صعود نفت به نیمه نهایی لیگ بسکتبال با عبور از ذوب آهن

  تیم بسکتبال پالایش نفت آبادان موفق شد با کسب دو پیروزی مقابل ذوب آهن اصفهان، راهی مرحله نیمه نهایی لیگ برتر بسکتبال باشگاه های ایران شد.

دو تیم بسکتبال نفت آبادان و ذوب آهن اصفهان در سومین بازی خود از مرحله یک چهارم لیگ برتر به مصاف یکدیگر رفتند که این دیدار با حساب ۶۸ - ۶۰ به سود پالایش نفت آبادان تمام شد تا شاگردان حماد سامری راهی مرحله نیمه نهایی شوند. تیم پالایش نفت آبادان با تصمیم حماد سامری، این دیدار را با ترکیب محمد حسن زاده، آرن داوودی، سعید داور پناه، حامد سهراب نژاد و رسول مظفری آغاز کرد.  دو تیم به صورت پایاپای در بازی پیش می رفتند تا اینکه تیم پالایش نفت در دو دقیقه پایانی کوارتر اول با درخشش محمد حسن زاده در زیر سبد و پرتاب 3 امتیازی رسول مظفری، ۲۲-۱۳ برنده کوارتر نخست شد. در کوارتر دوم بازی نیز آبادانی ها با ادامه درخشش محمد حسن زاده برتری خود نسبت به حریف را حفظ کردند تا با برتری ۱۳-۶ در این کوارتر با حساب ۳۵ - ۱۹ پیروز به رختکن بروند. با توجه به عملکرد خوب شاگردان سامری در دفاع، ذوب آهن در این کوارتر تنها ۶ امتیاز کسب کرد که از نکات قابل توجه بازی بود. با شروع نیمه دوم بازی، ذوب آهن در دفاع و حمله فشار زیادی را به حریف خود آورد تا اینکه ۱۵-۱۹ برنده کوارتر سوم شد. در این کوارتر محمد حسن زاده ستاره تیم نفت به دلیل سه خطایی که داشت از زمین بازی بیرون رفت تا برای کوارتر چهارم آماده شود. در کوارتر چهارم دو تیم عملکرد نزدیکی داشتند و ذوب آهن  اختلاف را تا سه دقیقه مانده به پایان بازی به ۶ امتیاز رساند. پس از پنج خطایی شدن حسن زاده و خروجش از زمین، آرن داوودی با یک پرتاب ۳ امتیازی پالایش نفت را به امتیاز ۶۱ رساند تا اختلاف به ۱۱ امتیاز افزایش یابد. شاگردان سامری این کوارتر را ۱۸-۲۲ واگذار کردند، اما درمجموع ۶۸ - ۶۰ برنده این بازی حساس شدند.

با توجه به اینکه بازی های مرحله دوم پلی آف لیگ به صورت دو برد از سه بازی برگزار می شود، تیم نفت در مجموع با برتری ۲ بر یک، موفق شد جواز حضور در مرحله نیمه نهایی را کسب کند. نتایج سه بازی این دو تیم به شرح زیر رقم خورد:

بازی اول: نفت آبادان ۶۸ - ۵۹ ذوب آهن اصفهان

بازی دوم: ذوب آهن اصفهان ۷۷ - ۷۰ نفت آبادان

بازی سوم: نفت آبادان ۶۸ - ۶۰ ذوب آهن اصفهان

 

باقدرت به مصاف مهرام می رویم 

سامری: پالایش نفت برای قهرمانی می جنگد

سرمربی تیم بسکتبال پالایش نفت آبادان می گوید این تیم برای قهرمانی می جنگد و برای رسیدن به هدفش و خوشحال کردن هواداران آبادانی و نفت از هیچ کوششی دریغ نخواهند کرد تا جواب محبت هواداران آبادان را بدهند.

با حماد سامری، مربی تیم بسکتبال پالایش نفت آبادان در خصوص پیروزی مقابل ذوب آهن و صعود به نیمه نهایی ونیز بازی با مهرام در این مرحله و اینکه این تیم چقدر شانس قهرمانی دارد گفت وگویی داشتیم که باهم می خوانیم.

  از بازی با ذوب آهن بگویید. کار به بازی سوم کشید و در نهایت پیروز شدید و به مرحله نیمه نهایی لیگ برتر صعود کردید؟

از قبل پیش بینی می کردیم که بازی سخت و مشکلی باشد. این احتمال را می دادیم که تا دقایق آخر بازی نیز تقابل سختی باشد. خوشبختانه باوجوداین مسائل موفق شدیم نتیجه مدنظر را کسب کنیم. ما در نیمه اول خوب بودیم و به خصوص برای خارجی های ذوب آهن برنامه داشتیم که بازیکنانمان خوب کارکردند و آنها را کنترل کردیم. در نیمه دوم با توجه به اختلاف امتیاز موجود می خواستیم زمان و روند بازی را کنترل کنیم که خوشبختانه نتیجه را حفظ کردیم.

  اما بازی در کوارتر آخر خیلی حساس شد و شما عقب هم افتادید؟

 ما تصمیم داشتیم زمان بازی را مدیریت کنیم و در برگشت ها از سرعت بالا خودداری می کردیم که نهایتا نتیجه نزدیک شد. در دو، سه دقیقه آخر هم پیک و رول های خود را انجام دادیم تا نتیجه را حفظ کنیم. در چند دقیقه پایانی نیز امتیازات حساسی به دست آوردیم که در پیروزی ما تاثیرگذار بود.

  بازی های مرحله نیمه نهایی لیگ برتر را چگونه پیش بینی می کنید؟

 فکر می کنم نیمه نهایی امسال جذاب باشد چون نتیجه هیچ بازی قابل پیش بینی نیست. سال هایی را درگذشته داشتیم که فینالیست های لیگ تقریبا قابل تشخیص بودند، اما امسال این طور نیست و ۴ تیم خوب را در این مرحله داریم که هر یک مدعی هستند. هر بازی شرایط خاص خودش را خواهد داشت و تیم ها کار سختی در پیش دارند.

  پالایش نفت باز هم مدعی خواهد بود؟

من فکر می کنم تیم هایی که تمرکز بالاتر دارند، می توانند نتایج خوبی را در بازی های مرحله نیمه نهایی کسب کنند. ما هم تمرینات خوبی را طی چند روز گذشته انجام دادیم و بازی های قابل قبولی را پشت سر گذاشتیم. خوشبختانه ترکیب کامل خود را هم در اختیارداریم که شرایط مناسبی را برای تیم ما فراهم می کند. همه چیز فراهم است و امیدواریم نتیجه مدنظرمان را کسب کنیم.

  بازی ها در مرحله نیمه نهایی از 2 برد در 3 بازی به 3 برد از 5 بازی تغییر کرد. در این خصوص چه نظری دارید؟

من  کاملا با این موضوع موافق هستم و حتی دوست داشتم بازی های دور قبل نیز به صورت ۳ برد از ۵ بازی باشد که متاسفانه این طور نشد و مسابقات ۲ از ۳ بود. بالاخره پلی آف جایی است که تیم ها باید از زحمات خود برداشت کنند و اینکه تنها ۳ بازی فرصت داشته باشند درست نیست. الان که مسابقات ۳ از ۵ است، به نظرم تیم محق راهی دور بعد خواهد شد چون باید در سه بازی به پیروزی دست پیدا کنند.

  تیم شما در این مراحل بازهم تنها تیمی بود که از بازیکن خارجی استفاده نکرد این برای تیم شما مشکل نبود؟

در حقیقت اصلا به این موضوع فکر نمی کنم و تنها به داشته های خود توجه می کنیم. ما تیم خوبی داریم که دنبال بهانه نیست و سعی می کنیم همواره مدعی بمانیم. برای قهرمانی خواهیم جنگید و اصلا به این مسائل توجه نداریم.

  پالایش نفت آبادان آخرین قهرمان لیگ برتر بسکتبال به شمار می رود، چراکه فصل گذشته بازی ها به دلیل شیوع ویروس کرونا بدون معرفی قهرمان به پایان رسید. الان باید شمارا به عنوان مدافع قهرمانی بشناسیم؟

 قطعا ما چنین ذهنیتی داریم، ما مدافع عنوان قهرمانی هستیم، اما شرایط هرسال با سال دیگر فرق دارد.  شرایط لیگ امسال خاص است و با دوره های قبل فرق دارد، اما من فکر نمی کنم که برای کسب عنوان قهرمانی کم شانس باشیم.

  در نیمه نهایی باید به مصاف مهرام بروید. درباره این بازی بگویید؟

اول از هر چیزی باید بگویم بسیار خوشحالم که در تمام این سال ها بین چهار تیم برتر لیگ هستیم. مهرام هم تیم قدرتمند و محترمی است که سعی می کنیم چهار، پنج روز تمرین کرده و برای آن بازی آماده شویم. با تمام توان مقابل مهرام بازی می کنیم.

  آیا آنالیز کافی از تیم مهرام انجام داده اید؟

مهرام در گروه ما نبود و در دور گروهی بازی های این تیم را زیر نظر نداشتیم، اما طی این چند روز چند بازی این تیم را زیر نظر داشتیم. البته بازیکنان داخلی مهرام نیز نفرات بزرگ و شناخته شده ای در بسکتبال ایران هستند. شناخت کافی را داریم و برای کسب بهترین نتیجه وارد زمین خواهیم شد. امیدوارم بینندگان بسکتبال از دیدارهای مرحله نیمه نهایی لذت ببرند.

  نبود هواداران آبادانی در سالن های بسکتبال چقدر به ضرر شما بود؟

در این سال ها واقعا پشت ما به هواداران خودمان گرم بوده است. حضور آنها باعث می شد در بازی های خانگی بسیار باقدرت بازی کنیم و الان نبود آنها احساس می شود. امیدوارم با کسب نتایج خوب دلشان را شاد و جواب محبتشان را بدهیم.

 

صعود همکاران نفتی به قله ميراجی

همکاران نفتی در شركت ملي نفت  ایران در آخرین روزهای اسفند سال 99 و در آستانه سال 1400  با حضور در شهرستان مريوان با اجرای پروتکل های بهداشتی به قله ميراجي با ارتفاع 3000 هزار متری از سطح دریا صعود کردند.

قله ميراجي نيز در حدود 5 كيلومتري شهر مریوان  قرار دارد و چشمه های دولاش و كاني ميراجي در دل كوه از مناطق دیدنی این قله است.

گروه 17 نفره همکار نفتی در شرکت ملی نفت ایران در هوایی سرد و برفی موفق شدند بعد از 5 ساعت کوهپیمایی از مسیرهای سخت و جنگلی به قله صعود کنند.

 طيب كريميان(راهنماي گروه)، آكو رحماني مسوول امور ورزش سنندج، ادريس محمودي، راشد رومي، مسعود احمدي و روح الله غلامي از همکاران پخش فرآورده های نفتی منطقه مريوان و سنندج، محمدعلی شيخلو، سيدمصطفي احمدي نسب، محمود احمدي، محمدعلی كشاورز، محسن صداقت، محسن حدادي، حسن رزميان مقدم، عبدالرضا كريميان، اصغر رحیم نژاد، قنبريان، حكمتي، مسعود اصغري، عبدالله امامي، منصور رحیم زادگان، مجيد خسرواني، ناصر قره باقري و حسین باقرزاده کوهنوردانی بودند که در این صعود شركت داشتند.

 

تداوم ناکامی و آمار عجیب تیم صنعت نفت آبادان

شروع فوتبالی در سال 1400 برای تیم صنعت نفت آبادان خوب نبود و باید گفت این تیم در روزهای آخر سال 99 دچار یک بحران شد و این بحران در شروع سال جدید هم دست از سر این تیم برنداشت؛ تیمی که شروع بسیار خوبی در لیگ برتر داشت.

 تیم فوتبال صنعت نفت آبادان در 8 هفته اخیر، ضعیف ترین آمار لیگ برتر فوتبال ایران را داشته است.

 تیم فوتبال صنعت نفت آبادان در شروع سال جدید و در هفته نوزدهم لیگ برتر  در مسابقه ای که حامد فلاح زاده ستاره میدان بود و چند موقعیت گلزنی را از ذوب آهن اصفهان گرفت، با یک گل مقابل حریف اصفهانی مغلوب شد.

این شکست ضمن اینکه زردپوشان صنعت نفت را از مثلث بالای جدول دورتر کرد و شانس کسب سهمیه آسیایی را کاهش داد، باعث رقم خوردن یک رکورد منفی و بسیار عجیب برای تیم محبوب نفتی شد.

تیم فوتبال صنعت نفت آبادان در 8 هفته اخیر متحمل 4 شکست و 4 مساوی شده  و از 24 امتیاز ممکن فقط 4 امتیاز گرفته است!

درواقع، این آمار ضعیف ترین آمار بین تمامی تیم های فصل جاری لیگ برتر طی 8 هفته اخیر است، چراکه حتی ماشین سازی ته جدولی هم در این 8 هفته توانسته 5 امتیاز کسب کند، ضمن اینکه ماشین سازی یک بازی هم کمتر انجام داده است.

آمار عجیب تیم صنعت نفت آبادان به ناکامی در کسب امتیاز ختم نمی شود، بلکه این تیم حتی درزمینه گلزنی هم یک رکورد منفی به ثبت رسانده است. صنعت نفت آبادان در 8 بازی اخیر ضمن اینکه فقط 2 گل زده است، بعد از بازی هفته چهاردهم مقابل فولاد خوزستان که در تاریخ 17 بهمن 99 انجام شد، موفق به زدن گل به هیچ تیم دیگری نشده و 5 هفته اخیر را بدون زدن حتی یک گل سپری کرده است!

کسب فقط 4 امتیاز از 24 امتیاز ممکن، ثبت تنها 2 گل در 8 بازی، سپری کردن 8 مسابقه بدون پیروزی، همچنین 5 بازی متوالی بدون حتی یک گل زده، ازجمله رکوردهای منفی است که طی سه ماه اخیر در کارنامه صنعت نفت آبادان ثبت شد.

تیم فوتبال صنعت نفت آبادان از دیرباز به فوتبال تهاجمی و تماشاگرپسند معروف بوده، به همین دلیل آمار عجیبی که طی این فصل در کارنامه زردپوشان به ثبت رسیده که باعث نارضایتی هواداران صنعت نفت آبادان  از وضعیت تیم محبوبشان شده است. نکته مهم این است که صنعت نفت آبادان در نیم فصل هیچ کدام از بازیکنان اصلی و مهره های کلیدی اش را از دست نداده، اما نتایج و آمار گلزنی این تیم برخلاف انتظارات اصلا در شأن فوتبال آبادان نبوده است.

این تیم در هفته بیستم به دلیل حضور استقلال در آسیا بازی ندارد و باید دید سیروس پورموسوی می تواند در تعطیلات با رفع کردن مشکلات مانند اول فصل تیمی قوی و مدعی را روانه مسابقات کند یا خیر.

 

مقام سوم همکار نفتی در مسابقات فیزیک نچرال اوراسیا

همکار نفتی در شرکت خطوط لوله و مخابرات نفت منطقه خلیج فارس در مسابقات فیزیک نچرال اوراسیا، فدراسیون wnbf به مقام سومی دست پیدا کرد.

مسابقات فیزیک نچرال اوراسیا به میزبانی کشور ارمنستان با حضور۵۰ شرکت کننده از کشورهای ایران، شرق اروپا، روسیه  ارمنستان، کشورهای عربی و ترکیه برگزار شد که  سیدمهدی حسینی، همکار نفتی در شرکت خطوط لوله و مخابرات نفت منطقه خلیج فارس موفق شد در بین شرکت کنندگان به مقام سوم برسد.

سیدمهدی حسینی ۳۴ساله، کارمند عملیات مرکز انتقال نفت بندرعباس با۱۰سال سابقه در رشته ورزشی فیتنس  در دسته 180+ سانتی متر است که  در کشور ارمنستان به مقام سوم دست پیدا کرد.