گفت و گو با هنرمندی خوش ذوق از پتروشیمی مارون  :

انتشار کتاب «سردار دل ها» با 47 غزل و مثنوی

مشعل   خانواده بزرگ صنعت نفت در دل خود فرزندانی دارد که در کنار بخش فنی کار، روحیه هنر و علایق و اثرگذاری خود در موضوع های مهم اجتماعی و فرهنگی را هم دنبال می کنند و توانسته اند اثرگذاری خوبی هم داشته باشند. بسیاری از موضوعات ملی و مذهبی همچون ترور و شهادت سردار قاسم سلیمانی هستند که زمان و مکان نمی شناسند و افراد مختلفی در موقعیت های متفاوت سعی می کنند برای زنده نگه داشتن یاد و نام این سردار و سرباز وطن تلاش کنند.

ام البنین بهرامی از جمله کارکنان خوش ذوق و قریحه صنعت نفت است که در این سال ها توانسته است به این روحیه خود بیشتر بها دهد و آن را به شکوفایی برساند. خانم بهرامی، شاعر و هنرمندی است که همراه با همسرش در حوزه اشعار حماسی و مذهبی طی سال های گذشته دستی بر آتش داشته اند و تاکنون چند جلد از کتاب های این هنرمند منتشر شده و آخرین تلاش های او مربوط به سردار قاسم سلیمانی و شهادت این سرباز وطن است.

او کارشناس تضمین کیفیت پتروشیمی مارون است و با 18 سال سابقه پس از فعالیت در سازمان منطقه ویژه اقتصادی ماهشهر، حالا در این شرکت مشغول فعالیت است. او می گوید از 11 سالگی متوجه این ذوق قریحه خود برای شعر شده و در حالی که در دوران دبیرستان به رشته ریاضی فیزیک علاقه مند بوده، با مشورت معلم خود کتاب آرایه های ادبی را هم می خواند تا با اشعار موزون آشنا شود. بهرامی با بیان اینکه پدرش هم دستی بر شعر سرودن داشته و از کودکی شاهد سرودن اشعاری از او بوده اما پدرش هیچ وقت اشعار خود را در جایی ثبت نکرده است، می گوید: این روحیه در خانواده وجود داشت و زمینه تشویق برای من بود تا همزمان با کار بتوانم سرودن شعر را هم ادامه دهم. او درباره آخرین کتاب خود می گوید: از روز بعد از شهادت سردار شهید قاسم سلیمانی شروع به سرودن این اشعار کردم که همزمان با سالگرد شهادت ایشان آماده و منتشر شد. قبلا شاعرانی به شکل ترکیبی اقدام به انتشار مجموعه شعر کرده بودند، اما در این کتاب به نام «سردار دل ها» 47 شعر در قالب غزل و مثنوی در وصف شهادت و روحیات و خصوصیات این شهید سروده شده است.

بهرامی تاکید می کند: مجموعه شعر درباره سردار سلیمانی همراه با تصاویری از این شهید بوده که مرتبط با همان شعر انتخاب شده است.

او می گوید: تلاش خواهم کرد برای دومین سالگرد شهادت سردار قاسم سلیمانی نیز کتاب دوم خود شامل مجموعه غزلیات را منتشر کنم.

بهرامی اعلام می کند: دو منظومه کامل (مثنوی) درباره امام علی (ع) به نام «سلطان عارفان» و درباره شهدا به نام «خاک های آسمانی» نیز در سال های 1380 و 1386 از او منتشر شده است.

بهرامی با اشاره به فعالیت های هنری همسر خود محمد عساکره، کارمند پتروشیمی امیرکبیر می گوید: سرودن این اشعار به نوعی انجام تعهد و رسالت من درباره این شهدای گرانقدر است و در این مسیر همسرم مشوق و حامی من بوده است، ضمن اینکه هفت شعر از کتاب سردار دل ها را تبدیل به آهنگ های حماسی کرده و به زودی آلبوم آن روانه بازار می شود. این کارمند پتروشیمی مارون به زمینه های کاری و همراهی که برای انجام این فعالیت های هنری در پتروشیمی مارون داشته، اشاره می کند و ادامه می دهد: عبدالمجید محمدی، مدیرعامل پتروشیمی مارون و علیرضا فتوحی، رئیس واحد تضمین کیفیت پتروشیمی مارون دو فردی هستند که حمایت معنوی بسیاری در شکل گیری این مجموعه شعر داشته اند.

 

طبیعت زمستانی دریاچه ارومیه

 با بارش برف زمستانی در پارک ملی دریاچه ارومیه ، این دریاچه جلوه های زمستانی زیبایی به خود گرفته است . به دلیل نمکی بودن سطح و سواحل دریاچه ارومیه ، برف ها در مدت بسیار کوتاه آب می شوند.

Runtastic PRO

برنامه «رانتاستیک»علاوه بر ذخیره مسیرهای دو مورد علاقه شما با ثبت اطلاعات گوناگون و ارائه نقشه ای دقیق و با جزییات به شما در برنامه ریزی برای فعالیت های آینده کمک می کند. موزیک پلیر برنامه نیز قادر است هنگام ورزش موزیک مورد علاقه شما را پخش کند. این برنامه علاوه بر دو، برای دوچرخه سواری، کوه نوردی و پیاده روی نیز مناسب است.

Fitbit

این اپ با استفاده از گوشی هوشمند شما تعداد قدم ها و یا سایر فعالیت های شما را ثبت و کمک می کند به اهداف ورزشی و تمرینی خود برسید.

همچنین در این برنامه می توانید با دوستانتان نیز رقابت کنید. فیت بیت یکی از بهترین اپلیکیشن های  بدنسازی در گوگل پلی است.

MyFitnessPal

MyFitnessPal یک برنامه شمارش کالری و ثبت فعالیت های ورزشی به شمار می آید و سعی می کند به شیوه گذشته و با سوزاندن کالری های بیشتر نسبت به کالری هایی که وارد بدن می شوند به کاربر کمک کند تا وزن خود را کاهش دهد. به لطف اسکنر بارکد این برنامه می توانید غذا و تنقلاتی که خوردید را اسکن کنید تا برنامه میزان کالری آن ها را در پرونده شما ثبت کند از همین رو این برنامه بهترین اپلیکیشن بدنسازی اندروید به شمار می آید.