داستان رمانتیک فرزندان نفتی

از اردوی کوهنوردی تا خواستگاری و ازدواج

مشعل: خانواده نفت بزرگ و پر از اتفاقات جدید و هیجان انگیز است و هر چند وقت یکبار یکی از این خبرهای جذاب به گوش ما هم می رسد. حالا هم خبر ازدواج دو فرزند از خانواده نفت در استان خوزستان سوژه ما برای خانواده نفت شده است. دو جوان کوهنورد که در اردوی کوهنوردی یکدیگر را می بینند و خیلی زود با معرفی به خانواده ها ازدواج می کنند.

آمنه سجادی ، فرزند یکی از کارکنان صنعت نفت است که همراه با همسرش داستان این هفته خانواده نفت را تعریف می کنند. پدر خانم سجادی تکنسین ارشد داروخانه نفت اهواز است و خودش کارشناسی حقوق جزا خوانده اما این روزها به ورزش کوهنوردی و مدیریت خانه و نگهداری از دخترشان می پردازد. او از سالها قبل کوهنوری را با علاقه شخصی و با گروه های آزاد کوهنوردی در استان خودشان دنبال می کرده اما چند سال قبل عضو گروه کوهنوردی اهواز می شود و در برنامه های آنها شرکت می کند و دست بر قضا در یکی از این برنامه ها و اردوهای کوهنوردی به شلمچه زندگی به گونه ای دیگر تغییر می کند و با همسر آینده خود آشنا می شود. خانم سجادی می گوید: سال 98 در اردوی کوهنورری یادمان شهدای شلمچه حاضر بودم و همزمان گروه هایی از شهرهای دیگر از جمله امیدیه هم حضور داشتند. در آنجا من عکاسی هم میکردم و از گروه امیدیه هم آقای سعید حمودی حاضر بودند و عکاسی می کردند. آنجا همدیگر را دیدیم و آشنا شدیم و در ادامه برای تبادل عکس های آن اردو ارتباطمان برقرار شد و در فاصله یک هفته ای آقای حمودی به خواستگاری آمد.

سجادی با اشاره به شناخت خانواده های نفتی از یکدیگر ، آن هم در شهرهای کوچک ، افزود: بعد از خواستگاری ما چندین جلسه مشاوره را گذراندیم و خانواده ها در تعامل با هم قرار گرفتند و بعد هم زندگی مشترکمان را شروع کردیم و حالا به همراه دخترمان زندگی خوبی داریم.

او می گوید در این مدت علی رغم شرایط کرونایی برنامه های سه نفره و خانوادگی کوهنوردی را دنبال کرده ایم. د رحال حاضر هم جمعه و سه شنبه ها برنامه کوهنوری داریم و بیشتر خانواده ها به شکل انفرادی 10 شب به بعد برای پیاده روی بیرون می روند تا آمادگی بدنیمان حفظ شود. البته در این مدت در دوره های مهارتی کوهنوری هم شرکت می کنم و به زودی قرار است دوره های جهت یابی در کوهستان برای خانمها برگزار شود.

خانم سجادی می گوید اگرچه آشناییشان کاملا تصادفی بوده اما ازدواجشان کاملا رضایتبخش بوده و حالا در کنار دخترشان احساس خوشبختی می کند. او افزود: در بسیاری از برنامه های کوهنوردی دخترمان همراهمان است و آنها قصد دارند با گرفتن لوازم حرفه ای کوهنوری گروه دونفره شان را سه نفره کنند.

سعید حمودی همسر خانم سجادی و فرزند یکی از کارکنان ترابری نفت در امیدیه است که سالها در کنار شغل خود ، به کوهنوردی پرداخته و در تعریف ماجرای آشنایی خود با خانم سجادی می گوید: گروه کوهنوردی امیدیه در اردوی یادمان شهدای شلمچه شرکت کرد و در آنجا با خانم سجادی که عکاس مراسم هم بود آشنا شدم و در ادامه با آشنایی خانواده خواستگاری کردیم و بعد هم زندگیمان را شروع کردیم و حالا یک خانواده کوهنورد هستیم.

او می گوید در سه سال گذشته تعدادی از دوره های مقدماتی و حرفه ای کوهنوردی و مربی گری را گذرانده و به زودی دوره های جدیدی برای تکمیل این مراحل آغاز می شود و در این مسیر همسرش همراه او خواهد بود.

حمودی می گوید در یکسال اخیر و به دلیل شرایط کرونا برنامه های کوهنوردی سنگین و بیرون استان کم بوده و بیشتر برای تمرین و سرگرمی همراه با خانواده در کوه های اطراف استان تمرین می کنند و برنامه ها عمدتا به شکل خانوادگی و همراه با دختر و همسرش انجام می شود.

 

داستان عکس:

دشت کلزا نقاشی زیبای طبیعت بجنورد

طبیعت مزارع زیبای کلزا در بجنورد جاذبه ای بی نظیر در روزهای بهاری به وجود آورده است. دشت کلزا، نمونه ای از نقاشی زیبای طبیعت در خراسان شمالی است. در سال های اخیر در خراسان شمالی مساحت زیادی از مزارع زیر کشت گیاه «کلزا» می رود که موجب به وجود آمدن مناظر بسیار زیبایی شده است.

عکس: مریم داورنیا/ مهر

 

معرفی اپلیکیشن

Firefox send

 

با نصب «فایرفاکس سند» می توانید فایل های بزرگ تا ۱ گیگابایت را خیلی راحت در گوشی های اندرویدی ارسال کنید، بعد از آپلود فایل مورد نظر در این برنامه یک لینک به شما داده می شود؛ با استفاده از این لینک فایل مورد نظر در هر گوشی اندرویدی دیگری به راحتی دانلود می شود! اگر هم اکانت فایرفاکس بسازید حجم ارسالی به ۲.۵ گیگابایت افزایش پیدا می کند.

 

Splitcloud Double Music

برای همه ی ما پیش آمده که گاهی با دوستانمان هندزفریمان را شریک شویم و آهنگ گوش کنیم، اما همیشه دو نفر سلیقه ی یکسانی در انتخاب آهنگ مورد علاقه ی خود ندارند! برای حل این مشکل با نصب Splitcloud Double Music همزمان ۲ موزیک متفاوت پلی می شود و یک آهنگ در گوشی سمت راست هندفری و دیگری در گوشی سمت چپ پخش می شود. مشکل به همین سادگی حل شد.

 

Remote Support

اگر خانواده شما هم همیشه با گوشی موبایلشان مشکل دارند و شما را به عنوان تنها ناجی می شناسند، با نصب این برنامه می توانید از راه دور کنترل موبایلشان را دست بگیرید و مشکل را حل کنید. برای این کار باید برای خودتان نسخه AirMirror Remote Support را نصب کنید و برای کسی که قصد دارید گوشی موبایلش را درست کنید، نسخه ی Airdroid Remote Support را وصل کنید! در حالی که کنترل گوشی دیگران را در دست دارید، می توانید از طریق ویس و پیام ارتباط خود را با آنها حفظ کنید و جالب تر اینکه طرف مقابل تمامی تغییراتی که از جانب شما در موبایلش اعمال می شود را می بیند و حتی می تواند فرایند را متوقف کند.