ساسان حسینی،  گلزن این روزهای نفت مسجد سلیمان :

امیدوارم به شماره 10 تیم ملی برسم

یکی از چهره های جدید لیگ بیستم که توانسته در ترکیب تیمش عملکرد خوبی داشته باشد و اسم و رسمی برای خودش دست وپا کند، ساسان حسینی، مهاجم تیم فوتبال نفت مسجدسلیمان است که اولین فصل حضورش در لیگ برتر را تجربه می کند و خودش می گوید این تازه ابتدای راهش است و اهداف بلندپروازانه ای در سر دارد. مهاجم نفت مسجدسلیمان موفق شد با گل حساس خود سرنوشت تیمش را در جدال با مس رفسنجان به سمت خوشبختی پیش ببرد. ساسان حسینی در شرایطی ششمین گل فصل خود را به ثمر رساند که بازی تدافعی و امیدواری این تیم به کسب حداقل نتیجه، در نهایت با یک اتفاق ویژه و دستیابی به سه امتیاز برای شاگردان محمود فکری همراه بود. ساسان حسینی، مهاجم جوان فوتبال نفت مسجدسلیمان که در این فصل با حضور در جمع طلایی پوشان زمینه ساز چند برد سه امتیازی و اقتصادی برای آن ها بوده، اکنون از محبوبیت بالایی بین هواداران مسجدسلیمانی برخوردار شده است و امیدواراست پیش از پایان فصل تعداد گل های خود را دو رقمی کند. ماموریتی شاید سخت که با توجه به فلسفه تاکتیکی دفاعی این تیم، کار را کاملا برای این مهاجم جوان سخت کند. حسینی که البته در صحبت هایش پیش از این نیز نشان داده از اعتمادبه نفسی بالا برخوردار است، باید دید در ادامه مسیر چه خواهد کرد و آیا قادر است در جمع شاگردان محمود فکری بازهم در نقش گلزن اول ظاهر شود یا خیر. با مهاجم جوان و گلزن تیم فوتبال نفت مسجدسلیمان گفت وگویی داشته ایم که باهم می خوانیم.

  سال 99 برای تو از لحاظ فوتبالی چطور گذشت؟ به نظر می رسد سال خوبی داشتی؟

در سال 99 از لحاظ فوتبالی توانستم چیزی را که در نظرم بود، به دست بیاورم. من اهداف کوتاه مدت و بلندمدت دارم که اهداف کوتاه مدتم برآورده شد و خدا را شکر می کنم در اولین فصل حضورم در لیگ برتر توانستم گلزنی کنم وعملکرد خوبی برای تیمم داشته باشم و امیدوارم همین طور در سال های آتی به سایر اهدافم هم دست پیدا کنم.

    بازیکن با نام خانوادگی حسینی در فوتبال خیلی زیاد داریم. به این موضوع دقت کرده بودی؟

بله، فامیلی حسینی در فوتبال خیلی زیاد است. یک بار آقا مجتبی که خودش هم حسینی است، ترکیب تیم را داشت روی تخته برای ما می چید و وظایف هر کس را می گفت. گفت حسینی این کار را بکند و نگاه کرد و دید دو تا حسینی هستیم. گفت نه، منظورم ساسان حسینی است. بله در فوتبال حسینی زیاد داریم، با این تفاوت که آنها همه سید هستند، ولی من نیستم. البته ما هم سید هستیم، ولی در شناسنامه این موضوع درج نشده است.

    الگویت در فوتبال و گلزنی چه کسی است؟

من اصالتا اردبیلی هستم و ما اردبیلی ها احترام خاصی برای آقای دایی قائلیم و الگوی خودم هم 100 درصد علی آقای دایی است. من پدرم آرایشگر است و مغازه آرایشگری دارد و در مغازه اش سه، چهار عکس علی دایی را نصب کرده است. من خودم هم آرایشگری بلدم و در اردوی تیم امید موی بچه ها را خودم اصلاح می کردم و افتخار این را دارم که موی آقای محمد نوری را هم اصلاح کنم. در حال حاضر هم در نفت وقتی به مشکل مالی می خوریم می افتم به جان موی بچه ها و از این طریق برای خودم کسب درآمد می کنم و شغل دومم است (با خنده).

    از بازی های علی دایی چیزی به خاطر می آوری؟ 

بازی های علی دایی را خیلی به یاد نمی آورم. فقط یک بار یادم است که در جام جهانی 2006 تیم ملی با پرتغال بازی داشت و من آن زمان در روستا بودم و برای آن بازی برنامه ریزی کردم و رفتیم نشستیم بازی تیم ملی را دیدیم. من خودم هم به خاطر آقای دایی شماره 10 را دوست دارم و امیدوارم این افتخار نصیبم شود که روزی پیراهن شماره 10 تیم ملی را بر تن کنم.

   از کدام ویژگی علی دایی بیشتر خوشت می آید و آن را الگوی بازی خودت قرار داده ای؟

من به بازی علی دایی خیلی علاقه دارم و سبک هدزنی ایشان را خیلی می پسندم و دوست دارم بتوانم از آن الگوبرداری کنم. خصوصیت بارز علی دایی سختکوشی او بود و امیدوارم بتوانم من هم باهمین سختکوشی به جاهای مهم برسم و به اهدافم در فوتبال دست پیدا کنم.

   این سختکوشی را واقعا در زندگی فوتبالی خودت به کار گرفته ای؟

من خیلی سختی کشیدم تا با این نقطه رسیدم و اهداف زیادی هم در سرم دارم. من زمانی که پدرم نامم را در مدرسه فوتبال نوشت، مادرم خیلی عصبانی شد و مخالف بود، ولی من خیلی به فوتبال علاقه داشتم و به قدری پافشاری کردم تا اطرافیان قانع شدند و الان هم وقتی برای تعطیلات به اردبیل می روم، یک لحظه بیکار نمی نشینم و مشغول تمرین هستم. من یک مدت کلاس قرآن می رفتم و مربی من فوتبالی بود و به پدر و مادرم گفت این بچه استعداد خوبی در فوتبال دارد و همین شد که قبول کردند من فوتبال را ادامه دهم. حتی در مقطعی در رشته کیک بوکسینگ هم ثبت نام کردم، ولی به خاطر علاقه به فوتبال این رشته را دنبال کردم.

   حضور محمود فکری در نفت مسجدسلیمان را چگونه ارزیابی می کنی؟

 حضور آقای فکری در نفت مسجدسلیمان به شخصه برایم یک سورپرایز جذاب بود و از این اتفاق خوشحالم. مطمئنا کاراکتر ایشان که سابقه زیادی چه در دوران بازی و چه سرمربیگری دارد به ما کمک خواهد کرد تا در مسیر کسب نتایج مناسبی قرار بگیریم.  ما در مقطعی در نیم فصل اول خصوصاً شرایط خوبی داشتیم اما متاسفانه طی دیدارهای اخیر نتوانستیم انتظارات هواداران مسجدسلیمانی را برآورده کنیم. بااین حال حس خوبی از این انتقال دارم و مطمئن هستم که آقای فکری قادر خواهند بود شرایط را تغییر دهند. ایشان با تجربه بالا و در اختیار داشتن کادری باسابقه یک امیدواری بزرگ را ایجاد کردند و امیدوارم در ادامه مسیر شرایط به سود ما باشد و بتوانیم هواداران را خوشحال کنیم.

   در نیم فصل اول گل های حساسی برای نفت مسجدسلیمان به ثمر رساندی، یک گل مهم هم این هفته برابر مس زدی، آیا این راه را ادامه می دهی؟

ما یک تیم هستیم و هدف ما موفقیت تیمی است. طبق نظر کادر فنی تلاش خواهیم کرد، بهترین عملکرد را برای نفت به جا بگذارم و اگر فرصتی داشته باشم سعی می کنم به بهترین شکل ممکن از آن استفاده کنم. مسلما بازی های آینده، بازی های سختی برای ما خواهد بود و حریفان از انگیزه زیادی برخوردار هستند، اما ما هم باانگیزه و تمرکز بالایی تلاش خواهیم کرد از این بازی ها با امتیاز خارج شویم و من هم سعی می کنم که گلزنی را ادامه دهم.

    هدفت در فوتبال چیست، دوست داری در کدام تیم اروپایی بازی کنی؟

همان طور که گفتم اهداف زیادی در سرم دارم و علاقه زیادی هم به تیم رئال مادرید دارم. شاید به این حرفم بخندید، ولی دوست دارم روزی پیراهن رئال مادرید را بپوشم و اگر بتوانم خیلی زود به فوتبال اروپا بروم و فرصت این را داشته باشم که خودم را نشان دهم. مطمئنم رسیدن به پیراهن رئال مادرید هم برایم دور از دسترس نیست.

    نفت مسجدسلیمان در لیگ برتر باقی می ماند؟

شک نکنید، نه تنها در لیگ باقی می مانیم، بلکه رتبه ما تک رقمی خواهد شد. ما تیم جوان و خیلی خوبی داریم. بچه ها هم قسم شده اند بهترین بازی های خود را به نمایش بگذارند تا هواداران نفت خوشحال شوند. بازهم تاکید می کنم روزهای خوبی در انتظار نفت است. من فکر می کنم هفته به هفته شرایطمان با حضور آقای فکری بهتر خواهد شد. اصلا به رده های پایینی جدول فکر نمی کنیم و در حال حاضر با تیم های بالای جدول چهار، پنج امتیاز تفاوت داریم و ممکن است با دو برد نیز حتی به رده های پنجم یا ششم جدول برسیم.

 

    ملی حفاری و پالایش نفت آبادان در مرحله نهایی فوتسال بانوان

دور اول مسابقات لیگ برتر فوتسال بانوان باشگاه های ایران با صعود چهار تیم به مرحله نهایی به پایان رسید که تیم های فوتسال بانوان ملی حفاری اهواز و پالایش نفت آبادان در این مرحله حضور خواهند داشت.

هفته پایانی مرحله اول لیگ برتر فوتسال بانوان باشگاه های ایران در گروه اول این مسابقات ملی حفاری اهواز با شش گل هیات فوتبال رودان را شکست داد تا با امتیاز مشترک با سایپا و تفاضل گل کمتر در دره دوم قرار بگیرد و به مرحله نهایی صعود کند. از گروه دوم هم دو تیم هیات فوتبال خراسان رضوی و پالایش نفت آبادان با کسب عناوین اول و دوم هفته گذشته به مرحله نهایی راه پیدا کردند.  مرحله نهایی هم به صورت دوره ای برگزار خواهد شد و در نهایت جام قهرمانی به تیمی می رسد که در جایگاه نخست قرار بگیرد. دو تیم نفتی این شانس را دارند که در پایان این فصل به عنوان قهرمانی دست پیدا کنند.ملی حفاری اهواز با 33 امتیاز و پالایش نفت آبادان هم با 28 امتیاز در گروه خود دوم شدند تا به مرحله نهایی برسند.

 

اضافه شدن دو مربی جدید به کادر فنی فوتبال نفت مسجدسلیمان

محمود فکری، سرمربی تیم فوتبال نفت مسجدسلیمان دو مربی جدید را به کادر خود اضافه کرد. بعد از اینکه صمد مرفاوی قید کار در مسجد سلیمان و همکاری با محمود فکری در نفت را زد با تصمیم جدید سرمربی نفت مسجدسلیمان، دو مربی جدید به کادر فنی این تیم اضافه شدند.معین دلاوری، مربی جدید نفت مسجدسلیمان است که بعد از توافق با این باشگاه در تمرینات نفت حضور پیدا کرد. این مربی سابقه حضور در استقلال، تیم ملی جوانان، نساجی و سپیدرود را دارد. جواد برزکار، مربی دیگری است که به کادر فنی نفت اضافه شده است.حنیف عمران زاده، سعید لطفی، حمزه حدادی، داریوش صادقی و احسان قاضی سایر دستیاران فکری هستند.

 

فوتبال نفت مسجدسلیمان پس از سه ماه، رنگ پیروزی را دید

جشن نفتی ها با فکری  برای اولین برد

تیم فوتبال نفت مسجدسلیمان پس از 9 هفته ناکامی در رسیدن به پیروزی، بالاخره  توانست  در هفته بیست و یکم لیگ برتر فوتبال باشگاه های ایران در مصافی خانگی با هدایت محمود فکری از سد تیم قدرتمند مس رفسنجان بگذرد.

 شاید جالب توجه باشد که بدانید آخرین پیروزی نفت مسجدسلیمان به دوران مجتبی حسینی بازمی گشت؛ جایی که آنها توانستند مقابل شهر خودرو به برتری سه گله خانگی دست یابند، اما در ادامه سقوط پلکانی نفت مسجدسلیمان در جدول آغاز شد تا جایی که  تغییرات اجباری روی نیمکت نفت مسجدسلیمان را شاهد بودیم. ابتدا جدایی حسینی پس از سه تساوی و یک شکست که با پایان نیم فصل اول هم زمان شد و در ادامه ناکامی داریوش یزدی که جانشین حسینی شده بود.

یزدی در چهار تجربه سرمربیگری اش روی نیمکت نفت در لیگ بیستم دو تساوی و دو شکست را تجربه کرد تا خیلی زود از سمت خود برکنار شود و سکان هدایت تیم را به  محمود فکری بدهد؛ مربی که قبلا موفق شده بود نفت مسجدسلیمان را از لیگ یک به لیگ برتر بیاورد. سرمربی جدید نفت مسجدسلیمان ابتدا به مصاف تیم قدرتمند و صدرنشین سپاهان رفت که موفق شد این تیم را در اصفهان با تساوی بدون گل متوقف کند. محمود فکری پس از یک تساوی ارزشمند مقابل سپاهان در اصفهان، در خانه به دنبال عبور از مس رفسنجان برای آسودگی خیال تیمش از عدم سقوط به جمع تیم های فانوس به دست  بود، اتفاقی که با یک پیروزی یک بر صفر مقابل تیم جان سخت و قدرتمند مس رفسنجان به دست آمد تا نفتی ها پس از 6 تساوی و 3 باخت طعم شیرین پیروزی را بار دیگر در خانه بچشند؛ این پنجمین پیروزی فصل نفت مسجدسلیمان بود و جالب آن که چهار پیروزی آنها مقابل سپاهان، فولاد، شهر خودرو و نهایتاً برابر مس در خانه به دست آمده و تنها ماشین سازی را بیرون از خانه شکست داده اند.

این طلسم شکنی شاگردان فکری باعث شد تا آنها پس از پایان بازی مقابل مس رفسنجان، جشن شادی در میانه زمین به پا کنند و این چنین مسرور از اولین پیروزی با سرمربی جدید خود باشند؛ نفتی های سلیمان  با شکست حریف رفسنجانی خود توانستند امتیاز 24 فصل را به دست آورند و به ادامه ماجراجویی های خود برای رسیدن به میانه های جدول ادامه دهند. جدال هفته بیست و دوم نفت مسجدسلیمان در مقابل فولاد است که زمان آن مشخص نیست.