محمود فکری :

نفت مسجدسلیمان را به جایگاه واقعی می رسانم

مشعل از میان 5 گزینه برای هدایت نفت مسجدسلیمان در ادامه راه لیگ برتر قرعه به نام محمود فکری، سرمربی سابق این تیم افتاد؛ مربی که موفق شده بود 3 فصل گذشته این تیم را از لیگ دسته یک به لیگ برتر بیاورد. محمود فکری ابتدای فصل هدایت استقلال تهران را به عهده داشت، اما در شروع نیم فصل دوم از این تیم کنار گذاشته شد. این مربی به خاطر نتایج خوبی که با نفت در لیگ یک گرفته بود، بعد از برکناری یزدی به عنوان اصلی ترین گزینه انتخاب شد که درنهایت برای هدایت نفت مسجدسلیمان با مدیران باشگاه به توافق رسید. به همین منظور با محمود فکری، سرمربی جدید نفت مسجدسلیمان در خصوص وضعیت این تیم و اینکه چه شد این تیم را برای کار انتخاب کرد، گفت وگویی داشتیم که باهم می خوانیم. 

    از انتخاب خودتان برای هدایت نفت مسجدسلیمان شروع کنیم؟

من قبلا هم در نفت مسجدسلیمان کارکرده بودم و باید بگویم آن موقع سال خوبی را پشت سر گذاشتم، چراکه موفق شدم با نفت به لیگ برتر صعود کنم. حال با توجه به اینکه من شناخت خیلی خوبی نسبت به تیم نفت، نفرات و مدیریت خوب این تیم و فضای شهر مسجدسلیمان داشتم، این تیم را انتخاب کردم. البته باید بگویم مدیران باشگاه نفت هم به من لطف داشتند و صحبت های خوبی انجام دادیم و در نهایت هم به توافق رسیدیم و من هدایت نفت را قبول کردم. در حال حاضر هم کارمان را با تیم شروع کردیم و امیدوارم در ادامه کار نتایج خوبی بگیریم. 

   دستیارانتان در نفت چه کسانی هستند، آیا با همان اعضای کادر فنی خود در استقلال ادامه می دهید یا نفرات جدید اضافه می شوند؟

 تقریبا همان همکاران در کنار من هستند، به جز صمد مرفاوی که خودش به مسجدسلیمان نیامد. البته یک یا دو مربی بومی هم به جمع ما اضافه می شوند تا بتوانیم با تشکیل یک کادر فنی قوی رقابت های لیگ را باقدرت ادامه دهیم.

   جایگاه نفت مسجدسلیمان را چطور می بینید؟

 جایگاه نفت در جدول زیاد خوب نیست، اما من تمام تلاشم را می کنم تا نفت مسجدسلیمان به جایگاه واقعی اش برسد. البته باید این را هم اضافه کنم که به حمایت هیات مدیره، مدیرعامل، پیشکسوتان و هواداران نفت مسجدسلیمان نیاز داریم تا یک تیم خوب را در ادامه فصل داشته باشیم. جایگاه واقعی نفت مسجدسلیمان بالاتر از جایگاه فعلی است. بنابراین باید همه دست به دست هم دهیم تا نفت مسجدسلیمان را به جایگاه واقعی اش برسانیم.

    فکر نمی کنید با قبول هدایت نفت مسجدسلیمان ریسک بزرگی کردید؟

 تیم نفت از نفرات خوبی سود می برد، بازیکنان جوان و باتجربه در کنار یکدیگر هستند برای همین همه تلاش می کنیم تا تیم موفق باشد. به اعتقاد من، تیم نفت مسجدسلیمان خوب بسته شده و بازیکنان باانگیزه ای در تیم وجود دارند؛ کادر فنی هم تلاش خواهد کرد که این انگیزه را بیشتر کند. این را هم باید اضافه کنم من ریسک کردن را دوست دارم. مطمئنا این ریسک جواب خواهد داد.

   قراردادتان تا چه زمانی است و آیا بازهم تمدید می کنید؟

قرارداد من برای 11 بازی و تا پایان فصل است، بعد آن باید ببینیم در ادامه چه اتفاقی رخ می دهد. اگر شرایط فراهم باشد و من را بخواهند برای ادامه کار مذاکره می کنیم و اگر همه چیز خوب باشد، می مانم.

   فکر می کنید بتوانید به نفت مسجدسلیمان کمک کنید ؟

چراکه نه، من برای کمک به نفت آمده ام اگر می دانستم مفید نیستم نمی آمدم. اگر شما عاشق کارت باشی و هرجایی که بتوانی کارکنی، می توانی نتیجه بگیری. من هم در اینجا تمام تلاش خود را انجام می دهم تا در کنار سایر عوامل از بازیکن و کادر فنی و مسئولی باشگاه بتوانیم نتایج خوبی کسب کنیم و تیم را به نقطه امن برسانیم.

   مشکلات نفت مسجدسلیمان را در چه می بینید؟

هیچ تیمی نیست که الان در این وضعیت مشکل نداشته باشد. شاید ۲ تیم باشند که به لحاظ ساختاری مشکلات کمتری داشته باشند. من هم به عنوان یک مربی ایرانی با این فضا آشنا هستم و با شناختی که از فضا دارم این انتخاب را کردم. امیدوارم با عملکرد خود نگاه ها را به این تیم بازگردانیم. همان طور که گفتم من برای ۱۱ بازی به اینجا آمده ام و امیدوارم امتیازهای لازم را جمع کنیم و تیم را از منطقه قرمز خارج کنیم.

   اشاره داشتید که خاطرات خوبی با نفت مسجدسلیمان دارید و با این تیم به لیگ برتر صعود کردید، الان هم می توانید خاطرات جدیدی بسازید؟

من به تیم نفت مسجدسلیمان عرق دارم و به همین خاطر دوست داشتم در نفت کار کنم. از نظر فنی هم نسبت به بازیکنان شناخت دارم. ضمن اینکه خودم و خانواده ام تیم نفت مسجدسلیمان را دوست داریم. من به بازیکنانم گفتم باانگیزه کار کنید تا تیم را از شرایط فعلی اش خارج کنیم. من سعی می کنم با کسب نتایج خوب تیم را زنده کنم و یک خاطره خوب دیگر از خودم در مسجدسلیمان به یادگار بگذارم.

   بازیکن آزاد جدید جذب نمی کنید؟

نفت نفرات خوبی دارد و من به تک تک این بازیکنان اعتماد دارم. متاسفانه جذب بازیکن خارجی ممنوع است، وگرنه با استفاده از سهمیه بازیکن آزاد یک بازیکن خارجی خوب جذب می کردیم.

   با این اوصاف شما نفت مسجدسلیمان را در لیگ برتر نگه می دارید؟

این تیم پتانسیل خوبی دارد. من مطمئن هستم با ارائه چند بازی خوب به نیمه بالایی جدول صعود می کنیم و از این شرایط خارج می شویم. برای همین تمام سعی خودم را می کنم تا نفت مسجدسلیمان در لیگ برتر بماند. 

 

مدیرعامل نفت مسجدسلیمان:

فکری بهترین انتخاب بود

مدیرعامل نفت مسجدسلیمان می گوید با کادر فنی جدیدی که آمده، قرار است شرایط تیمش بهتر شود.

 محمد نظری، مدیرعامل نفت مسجدسلیمان در خصوص وضعیت تیمش و حضور فکری در ادامه لیگ گفت: با توجه به اینکه ما نتایج ضعیفی در هفته های گذشته داشتیم، سعی کردیم تیم خود را احیا کنیم و تیم را به جایگاه واقعی اش برسانیم و فرصت را بیشتر از این از دست ندهیم. محمد فکری هم امتحانش را در نفت پس داده است و من فکر می کنم بهترین انتخاب بود و با او می توانیم در لیگ بمانیم و به جایگاه واقعی خودمان برسانیم. مدیرعامل نفت مسجدسلیمان در خصوص اینکه یزدی، سرمربی قبلی این تیم که گفته استعفا نکرده، گفت: ایشان در بازی آخر تیم، با بازیکنان خداحافظی کرد و من از زحمات ایشان تشکر می کنم. اینکه ایشان خداحافظی می کنند، دیگر نمی دانم اسمش را چه بگذاریم. نظری درباره حل مشکلات مالی گفت: ما در این فصل وضعیت بهتری داشتیم و ۵۰ درصد پرداختی داشتیم که در لیگ برتر بسیار خوب بوده است. ما برای ۲ کادر قبلی حدود ۵۰ درصد پرداختی داشتیم و امیدوارم در نیم فصل دوم برنامه های خود را جلو ببریم و با اسپانسرهای خود بتوانیم منابع لازم را تأمین کنیم. مدیرعامل نفت مسجدسلیمان درباره شکایت از مجتبی حسینی و رفتن این مربی به تیم ذوب آهن گفت: ایشان بدون خداحافظی از تیم رفتند و شکایت ما هم به فدراسیون رفت و پیگیری می شود. اگر ایشان با ما توافق کنند، از شکایت خود می گذریم. نظری درباره اهداف تیم گفت: با توجه به اینکه در نیم فصل دوم بازی های سخت تری داریم، باید تیم را تقویت می کردیم و با توجه به اینکه کادر خوبی به تیم آوردیم، هدف ما این است تیم در لیگ برتر بماند و در وهله بعد رتبه تک رقمی کسب کنیم. ما تا انتهای فصل با آقای فکری قرارداد داریم و بعدازآن اگر طرفین رضایتمند باشند، برای فصول بعد برنامه ریزی لازم را انجام می دهیم. نظری در خصوص حمایت هواداران نفت مسجدسلیمان گفت: در شهرستان مسجدسلیمان و شهرهای هم جوار و در خارج از کشور طرفداران زیادی برای این تیم وجود دارد و ما هم این روند را پیش گرفتیم که جواب مثبت به هواداران بدهیم و بتوانیم هواداران را خوشحال کنیم و به نحو مطلوب کار را پیش ببریم.

 

با کسب قهرمانی نیم فصل جواب اعتماد باشگاه را دادیم

تیم نفت امیدیه با پیروزی در بازی عقب افتاده خود در لیگ دسته دوم فوتبال باشگاه های ایران موفق شد با صدرنشینی و قهرمانی نیم فصل نخست را به پایان برساند. علیرضا آلبوغبیش، سرمربی نفت امیدیه پس از دیدار برابر سردار بوکان درحالی که تیمش با یک گل از حریف پیش بود، ابتدا در خصوص نیمه تمام ماندن این بازی گفت: ما برای برد در این بازی و کسب مقام قهرمانی نیم فصل برنامه ریزی کرده بودیم، یکسری اتفاقات در حین بازی رخ داد که پس از گل زودهنگام ما بازی دچار افت محسوسی شد، ولی رفته رفته شرایط خودمان را بهبود دادیم که از این بابت خدا را شاکرم. آلبوغبیش در ادامه گفت: در نیمه دوم یک پنالتی به  نفع ما اعلام شد که کاملاً صحیح بود، ولی مربی تیم حریف به دلیل اعتراض به پنالتی تیمش را بیرون کشید. حال اینکه تیم مقابل نسبت به عملکرد داوری معترض بود و تیم را از زمین بیرون کشید، در فوتبال چنین اتفاقاتی طبیعی و معمول است . برای ما در بجنورد دو پنالتی نگرفتند و دو گل سالم ما را مردود اعلام کردند، اما ما اعتراض نکردیم چراکه  اگر قرار باشد برای هر سوت داور این طور تیم را بیرون بکشیم، فصل به اتمام نمی رسد. سرمربی نفت امیدیه در مورد قهرمانی نیم فصل گفت: خدا را شاکرم که با پیروزی در این دیدار قهرمان نیم فصل شدیم و به اعتمادی که باشگاه به ما کرده بود، با قهرمانی شان جواب دادند. آلبوغیش در پاسخ به این سوال که چه برنامه ای برای نیم فصل دوم خواهند داشت و آیا بازیکنی جذب این تیم خواهد شد یا خیر، گفت: ما ناچار هستیم با توجه به وسع مالی مان اقدام به جذب بازیکن کنیم. این موضوع ما را بسیار اذیت می کند، چراکه شما می دانید بودجه امسال تیم های نفتی به مشابه سال های قبل چگونه بوده و به چه شکل و شیوه ای پیش می رود. با وجود این با خرج کردن اعتبارمان یک سری مهره های خوبی را جذب می کنیم تا به مجموعه کمکی بکنند. ما ابتدای فصل نیز بودجه ای در دست نداشتیم، اما بازیکنانی گرفتیم که توانستند به ما کمک کنند.

 

لیگ برتر فوتسال بانوان

صدرنشینی ملی حفاری اهواز، فرصت سوزی پالایش نفت آبادان

تیم فوتسال بانوان ملی حفاری اهواز با پیروزی در هفته یازدهم رقابت های لیگ برتر فوتسال بانوان باشگاه های ایران به صدر جدول گروه اول رسید.

در گروه اول این مسابقات تیم فوتسال بانوان ملی حفاری اهواز مقابل شهروند ساری به میدان رفت و با 4 گل پیروز شد. حفاری با توجه به استراحت سایپا در هفته یازدهم به صدر جدول صعود کرد.   در گروه اول ملی حفاری اهواز، سایپا  به ترتیب با ۳۰ و۲۷  امتیاز تیم های اول و دوم هستند که کارشان برای صعود به مرحله نیمه نهایی تقریباً تمام شده است و فقط برای تیم اول و دوم باهم رقابت می کنند. در گروه دوم و درحالی که هیات فوتبال خراسان رضوی صدرنشین استراحت داشت، پالایش نفت آبادان و مس رفسنجان برابر هم به میدان رفتند و در نهایت مس با حساب دو گل به برتری رسید. پالایش در صورت پیروزی می توانست به صدر جدول این گروه برسد. هیات فوتبال خراسان رضوی، پالایش نفت آبادان و مس رفسنجان به ترتیب با ۲۷، ۲۵ و ۲۱ امتیاز تیم های اول تا سوم گروه دوم هستند. هر سه تیم برای رسیدن به مرحله نیمه نهایی شانس دارند و پالایشی ها باید در دیدارهای بعدی حتماً به پیروزی برسند تا به نیمه نهایی صعود کنند.