اولین پیروزی در آخرین روز

حفاری بالاخره برد

هفته پایانی نیم فصل لیگ برتر فوتسال باشگاه های ایران با یک پیروزی شیرین برای تیم فوتسال مردان ملی حفاری اهواز همراه بود.

تیم فوتسال مردان ملی حفاری اهواز در هفته هفتم لیگ برتر فوتسال باشگاه های ایران در خانه میزبان تیم ایمان شیراز بود که موفق شد این تیم را شکست دهد تا نخستین پیروزی خود را در روز پایانی نیم فصل این رقابت ها جشن بگیرد. تیم فوتسال ملی حفاری اهواز که در هفته های گذشته در لیگ برتر تنها به یک تساوی رسیده بود، سرانجام طعم اولین پیروزی را چشید و با ارائه یک بازی برتر مقابل تیم ایمان شیراز با نتیجه قاطع و پر گل 6 بر 2 به برتری دست یافت. ملی حفاری اهواز که نمی خواست نیم فصل اول را که بد شروع کرده بود، بد هم به پایان برساند، از همان ابتدای نیمه اول، بازی را خوب و هجومی شروع کرد و موفق شد نیمه نخست را با سه گل به پایان برساند.

شاگردان علاسوند در دقیقه ۹ نیمه دوم نیز یک گل دیگر به ثمر رساندند اما در ادامه ملی حفاری اهواز دو گل دریافت کرد. علاسوند در ادامه دست به پاور پلی زد و ملی حفاری اهواز توانست یک گل دیگر به ثمر برساند. در ادامه ملی حفاری اهواز یک بار دیگر دروازه ایمان شیراز را باز کرد و درنهایت با برد پرگل نیم فصل اول را به پایان رساند.

 فرشاد کلاه کج، امید خانی، حسین فهیمی، محمد پیکان و احمد ملاعلی (دو گل) برای حفاری اهواز و احسان قاسم نژادیان و محمدرضا احمدی برای ایمان شیراز گلزنی کردند. در پایان نیم فصل اول، ملی حفاری در رده ششم جدول هفت تیمی گروه دوم قرار گرفت. این فصل از مسابقات لیگ برتر فوتسال باشگاه های ایران با شرکت 14 تیم در دو گروه انجام می شود که تیم ملی حفاری اهواز در گروه ب قرارگرفته است.

 

 سرمربی تیم فوتسال ملی حفاری:

باید زودتر از بحران خارج می شد یم

  سرمربی تیم فوتسال ملی حفاری بابیان این که خوشحالم که نیم فصل اول را با برد به پایان رساندیم و این امیدبخش روزهای خوب برای حفاری است، گفت: باید خیلی زودتر از بحران خارج می شدیم و البته هنوزهم کامل از بحران خارج نشده ایم. کیاوش علاسوند پس از پیروزی ۶ بر ۲ تیمش مقابل ایمان شیراز در پایان نیم فصل نخست لیگ برتر فوتسال باشگاه های ایران گفت: بازی را خیلی خوب شروع کردیم و بازیکنانم بدون اشتباه کارکردند، اما فکر می کنم عملکردمان در نیمه دوم خوب نبود.

 سرمربی تیم فوتسال ملی حفاری در خصوص نخستین پیروزی در هفته پایانی نیم فصل اول و خروج از بحران گفت: من فکر می کنم ملی حفاری باید خیلی زودتر از بحران خارج می شد و البته هنوز هم از بحران خارج نشده ایم. کمی مشکلات فنی از سوی من و کمی هم اشتباهات داوری باعث شد که در هفته های قبل به شرایط ایده آل برنگردیم. اما تمام تلاشمان را می کنیم تا بهتر از این باشیم. البته باید این را هم اضافه کنم خوشحالم که نیم فصل اول را با برد به پایان رساندیم و این امیدبخش روزهای خوب برای ملی حفاری است. بد شروع کردیم اما فکر می کنم نیم فصل را خوب به پایان رساندیم. تا بازی در نیم فصل دوم، ۱۷ روز فرصت داریم و از این فرصت نهایت استفاده را خواهیم برد تا با همکاری باشگاه یک تیم خوب بسازیم.

کیاوش علاسوند در خصوص شرایط فنی تیمش در نیم فصل اول، گفت: در نیم فصل اول کارمان در سیستم پاورپلی خیلی خوب بود و بیشتر گل هایمان را با استفاده از همین سیستم به ثمر رساندیم. در کل از عملکرد بازیکنانم راضی هستم و واقعاً به برد در بازی آخر نیاز داشتیم تا از شرایط بحرانی و روحی روانی خارج شویم. روند تیم را روبه جلو می بینم و امیدوارم با همکاری باشگاه و برطرف شدن مشکلات بازیکنان و تقویت تیم، در نیم فصل دوم بتوانیم یک حفاری بهتری را ببینیم. علاسوند در پایان عنوان کرد: بازیکنان جوانمان در کنار باتجربه های تیم، برای آینده حفاری تجربه اندوزی می کنند و برای همین باید به تیم ما فرصت داد و نیز انتظارات بالا نباشد.

علاسوند در خصوص بازی در شرایط کرونایی گفت: خب بازی در این شرایط خیلی سخت است شما هم در طول تمرینات و هم در طول بازی ها باید محیط تیم و بازیکنان را ایمن نگه دارید برای همین کار سختی داریم. امیدوارم این شرایط هر چه زودتر تمام شود و مردم به شرایط وزندگی عادی برگردند.

 

سوغات شیرین نفت از اصفهان

 تیم فوتبال نفت مسجدسلیمان که روزهای خوبی را در لیگ برتر فوتبال ایران سپری می کند، بعد از غلبه بر شهرخودرو در هفته یازدهم، راهی اصفهان شد و از تیم ذوب آهن هم امتیاز گرفت تا روند روزهای خوب این تیم کماکان ادامه داشته باشد. شاگردان مجتبی حسینی در هفته دوازدهم لیگ برتر فوتبال باشگاه های ایران در اصفهان مهمان تیم ذوب آهن بودند که موفق شدند با ارائه یک بازی منطقی، حریف خود را متوقف کنند تا دست پر به خانه برگردند. ذوب آهن و نفت مسجدسلیمان در نیمه اول، بازی جانداری را به نمایش گذاشتند و چند فرصت گلزنی روی دروازه ها خلق کردند که هیچ کدام تبدیل به گل نشدند. زردپوشان نفتی دو بار توسط محمد بلبلی و محمدمهدی محبی به سمت دروازه ذوب آهن شوت زنی کردند که این ضربات با واکنش دروازه بان نفت همراه شد تا گلی به ثمر نرسد.

در نیمه دوم نفت مسجدسلیمان توسط محمدمهدی محبی یک فرصت عالی گلزنی را مقابل دروازه ذوب آهن هدر داد تا این بازی با وجود صحنه های خطرناکی که روی دروازه ها داشت، درنهایت بدون گل مساوی تمام شود.کسب این مساوی در زمین ذوب آهن برای تیم نفت بسیار شیرین بود، چراکه این تیم را سه پله در جدول بالاتر آورد و با 16 امتیاز در رتبه پنجم جدول قرار گرفت.

 

سرمربی نفت مسجدسلیمان:

یک امتیاز در خانه حریف هم خوب است

سرمربی تیم فوتبال نفت مسجدسلیمان عقیده دارد به رغم تساوی در اصفهان تیمش مستحق پیروزی بود، ولی کسب امتیاز در خانه حریف هم خوب است.

مجتبی حسینی بعد از تساوی بدون گل مقابل ذوب آهن اصفهان گفت: با توجه به شرایطی که هر دو تیم داشتند، بخصوص ذوب آهن که با وجود شایستگی اش جایگاه خوبی نداشت، برای برد آمده بود. ما توانستیم با پرسینگ زیاد حداقل موقعیت را به حریف بدهیم. در نیمه دوم با ضدحملات می توانستیم گل هم بزنیم اما با بدشانسی به گل نرسیدیم. با تمام این اوصاف جا دارد که از تک تک بازیکنانمان تشکر کنم، چراکه با دل و جان بازی کردند.

سرمربی نفت مسجدسلیمان در مورد شرایط فنی مسابقه گفت: حریف به دنبال باز کردن دروازه ما بود، اما موقعیتی به حریف ندادیم و بازی را خوب کنترل کردیم. ضمن اینکه روی ضدحملات هم شانس گلزنی داشتیم.

حسینی در پاسخ به این سؤال که چرا مقابل ذوب آهن، تیمش محتاط بازی کرد و به نظر می آمد بیشتر به دنبال تساوی بود، گفت: اصلاً چنین چیزی نیست. ما می دانستیم با چه تیمی بازی داریم و باید برخی نقاط را می بستیم. چون می خواهیم گل بزنیم نباید باز بازی کنیم و به حریف فرصت بدهیم.

حسینی در مورد قضاوت داور هم عنوان کرد: هیچ وقت در مورد داور حرف نمی زنم. داور جوانی در میدان بود و تمام تلاشش را کرد، در برخی صحنه ها ما و برخی صحنه ها حریف اعتراض داشتند، به هرحال باید به داور و تصمیماتش احترام گذاشت.

 

یکه تازی مردان پالایش نفت آبادان در بسکتبال

تیم بسکتبال مردان پالایش نفت آبادان با دو پیروزی پی درپی دیگر در لیگ برتر بسکتبال باشگاه های ایران، قدرت خود را به رخ حریفان کشید.

بسکتبالیست های پالایش نفت آبادان در یازدهمین هفته از لیگ برتر بسکتبال ایران، مقابل پدافند هوایی مشهد قرار گرفتند که این دیدار با نتیجه 97 بر 71 به سود آبادانی ها خاتمه یافت.

تیم بسکتبال پالایش نفت آبادان در دیداری که تیم برتر میدان بود، موفق شد در 4 کوارتر بر حریف خود غلبه کند. نفتی های پالایش نفت آبادان در کوارتراول با نتیجه 29 بر 15 و در کوارتر دوم با نتیجه 22 بر 19 و در کوارتر سوم 32 بر 19 و درنهایت در کوارتر چهارم با نتیجه 17 بر 15 موفق شدند تیم مس رفسنجان را شکست دادند.

سعید داور پناه 13 امتیاز، 3 ریباند و 6 پاس گل برای پالایش نفت آبادان کسب کرد تا بهترین بازیکن زمین باشد.

تیم بسکتبال پالایش نفت آبادان در بازی بعدی خود به مصاف تیم مدعی شورا و شهرداری قزوین رفت که موفق شد این تیم را هم شکست دهد تا به یکه تازی خود در این رقابت ها ادامه داده باشد.

شاگردان حماد سامری در این دیدار با ارائه یک بازی برتر در سه کوارتر به پیروزی رسیدند و در یک کوارتر هم مساوی کردند. تیم بسکتبال پالایش نفت در کوارتر اول با نتیجه 24 بر 17 به برتری رسید، اما در کوارتردوم با نتیجه 19 بر 19 به تساوی دست پیدا کرد. پالایشی ها در کوارتر سوم با نتیجه 20 بر 16 و در کوارتر چهارم با نتیجه 19 بر 18 به پیروزی رسیدند تا درنهایت موفق شوند با نتیجه 82 بر 70 به پیروزی برسند.

در پایان این بازی، آرن داودی گارد سابق تیم ملی بسکتبال ایران و بازیکن پالایش نفت آبادان، موفق شد با کسب ۲۲ امتیاز، ۴ ریباند و ۶ پاس گل تأثیرگذاری ۳۰ را از خود بر جای گذاشته و بهترین بازیکن زمین شود.

شاگردان حماد سامری بعد از 11 هفته با 9 پیروزی و 2 شکست و کسب 20 امتیاز مشترک با صدرنشین فقط به خاطر آوراژ گل کمتر در رده دوم جدول گروه الف ایستاده اند.

این فصل از مسابقات لیگ برتر بسکتبال در دو گروه به صورت متمرکز در تهران انجام می شود و تیم های شرکت کننده ناچارند هر هفته برای انجام بازی های خود عازم تهران شوند.

 

صعود همکار منطقه شمال غرب به ارتفاعات جنوب زنجان

هم زمان با سالگرد شهادت سردار سپهبد شهید قاسم سلیمانی و نیز با توجه به اهتمام به ورزش همگانی، یکی همکارانمان در شرکت خطوط لوله و مخابرات نفت ایران در منطقه شمال غرب با رعایت پروتکل های بهداشتی به ارتفاعات جنوب استان زنجان صعود کرد.

بر همین اساس میکائیل ورقایی، از همکاران منطقه شمال غرب به همراه گروه کوهنوردی آسمان هم زمان با سالگرد شهادت سردار  قاسم سلیمانی به ارتفاعات جنوبی زنجان، کوه های دمیرلو و جهان داغ صعود کرده و با برافراشتن پرچم زیبای جمهوری اسلامی ایران و عکس شهید والامقام یاد و خاطره سردار دل ها را گرامی داشتند.