اشتباهات داوری پالایش نفت آبادان را از قهرمانی دور کرد

رقابت های لیگ برتر بسکتبال باشگاه های ایران با کسب مقام چهارمی برای تیم بسکتبال پالایش نفت آبادان به پایان رسید. پالایش نفت آبادان که با کسب مقام دوم از گروه خود به مرحله پلی آف صعود کرده بود، با حذف تیم ذوب آهن قدم به مرحله نیمه نهایی گذاشت.  شاگردان حماد سامری در مرحله نیمه نهایی در یک ماراتن سخت مقابل تیم مدعی مهرام که به بازی پنجم کشیده شد با نتیجه 3 بر 2 شکست خوردند تا از رسیدن به فینال بازبمانند.  البته تیم بسکتبال پالایش نفت آبادان  به گواه کارشناسان مستحق حضور در بازی فینال بود ولی قربانی اشتباهات داوری شد تا نتواند دومین حضور متوالی خود در این مرحله را تجربه کند.  پالایش نفتی ها بعد از شکست در نیمه نهایی راهی مرحله رده بندی شدند و در یک بازی پایاپای مغلوب تیم شیمیدر قم شدند تا درنهایت به مقام چهارم این دوره از رقابت های لیگ برتر بسکتبال باشگاه های ایران اکتفا کنند.  با تصمیم حماد سامری، پالایش نفت آبادان با ترکیب  سعید داور پناه، آرن داودی، عدنان شاهوردی، حامد سهراب نژاد و سالار منجی بازی را آغاز کرد. نفتی ها نیمه نخست را با نتیجه 35 بر 32 به نفع خود رقم زدند . اما نیمه دوم با برتری 46 بر 43 شیمیدر به پایان رسید تا  دو تیم در امتیاز 78 به نتیجه تساوی برسند و کار به وقت اضافه کشیده شود . در وقت های اضافه تیم شیمیدر موفق شد که با نتیجه 90 بر 85 پالایش نفت را شکست دهد و به مقام سوم برسد. شیمیدر ۱۲ - ۷ برنده وقت اضافه شد.

 انتقادات شدید به قضاوت داوران 

 تیم بسکتبال پالایش نفت آبادان در پایان لیگ برتر بسکتبال باشگاه های ایران به مقام چهارم دست پیدا کرد. سرمربی و بازیکنان این تیم عقیده داشتند که  اشتباهات داوری مانع رسیدن آن ها به فینال شده است در همین راستا اعضای تیم پالایش نفت آبادان نسبت به قضاوت پرحرف و حدیث داوران در مرحله نیمه نهایی لیگ برتر بسکتبال اعتراض کردند.

البته ذکر این نکته لازم است که به گواه کارشناسان  تیم پالایش نفت آبادان در مصاف طولانی با تیم مهرام تهران که پنج بازی به طول انجامید، شایستگی صعود به فینال لیگ برتر بسکتبال ایران را داشت، ، اما از ناحیه تصمیمات داوران دچار مشکل شد و از رسیدن به فینال و جام قهرمانی بازماند.

سرمربی، کاپیتان و بهترین بازیکن ملی پوش نفت در این دوره از رقابت ها در خصوص بازی مهرام و نیز کسب مقام چهارم به نکات قابل توجه ای اشاره داشتند که باهم می خوانیم.

 

سامری: باخت نفت به مهرام فنی نبود

سرمربی تیم پالایش نفت آبادان ابتدا به بازی با مهرام اشاره کرد و گفت: باخت ما مقابل مهرام فنی نبود، اگر در مسابقه چهارم به اتفاقاتی که درون زمین افتاده بود، توجه بیشتری می کردند، در بازی پنجم ما بازنده نبودیم و به فینال می رسیدیم.

حماد سامری، در ادامه انتقادهای خود گفت: مسائل دیگری غیر از مسائل فنی در باخت ما دخیل بود. من مربی خوبی نیستم، چراکه پس از مسابقه چهارم نتوانستم حق تیمم را بگیرم.

سامری سپس به بازی رده بندی اشاره کرد و گفت: قطعاً باخت برای مربی است و اگر ما به هر دلیلی نتیجه نگرفتیم مقصر من هستم.

 از همه اعضای تیم ازجمله کادر فنی خوبم، بازیکنان و مردم آبادان معذرت خواهی می کنم که شرمنده آن ها شدیم. هر انتقاد و حرفی را می پذیرم و از همه معذرت خواهی می کنم. 

چون سه روز از بازی نیمه نهایی ما گذشته بود نشد ازنظر روحی و بدنی ریکاوری خوبی کنیم. در داخل بازی خوب بودیم اما در شروع بازی بازهم حسن زاده را نداشتیم. وقتی شرایط سخت شد حسن زاده را با درد وارد زمین کردیم که حتی برای او خطرناک هم بود. او با تعصبی که داشت وارد زمین شد، درحالی که اصلاً شرایط بازی نداشت و دکتر گفته بود بازی کردن برای حسن زاده خطرناک است. رفته رفته هم هرچه به پایان بازی رسیدیم بدن بازیکنان ما خالی شد و نتیجه را واگذار کردیم.

سامری درباره دو روز زودتر برگزار شدن بازی رده بندی نیز گفت: تصمیم باشگاه ها و مدیریت دو تیم بود که زودتر بازی شود و ما هم تابع باشگاه هستیم.

سرمربی نفت درباره شرایط روحی و بدنی این تیم نیز گفت: بهانه نیست و تنها برای اطلاع رسانی می گویم و بهانه جویی نمی کنم. خیلی سخت است در دیدار رده بندی تیم را باانگیزه وارد زمین کرد. تیم ما هم از ابتدا برای رسیدن به فینال تلاش می کرد که نشد و یک مقدار ازنظر روحی خوب نبودیم. البته بازهم خوب بازی کردیم و اگر کمی ازنظر بدنی خوب بودیم نتیجه می گرفتیم.

 

 داورپناه:  حق تیم ما را خوردند

سعید داورپناه،  کاپیتان تیم بسکتبال نفت آبادان گفت: زشت ترین کار در حق نفت صورت گرفت و آدم از این شرایط ناراحت می شود. 

حالم از این بسکتبال بد می شود که باید سر و گردن یک نفر بشکند، تا فیلم بازی ها را ببینند. اصلاً برای کسی اهمیت ندارد که فیلم ها را ببیند. حرفم را می زنم حتی اگر به ضررم تمام شود. زشت ترین کار در حق نفت انجام شد و واقعاً از این موضوع ناراحت هستیم.

کاپیتان نفت آبادان با اشاره به اینکه کجای دنیا بازیکن از پشت با مشت به گردن حریف می زند؟ گفت: من بازیکن را جاگذاشته ام و از پشت با مشت به سر من می کوبد.

 وقتی هم می گویم چرا می زنی می گوید کار خوبی کرده ام و بازهم می زنم. داوران چهار بازی به این شکل سوت زده اند و فدراسیون فیلم داوری ها را نمی بیند. واقعاً چرا؟ ما حرفی نزدیم تا شاید خودشان رسیدگی کنند اما هیچ کس به آن توجه نکرد و اهمیتی برایشان نداشت. من هم می توانستم به هم تیمی هایم بگویم که بزنند اما ما این کارها را نمی کنیم . داورپناه با اشاره به اینکه ما هم هزینه کرده ایم و زحمت کشیده ایم، تاکید کرد: این کارها درست نیست. ما بدون یار خارجی در این فصل بازی کرده ایم و واقعاً هم عملکرد خوبی داشتیم.

 دست تک به تک این بچه ها را می بوسم. بازیکن را به زمین فرستاده اند که از اول تا آخر بازی به من فحاشی کند! با آرنج آرن داودی را می زنند داور به بازیکن ما خطای فنی می دهد. درمجموع آن ها بسکتبالی بازی نکردند و همه فهمیدند که مهرام، نفت آبادان را با ناداوری   برد. در بازی رده بندی هم دیگر انگیزه ای وجود نداشت. با تمام این اوصاف از هواداران معذرت می خواهیم.

 

حسن زاده: به اشتباهات داوری باختیم

محمدحسن زاده بازیکن ملی پوش تیم پالایش نفت آبادان گفت: بعد از مصدومیتی که داشتم توانستم در بازی پنجم به میدان بروم اما ما به تیمی باختیم که پرافتخارترین تیم ایران است، اما افتخاری که همه ما به نحوه کسب آن ها شناخت داریم! برای همه ستاره های مهرام احترام قائلم اما اتفاقاتی که افتاد درشان بسکتبال ایران نبود.

 ستاره نفتی ها در این فصل عنوان کرد: یکسری کارها در بازی چهارم و پنجم کردند که هر چیزی بود جز بسکتبال. مهرام به فینال رفت، اما کاش این پیروزی در زمین رقم می خورد نه باکارهای غیر بسکتبالی. اشتباهات یک داور وقتی بیش از دو سه بار باشد، دیگر اتفاق نیست. حسن زاده با اشاره به اینکه فصل برای آن ها با مقام چهارمی به پایان رسیده گفت:  واقعاً حق تیم ما این نبود. از هواداران عذرخواهی می کنیم و امیدواریم در سال بعد جبران کنیم. در بازی رده بندی خسته بودیم و انگیزه لازم را نداشتیم.

 

 

زامهران خرید جدید صنعت نفت آبادان

سینا زامهران که در نیم فصل اول لیگ برتر درتیم فوتبال پدیده مشهد حضور داشت، به تیم فوتبال صنعت نفت آبادان پیوست.

هافبک مشهدی خرید تازه سیروس پورموسوی برای ادامه فصل به شمار می رود. زامهران که در نیم فصل اول در جمع شاگردان مهدی رحمتی حضور داشت، ترجیح داد برای ادامه فصل و با توجه نظر کادر فنی طلایی پوشان به نفت آبادان اضافه شود. زامهران پیش از این نیز سابقه حضور در صنعت نفت آبادان را در کارنامه داشته و اکنون در بازگشت دوباره به این تیم با هدایت سیروس پورموسوی به کار خود در جمع طلایی پوشان ادامه خواهد داد.  علی فیروزی، سرپرست تیم فوتبال صنعت نفت آبادان با تایید این خبر گفت: با توجه به نیاز تیم در پست مهاجم زامهران در لیست خرید کادر فنی قرار گرفت.  پس از توافق زامهران با باشگاه، قرارداد این بازیکن به مدت ۲ سال بسته شد تا در نیم فصل دوم برای تیم به میدان برود. سرپرست تیم فوتبال صنعت نفت آبادان گفت: زامهران در تمرینات تیم شرکت کرد تا برای بازی بعدی آماده شود.

سینا زامهران سابقه حضور در تیم های فولاد خوزستان و پدیده مشهد را دارد.

 

صعود زود هنگام  بانوان پالایش نفت آبادان به پلی اف

تیم فوتسال بانوان پالایش نفت آبادان در سیزدهمین هفته از لیگ برتر فوتسال بانوان باشگاه های ایران  در خانه  جشنواره گل به راه انداخت و تیم رهیاب تهران را برد و صعودش از گروه دوم را قطعی کرد.

در این بازی که با توجه به ایام ماه مبارک رمضان، پس از افطار و از ساعت ۲۱ و ۳۰ در سالن نفت آبادان برگزار شد، میزبان برای نهایی کردن صعود خود نیازمند پیروزی بود و برای این هدف کار سختی نداشت و درنهایت موفق شد به هدف خود برسد. شاگردان الوان زاده با ارائه یک بازی برتر نه تنها خود به مرحله پلی آف صعود کردند بلکه پیروزی ۷ بر ۲ آنان مقابل حریف تهرانی  سبب شد تیم مس رفسنجان، مدافع عنوان قهرمانی به طور رسمی شانس صعود از گروه دوم را از دست بدهد و جایگاه سوم این تیم در جدول گروه دوم مسجل شود.

سهیلا ملمولی، بازیکن باتجربه و ارزشمند آبادان در این بازی بازهم درخشید و هت تریک کرد و پایه گذار گل آخر تیمش هم بود.

فرشته خسروی دیگر بازیکن مجرب پالایش نفت نیز یک گل به ثمر رساند و ۳ پاس گل به هم تیمی هایش داد. الهام عنافجه با ۲ گل و کافیه هزاریان با یک گل، به جمع گلزنان پالایش نفت در این بازی پیوستند.

پالایش نفت آبادان از ۱۱ بازی صاحب ۲۸ امتیاز است و رتبه اول یا دوم این تیم در گروه ۲ به نتایج هفته پایانی  مقابل تیم صدرنشین هیات فوتبال خراسان رضوی بستگی دارد. این دیدار در مشهد برگزار می شود. 

 

نفت امیدیه در کورس صعود باقی ماند

رقابت های لیگ دسته دوم فوتبال باشگاه های ایران در هفته پانزدهم یک پیروزی و یک تساوی برای تیم های نفتی حاضر در این رقابت ها به همراه داشت.

 تیم فوتبال نفت امیدیه که در گروه دوم این رقابت ها حضور دارد، در خانه موفق شد به یک پیروزی باارزش دست پیدا کند تا کماکان در کورس صعود باقی بماند.

شاگردان رضا آلبوغیش در هفته پانزدهم لیگ دسته دوم باشگاه های ایران در خانه میزبان تیم فوتبال شمس آذر قزوین بودند که موفق شدند در یک بازی برتر، حریف قزوینی خود را با نتیجه ۲ بر یک درهم بکوبند و با ۳۱ امتیاز از ۱۵بازی با اختلاف یک امتیاز کمتر نسبت به تیم صدرنشین در رده دوم جدول جای بگیرند تا همچنان مدعی صعود به لیگ یک باشند.

فرهاد جودکی و نیما اسکندرزاده (پنالتی) برای نفت در این بازی گلزنی کردند.  تیم نفت امیدیه درهفته شانزدهم میهمان شهید قندی یزد خواهد بود.

تیم فوتبال ملی حفاری اهواز که در گروه اول این رقابت ها قرار دارد، در خانه میزبان تیم محتشم تبریز بود که مقابل این تیم تبریزی با نتیجه تساوی بدون گل متوقف شد. ملی حفاری با این تساوی 19 امتیازی شد تا در رده هفتم قرار بگیرد.  دیدار تیم فوتبال نفت و گاز گچساران مقابل تیم سپیدرود رشت به دلیل کرونایی بودن تیم حریف برگزار نشد.

    نفت و گاز گچساران – سپیدرود رشت (به تعویق افتاد)