زنگ خطر برای نفت مسجدسلیمان به صدا درآمد

تیم فوتبال نفت مسجدسلیمان بیش ازپیش به منطقه خطر جدول رده بندی لیگ برتر نزدیک شد. شکست خانگی تیم نفت مسجدسلیمان مقابل نساجی مازندران باعث کاهش فاصله امتیازات تیم های پایین جدولی با نفت مسجدسلیمان شد و زنگ خطر برای زرد پوشان به صدا درآمد.  نفت مسجدسلیمان که در ابتدای نیم فصل دوم با هدایت داریوش یزدی صاحب 2 تساوی مقابل تیم های تراکتور و سایپا شد، در دو هفته اخیر 2 شکست را برابر پرسپولیس و نساجی تقبل کرد و بیش ازپیش به منطقه خطر جدول نزدیک شد. نتایج ضعیف تیم نفت مسجدسلیمان البته فقط مختص به دور برگشت نبوده است و درواقع نفتی ها در 4 هفته پایانی حضور مجتبی حسینی روند نزولی را در پیش گرفتند و در 4 بازی ابتدایی نیم فصل دوم نیز همین وضعیت ادامه پیدا کرد. نفت مسجدسلیمان آخرین بار در هفته یازدهم لیگ مقابل پدیده مشهد به پیروزی رسید و پس ازآن دیگر طعم بردن را نچشیده است. نفت در 4 بازی پایانی دور رفت با مربیگری مجتبی حسینی متحمل 3 تساوی و یک باخت شد و از 4 بازی فقط 3 امتیاز گرفت. با آغاز نیم فصل دوم نیز با مربیگری داریوش یزدی در 4 بازی اخیر 2 تساوی و 2 شکست برای نفت مسجدسلیمان رقم خورده است و از این 4 بازی 2 امتیاز به نفتی ها تعلق گرفت. بنابراین روند نزولی نفت مسجدسلیمان به دو مقطع 4 هفته ای تقسیم می شود که یک مقطع از آن با هدایت مجتبی حسینی و مقطع دوم با هدایت داریوش یزدی بوده است. نفت مسجدسلیمان در این 8 هفته از 24 امتیاز ممکن فقط 5 امتیاز گرفت و همین موضوع باعث نزدیک تر شدن تیم های پایین جدولی به نفت مسجدسلیمان شد. گرچه نفتی های مسجدسلیمان در 8 هفته اخیر بیشتر از صنعت نفت آبادان امتیاز گرفته اند (نفت آبادان از 8 بازی اخیر فقط 4 امتیاز کسب کرد)، اما بدشانسی نفت مسجدسلیمان این بوده است که تیم های نساجی مازندران و ذوب آهن اصفهان طی دو بازی اخیرشان هر کدام 6 امتیاز به دست آوردند و فاصله شان را با تیم نفت مسجدسلیمان کاهش دادند. پس از خاتمه بازی نفت مسجدسلیمان و ذوب آهن اصفهان داریوش یزدی از ادامه مربیگری تیم نفت کناره گیری کرد. محمود فکری بعد از رفتن یزدی هدایت نفت مسجد سلیمان را به عهده گرفت . حال باید دید  محمود فکری که برای دومین بار هدایت نفت مسجد سلیمان را بر عهده گرفته است می تواند نفت را از این بحران خارج کند یا خیر؟

 

مدیرعامل نفت مسجدسلیمان:

امیدواریم با حضور فکری به رتبه خوبی دست یابیم

محمد نظری، مدیرعامل باشگاه نفت مسجدسلیمان در خصوص انتخاب محمود فکری به عنوان سرمربی تیم فوتبال نفت مسجدسلیمان گفت: در این چند هفته با توجه به نتایج ضعیف و غیرقابل قبول و اینکه سرمربی مابعد از آخرین بازی در 14 فروردین خداحافظی و تیم را ترک کرد، به دنبال شرایطی بودیم که تیم را احیا کنیم؛ در همین راستا چند گزینه را بررسی کردیم که اولین آنها محمود فکری بود و درنهایت با او به توافق رسیدیم.

نظری در مورد همکاران فکری در کادر فنی جدید نفت مسجدسلیمان گفت: قصد داریم تلفیقی باشد. دو گزینه را ما پیشنهاد دادیم و تعدادی هم خود فکری در نظر دارد، ولی از کادر فنی قبلی هیچ کس نیست. قرارداد فکری تا پایان نیم فصل دوم است. بعدازآن اگر رضایت وجود داشت و توافق کردیم همکاری ادامه پیدا می کند.

مدیرعامل باشگاه نفت مسجدسلیمان در مورد اینکه آیا شرط جایگاه برای فکری تعیین شده است، گفت: وضعیت تیم در نیم فصل اول خوب بود، اما در نیم فصل دوم در نیمه پایین جدول قرار گرفت و سیر نزولی داشته است. ماندن در لیگ یک برنامه است و کسب رتبه تک رقمی و حضور شایسته در لیگ، یک بحث دیگر برای همین شرط و شروطی گذاشتیم تا تیم را در لیگ با رتبه خوبی حفظ کند.

 نظری در مورد دلیل قطع ارتباط با داریوش یزدی گفت: به دلیل نتایج ضعیف، هرکسی در این وضعیت تیم سهمی دارد. باید ببینیم سهم من مدیرعامل، هیات مدیره، بازیکنان و سرمربی چقدر است. اگر نگاه کنیم معلوم است مشکل کجا بوده و باید این شرایط را ترمیم می کردیم. اگر ترمیم نمی کردیم، شرایط سخت تر می شد و نمی توانستیم نتیجه دلخواه هواداران را کسب کنیم.

 

فکری سرمربی نفت مسجدسلیمان شد

 

سرمربی سابق تیم فوتبال استقلال هدایت نفت مسجدسلیمان را به عهده گرفت.

محمود فکری، سرمربی سابق تیم استقلال پس از توافق با مدیران باشگاه نفت مسجدسلیمان، هدایت این تیم را در ادامه این فصل رقابت های لیگ برتر عهده دار شد. فکری پیش ازاین هم هدایت این تیم را به عهده داشت و با نفت مسجدسلیمان از لیگ یک به لیگ برتر صعود کرد. با حضور فکری عملاً کار داریوش یزدی به عنوان سرمربی نفت مسجدسلیمان به پایان رسید.

 

ادامه یارگیری نفتی های سلیمان  با جذب دو بازیکن جدید

 تیم فوتبال نفت مسجدسلیمان 2 بازیکن جدید را به عنوان بازیکن آزاد سهمیه فیفا به خدمت گرفت.

مسلم مجدمی، هافبک خوزستانی که چندی پیش به پیکان تهران پیوست. همچنین عماد میرجوان مهاجم فصل گذشته نفت مسجدسلیمان که در نیم فصل نخست به دلیل مصدومیت از میادین دور بود، پس از توافق با تیم نفت مسجدسلیمان به این تیم پیوستند.

مسلم مجدمی که سابقه چندین سال عضویت در نفت آبادان را داشته است، چندی قبل به تیم پیکان تهران پیوست، اما بعد از مدتی کوتاه از این تیم رضایتنامه گرفت و به جمع زرد پوشان نفت مسجدسلیمان ملحق شد.

عماد میرجوان هم که در ابتدای فصل از نفت مسجدسلیمان به مس رفسنجان رفته بود، به دلیل مصدومیت چندین ماه از میادین دور بود و از لیست مس خارج شد تا در نهایت به نفت مسجدسلیمان بازگردد.

با توجه به اینکه مجدمی و میرجوان در فصل 1400-1399 برای هیچ کدام از تیم های لیگ برتر ایران بازی رسمی انجام نداده اند، بازیکن آزاد سهمیه فیفا محسوب می شوند، به همین دلیل تیم نفت مسجدسلیمان توانست بعد از خاتمه زمان نقل وانتقالات با این دو بازیکن باتجربه قرارداد امضا کند.

تیم نفت مسجدسلیمان در نقل وانتقالات میان فصل موفق شد تمامی بازیکنان اصلی اش را حفظ و چند بازیکن جدید را هم به لیست اضافه کند.

 

حضور 2 مربی جدید در کادر فنی پارس جنوبی

در پی جدایی فرزاد آشوبی و فرشاد قدیری از کادر فنی تیم پارس جنوبی دو مربی جدید به این کادر اضافه شدند.

پارس جنوبی جم که برای صعود به لیگ برتر با هدایت محمد نصرتی تلاش می کند، به دلیل بسته بودن پنجره نقل و انتقالاتی نتوانست در تعطیلات زمستانی بازیکن جدیدی را به ترکیب اضافه کند و حتی چند بازیکن را هم از دست داد. بااین حال محمد میرترابی، مربی ابتدای فصل نساجی و همچنین احمد خرمالی به عنوان مربی دروازه بان ها به کادر فنی تیم پارس جنوبی ملحق شدند.

تیم پارس جنوبی با 25 امتیاز تیم هشتم جدول به شمار می رود و در اولین مسابقه بعد از تعطیلات زمستانی در بابل به مصاف تیم رایکا رفت.

لیگ یک از چهارشنبه هفته گذشته با برگزاری دیدارهای هفته نوزدهم از سر گرفته شد.

 

بانوان فوتسالیست نفت سال جدید را با پیروزی پیاپی شروع کردند

ادامه رقابت های  لیگ برتر فوتسال بانوان باشگاه های ایران در سال ۱۴۰۰ با پیروزی دو تیم مدعی پالایش نفت آبادان و ملی حفاری اهواز شروع شد.

 ابتدا در هفته دهم رقابت های لیگ برتر فوتسال بانوان باشگاه های ایران تیم فوتسال بانوان ملی حفاری اهواز  در گروه اول این رقابت ها به مصاف تیم فجر شیراز رفت و موفق شد با نتیجه پرگل 5 بر 2 حریف خود را شکست دهد تا کماکان به صورت مشترک با تیم سایپا در صدر جدول گروه خود قرار داشته باشد.

تیم فوتسال بانوان پالایش نفت آبادان هم که در گروه دوم قرار دارد، در هفته دهم به مصاف تیم کیمیای اسفراین رفت و جشنواره گل به راه انداخت تا کماکان در کورس قهرمانی قرار داشته باشد.

تیم فوتسال پالایش نفت آبادان موفق شد با نتیجه 8 بر صفر مقابل تیم کیمیای اسفراین به پیروزی برسد.

دو تیم نفتی حاضر در این رقابت ها در هفته یازدهم هم حریفان خود را شکست دادند تا کماکان بخت اول صعود پلی آف و کسب قهرمانی در لیگ برتر باشند. 

تیم فوتسال  ملی حفاری اهواز به مصاف مس کرمان رفت و این تیم را با یک گل شکست داد تا 27 امتیازی شود و با سایپا به صورت مشترک در صدر جدول قرار بگیرد.

تیم فوتسال پالایش نفت آبادان هم که در خانه میزبان تیم هیات فوتبال اصفهان بود، موفق شد بازهم در دیداری پرگل حرف خود را شکست دهد. شاگردان نرگس الوان زاده با نتیجه 10 بر صفر حریف اصفهانی خود را شکست دادند تا 25 امتیازی شوند و در رتبه دوم جدول باقی بمانند.

 

دعوت کشتی گیر نفت امیدیه به اردوی  تیم ملی

کشتی گیر تیم نفت امیدیه به اردوی آماده سازی پیش از المپیک تیم ملی بزرگسالان کشورمان دعوت شد. طبق اعلام هیات  کشتی استان خوزستان، از سوی فدراسیون کشتی جمهوری اسلامی ایران جمال عبادی، کشتی گیر پرافتخار باشگاه نفت امیدیه در دسته وزنی ۷۴ کیلوگرم  به اردوی تیم ملی کشتی آزاد بزرگسالان  ایران اعزامی به مسابقات گزینشی المپیک، قهرمانی آسیا و بین المللی بلغارستان دعوت شده است.

 گفتنی است، این اردوی آماده سازی از روز ۱۵ تا ۲۵ فروردین ماه در خانه کشتی شهید ابراهیم هادی مجموعه ورزشی آزادی تهران تشکیل خواهد می شود.