گفت و گو با همکار نفتی و قهرمان فیتنس کار

 ورزش حرفه ای نیازمند استمرار و گذشتن از خواسته هاست

فیتنس از دو کلمه Fit یعنی مناسب و به اندازه و Ness به معنای برتری و بالا بودن تشکیل شده است. این واژه به لاتین و معنای آن تناسب اندام غیرحرفه ای است. امروزه مخصوصاً در سال های اخیر، نام این رشته ورزشی بین ورزشکاران حرفه ای و ورزشکاران آماتور رونق گرفته و افراد زیادی را در سرتاسر دنیا به خود جذب کرده و یک رشته مسابقه ای به نام فیتنس نیز به خود اختصاص داده است. در ایران هم ورزشکان زیادی در این رشته فعالیت می کنند که در سطح بین المللی هم موفق شدند عناوین قابل توجهی کسب کنند.

به همین منظور گفت و گویی با سید مهدی حسینی، همکار شاغل در شرکت خطوط  لوله و مخابرات نفت  ایران منطقه خلیج فارس که از ورزشکاران حرفه ای این رشته به حساب می آید و چند عنوان قهرمانی کشور و بین المللی دارد، انجام دادیم که باهم می خوانیم.

    با یک بیوگرافی از خودتان شروع کنید؟

سید مهدی حسینی، متولد۱۳۶۵ از شهرستان اصفهان هستم .  در مقطع  لیسانس و رشته الکترونیک تحصیل کردم و در حال حاضر  متأهل و دارای یک فرزند دختر هفت ساله هستم.

    چه زمانی به استخدام شرکت خطوط لوله و مخابرات نفت درآمدید؟

در سال ۱۳۹۱ به استخدام شرکت درآمدم.

    سمت شما در شرکت چیست ؟

در منطقه خلیج فارس و در مرکز انتقال نفت بندرعباس به عنوان کارمند نوبت کار عملیات مشغول به کار هستم.

    از رشته ورزشی که فعالیت دارید بگویید و چه شد به این رشته سوق پیدا کردید؟

در حال حاضر همان طور که می دانید، در رشته فیتنس فعالیت دارم .در رشته بدنسازی Bodybuilding  محدودیت وجود داشت که باعث می شد افرادی که دارای هیکل خوب و آماده بودند، نتوانند روی استیج مسابقات قرار بگیرند، ولی کم کم و به مرور زمان رشته های  body clasic و فیتنس و فیزیک هم به این رشته ورزشی اضافه شدند که یکسری معیارهای خاص خود را جهت انتخاب ورزشکار دارد. من هم به این رشته علاقه مند شدم چون زیبایی های خاص خودش را دارد و از آنجایی که از این رشته خوشم می آمد، به صورت حرفه ای آن را دنبال کردم.

    چند سال سابقه فعالیت در این رشته ورزشی را دارید ؟

حدود ۱۰سال است که در این رشته به فعالیت ورزشی می پردازم و از سال ۹۳به طور پیوسته کار می کنم البته باید این را هم اضافه کنم در رشته فوتسال   هم فعالیت جدی داشتم ولی اکنون جنبه تفریحی پیدا کرده است .

    در مورد این رشته بیشتر برایمان توضیح می دهید؟

فیتنس یکی از شاخه های بدنسازی است  که در آن معیارها به سمت بدن های کم حجم و دو بعدی سوق داده شده که با هدف ورزش و تغذیه متناسب و به دور از تقلب و استروئید در حین تلاش برای قهرمانی و لذت تجربه استیج به وجود آمده است.

در این شاخه  ورزشی تناسب اندام و چشم نوازی اعضای بدن مهم است. رشته بدنسازی ۲ کمیته جداگانه دارد.

۱-رشته های نچرال

۲_رشته های فیتنس

    مشکلاتی که در این رشته ورزشی دارید چیست؟

 به ترتیب اگر بخواهم برای شما بازگو کنم باید در ابتدا بگویم به علت بعد مسافت از مرکز و نداشتن اسپانسر خیلی مشکل دارم.

سپس کارعملیاتی و نوبت کاری تداخل زیادی با برنامه های تمرینی دارد و به علت کم خوابی و خواب نامناسب بر فیزیک بدن تاثیر می گذارد. و در آخر هم باید بگویم کم توجهی مسئولین و عدم همکاری  و گاهی اوقات و حتی فشار مضاعف و انجام اضافه کاری و ماموریت ها بر تمرین و فیزیک تاثیر دارد.

    چه عناوینی در این رشته کسب کرده اید؟

 ابتدا درمسابقات انتخابی سال۹۵در میناب شرکت کردم و سپس  در مسابقات داخلی شرکت خطوط لوله حضور داشتم که بر روی سکو رفتم سپس در مسابقات کشوری در اصفهان شرکت کردم که سوم شدم و درآخرهم  کسب مقام سومی مسابقات فیزیک نچرال اوراسیا را به کارنامه ام اضافه کردم.

     جایگاه این رشته ورزشی در ایران چگونه است؟

از سال ۹۴ این رشته وارد ایران شد که با استقبال زیادی همراه شد اما به دلیل هزینه های بالای تست دوپینگ ، نوع نچرال یا بدون دارو این رشته هنوز وارد ایران نشده است.

     از دیدگاه شما به عنوان یک ورزشکار حرفه ای تاثیر  مکمل ها در رشته بدنسازی تا چه اندازه است و آیا مصرف این مکمل ها را توصیه  می کنید؟

بعد از داشتن رژیم غذایی صحیح به منظور تکمیل نیاز بدن گاهی اوقات نیاز به استفاده از مکمل هست اما به شرط تهیه مکمل اصلی که متاسفانه در بازار پر متقاضی امروز به راحتی پیدا نمی شود.

 البته باید مکمل های تایید شده خریداری شود چون بعضی از مکمل ها تقلبی هستند و به بدن آسیب می رسانند.

    آیا ورزش حرفه ای تاثیر مثبتی در پیشبرد اهدافتان در زندگی داشته و یا به عنوان یک مانع و بازدارنده بوده است؟

ورزش حرفه ای نیازمند استمرار و گذشتن از خیلی از خواسته هاست که بعضا باعث می شود با دو راهی در زندگی مواجه شوید یا موانعی برایتان ایجاد شود اما موفقیت بعد از عبور از این موانع قرار دارد.

به هرحال شما وقتی ورزش حرفه ای را انتخاب می کنید باید با موانع آن هم مبارزه کنید. ورزش مسلما باعث موفقیت هم می شود البته اگر به درستی آن را انجام دهید.

    بیشترین مشکلاتی که ورزشکاران این رشته با آن دست و پنجه نرم می کنند، چیست؟

مشکلات مالی

    آینده این رشته ورزشی را در کشور چگونه پیش بینی می کنید؟

با اینکه تلویزیون و رسانه های ملی مثل رشته های دیگر به این رشته بها نمی دهند، در حال حاضر بسیار پر مخاطب شده وکاملا روشن است که در آینده نزدیک به صدر رشته های ورزشی کشور خواهد رسید.

    مسابقات اوراسیا در چه سطحی بود ؟

مسابقات بسیار خوبی بود که از سطح بالایی برخوردار بود. حریفان سرسخت و قوی داشتم که خوشبختانه موفق شدم مقام سوم را کسب کنم. حضور در این سطح از مسابقات باعث پیشرفت می شود و ورزشکاران ایرانی پتانسیل بالایی برای کسب مقام  در این رشته ورزشی دارند.

    آیا در آینده برنامه ای برای حضور در مسابقات دارید؟

در صورت ریشه کن شدن  کرونا و منتشر شدن تقویم ورزشی جدید حتما در مسابقات شرکت خواهم کرد.

    چه توصیه ای برای همکاران  دارید ؟

ورزش سیستم بدنی را قوی می کند و اثر آن از زدن ماسک بیشتر است .

تایمی از روز را حتما به ورزش کردن اختصاص دهندو تغذیه مناسب داشته باشند.

    و سخن آخر ؟

در آخر تقاضا دارم شرکت از ورزش حرفه ای حمایت بیشتری کند .

 

سرمربی تیم فوتسال بانوان پالایش نفت آبادان:

شانس بالایی برای قهرمانی داریم

 سرمربی تیم فوتسال بانوان پالایش نفت آبادان گفت: قول قهرمانی نمی دهیم ولی شانس بالایی برای کسب این عنوان راداریم.

نرگس الوانی در خصوص صعود این تیم به مرحله نهایی لیگ برتر فوتسال بانوان باشگاه های ایران گفت: تیم فوتسال بانوان پالایش نفت آبادان در مرحله گروهی مسابقات لیگ برتر عملکرد قابل قبولی ارائه داد و در حد مدعی قهرمانی ظاهر شد و به نتایج بسیار خوبی دست یافت. وی در ادامه  افزود: پس از پایان مسابقات مرحله گروهی تمرینات تیم به صورت منظم برگزار شد و بازیکنان به لحاظ آمادگی شرایط خوب خود را حفظ کردند. سرمربی تیم فوتسال بانوان پالایش نفت آبادان گفت: آماده دیدارهای مرحله نهایی هستیم، بازیکنان از لحاظ روحی و روانی نیز آماده هستند تا بتوانیم مرحله خوبی را با کسب نتایج قابل قبول پشت سر بگذاریم.

 الوانی درخصوص اینکه قول قهرمانی می دهد یا نه، گفت: قول قهرمانی را نمی دهیم ولی برای کسب این عنوان شانس بالایی داریم، کسب عنوان قهرمانی تنها هدف بازیکنان و مجموعه تیم است اما دست یافتن به آن آسان نیست. سه تیم دیگر راه یافته به مرحله نهایی نیز به لحاظ کیفی شرایط خوبی دارند و نتیجه گرفتن از آنها بسیار دشوار و سخت خواهد بود. پیش بینی در مسابقات ورزشی سخت و غیرمنطقی است، اما قطعا تیم پالایش نفت آبادان به دنبال کسب بهترین نتایج است تا دل هواداران آبادانی را شاد کند.

سرمربی تیم فوتسال بانوان پالایش نفت آبادان افزود: هر بازی حکم یک فینال را دارد و بسیار حائز اهمیت خواهد بود که بتوانیم با تمرکز و کیفیت بالا هر مسابقه را پشت سر بگذاریم.

مسابقات مرحله نهایی لیگ برتر فوتسال بانوان کشور به صورت دوره ای و رفت و برگشت و با حضور تیم های پالایش نفت آبادان، شرکت ملی حفاری خوزستان، سایپای تهران و هیات فوتبال خراسان رضوی برگزار می شود.

 

100 روز بدون برد برای نفت آبادان !

  تعداد باخت های تیم فوتبال صنعت نفت آبادان بیشتر از تعداد بردهای این تیم شد.

 تیم فوتبال صنعت نفت آبادان  در هفته بیست و یکم لیگ برتر فوتبال مقابل گل گهر سیرجان شکست خورد و به رده دهم جدول رده بندی سقوط کرد تا همچنان در مسیر نزولی گام بردارد.

صنعت نفت آبادان در 9 بازی اخیر لیگ برتر طعم پیروزی را نچشیده و از 27 امتیاز ممکن فقط 4 امتیاز کسب کرده است که در نوع خود رکوردی منفی در کارنامه این تیم پرطرفدار نفتی است.

سیر نزولی زردپوشان از هفته یازدهم دور رفت آغاز شد. صنعتی ها بعد از غلبه بر نساجی مازندران روی نوار ناکامی قرار گرفتند و در چهار هفته پایانی دور رفت نتایج خوبی کسب نکردند. در آغاز نیم فصل دوم نیز شرایط بدتر از قبل شد، به طوری که تیم نفت آبادان به رده دهم جدول نزول یافت و رتبه این تیم دورقمی شده است.

این نتایج در حالی رقم می خورد که تیم صنعت نفت در نقل وانتقالات میان فصل تمامی بازیکنان اصلی و مهره های کلیدی اش را حفظ کرد و علاوه بر آن ها چند بازیکن جدید را به خدمت گرفت اما همچنان تغییری در نتایج این تیم دیده نمی شود.

صنعت نفت آبادان بیش از 100 روز است که در لیگ برتر ایران پیروز نشده و عجیب تر آن که بعد از بازی هفته چهاردهم مقابل فولاد خوزستان نتوانسته است حتی یک گل را در شش بازی اخیر لیگ وارد دروازه حریفان کند.

 شش بازی پیاپی بدون حتی یک گل زده، رکوردی عجیب و بی سابقه است که برای اولین بار در کارنامه صنعت نفت آبادان طی سال های حضور این تیم در لیگ برتر ایران ثبت می شود.

ثبت 9 بازی بدون پیروزی، کسب تنها 4 امتیاز از 27 امتیاز ممکن، سپری کردن 6 بازی متوالی بدون گل زده و دورقمی شدن رتبه صنعت نفت در جدول لیگ باعث نارضایتی شدید هواداران نفتی شده است، چرا که آنها انتظار داشتند تیمی که بهترین مهره های بومی فوتبال خوزستان را در ترکیب دارد، در کورس قهرمانی یا سهمیه آسیایی ببینند.

 

رتبه چهارم تیم فوتسال نفت امیدیه در پایان نیم فصل اول

 تیم فوتسال نفت امیدیه در هفته پایانی نیم فصل اول رقابت های لیگ دسته یک فوتسال کشور در سالن مسابقات مجموعه ولایت نفت، میزبان تیم شهرداری ساوه بود که در پایان نتوانست از سد این تیم عبور کند.

 شاگردان سروش قنواتی در نیمه اول با دو گل از حریف خود پیش افتادند ولی با شروع نیمه دوم چهار گل پیاپی دریافت کرده تا درنهایت با بازی را در دقایقی پایانی به نتیجه مساوی 4 بر 4 بکشانند.

تیم فوتسال نفت امیدیه در پایان نیم فصل این رقابت ها با ۷ امتیاز در رده چهارم جدول قرار گرفت و در هفته ابتدایی نیم فصل دوم مجدداً در امیدیه میزبان سبحان فلز گرمسار خواهد بود.