گفت و گو با تنیسور قهرمان در خانواده پتروشیمی

سختکوشی در مقابل کمبود امکانات

مشعل حال و هوای خانواده بزرگ نفت با وجود شرایط سخت خوب و شاد و فعال است و خبرهایی که هر روز از بخش های مختلف آن به گوش می رسد نشان از این حال و هوای خوب دارد. بسیاری از فرزندان خانواده بزرگ نفت در مناطق عملیاتی مختلف توانسته اند با شرایط محیطی سازگار شده و موفقیت های شخصی خود را رقم بزنند. پویا کاهد، یکی از کارکنان جوان شرکت پتروشیمی شیمی بافت است که توانسته در کنار شغل، علایق شخصی را هم دنبال کند و به موفقیت های خوبی برسد.  پویا کاهد متولد سال ۱۳۶۸ شهر شیراز است که با نشاط و سرزندگی و تلاش های شخصی خود در رشته تنیس پیشرفت های خوبی داشته و توانسته به مرحله ای قابل قبول برای خود برسد. او به دلیل شرایط کاری پدر، از شیراز به بندر ماهشهر مهاجرت می کند، اما از همان نوجوانی حلقه اتصال خود را با دنیای ورزش برقرار می کند و این راه را ادامه می دهد.  او می گوید: در سال ۸۵ با عضویت در سوپرلیگ بزرگسالان و جوان نوین پتروشیمی بندر امام، پاشنه کفشم را ور کشیدم و فعالیت ورزشی خود را به صورت حرفه ای دنبال کردم. در این دوران، تقریبا سه سال، هم تیمی برادران عالمیان، تنیسورهای صاحب نام کشور عزیزمان ایران بودم و به خاطر شاگردی جمشید نوروزی - که اکنون نیز در سطح شهرستان بندر ماهشهر فعال است - به خود می بالم.  این کارمند جوان شرکت پتروشیمی شیمی بافت درباره موفقیت های خود می افزاید: در مسابقات انفرادی و تیمی کشوری همچون پنجمین دوره مسابقات المپیاد دانشجویان کل کشور، صاحب مقام دوم دوبل انفرادی و مقام اول تیمی شدم. همچنین در مسابقات صنایع پتروشیمی منطقه در پنج سال متوالی با کمترین امکانات قهرمان شدم. او در سطح شهرستان ماهشهر نیز کارنامه ورزشی پرباری دارد و قهرمانی در صنایع پتروشیمی ماهشهر، مسابقات قهرمانی باشگاه های صنایع پتروشیمی کلیه ادارات و کارکنان، مسابقات قهرمانی مساجد فعال شهرستان از جمله  این موارد است. این ورزشکار جوان، چالش برانگیزترین مشکل خود و هم تیمی هایش در ورزش را هزینه های سنگینی می داند که پرداختش گاهی از عهده یک کارمند خارج است. وجود یک سالن مجهز و خوب که از ابتدایی ترین نیاز ورزشکاران است، مسئله ای است که هنوز جای خالی اش احساس می شود. ناهماهنگی هایی که در خصوص برگزاری مسابقات اتفاق می افتد، نیز از مسائلی است که ذهن این ورزشکاران را به خود مشغول می کند. با این حال و با تمام مشکلاتی که وجود دارد او و هم تیمی هایش نخواهند گذاشت که لذت رسیدن به موفقیت را تجربه نکنند و با سختکوشی این مسیر را ادامه خواهند داد.

او حمایت های بی دریغ دوستان و مسئولان را خصوصا مدیریت شرکت پتروشیمی شیمی بافت و مدیریت دانشگاه خوزستان را که قدم به قدم همراهش بوده اند، فراموش نمی کند و یادآور می شود که در مرام ورزشکاری، فراموشی عزیزان جایی ندارد. کاهد می گوید: تیم های عسلویه، تیم های مرکزی که به واسطه حضور دفترشان در تهران از امکانات تمرینی و سطح بالاتری برخوردارند، باعث شده است ما نیز سختکوشانه تر در این میدان کارزار ظاهر شویم که خدا را شکر تا به این لحظه، نتایج همان چیزی بوده که خواسته ایم. این جوان ورزشکار می گوید: ورزش، بهترین گزینه برای پر کردن اوقات فراغت جوانان در شهرهای کوچک است تا در کنار ورزیده و سالم شدن، ارتباطات اجتماعی خود را توسعه دهند. امید آنکه روزی ضرورت تقویت ورزش های سالم، به افزایش بودجه و امکانات سالن های ورزشی منجر شود.

 

آغاز برداشت توت فرنگی  در بابلسر

شهرستان بابلسر رتبه نخست در زیر کشت و تولید توت فرنگی در استان مازندران را دارد. کشت توت فرنگی از شخم زدن، نایلون زدن، بوته کاری و چند مرحله سمپاشی برای تقویت و تولید بهتر از آبان و آذرماه آغاز می شود و مرحله برداشت آن از روزهای آخر فروردین شروع و در اواخر خردادماه به اتمام می رسد. امسال با توجه به بالا رفتن قیمت سموم و هزینه دستمزد کارگر و دلال بازی هایی که وجود دارد، این تولید سود چندانی برای باغداران نخواهد داشت.

عکس: حوا احمدی / مهر

 

معرفی اپلیکیشن

  به معنای «رفیق فیتنس من» پرمخاطب ترین و معروف ترین اپلیکیشن های ورزشی و لاغری محسوب می شود و به شما کمک می کند تا کالری های مصرفی روزانه خود را راحت تر بشمارید. با استفاده از مای فیتنس پَل، می توانید کالری مورد نیاز روزانه ی خود را محاسبه کنید و هرچه در طول روز می خورید، وارد اپلیکیشن کنید. این نرم افزار دارای بانک اطلاعاتی با بیش ۵ میلیون نوع غذای مختلف است که غذاهای ایرانی از سمنو گرفته تا کباب کوبیده را نیز شامل می شود. حتی کالری آبدوغ خیار هم دارد.

 اپلیکیشن  Lose it به معنای «کمش کن» محیط کاربری برنامه بسیار سبک و ساده است. تمرکز اصلی آن هم روی کالری شماری و ثبت تغییرات وزن است. در ابتدا، شما اطلاعاتی از قبیل وزن، سن و اهداف خود را به این برنامه می دهید. Lose it با استفاده از این اطلاعات، میزان کالری مصرفی مجاز و یک برنامه ی اختصاصی کاهش وزن را در اختیار شما قرار می دهد. بعد از این می توانید به راحتی با وارد کردن غذاهایی که در طول روز خورده اید، کالری روزانه خود را محاسبه کنید. بانک اطلاعاتی غذاهای این اپلیکیشن، بیش از ۷ میلیون نوع خوراکی مختلف را شامل می شود.

 SparkPeople به معنای «مردم سرزنده» یک اپلیکیشن کاربردی کاهش وزن است که رابط کاربری مناسبی داشته و می توانید وعده ها، وزن و ورزش هایی را که انجام دادید، به طور روزانه ثبت کنید. بانک اطلاعاتی غذاها بسیار متنوع بوده و بیش از ۳ میلیون خوراکی در آن ثبت شده است. وقتی که برای اولین بار در این اپلیکیشن ثبت نام می کنید، به طور موقت به بخش ورزشی آن دسترسی دارید. این بخش شامل تصاویر و آموزش هایی از حرکات ورزشی عمومی و متنوع است که می تواند به شما در افزایش تحرک روزانه کمک کند. البته برای استفاده ی همیشگی، بعد از مدتی باید نسخه ی پولی آن را تهیه کنید.