محمود فکری:

هدف اصلی حفظ مسجد سلیمان در لیگ برتر است

سرمربی تیم فوتبال نفت مسجد سلیمان  می گوید هدف او و همکارانش حفظ  تیم  در لیگ برتر فوتبال باشگاه های ایران است.   در شرایطی که نفتی های مسجد سلیمان کماکان در لیگ بازی ندارند و باید فقط تمرین کنند تا از آمادگی مطلوب دور نشوند، با محمود فکری، سرمربی این تیم در خصوص شرایط و وضعیت تیمش و مسائل فوتبال گفت و گوکردیم که مشروح آن را باهم می خوانیم.

  در باره حضور دوباره در تیم نفت مسجد سلیمان صحبت کنید؟

با توجه به شناختی که از تیم داشتم و با پتانسیلی که این تیم داشت و بازیکنان توانمند و جوان و با انگیزه ای  که در این تیم دیدم، تصمیم گرفتم به این پیشنهاد پاسخ مثبت بدهم. از سوی دیگر با توجه به اینکه تیم نفت با حضور خودم به لیگ برتر آمده بود، احساس کردم می توانم به این تیم برای ماندن در لیگ برتر کمک کنم.

    یک تساوی و یک پیروزی در دو بازی، از عملکردتان در این مدت راضی بوده اید؟

همان طور که شما اشاره کردید، از زمان حضور من در نفت ما ۲ بازی انجام دادیم که بچه ها با تمام وجودشان وقت و انرژی گذاشتند و در این دو بازی مهم برابر سپاهان و مس رفسنجان توانستیم ۴ امتیاز بگیریم که امیدواریم در بازی آینده باز بتوانیم امتیاز لازم را کسب کنیم و به امید خدا به یک نقطه امن برسیم که خیالمان بابت بقای تیم در لیگ برتر راحت شود.

    برای بازی های باقی مانده در لیگ برتر چه برنامه ای دارید؟

تیم ما ازلحاظ آمادگی فنی شرایط خوبی داشت، الان هم بچه ها ازلحاظ روحی و هم جسمی شرایط خوبی را دارند. برنامه های تمرینی که در مدت تعطیلی لیگ داشته ایم، این فرصت را برای ما ایجاد کرده که برنامه ها را برای آمادگی بیشتر تکمیل کنیم و امیدواریم با آمادگی وارد مسابقات و بازی های بعدی شویم و بتوانیم امتیازهای لازم را برای بقا در لیگ برتر دشت کنیم.

    در مورد اردوی اخیرتان در تهران صحبت می کنید؟ راضی بودید و انتظارات برآورده شد ؟

با توجه به زمانی که بین بازی با ماشین سازی ایجاد شد، تصمیم گرفتیم اردوی ۱۰ روزه ای را برگزار کنیم تا نفرات در اختیارمان باشند و بتوانیم کارهای بیشتری انجام دهیم. در این اردو بیشتر بازی درون تیمی انجام می دهیم و اگر نیاز باشد، بازی دوستانه با تیم های دیگر را نیز برگزار خواهیم کرد. فکر می کنم این تعطیلی خیلی به نفع شاگردانم بود و حالا با یک ریکاوری خوب و آمادگی به مسابقات بر می گردیم.

    هدف اصلی شما در نفت چیست؟

هدف اصلی حفظ تیم در لیگ برتر و رسیدن به یک نقطه امن که خیالمان راحت باشد و روز آخر استرس و نگرانی این را نداشته باشیم که سهمیه مان در لیگ برتر را از دست بدهیم . تمام تلاشمان را می کنیم در بازی های آینده امتیازهای لازم را برای بقا در لیگ برتر کسب کنیم. البته بازهم تأکید می کنم کار راحتی نداریم.

   فصل بعد هم در نفت مسجد سلیمان می مانید؟

در حال حاضر قراردادم با این تیم تا پایان فصل جاری است و معلوم نیست در آینده چه اتفاقاتی رخ بدهد. شرایط خوب باشد چراکه نه ؟ من این تیم و هوادارانش را دوست دارم.

     تا چه اندازه به پیروزی برابر ماشین سازی که شرایط خوبی در جدول ندارد، خوشبین هستید؟

ما از همین الان خودمان را برای بازی با ماشین سازی آماده می کنیم. باید برای تیم هایی که با آنها بازی می کنیم، احترام قائل شویم و آنها را دست کم نگیریم و با تمام وجودمان برای این بازی آماده شویم. به اعتقاد من اگر تیمی را بخواهیم دست کم بگیریم، ممکن است برابر آن به مشکل خورده و اذیت شویم و آن امتیازی را که لازم است کسب کنیم، از دست بدهیم. ماشین سازی هم برای ما مثل سپاهان است و با تمام انگیزه و توانمان آماده آن بازی می شویم.

    بی برنامگی لیگ به تیم شما لطمه نزده است؟

متأسفانه تغییرات پی درپی در برنامه ریزی لیگ تیم ما را خیلی اذیت کرده است.   ما ابتدا قرار بود 23 اردیبهشت بازی کنیم، ولی به خاطر بازی های آسیایی، نمایندگان ایران مسابقات سه روز به تعویق افتاد، از این برنامه ریزی اذیت شده ایم. در هیچ کجای دنیا نمی بینید برنامه مسابقات این قدر تغییر کند. همه دنیا مسابقاتشان را چهار روز یک بار برگزار می کنند، ولی یکباره بازی ما یک هفته به تعویق می افتد. تصور کنید یک مربی برای آماده نگه داشتن بازیکن چقدر کار سختی دارد. همین حالا ما بیش از بیست روز بازی نداشته ایم و باید مراقب باشیم بازیکنان مصدوم نشوند، کرونا نگیرند و اتفاق دیگری برای آنها رخ ندهد.

    از کرونا گفتید، فوتبال ایران به تازگی داغدار ۲ چهره سرشناس با ویروس کرونا شده است. که یکی از آنها سابقه هدایت نفت آبادان را به عهده داشت و یکی دیگر هم خوزستانی بود، در این خصوص چه نظری دارید؟

متأسفانه ویروس کرونا عزیزان زیادی را از ما گرفته و امیدوارم واکسن برای همه در ایران و دنیا تولید شود تا دیگر قربانی را به خاطر این ویروس نداشته باشیم. متأسفانه در یکی دو هفته اخیرعزادار نادر دست نشان و حمید جاسمیان شده ایم. آقای دست نشان و آقای جاسمیان از بزرگان فوتبال ما بودند. آقای دست نشان جدا از اینکه فوتبالیست قابلی بودند، مربی بازیکن سازی برای فوتبال ایران محسوب می شدند و شاگردان زیادی را تحویل فوتبال دادند. آقای جاسمیان هم از بزرگان فوتبال ما بودند که به خاطر بیماری کرونا از بین ما رفتند. امیدوارم روح این دو عزیز قرین رحمت الهی باشد.

 

در دومین بازی مرحله نهایی لیگ برتر فوتسال بانوان رقم خورد

صدرنشینی آبادان ، قعرنشینی حفاری

 تیم فوتسال بانوان پالایش نفت آبادان در دومین بازی خود درهفته دوم مرحله نهایی لیگ برتر فوتسال بانوان باشگاه های ایران به یک پیروزی شیرین دست پیدا کرد، اما ملی حفاری متحمل شکست سنگینی شد.هفته دوم مرحله نهایی لیگ برتر فوتسال بانوان باشگاه های ایران در آبادان و مشهد برگزار شد.  تیم فوتسال بانوان پالایش نفت آبادان در خانه میزبان تیم مدعی سایپا بود . شاگردان نرگس علوانی با ارائه یک بازی برتر موفق شدند حریف سرشناس و مدعی خود را با نتیجه ۳ بر ۲ شکست دهند تا چهار امتیازی شوند. آبادانی ها نیمه نخست را با پیروزی به رختکن رفتند، اما در نیمه دوم، ابتدا بازی به تساوی کشیده شد، اما در ادامه نفتی ها با ارائه یک بازی برتر توانستند حریف خود را زمین گیر کنند تا برنده این بازی حساس باشند. سهیلا ملمولی، نسا احدی و الهام عنافچه برای پالایش نفت آبادان در این بازی گلزنی کردند و فاطمه تراهی و مهسا علی مددی برای سایپا گل زدند.  تیم فوتسال پالایش نفت آبادان  با این پیروزی 4 امتیازی شد تا به تنهایی  در صدر جدول قرار بگیرد. تیم فوتسال بانوان ملی حفاری اهواز که به مشهد رفته بود، متحمل یک شکست سنگین برابر خراسان رضوی شد. این دیدار هفت گل در برداشت که سهم ملی حفاری ۲ گل و سهم خراسان نیز پنج گل بود. سارا شیر بیگی چهار بار و مهسا ایرانمش یک بار برای خراسان گلزنی کردند. فهیمه زارعی و رقیه صومعه (گل به خودی) برای حفاری گلزنی کردند. در حال حاضر حفاری با تساوی که در بازی اول مقابل پالایش نفت آبادان به دست آورد، یک امتیازی است و در قعر جدول قرار دارد. خراسان و سایپا نیز دوم و سوم هستند. در هفته سوم این رقابت ها ملی حفاری در دیداری خارج از خانه با سایپا دیدار می کند و پالایش نفت آبادان هم در مشهد میهمان تیم خراسان است.مرحله نهایی لیگ برتر به صورت دوره ای برگزار می شود و درنهایت نیز جام قهرمانی به تیمی خواهد رسید که بیشترین امتیاز را کسب کرده باشد.

 

سرمربی پالایش نفت آبادان:

 شاگردانم شخصیت قهرمانی دارند

سرمربی تیم فوتسال بانوان پالایش نفت آبادان بعد از پیروزی در بازی مقابل تیم مدعی سایپا گفت: هدف اصلی این تیم قهرمانی در فصل جاری لیگ برتر است.   نرگس علوانی پس از پیروزی تیمش مقابل سایپا تیمش در بازی دوم دور نهایی لیگ برتر فوتسال بانوان باشگاه های ایران گفت: بازی  سختی بود، ضمن اینکه در این مرحله هر بازی برای ما حکم فینال را دارد. خدا را شکر بازیکنانم خیلی خوب کارکردند که از آنها بابت اینکه از جان مایه گذاشتند، تشکر می کنم.  سرمربی پالایش نفت آبادان بابیان اینکه از بازیکنانش ابراز رضایت دارد، گفت: در این دیدار موقعیت های خوبی برای گلزنی داشتیم که از آنها بهره لازم را نبردیم. نیمه اول را برنده به رختکن رفتیم، اما در نیمه دوم، حریف از دو اشتباه ما استفاده کرد و به گل رسید. اما خدا را شکر به موقع موفق شدیم گل برتری را بزنیم و نیز نتیجه بازی را حفظ کنیم. درمجموع دو تیم بازی خوبی ارائه دادند. سرمربی تیم فوتسال بانوان پالایش نفت آبادان در پاسخ به این سؤال که با این پیروزی و حضور در صدر جدول  آیا قهرمانی را برای تیم خود متصور است، گفت: صدرنشینی در روز دوم خوب است اما حفظ آن مشکل است و برای قهرمانی باید تا روز آخر این صدرنشینی را حفظ کرد. اما باید بگویم صد درصد هدف اصلی ما قهرمانی است چون تیمم و شاگردانم شخصیت قهرمانی دارند، اما با تمام این اوصاف در ورزش نمی توان قول داد.  علوانی درباره  ادامه مسابقات در شرایط کرونایی هم گفت: شرایط سخت است اما مسابقات باید برگزار شود. تیم ما نیز پروتکل های بهداشتی و نکات لازم را بسیار رعایت می کند. علوانی در خصوص بازی با تیم خراسان رضوی هم گفت: با این تیم قبلاً در مرحله گروهی دومرتبه بازی کرده ایم و شناخت خوبی از آنها داریم برای همین با توجه به شناخت کاملی که از این تیم داریم به مشهد می رویم و امیدوارم که 3 امتیاز بازی را از آن خودمان کنیم تا دست پر به آبادان برگردیم. 

 

انتصاب مدیرعامل و سرپرست جدید پارس جنوبی

مدیرعامل و سرپرست جدید تیم فوتبال پارس جنوبی جم معرفی شدند.

حمید افشاری به عنوان مدیرعامل جدید باشگاه پارس جنوبی جم معرفی و جایگزین بهرام رضاییان شد.

بعد از جدایی رضاییان از مدیرعاملی باشگاه، ایوب چراغی، سرپرست پارس جنوبی نیز استعفا کرده بود و به همین دلیل، سید عظیم حسینی به عنوان سرپرست جدید این تیم معرفی و منصوب شد. رضاییان و چراغی طی سال های گذشته، عملکرد موفقی در پارس جنوبی داشتند و روزهای نسبتا خوبی را برای این تیم رقم زده بودند و حالا باید منتظر روزهای خوب با مدیر جدید در ادامه راه باشیم.

 تیم پارس جنوبی جم با هدایت محمد نصرتی تا پایان هفته بیست و سوم رقابت های لیگ دسته اول با 32 امتیاز در رده هشتم قرار دارد و در هفته پیش رو در شهر جم، میزبان رضا عنایتی و شاگردانش در تیم هوادار خواهد بود.