صعود اکتشافي ها به آبشار سنگان
گروه کوهنوردي مديريت اکتشاف با هدف توسعه ورزش همگاني و نيز بحث ورزش سلامت محور طي برنامهاي به همت امورورزش و به همراه خانوادههاي خود، در يک کوهپيمايي زمستانه و در پيچ و خمهاي طبيعت زيباي زمستاني روستاي سنگان، واقع در 20 کيلومتري شمال غرب تهران، از ارتفاعات البرز مرکزي به ارتفاعات و آبشار سنگان صعود کردند.
همنورداني که در اين برنامه حضور داشتند، عبارتند از: غلامرضا تيموري، پارميس تيموري، شمسي مهري گل گلاب، محمدرضا توحيدلو، ليلا دارابي، امير دارابي، آتنا هوشمند، سيد فائزه موسويخواه، محسن مقصودلو، منصوره قنبرزاده، مه سيما احمدپور، حسن بادله، معصومه خراساني، محمدرضا خراساني، سميه محمدي، سپيده رستمي فرد، مريم اميري، الهام موسوي اوجاق، آزاده بيدهندي، نرگس عباسي و مسيب توسلي (سرپرستان)

فوتسال نفت در مربع قهرماني
تاسيسات نايب قهرمان شد،
حفاري چهارم

رقابتهاي ليگ برتر فوتسال باشگاههاي ايران در فصل 97-96 با نايب قهرماني تيم فوتسال تاسيسات دريايي و چهارمي تيم فوتسال شرکت ملي حفاري اهواز به پايان رسيد.تيم فوتسال تاسيسات دريايي که هدايت آن را همچون سالهاي گذشته، وحيد شمسايي، آقاي گل جهان و کاپيتان سابق تيم ملي به عهده داشت، بعد از قهرماني در پايان نيم فصل نخست با يک افت مقطعي مواجه شد تا قهرماني از دست برود و در نهايت در پايان رقابتها به عنوان نايب قهرماني بسنده کند. تيم فوتسال شرکت ملي حفاري اهواز را هم کياوش علاسوند هدايت مي کرد که موفق شد در فصلي پر فراز نشيب، در نهايت تيمش را به رتبه چهارم برساند و در زمره مدعيان قرار بگيرد.در هفته پاياني و بيست و ششم اين رقابتها هر دوتيم تاسيسات دريايي و ملي حفاري اهواز، رقيبان خود را شکست دادند تا فصل را با پيروزي تمام کرده باشند.

 فرش آرا 1 - 2 تاسيسات دريايي
جشن نايب قهرماني در روز پاياني
تيم فوتسال تاسيسات دريايي در هفته پاياني ليگ برتر فوتسال باشگاههاي ايران در مشهد، مهمان تيم فرش آرا بود که موفق شد درديداري نزديک و سخت، حريف مشهدي خود را با نتيجه 2بر يک شکست دهد تا هم فصل را با پيروزي تمام کرده باشد و هم از مشهد دست پر به خانه برگردد. گلهاي تاسيسات دريايي را در اين ديدار، بهروز جعفري به ثمر رساند.تاسيسات با اين پيروزي 59 امتيازي و با حضور در رتبه دوم، نايب قهرمان شد.

ملي حفاري اهواز 7 -3 گيتي پسند
جشنواره گل در خانه
تيم فوتسال ملي حفاري اهواز در هفته پاياني ليگ برتر فوتسال باشگاههاي ايران در خانه، ميزبان تيم فوتسال گيتي پسند اصفهان بود که موفق شد اين تيم اصفهاني را در ديداري که بسيار خوب بازي کرد و حاکم توپ و ميدان بود، با نتيجه پرگل 7 بر 3 شکست دهد. پيمان حفيظي (3 گل)، شهاب طالبي، عليرضا رفيعي و فرهاد توکلي(2 گل) براي ملي حفاري در اين ديدار گلزني کردند.
ملي حفاري با اين پيروزي 46 امتيازي شد و با عنوان چهارمي، به کار خود در ليگ برتر پايان داد.

 

نفت آبادان 1 - 1 پارس جنوبي جم
تقسيم امتيازها در دربي نفتي ها  

دو تيم فوتبال ليگ برتري نفت آبادان و پارس جنوبي جم در دربي نفتيها به مصاف هم رفتند که بعد از 90 دقيقه، اين ديدار حساس برنده نداشت و دوتيم امتيازها را بين خود تقسيم کردند.
 تيم فوتبال نفت آبادان در هفته نوزدهم ليگ برتر فوتبال باشگاههاي ايران در خانه و ورزشگاه تختي آبادان و در حضور تماشاگران پر شور آباداني، ميزبان تيم فوتبال پارس جنوبي جم، ديگر نماينده نفتيها در اين رقابتها بود.شاگردان فراز کمالوند به واسطه ميزباني بازي را بهتر از حريف خود شروع کردند، ولي روي يک غافلگيري در همان دقايق ابتدايي، دروازه خود را باز شده ديدند تا از پارس جنوبي در خانه عقب بيفتند.
در ادامه نفتيهاي آبادان براي فرار از شکست خانگي در دربي نفتيها تلاش فراواني کردند و در مقابل پارس جنوبي جم هم با اداره بازي به دنبال حفظ نتيجه بود تا دست پر به جم برگردد. اما در نهايت نفت آبادان در دقايق پاياني توانست گل خورده را جبران کند تا ضمن فرار از شکست خانگي، دربي نفتيها با تساوي به پايان برسد.
روح الله سيف الهي در دقيقه 15 براي پارس جنوبي جم و آگستو سزار در دقيقه 87 براي نفت آبادان گلزني کردند.
نفت آبادان و پارس جنوبي جم، بعد از تقسيم امتيازها در دربي نفتيها، جايگاه خود را در جدول حفظ کردند. به اين ترتيب که نفت آبادان با 25 امتياز در رتبه نهم باقي ماند و تيم پارس جنوبي جم هم با 33 امتياز همچنان جايگاه سوم خود را حفظ کرد.

  صعود کارکنان پخش منطقه يزد  به قله  شيرکوه يزد
دونفر از همکاران کوهنورد شرکت ملي پخش فرآورده هاي نفتي منطقه يزد همزمان با اولين برف زمستاني به قله شيرکوه يزد صعود کردند.
 حيدريان زاده و باغشاهي که از کارکنان کوهنورد شرکت ملي پخش فرآورده هاي نفتي منطقه يزد  هستند باهدف توسعه ورزش همگاني و تشويق و ترغيب ساير کارکنان به ورزش کوهنوردي طي برنامه اي و همزمان با اولين برف زمستاني در منطقه يزد، موفق شدند به قله 4075متري شيرکوه يزد صعود کرده و علاوه بر اين صعود،  تمثال سردار سليماني را در قله شير کوه به اهتزاز درآورند.

 

سوپر ليگ A بسکتبال بانوان
پالايش نفت آبادان، برنده دربي نفتيها

ديدارهاي پاياني دور برگشت سوپر ليگ A بسکتبال بانوان ايران، با پيروزي تيم بسکتبال بانوان پالايش نفت آبادان، مقابل گاز تهران به پايان رسيد و تکليف ردهبندي و مسابقات پلي آف مشخص شد. تيم بسکتبال پالايش نفت آبادان در ديداري سخت و حساس به مصاف رقيب ديرينه و سنتي خود رفت که موفق شد با ارائه يک بازي خوب و برتر با نتيجه 81 - 64 گاز تهران را مغلوب کند تا ضمن برنده شدن در دربي نفتيها، شکست در ديدار دور رفت را هم جبران کرده باشد.با پايان ديدارها، پرونده دور برگشت رقابتهاي سوپر ليگ A بسکتبال بانوان بسته شد تا از 6 بهمنماه مسابقات پلي آف برگزار شود. گروه بهمن، پالايش نفت آبادان، گاز تهران، هيئت بسکتبال اصفهان، ساسان کرمان، هيئت بسکتبال خراسان و شهرداري تبريز به ترتيب عناوين اول تا هفتم را کسب کردند و از 6 بهمنماه در مسابقات پلي آف، رقابتهاي خود را پيگيري خواهند کرد.