گفت و گو با کارمند نمونه صنعت پتروشیمی در منطقه ماهشهر

دغدغه ام پیروزی در دعاوی حقوقی سازمان است

مشعل      بسیاری از کارکنان صنعت نفت در گمنامی و به دور از فضای رسانه ای اقداماتی بزرگ و اساسی انجام می دهند واما برای شناسایی این مدیران و کارکنان نمونه، خوشبختانه زمینه های شناسایی و رشد در سطوح مختلف وجود دارد. انتخاب مدیران نمونه در هر مجموعه و یا در سطح کل صنعت یکی از اقدامات ارزشمندی است که هر سال در سازمانها و شرکتهای مختلف انجام می شود و نقطه امید و قوت خوبی برای بدنه اجرایی و کارشناسی و مدیریتی است.

 حفظ حقوق سازمان و پیگیری مطالبات حس و حال مثبتی دارد

فرج الله ولی پور، کارمند نمونه سازمان منطقه ویژه اقتصادی ماهشهر است که در سال جاری به عنوان کارمند نمونه صنعت پتروشیمی انتخاب شده است.ولی پور کارشناس حقوق قضایی و کارشناس ارشد حقوق خصوصی است و همزمان مدرک پایه یک دادگستری را کسب کرده، اما با توجه به علاقه و فعالیت در صنعت پتروشیمی، کار وکالت بیرون از این صنعت را رها کرده است. ولی پور سال 88 که در دانشگاه آزاد مشغول به کار بوده است، در آزمون استخدامی شرکت ملی نفت ایران شرکت می کند و پذیرفته می شود و در سال 89 وارد سازمان منطقه ویژه اقتصادی ماهشهر می شود. او در این سال ها مسئولیت های مختلفی در بخش های حقوقی داشته و  مدتی رئیس دعاوی سازمان بوده و از سال 98 هم رئیس امور حقوقی سازمان منطقه ویژه اقتصادی ماهشهر است.

ولی پور که به عنوان کارمند نمونه صنعت پتروشیمی در سال 99 انتخاب شده است، می گوید: ملاک نمونه بودن، تائید از سوی مردم و خداست، اما این انتخاب بیشتر به دلیل تلاشهای صورت گرفته در دعاوی حقوقی و موفقیت در پرونده های مالی بوده است؛ یکی از مهمترین موضوعات کاری در این سال ها پیگیری پرونده های پرسنل و دعاوی حقوقی با سایر ارگانها بوده که پیروزی در این پرونده ها برای من بسیار رضایت بخش بوده است.  ولی پور دلیل انتخاب به عنوان کارمند نمونه را موضوع تعهد و تخصص در زمینه کاری ، حفظ حقوق سازمان و پیگیری مطالبات و رسیدگی به اسناد و پرونده های پرسنل در دعاوی حقوقی و نتایج مثبت در همه این موارد عنوان کرد و گفت: در سازمانهای دولتی که سیستم اداری و حقوقی عریض و طویلی دارند ، برنده شدن در هرکدام از دعاوی حقوقی برگ بنده ای برای هر مجموعه اجرایی است و به همین دلیل تلاش کرده ایم تا همه دعاوی حقوقی به نحو مطلوبی پیگیری شوند. او افزود: به عنوان نمونه در پرونده مربوط به پس گرفتن اراضی سازمان تلاش زیادی صورت گرفت و پس گرفتن این زمین ها که با قیمتی بسیار نازل واگذار شده بودند، برای سازمان موفقیتی بزرگ و بی سابقه بود که محقق شد.

 دغدغه ام پیروزی در دعاوی حقوقی سازمان است

این کارمند نمونه صنعت پتروشیمی با تاکید بر اینکه پیگیری دعاوی سازمان بخشی از وظایف است، افزود: به طور همزمان باید بسیاری از حقوق از دست رفته ، مطالبات ، اظهارات و مکاتبات حقوقی از سوی مراجع و سازمانهای دیگر را بررسی و رسیدگی کنیم و به عبارتی دامنه موضوعات حقوقی در سازمان بسیار گسترده و متنوع است اما دغدغه من همواره پیروزی در دعاوی حقوقی به نفع سازمان است چرا که این سازمان کمک و تاثیر زیادی در زندگی ساکنان این منطقه دارد. ولی پور با اعلام اینکه در بسیاری از جلسات و مجامع به عنوان قائم مقام مدیرعامل سازمان منطقه ویژه ماهشهر حضور دارد و به عبارتی زبان گویای سازمان در مجامع و مراکز دولتی مختلف است، گفت: در چند سال اخیر به شکل همزمان موضوع سلامت اداری را در بخش های مختلف سازمان منطقه ویژه اقتصادی ماهشهر پیگیری می کنم که شامل موارد مختلفی از جمله ردیابی موارد احتمالی فساد و پولشویی و ... هم می شود. البته این موضوع به شکلی عمومی و فراگیر اجرا می شود و خوشبختانه در ریاست و در سطح کل مدیران سازمان منطقه ویژه و کارکنان سلامت و نیروی انسانی کارآمد نمره قابل قبولی داشته و دارند.

 تلخ و شیرین برخی پرونده ها

ولی پور توضیح می دهد: در این سالها موارد زیادی از پرونده های سخت را داشته ایم، اما تلخ ترین موضوع کاری من زمانی بوده  که یک رأی قطعی و غیر قابل تجدید نظر بدون هیچ گونه سابقه قبلی از کمیسیون  ماده 77 قانون شهرداری به سازمان ابلاغ و به موجب آن سازمان به مبلغ 180 میلیارد تومان محکوم شده بود و این که غیر حق و بر خلاف اصول حقوقی اقدام شده بود، من را خیلی اذیت کرد ولی خدا را شکر با پیگیری های حقوقی ویژه ای که به عمل آمد، سازمان در نهایت یک ریال هم پرداخت نکرد و نهایتاً حقوق سازمان تمام و کمال محفوظ شد؛ البته اتفاقات خوب و خوشحال کننده هم داشته ایم و مربوط به زمانی بود که توانستیم مشکلات انتقال اسناد مالکیت منازل واگذارشده به کارکنان منطقه ویژه را مرتفع کنیم و شادی را برای همکاران منطقه به ارمغان بیاوریم.  ولی پور 37 ساله، متاهل و دارای یک فرزند است و در این سال ها اگرچه مسئولیت او در سازمان حساس و مهم بوده اما تدریس در دانشگاه و امور شخصی و خانوادگی و ورزش خود را پیگیری کرده است؛ در زمان هایی که فرصتی فراهم شود، به ورزش والیبال که علاقه زیادی دارد، می پردازد، اما به شکل معمول در طول هفته به پیاده روی می پردازد.

 از کشاورزی تا کمک به همسر

این کارمند نمونه منطقه ویژه اقتصادی ماهشهر به غیر از فعالیت در سازمان منطقه ویژه به کار کشاورزی و باغداری در اراضی آبا و اجدادی خود هم مشغول است و می افزاید: کار روی زمین آرامش خوبی دارد ولی عمده وقتم صرف رتق و فتق امورات سازمانی می شود و اوقات خارج از زمان اداره نیز به مشاوره و معاضدتهای حقوقی به دوستان و همکاران و آشنایان می پردازم.

همسر آقای ولی پور هم لیسانس حقوق دارد اما پس از ازدواج و به دنیا آمدن فرزندشان با وجود موقعیت شغلی در خانه می ماند تا این مسئولیت را به خوبی انجام دهد. ولی پور با بیان اینکه ممکن است به نظر بسیاری از افراد نیاید، اما کار خانه فرسودگی و سختی های زیادی برای خانم ها دارد و نباید این مسئولیت خانم ها را دست کم گرفت؛ آقایان در محیط کار و بیرون آمدن از خانه کمی از فضای تکراری خانه بیرون می آیند و تنوع بیشتری را دارند، اما خانمها از این شرایط محروم هستند. من این شرایط را درک می کنم و در هر فرصتی که فراهم شود، به همسرم در امور خانه و کودکمان کمک می کنم.

 

بارش سنگین برف  در سربند استان مرکزی

  هفته گذشته هوای بیشتر مناطق کشور برفی بود و شهرها رنگ سفید به خود گرفتند. منطقه سربند استان مرکزی نیز مانند بیشتر نقاط کشور از این نعمت الهی بهره مند شد و سپیدی برف جلوه های زیبایی به طبیعت این منطقه بخشید و بسیاری از اهالی برای تفریح و برف بازی بیرون آمدند.

 

معرفی اپلیکیشن

GoConqr

این اپلیکیشن در زمینه ارائه ابزارهای مختلف و کاربردی به دانشجویان شهرت بسیار زیادی دارد. این برنامه نقشه های ذهنی، تست هایی برای ارزیابی مهارت، منابع مختلف و قابلیت های اجتماعی خوبی را برای ارتباط با دیگر دانشجویان و حتی معلمین سراسر دنیا به کاربر ارائه می دهد. ضمنا این اپلیکیشن به نسخه دسک تاپ و قابلیت استفاده از برخی ابزارها در حالت آنلاین نیز مجهز است.

 Mathway

اپلیکیشن Mathway یکی از محبوب ترین و مشهورترین اپلیکشن ها در زمینه حل قدم به قدم مسائل مرتبط با ریاضی و علوم در دنیا به حساب می آید. این اپلیکیشن عالی و در عین حال ساده به خوبی مباحث مختلف ریاضی از جمله جبر، استاتیک، شیمی و مثلثات را پوشش می دهد.

WolframAlpha

اپلیکیشن WolframAlpha در اصل یک موتور جست و جوی بسیار پیشرفته است که می تواند پاسخ هر سوالی را برایتان پیدا کند. این اپلیکیشن پاسخ به پرسشها در زمینه های موسیقی، فرهنگ، تلویزیون و حتی مسائل ریاضی را پوشش داده و همچنین قادر است آمار و ارقام مختلفی را نیز به شما ارائه دهد.