شامپو بچه و کاربردهای شگفت انگیز آن

 

 برای نرم شدن پوست پاها و رفع خشکی آنها قبل از خواب می توان از کمی شامپو بچه استفاده کرد، به این صورت که شب و قبل از خواب کمی شامپو را روی پاها بریزید و ماساژ دهید، سپس یک جفت جوراب نخی سبک بپوشید. صبح که از خواب بلند شوید می بینید که پاهایتان نرم و لطیف شده است. بیشتر ما تصور می کنیم که شامپو بچه تنها برای شست و شوی کودک است و کاربرد دیگری ندارد. اسمش که می آید اولین چیزی که به ذهنمان می رسد این است که مختص به شست و شوی کودک است، در حالی که شامپو بچه کاربردهای فراوانی دارد مثل نظافت، از بین بردن چسبندگی، استفاده به عنوان کف ریش و... . حالا اگر کنجکاو شده اید که درباره کاربردهای شامپو بچه بیشتر بدانید، این مطلب را تا پایان بخوانید.

همانطور که همه می دانیم شامپو بچه برای شست و شوی سر کودک گزینه بسیار خوبی است، اما علاوه بر این کاربردهای دیگری دارد که با دانستن آنها مطمئنا شگفت زده خواهید شد.

شست و شوی صورت

شامپوی بچه برای پوست سر کودک گزینه بسیار مناسبی است، به همین دلیل برای پوست و شست و شوی روزانه نیز مناسب خواهد بود. متخصصان پوست معمولا توصیه شان به افراد مبتلا به اگزما استفاده روزانه از شامپو بچه است.

از بین بردن چسبندگی

 

گاهی جدا کردن چسب از روی پوست بسیار سخت و دردناک است. اگر با چنین مشکلی مواجه شدید از شامپو بچه کمک بگیرید. به این صورت که چند قطره شامپو را روی چسب بریزید تا اثر آن را مشاهده کنید. چسب به راحتی از پوست جدا می شود. علاوه بر این شامپو بچه می تواند کرم یا پماد را از روی پوست به راحتی پاک کند.

تمیز کردن شیرآلات

  برای تمیز کردن و درخشان شدن شیرآلات در کمترین زمان ممکن از شامپو بچه کمک بگیرید و با استفاده از آن، شیرآلات خود را برق بیندازید.

درمان التهابات جزئی چشم 

 

قرمزی و خارش پلک، یکی از اختلالات شایع چشم است که بیشتر اوقات توسط باکتری ایجاد می شود و علائمی چون خارش، قرمزی، سوزش، پارگی و پوسته پوسته شده پلک ها دارد. برای خلاصی از این مشکل، استفاده از کمپرس آب گرم و شست وشو چشم ها با شامپو بچه التهابات ایجاد شده را بهبود می بخشد.

استفاده به عنوان کف ریش

 

اگر در سفر کف ریشتان را فراموش کرده اید، اصلا نگران نباشید، شامپو بچه می تواند جایگزین خوبی برای آن باشد و مشکلتان را به راحتی حل کند.

تمیز کردن جواهرت

 

جواهرات کدرتان را می توانید با جوشاندن آنها در مخلوطی از شامپوی بچه و آب به رنگ اولیه برگردانید. بعد از جوشاندن نیز با یک مسواک نرم جواهرات را تمیز کنید، سپس با آب خنک بشویید و کاملا خشک کنید.

پاک کردن آرایش

 

اگر شیرپاک کن یا پاک کننده آرایش در دسترستان نیست، می توانید از شامپو بچه استفاده و با کمک گرفتن از آن آرایش صورتتان را کاملا پاک کنید.

تمیز کردن مبلمان و وسایل چرم 

 

 پاک کننده های زیادی برای مبلمان، کفش ها و کیف های دستی چرم در بازار موجود است، اما آسان ترین و در دسترس ترین پاک کننده می تواند مخلوط یک قطره شامپو بچه در آب گرم باشد. به این شکل که یک پارچه آغشته به این محلول را روی وسایل چرمی تان بکشید تا اثرات جالب توجه آن را به وضوح ببینید.

 باز کردن زیپ  

 

بعضی مواقع هیچ چیز بدتر از گیر داشتن زیپ لباس نیست. اگر زیپ لباستان گیر دارد، یک قطره شامپو بچه را روی یک پنبه بریزید، سپس آن را روی زیپ بزنید. تا زمانی که زیپ قابل استفاده باشد، شامپو به روان کار کردن آن کمک می کند و هنگام آبکشی نیز شسته می شود.

 نجات پلیورهای آب رفته  

 

 حتما برای شما هم پیش آمده که بعد از شست وشو، پلیورهای آب رفته روی دستتان بماند و نتوانید دیگر از آنها استفاده کنید. جای هیچ نگرانی وجود ندارد، چراکه با کمی شامپو بچه و آب گرم می توان آنها را به حالت روز اول برگرداند. برای این کار کافیست در یک تشت آب گرم، کمی شامپو بریزید و خوب هم بزنید تا کف کند. سپس پلیور آب رفته را روی آب قرار دهید و صبر کنید که خودش داخل آب فر برود و خیس بخورد. 15 دقیقه بعد پلیور را از آب درآورید و آهسته آبش را بگیرید و سپس داخل ظرف دیگری که از آب پر کرده اید، بیندازید. باز هم صبر کنید تا پلیور خودش داخل آب فرو رود. بار دیگر آن را از آب درآورید و روی یک حوله خشک پهن کنید تا آب اضافه اش جذب حوله شود. پس از خشک شدن می بینید که پلیور حالت اول خودش برگشته است.

 شستن رنگ اضافی موها   

 

برای شستن رنگ اضافی موها هم می توان کمی جوش شیرین را به شامپو بچه اضافه کرد و با آن، رنگ موی اضافی را شست. استفاده از این شیوه و شستن موها دو تا سه بار با شامپو بچه مفیدتر از استفاده از روشن کننده رنگ مو است.

 شست و شوی ماشین    

 

 برای داشتن یک ماشین تمیز و براق هم می توانید از شامپو بچه کمک بگیرید. شامپو را با جوش شیرین مخلوط کنید و ماشینتان را با آن بشویید. روش دیگری که می توانید از آن استفاده کنید این است که یک چهارم فنجان شامپو را در یک سطل آب بریزید و با یک اسفنج بدنه ماشینتان را تمیز کنید. برای پاک کردن لکه های سیاه هم مستقیما یک قطره شامپو را روی اسفنج بریزید و با آن لکه های سیاه را از بین ببرید.