی داریم. بازیکنان ما بسیار جوان و جویای نام هستند و کمتر در لیگ برتر بازی کرده بودند اما انگیزه و انسجام خیلی خوبی دارند. بااخلاقی که فکری دارد، نفت منسجم شده است و ما با تیم خوبی روبه رو هستیم که ازنظر کمی و کیفی در شرایط خوبی قرار دارد. بازیکنان ما برای کاری که انجام می دهند، سنگ تمام می گذارند و مدیریت محمود فکری باعث چنین اتفاق خوبی می شود. کادر فنی و کل باشگاه دارد به اهدافش نزدیک می شود و با همبستگی که در نفت وجود دارد، ان شاءالله موفقیت حاصل خواهد شد.

  نفت مسجدسلیمان در لیگ برتر باقی می ماند؟

شک نکنید نفت در لیگ برتر باقی می ماند. ان شاءالله با این عملکرد تیم نه تنها در لیگ می ماند بلکه جایگاه یک رقمی هم کسب خواهد کرد. امیدوارم دربازی های آینده همین روند را ادامه دهیم. هواداران نفت هم بسیار دلسوزانه ما را همراهی می کنند.

  گویا شما قبل از فکری به دنبال گزینه بومی بودید مثل داریوش یزدی که  البته نتایج خوبی کسب نکرد؟

بله همین طور است.  قبل از انتخاب فکری همه به دنبال مربی بومی بودند اما به گفته کارشناسان در خوزستان چندان مربی لیگ برتری نداریم و انگشت شمار و بیشتر در سطح لیگ یک و لیگ دو هستند. ما به خاطر هواداران این کار را کردیم اما متأسفانه امتیازات زیادی را از دست دادیم. سعی کردیم با انتخاب مربی جدید تیم را برگردانیم تا شرایط مساعد شود. خداراشکر اکنون هم داریم نتیجه می گیریم.

 با هواداران نفت چه صحبتی دارید آن هم در روزهایی که نمی توانند از نزدیک تیم خود را حمایت کنند؟

هواداران همیشه و در همه حال پشتیبان تیم بودند و بازهم از هواداران می خواهم که پشتیبان تیم باشند. هواداران به آینده خوش بین باشند. ممکن است کسانی بخواهند اخلال ایجاد کنند و تعداد کمی ممکن است به خاطر منافعشان مشکل ساز شوند اما درنهایت اکنون هواداران نفت دوست دارند تیمشان موفق شود. هواداران مطمئن باشند نفت نتایج بهتری می گیرد و باعث خوشحالی آن ها خواهد شد.

  اوضاع مالی تیم بهتر شده است ؟

همان طور که شما می دانید، ما به خاطر قوانین در ورزش حرفه ای ردیف بودجه  نداریم. تیم های نفتی وقتی در لیگ یک و ورزش قهرمانی  باشند در یک چارچوب خاصی می توانند از بودجه های دولتی استفاده کنند. اما خدا را شکر تا به امروز با کمک هایی  که از سوی مسئولان شهری به تیم شده و نیز بحث تبلیغات و اسپانسری، بخشی از مشکلات مالی را حل کردیم. به هرحال این مسائل در همه جا وجود دارد و طبیعی است. امیدوارم تیممان به شرایطی که می خواهیم برسد.

 

  با توجه به رضایتی که از فکری دارید، او فصل بعد هم درنفت مسجدسلیمان می ماند؟

هنوز 8 بازی تا انتهای فصل باقی مانده و بازی ها به احتمال قوی در مردادماه به پایان می رسد. قرارداد ما هم با محمود فکری تا پایان فصل است. مسلماً ما می خواهیم با ایشان ادامه دهیم. اما همه چیز به انتهای فصل بستگی دارد. ما به ایشان پیشنهاد می دهیم و باید ببینیم ایشان قبول خواهند کرد یا نه؛ بنابراین باید صبر کنیم تا لیگ تمام شود. باشگاه ها همیشه دوست دارند با مربی ای که نتیجه گرفته اند، به کار خود ادامه دهند اما همه چیز به شرایط و زمان بستگی دارد. شاید آقای فکری نخواهد در نفت بمانند یا اینکه شاید اصلاً من نباشم . به هرحال نظر ما روی ایشان مثبت است.

 

سرمربی تیم فوتسال بانوان پالایش نفت آبادان:

می خواهیم قهرمان شویم

سرمربی تیم فوتسال بانوان پالایش نفت آبادان می گوید: می خواهیم صدر جدول را حفظ کنیم و به هدف اصلی مان که همان قهرمانی است، برسیم.

نرگس علوانی در خصوص پیروزی تیمش مقابل ملی حفاری در اولین بازی از دور برگشت رقابت های مرحله نهایی و ادامه صدرنشینی گفت: ما می دانستیم بازی حساسی داریم زیرا همان طور که می دانید، اسم دربی روی این دیدار بود و دربی ها همیشه حساسیت خاص خود رادارند. می دانستیم ملی حفاری نیز برای جبران امتیازهای ازدست رفته مقابل ما حاضر می شود، البته ما هم به دنبال کسب سه امتیاز و از دست ندادن صدر جدول بودیم.

نیمه اول را خیلی خوب شروع کردیم و بازیکنانم بدون اشتباه بودند و موقعیت های زیادی روی دروازه ملی حفاری خلق کردند که از این موقعیت ها بهره بردیم و به پنج گل رسیدیم. ضمن این که هیچ موقعیتی هم به حریف ندادیم. در نیمه دوم می دانستیم که حفاری فشار می آورد تا گل های خورده را جبران کند. این تیم از دقیقه ابتدایی نیمه دوم دست به پاورپلی زد ولی ما توانستیم ششمین گل را نیز وارد دروازه حریف کنیم.

سرمربی تیم فوتسال بانوان پالایش نفت آبادان در خصوص 3 گلی که دریافت کردند، گفت: بازی رو به پایان بود که خستگی بازیکنانم خیلی زیاد شده بود و همین باعث شد اشتباهات فردی داشته باشند و سه گل دریافت کنیم اما خدا را شکر می کنم که توانستیم از این بازی نیز با سلامت و موفقیت عبور کنیم.

وی در پاسخ به این که آیا در پی موفقیت های اخیر تیم، باشگاه پاداشی هم به نفرات تیم داده است؟ عنوان کرد: بله، باشگاه پاداشی برای بازیکنان در نظر گرفت که این نیز در بالا بردن انگیزه و روحیه نفراتمان تأثیر بسزایی داشت.

علوانی درباره بازی تیمش مقابل سایپا دیگر مدعی قهرمانی نیز گفت: این بازی حساسیت خود را دارد زیرا هر دو تیم برای قهرمانی می جنگند و قطعاً تلاشمان را می کنیم که برنامه ریزی خوبی داشته باشیم و بتوانیم از این بازی نیز با موفقیت خارج شویم. تمام زحمات این فصل ما به بازی با سایپا بستگی دارد و می خواهیم با برد، صدر جدول را حفظ کنیم و به هدف اصلی مان که قهرمانی است، برسیم.

 

   دختران آبادانی در آستانه قهرمانی نفت را چیدند

تیم فوتسال بانوان پالایش نفت آبادان با پیروزی دوباره در دربی نفتی ها توانست گامی بلند در مسیر قهرمانی بردارد. تیم فوتسال بانوان پالایش نفت آبادان در هفته چهارم دور نهایی لیگ برتر فوتسال بانوان باشگاه های ایران، در خانه میزبان تیم ملی حفاری اهواز بود که موفق شد به پیروزی بزرگی دست پیدا کند.

پالایش نفتی ها پس از پیروزی در دور رفت، این بار برای تثبیت صدرنشینی و برداشتن گامی مهم به سوی جام قهرمانی پا به میدان مسابقه گذاشته بودند و در طرف مقابل حفاری برای کسب جایگاهی بهتر به دنبال پیروزی بود. در 10 دقیقه آغازین بازی دو تیم همدیگر را محک زدند و در ادامه نفتی ها توانستند بازی را کامل به دست بگیرند و فرشته خسروی گل اول را به ثمر رساند؛ در ادامه حملات نفت ادامه دار بود و سهیلا ملمولی و نسا احدی گل دوم و سوم  پالایش نفت را به تور دروازه حفاری دوختند. تکمیل کننده پیروزی شاگردان علوانی هم گلزنی دوباره ملمولی و احدی بود و بازی با حساب پنج بر صفر به سود پالایش نفت در نیمه نخست به پایان رسید.

در نیمه دوم پس از ارائه یک بازی یک طرفه در نیمه اول، شاگردان علوانی برای مدیریت بازی و حفظ نتیجه به میدان آمدند و در طرف مقابل ملی حفاری با پاورپلی (دروازه بان بیرون می رود و با 5 بازیکن و بدون دروازه بان به بازی ادامه می دهند)به دنبال کاهش اختلاف بود؛ اما حملات ملی حفاری به ثمر نمی نشست و خط دفاعی نفت و دروازه بان این تیم به خوبی ایستادگی کردند. در موقعیتی فوق العاده برای ملی حفاری نسا احدی بازیکن باتجربه  پالایش نفت توانست توپ را از روی خط دروازه بیرون بکشد تا دروازه این تیم  بسته بماند. پالایش نفتی ها روی ضد حمله توسط پریوش خلیلی به گل ششم هم دست پیدا کردند اما در دقایق پایانی بازی، حملات پرشمار ملی حفاری سرانجام به ثمر نشست و آن ها توانستند با دو بار گلزنی سحر پاپی و یک گل از فهیمه زارعی، در سه دقیقه پایانی بازی نیمی ازگل های خورده را جبران کنند اما شروع گل زنی های ملی حفاری برای جبران شکست سنگین دیرهنگام بود و درنهایت بازی با حساب 6 بر 3 به سود پالایش نفت به پایان رسید. با این پیروزی پرگل شاگردان علوانی توانستند امتیازات خود را در جدول دورقمی کنند و به صدرنشینی خود ادامه دهند و حالا در فاصله دو امتیازی تا قهرمانی هستند؛ نفتی ها برای برپایی جشن قهرمانی باید در بازی بعدی خود در تهران از سد سایپا بگذرند. در مقابل ملی حفاری هم با این شکست در جایگاه چهارم باقی ماند و در هفته آینده باید برای تغییر جایگاه خود در جدول و صعود به رتبه سوم، مقابل هیات فوتبال خراسان به پیروزی برسد.

ملی حفاری که به نظر می رسید در فصل جاری لیگ برتر یک پای فینال باشد، در مرحله نهایی تا این جای رقابت ها تنها یک تساوی به دست آورده است و با یک امتیاز در قعر جدول قرار دارد.

جدول لیگ برتر فوتسال  بانوان (در پایان هفته چهارم مرحله نهایی)

 1-  پالایش نفت آبادان 10 امتیاز (تفاضل +7)

2 - سایپا تهران 9 امتیاز (تفاضل +4)

 3 - هیات فوتبال خراسان رضوی 3 امتیاز (تفاضل -3)

4- ملی حفاری اهواز 1 امتیاز (تفاضل -7)