ملی پوش پالایش نفت آبادان:

بخت نخست قهرمانی هستیم

بازیکن تیم بسکتبال پالایش نفت آبادان عقیده دارد، این تیم ظرفیت قهرمانی دوباره در لیگ برتر را دارد؛ اما راه سختی در پیش دارند. رسول مظفری، بازیکن ملی پوش پالایش نفت آبادان می گوید که دوگروهی کردن لیگ باعث شده توازن بین تیم ها و گروه ها وجود نداشته باشد. این بازیکن پالایش نفت آبادان، کرونا را هم یکی از دلایل افت رقابت های این فصل می داند و عقیده دارد، تیم ها کیفیت گذشته را ندارند. با بازیکن ملی پوش پالایش نفت آبادان در خصوص وضعیت و شرایط این تیم گفت و گویی داشتیم که باهم می خوانیم.

 اوضاع تیم پالایش نفت آبادان چطور است؟

خدا را شکر اوضاع تیم خوب است و در بازی آخر هم برنده شدیم تا جایگاه دوم خود و نیز صعود به مرحله بعد را قطعی کنیم. امسال بجز دو باختی که داشتیم، بقیه بازی ها را بردیم و فکر می کنم با توجه به شرایط موجود، هم تیم خوبی داریم و هم نتایج خوبی گرفتیم.

  گویا کرونا شما را خیلی اذیت کرده است؟

متأسفانه کرونا همه تیم ها را اذیت کرده و ما هم از این آسیب بی نصیب نماندیم؛ اما در مورد روند تیم خودمان پس از دوران سختی که بازیکنان به دلیل ابتلا به کرونا سپری کرده اند، باید بگویم که متأسفانه در اوج کرونا چند بازیکن تیم و همچنین خودم به این بیماری مبتلا شدیم و همین تعداد کم بازیکنان در تمرین باعث می شد نتوانیم کار های تاکتیکی را بخوبی مرور کنیم، حتی در بازی با شهرداری گرگان، درحالی که بتازگی تمام بازیکنان به تیم اضافه شده بودند، ناهماهنگی در تیم ما مشهود بود. همین مسأله باعث شد دیدار سختی با این تیم داشته باشیم.

   در حال حاضر که دیگر مشکلی ندارید؟

 خوشبختانه دوهفته ای است که با حضور تمام بازیکنان و بدون مصدومیت، تمرین می کنیم و بازی های خوبی را هم در لیگ انجام دادیم. روندمان رو به رشد است و تمام بازیکنان در گلزنی سهیم هستند. در نیم فصل دوم، بیشتر بازیکنان تیم ۱۰ امتیاز را کسب می کنند و مانند دور رفت نیست که تنها دو بازیکن ۲۰ امتیازی در بازی داشته باشیم و بقیه ۵ امتیاز بگیرند. این نحوه امتیاز گیری، نشان از کار تیمی و تاکتیکی بودن تیم پالایش نفت آبادان است.

  لیگ برتر امسال را با توجه به این وضعیت چطور می بینید؟

لیگ امسال به خاطر کرونا، کیفیت سال قبل را ندارد؛ البته فصل قبل هم که به دلیل شیوع ویروس کرونا نیمه کاره رها شد. من فکر می کنم فقط بازی ها را برگزار می کنیم تا بازیکنان، آمادگی شان را حفظ کنند و تیم ملی ضربه نخورد.

   در بازی آخر برابر تیم شهرداری قزوین پیروز شدید. در خصوص این بازی بگویید؟

 این دیدار، جزو بازی های زیبای لیگ بود و تیم حریف، بازیکن خارجی در اختیار نداشت. تیم قزوین نسبت به دور رفت، نمایش هماهنگ تر و باکیفیت تری داشت؛ اما ما هم نسبت به دور رفت خیلی بهتر بازی می کنیم و درنهایت توانستیم برنده بازی شویم.

  شما امسال بازیکن خارجی ندارید؛ اما چند تیم دیگر دارند. این موضوع تأثیری بر کار شما ندارد؟

بر اساس سیاست هایی که وجود داشت، ما امسال بازیکن خارجی جذب نکردیم. خدا را شکر مشکلی هم نداریم؛ اما در لیگ امسال بازیکن خارجی خوب نمی بینم؛ البته کرونا هم بی تأثیر نبوده است. به نظرم فقط بازیکن خارجی تیم مهرام و ذوب آهن، کیفیت قابل قبولی دارند و بقیه بازیکنان خارجی در لیگ، اسم و رسم دار نیستند. امسال مانند فصل های قبل، بازیکنان باکیفیتی در لیگ نیستند که دلیلش، بودجه باشگاه ها و شرایط اقتصادی است.

  گروه شما سخت تر بود یا آن گروه؟ اصلاً با گروهی شدن موافق بودید و با توجه به این موضوع، شانس قهرمانی دارید؟

من شخصاً با گروه بندی موافق نبودم؛ اما می گویند به خاطر شرایط کروناست. متأسفانه این فصل، توازن قدرت در گروه ‎ها وجود نداشت و گروه (الف) شرایط به مراتب سخت تری داشت و تعداد تیم های خوب در این گروه بیشتر از گروه (ب) است. برای همین نمی شود به نتایج دور گروهی اتکا کرد؛ من دو سال پیش هم که عضو تیم آبادان بودم، در گروه پنجم شدیم؛ اما به فینال راه یافتیم و قهرمان هم شدیم. شرایط دور حذفی کاملاً متفاوت است و بدنسازی خوب در عملکرد تیم ها بسیار مؤثر است.  در گروه ما ۶ تیم خوب حضور دارند و در گروه مقابل ۳ تا ۴ تیم شرایط خوبی دارند. جنگ قهرمانی سخت است و نمی شود از الان تیمی را قهرمان دانست. برای همین مقابل هر تیمی با تمام قدرت بازی می کنیم. از سوی دیگر باید این را هم اضافه کنم که تعداد بالای تیم ها بر کیفیت لیگ تأثیر منفی گذاشته، باید به جای اینکه تعداد تیم ها در لیگ برتر را افزایش دهیم، این کار را در لیگ های پایین تر بکنیم. باید پشتوانه سازی و استعدادیابی در لیگ یک و رده های سنی انجام شود و بازیکنان مستعد به لیگ برتر راه یابند و توانایی هایشان را نشان دهند. به جای اینکه لیگ را در دو گروه و با حضور ۱۶ تیم برگزار کنیم، بهتر است که در یک گروه و با شرکت ۱۰ تا ۱۲ تیم برگزار کنیم که همین مسأله باعث افزایش کیفیت لیگ بسکتبال می شود.

 

روز خوب نفتی ها در لیگ دسته دوم فوتبال

نفت امیدیه و ملی حفاری اهوازروی نوار پیروزی

هفته پنجم لیگ دسته دوم فوتبال باشگاه های ایران با دو پیروزی دیگر برای تیم های نفتی حاضر در این رقابت ها همراه بود.

تیم فوتبال ملی حفاری اهواز بعد از چهار تساوی پی درپی موفق به کسب اولین پیروزی خود در این فصل شد. شاگردان امین جعفری در ورزشگاه اختصاصی شرکت ملی حفاری اهواز به مصاف تیم شهرداری بندرعباس رفتند که موفق شدند با ارائه یک بازی برتر با نتیجه 2 بر یک، تیم این تیم را مغلوب کنند تا نخستین پیروزی خود را در این فصل جشن بگیرند. رضا احمدیان و حسین جعفری پور گل های تیم ملی حفاری اهواز را در این دیدار به ثمر رساندند.

ملی حفاری اهواز با این پیروزی 7 امتیازی شد و بدون شکست در رتبه هفتم جدول گروه اول قرار گرفت.

اما در گروه دوم، تیم فوتبال نفت امیدیه در ادامه نتایج خوب هفته های اخیرش، این بار هم موفق شد در هفته پنجم تیم فوتبال شهدای بابلسر را شکست دهد تا به یکه تازی و رقابت خود در صدر جدول ادامه دهد.

شاگردان رضا آلبوغیش در خانه و ورزشگاه اختصاصی نفت امیدیه به مصاف تیم فوتبال شهدا بابلسر رفتند و درحالی که تیم برتر میدان بودند، موفق شدند با تک گل نیما اسکندرزاده نتیجه این بازی را به نفع خود رقم بزنند.

 تیم فوتبال نفت امیدیه با این پیروزی 13 امتیازی شد و به خاطر تفاضل گل کمتر نسبت به تیم مس شهربابک در رده دوم جدول قرار گرفت.

 نفت و گاز گچساران هم که در گروه اول این رقابت ها قرار دارد، در ادامه روند نزولی خود در خانه مقابل تیم امید گناوه شکست خورد.

 

صعود مقتدرانه بانوان پالایش نفت آبادان

تنها تیم بدون شکست لیگ بسکتبال

تیم بسکتبال بانوان پالایش نفت آبادان با دو پیروزی دیگر به کار خود در مرحله اول رقابت های لیگ برتر بسکتبال باشگاه های ایران پایان داد تا مقتدرانه و با 10 پیروزی و بدون شکست، به مرحله بعد و پلی آف این رقابت ها صعود کند.

تیم بسکتبال بانوان پالایش نفت آبادان که در گروه دوم این رقابت ها قرار داشت، مقتدرانه حریفانش را یکی پس از دیگری از پیش رو برداشت. شاگردان شایسته متشرعی، در نهمین بازی خود به مصاف تیم نوشت افزارکنکور رفتند و موفق شدند این تیم را با نتیجه قاطعانه 70 بر 52 شکست دهند. سپس در دهمین و آخرین دیدار خود در مرحله نخست این رقابت ها، به مصاف تیم مولتی کافه مشهد رفتند و توانستند با نتیجه 78 بر 57 به پیروزی برسند تا با 10 پیروزی و بدون شکست، قاطعانه به عنوان تیم اول از گروه دوم به مرحله بعد صعود کنند.

درمجموع دیدارهای برگزارشده دو گروه، تیم بسکتبال پالایش نفت آبادان، تنها تیم حاضر در لیگ برتر بود که بدون هیچ شکستی در دور رفت وبرگشت، راهی مرحله بعد مسابقات شد.

با برگزاری دیدارهای معوقه، تکلیف تیم های راه یافته به مرحله دوم مشخص شد که بر این اساس، از گروه اول نارسینا تهران، مهرام تهران، گروه بهمن تهران و نامی نو اصفهان و از گروه دوم پالایش نفت آبادان، شورا و شهرداری قزوین، بانوان شهر گرگان و سپهرداد صعود کردند.

 

پیروزی بانوان ملی حفاری  اهواز  در فینال زودرس لیگ

تیم فوتسال بانوان ملی حفاری اهواز برنده فینال زودرس در هفته دوم لیگ برتر فوتسال بانوان باشگاه های ایران شد.

تیم های فوتسال بانوان ملی حفاری اهواز و سایپا تهران در هفته دوم لیگ برتر فوتسال بانوان باشگاه های ایران در اهواز به مصاف هم رفتند که این دیدار حساس و پربرخورد به سود شاگردان مینا بارانی به پایان رسید. تیم فوتسال بانوان ملی حفاری اهواز در دیداری خانگی «با توجه به شکست در مرحله پلی آف لیگ فصل گذشته مقابل سایپا و بازماندن از فینال رقابت ها»،که از اهمیت بالایی برخوردار بود، به مصاف این تیم تهرانی رفت تا انتقام شکست فصل گذشته را بگیرد.

دو تیم در نیمه نخست محتاطانه و با ارزیابی همدیگر بازی را آغاز کردند. رفته رفته بازیکنان حفاری و سایپا حملاتی روی دروازه ها داشتند اما هیچ کدام موفق به گلزنی نشدند. این نیمه که چندان موقعیت خطرناکی نداشت، بدون گل به پایان رسید.

در نیمه دوم، تیم ها حملات خود را برای گلزنی بیشتر کردند که یکی از این موقعیت ها برای تیم سایپا در دقیقه شش بازی با واکنش خوب طاهره مهدی پور، گلر ملی حفاری اهواز دفع شد. در همین دقایق فشار سایپا روی دروازه ملی حفاری بسیار بود، اما موقعیت های آن ها یکی پس از دیگری با دفاع و واکنش های خوب گلر ملی حفاری اهواز، از دست رفت. در ادامه تیم فوتسال بانوان ملی حفاری اهواز در یک موقعیت خوب گلزنی قرار گرفت و توانست در دقیقه ۱۲ نیمه دوم با گلزنی مهسا کمالی، دروازه سایپا را باز کند.

سایپا در ادامه نیز فشار خود را برای جبران گل خورده بیشتر کرد اما موقعیت های ایجادشده راهی درون دروازه مهدی پور نداشتند.

در دقایق پایانی بازیکنان تیم ملی حفاری اهواز به داوری اعتراض شدید داشتند و درصحنه ای که درون محوطه جریمه ملی حفاری ایجاد شد، داور یک پنالتی به سود سایپا اعلام کرد، شدت این اعتراض از سوی بازیکنان و کادر فنی ملی حفاری بیشتر شد چون خطا در این صحنه را منجر به اعلام ضربه پنالتی نمی دانستند. ضربه پنالتی نیز توسط مهدی پوردفع شد، تا این بازی درنهایت با پیروزی یک بر صفر تیم ملی حفاری اهواز به پایان برسد. تیم فوتسال بانوان ملی حفاری اهواز با این پیروزی 6 امتیازی شد و در صدر جدول قرار گرفت.

 

سرمربی بانوان ملی حفاری اهواز:

 می دانستیم سایپا را شکست می دهیم

 سرمربی تیم فوتسال بانوان ملی حفاری اهوازگفت: زمانی که سایپا «پاورپلی» کرد، خیلی تحت فشار قرار گرفتیم ولی می دانستیم که می توانیم بازی را ببریم.مینا بارانی پس از پیروزی تیمش در هفته دوم لیگ برتر فوتسال بانوان کشور مقابل سایپا گفت: با توجه به این که سرمربی تیم ملی، سرمربی سایپا بود و بازیکنان ملی پوش خوبی را هم در اختیار گرفته بودند، بازی خوبی مقابل آن ها انجام دادیم. پیش بینی ما این بود که بازی سختی داریم و باید خیلی محتاط بازی کنیم و بر این اساس نیز در هفته گذشته تمرینات خوبی را برای این دیدار داشتیم که همان هم شد و یک بازی سخت را پشت سر گذاشتیم.مینا بارانی در ادامه در خصوص بازی و گلی که به ثمر رساندند، گفت: نیمه اول بدون گل به پایان رسید اما در نیمه دوم، تیم برتر بودیم و موقعیت هایی به دست آوردیم که از یکی از این موقعیت ها استفاده کردیم و به گل رسیدیم. اما زمانی که سایپا «پاورپلی» کرد، خیلی تحت فشار قرار گرفتیم و متأسفانه کمی داوری و پنالتی که داور به ضرر ملی حفاری گرفت، به ما استرس وارد کرد و تحت تأثیر قرار گرفتیم. ما می دانستیم که می توانیم بازی را ببریم که با یاری خدا و تلاش بازیکنانم به برتری رسیدیم.

بارانی در خصوص داوری گفت: داوری در نیمه نخست مشکلی نداشت اما در نیمه دوم سوت ها بیشتر به نفع حریف زده می شد که ما هم به همین خاطر اعتراض داشتیم. ما عقیده داریم برای بازی های حساس باید از داوران بهتر استفاده کنند.