نیم‎نگاهی به عملکرد برخی مناطق بهداشت و درمان صنعت نفت در سالی که گذشت

خدمات رسانی با رعایت دستورالعمل های بهداشتی

مشعل  سالی که گذشت، سالی پر از افت وخیزهای فراوان برای کادر درمان بود؛ بخصوص آنهایی که در مرکز پذیرش بیماران کرونایی قرار گرفته بودند که متاسفانه این روند هنوز هم ادامه دارد و تلاشگران کادر درمان با وجود خستگی های جسمی و روحی سعی در ارائه خدمات به مراجعه کنندگان و بیماران دارند. در این میان بهداشت و درمان صنعت نفت نیز از این امر مستثنا نیست و همواره با برنامه ریزی هایی در کنار رعایت پروتکل های بهداشتی، ارائه خدمات به کارکنان صنعت نفت را متوقف نکرده و دستور عمل هایی را در راس کار خود قرار داده است. در ادامه به اقدام های برخی مراکز درمانی بهداشت ودرمان صنعت نفت، از جمله فارس و هرمزگان، اهواز و اصفهان در سال گذشته اشاره می شود.

 بهداشت و درمان صنعت نفت فارس و هرمزگان در سالی که گذشت، در پی شیوع بحران کووید 19، با رعایت پروتکل های بهداشتی، بر اساس دستورعمل های وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی و سازمان بهداشت و درمان صنعت نفت و با تغییر شرح وظایف تیم سلامت برای ارائه کامل خدمات به جمعیت تحت پوشش، بی وقفه، در صحنه خدمت فعال بود و در این بحران، از طریق خدمات رسانی غیر حضوری، شرایط را برای رضایتمندی خانواده بزرگ صنعت نفت جنوب کشور فراهم ساخت.

رئیس بهداشت و درمان صنعت نفت فارس و هرمزگان در این باره می‎گوید: «سال 99 و از ابتدای بروز پاندمی کووید 19 تا به امروز، اقدام های لازم برای رسیدن به اهداف سازمان و تحقق آنها در زمینه خدمات رسانی مطلوب به مراجعان و اجرای دقیق برنامه های بهداشتی و درمانی که برای مقابله با اپیدمی کرونا تنظیم شده بود، با لطف خدا و همکاری و همدلی صمیمانه تیم درمان و سایر همکاران در این مرکز به آنچه که برای انجام آن امیدوار بودیم، رسیده ایم و در نظر داریم که در سال جدید نیز در این راه گام هایی مثبت برای اجرای اهداف مدنظر درخصوص ارائه خدمات رسانی مطلوب تر به منظور رضایت ارباب رجوع برداریم.»

به گفته محسن تندر، «در طول سال 99 علاوه بر انجام کامل روال همیشگی فعالیت های این مرکز، راه اندازی ارائه خدمات غیر حضوری بر اساس پروتکل ها و برنامه عملیاتی سازمان و ارائه خدمات در واحد اورژانس به صورت شبانه روزی و پیگیری بیماران و مراجعان مشکوک یا مبتلا به کووید 19 به طور مستمر صورت گرفت.»

از اقدام های شاخص واحد سلامت کار بهداشت و درمان صنعت نفت فارس و هرمزگان، می توان به انجام تمامی معاینات مراجعان طب صنعتی، صدور گواهی بازگشت به کار کارکنان مراکز( بیماران مبتلا به کووید 19)، صدور گواهی استراحت پزشکی، برگزاری جلسات کمیسیون عالی پزشکی به صورت ویدئو کنفرانس و ... اشاره کرد.

او می گوید: «انجام معاینات طب صنعتی در مناطق عملیاتی از سوی پزشکان و تیم بهداشت و درمان صنعت نفت فارس و هرمزگان، به صورت حضوری در هشت مرکز سلامت کار نیز انجام شد.»