بیشتر بدانیم

دنیای اطراف ما پر از دانستنی های شگفت انگیزی است که شاید در نگاه اول زیاد مهم نباشند، اما گاهی  رعایت کردن این موارد هم می تواند برایمان جالب باشد  و هم می تواند در بعد سلامت باعث مضاعف شدن سلامتی بدنمان شود  که البته رعایت منظم این موارد  تا حدودی ضروری هم به نظر می رسد.  در این میان، در زندگی روزمره و اطراف ما مواد خوراکی وجود دارد که به خاطردم دست بودنشان هیچ گاه نحوه درست استفاده کردنشان را نمی دانیم و فقط مصرف کننده صرف هستیم.مواردی که مطمئنا اگر از دلیل بودنشان آگاهی پیدا کنیم، متعجب می شویم. حالا اگر دوست دارید درباره مواد غذایی که همیشه در منازلمان وجود دارد  بیشتر بدانید، تمام این مطلب را بخوانید.

همانطور که می دانید پیاز خواص زیادی دارد، اما شاید ندانید که مصرف پیاز به دلیل داشتن آهک باعث محکم شدن دندان ها و استحکام استخوان بندی بدن می شود. علاوه بر این به علت داشتن انسولین گیاهی و اینولین برای مبتلایان به مرض قند بسیار مفید است و قند خون را پایین می آورد.

گاهی می توان به غیر از خمیردندان از میوه ها هم برای سفید کردن دندان ها کمک گرفت. مصرف توت فرنگی، کرفس، گلابی، کلم بروکلی و سیب باعث سفیدی دندان ها می شود.

اگر شما هم جزو افرادی هستید که زیاد با موبایل یا کامپیوتر کار می کنید، حتما مصرف کدوسبز را در برنامه غذایی تان بگنجانید. کدوسبز به خاطر داشتن بتاکارتن از آسیب به چشم جلوگیری و خون را تصفیه می کند.

فلفل سبز، یکی از سبزیجات مفیدی است که بیشتر اوقات مصرف آن توصیه شده، اما برای کسانی که فشار خون پایین و کم خونی دارند، نه برای آن دسته از افرادی که فشار خون بالا دارند.

سس مایونز به دلیل ترکیب خاصش در کنفرانس های علمی همواره به عنوان سم کبد معرفی شده است. از این رو مصرف بی رویه آن می تواند سلامتی را به خطر بیندازد.

مصرف کشمش و مویز همراه با صبحانه باعث روشن شدن پوست و سبب تقویت حافظه می شود.

دانشمندان دریافته اند که مصرف یک موز در وعده صبحانه می تواند تاثیر زیادی در کنترل افسردگی، عصبانیت و کج خلقی در طول روز داشته باشد.

افرادی که به دنبال کاهش وزن هستند، می توانند قبل از خواب یک قاشق کره بادام زمینی بخورند. این کار باعث سوختن کالری بیشتری هنگام خواب می شود.

نوشیدن دو فنجان آب خنک با شکم خالی متابولیسم بدن را تا میزان 30 درصد افزایش می دهد.

شکر تنها عامل پوسیده شدن دندان هاست، این یعنی اگر شکر مصرف نشود کسی به دندانپزشکی مراجعه نخواهد کرد.

شاید تعجب کنید، اما جالب است بدانید که اگر روی هندوانه کمی نمک بپاشید و 10 دقیقه صبر کنید، هندوانه شیرین به نظر می رسد.

دانشمندان بر این باورند که دو فنجان چای به اندازه پنج وعده سبزی، آنتی اکسیدان دارد و از تشکیل لخته های خون در سرخرگ جلوگیری می کند. مصرف چای در جلوگیری از حمله قلبی، سکته قلبی و سکته مغزی تاثیر زیادی دارد.

استرس بیشتر اوقات باعث برهم خوردن نظم زندگی می شود، از این رو برای مقابله با آن می توانید کمی ماست کم چرب بخورید. آمینواسید موجود در ماست به شما کمک می کند تا آرام تر شوید و استرس را از خود دور کنید.

مطمئنا شما هم این حس را داشته اید که بعد از خوردن بستنی، گرمتان شده است. گفته می شود بستنی به دلیل حجم چربی که دارد، باعث بالا رفتن دمای بدن می شود.

براساس مطالعات انجام شده، مصرف کافئین میزان بروز خطاهای شغلی را به طور قابل توجهی کاهش می دهد.

شاید تعجب کنید، اما جالب است بدانید که اگر روی هندوانه کمی نمک بپاشید و 10 دقیقه صبر کنید، هندوانه شیرین به نظر می رسد.

بهترین راه برای حفظ مواد مغذی غذا حرارت دادن آن به مدت بسیار کم با مقدار کمی مایع است.