شروع مقتدرانه ملی حفاری در فوتسال بانوان

تیم فوتسال بانوان ملی حفاری اهواز گام نخست در فصل جدید لیگ برتر فوتسال بانوان باشگاه های ایران را محکم برداشت.

لیگ برتر فوتسال بانوان باشگاه های ایران بالاخره بعد از تاخیری سه ماهه برگزار شد و تیم فوتسال بانوان ملی حفاری اهواز شروع مقتدرانه ای در این رقابت ها داشت.

با توجه به شرایط کرونا لیگ برتر فوتسال بانوان در فصل جدید در دو گروه برگزار می شود که تیم فوتسال بانوان ملی حفاری در گروه اول این مسابقات در کنار تیم های سایپا، نامی نو اصفهان، مس کرمان، پویندگان فجر شیراز، هیات فوتبال رودان و شهروند ساری قرار دارد.

شاگردان مینا بارانی در هفته نخست این رقابت ها در اصفهان و در ورزشگاه امام علی مهمان تیم نامی نو اصفهان بودند که موفق شدند با ارائه یک بازی برتر و جذاب با هت تریک مهسا کمالی در گلزنی به پیروزی 3 بر صفر دست پیدا کنند تا با کسب 3 امتیاز در صدر جدول این گروه  قرار بگیرند.

تیم فوتسال بانوان پالایش نفت آبادان دیگر تیم نفتی حاضر در این رقابت ها در گروه دوم لیگ برتر فوتسال بانوان قرار دارد که در هفته اول دیدار این تیم با تیم   پارس آرا شیراز به دلیلی حاضر نشدن تیم حریف به تعویق افتاد.

 

سرمربی تیم فوتسال ملی حفاری:

با جوان گرایی به دنبال ساختن آینده فوتسال بانوان حفاری هستیم

سرمربی تیم فوتسال بانوان ملی حفاری عقیده دارد با توجه به شرایط کرونا فصل سختی را پیش رودارند ولی قصد دارند با رعایت پروتکل ها تیم آماده ای را روانه مسابقات کنند. مینا بارانی می گوید هدف حفاری در فصل جدید ابتدا جوان گرایی و اعتماد به جوان هاست تا آینده این باشگاه تامین شود و سپس به قهرمانی و موفقیت در لیگ فکرمی کنند. در ادامه گفت و گوی مشعل با مینا بارانی را بخوانید .

   ملی حفاری لیگ را با یک پیروزی پرگل شروع کرد، در خصوص این بازی بگویید؟

بازی خوبی بود و شاگردانم به خوبی توانستند خواسته های کادر فنی را در زمین پیاده کنند، اما درعین حال با توجه به اینکه برای حضور در لیگ، دیدار تدارکاتی نداشتیم، می دانستیم بازی سختی داریم. نامی نو نیز تیم خوبی بسته بود و چند بازیکن خوب از جمله گلزن فصل قبل پالایش نفت آبادان و دو ملی پوش را به خدمت گرفته بود، ضمن اینکه خبر داشتیم این تیم تمرینات منظمی را پشت سر گذاشته بود. این تیم در نیمه اول ملی حفاری را بسیار اذیت کرد و ما در این نیمه تلاش کردیم محتاط بازی کنیم زیرا با توجه به تغییراتی که داشتیم، بازیکنانمان هنوز به هماهنگی لازم نرسیده بودند. در نیمه دوم نیز با تغییر در سیستم بازی و ارزیابی نقاط ضعف حریف، متوجه شدیم از چه فضاهایی می توانیم به گل برسیم و در نهایت با سه گل برنده این دیدار شدیم.

   ملی حفاری نسبت به فصل قبل تغییرات داشته یا اینکه شاکله اصلی تیم را حفظ کردید؟

ما تغییرات زیادی در تیم برای فصل جدید داشتیم. هفت، هشت بازیکن جدید و بعضا زیر ۲۱ سال به تیم اضافه شدند. هدف ما و مجموعه از جوان گرایی نیز اعتماد به جوانان و ساختن آینده تیم فوتسال دختران ملی حفاری در کنار باتجربه های تیم است.

  گویا در این دیدار به داوری خیلی اعتراض داشتید، در هفته اول کمی سختگیرانه نیست؟

من معتقدم از همین ابتدا باید در خصوص اشتباهات صحبت کنیم تا در آینده و دیدارهای بعدی داوری ها بهتر شود. در دیدار ما با نامی نو و در نیمه اول یک اتفاق پیش آمد که با اشتباه 100درصدی داور، بازیکن نامی نو تنها با یک کارت زرد مواجه شد. بازیکن تیم ما دروازه بان را دریبل زد، سپس دیگر بازیکن نامی نو که درون دروازه رفته بود، توپ را با دست از درون دروازه خارج کرد که داور یک پنالتی به سود ما اعلام کرد و درحالی که باید بازیکن حریف را هم اخراج می کرد، او را با کارت زرد جریمه کرد. طبق قانون جدید این کار بازیکن نامی نو اخراج داشت، اما نمی دانم شاید داور تمرکز نداشت که او را اخراج نکرد. البته داور این دیدار یک داور بین المللی بود و نباید چنین اتفاقی می افتاد.

  قوانین داوری عوض شده است؟

بله، یکسری قوانین تغییر کرده، برای همین من به این موضوع اعتراض داشتم.  ما بازی را بردیم، اما اگر بازی در شرایط حساس بود و این خطا در دو دقیقه پایانی بازی بود و چنین اتفاقی می افتاد، چه. وقتی داوران بین المللی ما دچار چنین اشتباهاتی می شوند، خدا به سایر داوران رحم کند. ما بازی را بردیم و این موارد را می گویم چون شاید در بازی های بعد چنین اتفاقی تکرار شود و انتظار می رود که داوران حواسشان را بیشتر جمع و به چنین مواردی بیشتر توجه کنند. می دانم سخت است و خیلی از قوانین تغییر کرده است، اما باید نسبت به قوانین جدید آگاهی پیدا کنیم. خود ماقبل از این که وارد مسابقات شویم، یک مدرس داوری را دعوت کردیم تا قوانین جدید را برای بازیکنانمان توضیح دهد. به هرحال اینها قوانینی هستند که لازم است بدانیم و ای کاش داورانمان هم چنین مواردی را بیشتر پیگیری کنند تا در مسابقات بتوانند تصمیم خوبی بگیرند و در چنین صحنه هایی جسارت داشته باشند. بحث من تنها داور دیدار ما و نامی نو نیست و این موارد را کلی می گویم و بهتر است که آگاهی بیشتری نسبت به قوانین جدید پیدا کنند.

  هدف حفاری برای این فصل چیست؟

 در اولین گام می خواهیم در تمام دیدارهایمان با ارائه یک بازی زیبا به برتری برسیم و به مرحله بعد صعود کنیم و بعد نیز برای رسیدن به قهرمانی برنامه ریزی خواهیم کرد. فعلا هفته اول مسابقات را پشت سر گذاشته ایم و بازی های سختی را پیش رو داریم. در هفته دوم باید به مصاف سایپا برویم. تمام تلاشمان را می کنیم که با تمام توان بازی کنیم. این دیدار برای ما بسیار مهم است و می خواهیم در یک بازی خوب و با کسب نتیجه دلخواه از زمین خارج شویم.

  فصل گذشته به عنوان تیم اول در مرحله اول به پلی آف رفتید، اما قهرمان نشدید حالا فکر می کنید این فصل می توانید جبران کنید؟

 فصل گذشته به ویژه در نیم فصل دوم عملکرد بسیار خوبی داشتیم و همان طور که اشاره داشتید، مرحله گروهی با قهرمانی برای ملی حفاری همراه بود، اما متاسفانه با همه گیری کرونا و تعویق در مسابقات و اینکه در نهایت برای حضور در ادامه رقابت ها تمرینات آنچنانی نداشتیم، نتوانستیم به عنوان قهرمانی دست پیدا کنیم. تلاشمان را می کنیم امسال بتوانیم این عنوان را به دست آوریم.

  اشاره به کرونا داشتید، با این ویروس مشکلی ندارید؟

این ویروس تمامش مشکل است. قطعا در این شرایط کار کردن بسیار سخت است، ولی سعی می کنیم با رعایت پروتکل ها تیم را آماده نگه داریم تا در مسابقات حاضر شویم و نتایج خوبی بگیریم.

 

امیدیه     پرچم دار نفتی ها   در لیگ دسته   دوم   فوتبال ایران

با پشت سر گذاشتن چهار هفته از لیگ  دسته دوم فوتبال باشگاه های ایران تیم فوتبال نفت امیدیه در میان سه نماینده نفتی ها در این رقابت ها بهترین نتایج را گرفته و در گروه خود با امتیاز مشترک در صدر جدول قرار دارد.سه تیم فوتبال نفت امیدیه، ملی حفاری اهواز و نفت و گاز گچساران نمایندگان فوتبال نفت در لیگ دسته دوم فوتبال ایران هستند.دو تیم فوتبال ملی حفاری اهواز، نفت و گاز گچساران در گروه اول و تیم فوتبال نفت امیدیه در گروه دوم این رقابت ها قرار دارند.تیم فوتبال نفت امیدیه که این رقابت ها را با یک تساوی شروع کرده بود، با سه پیروزی پی درپی موفق شد به صدر جدول برسد و با 10 امتیاز در کنار تیم مس شهربابک قرار بگیرد.   تیم فوتبال نفت امیدیه در هفته  چهارم این رقابت ها در ماهشهر و در دربی خوزستانی ها در استادیوم شهدا ماهشهر مهمان تیم شهرداری ماهشهر بود که موفق شد این تیم را با ارائه یک بازی برتر با نتیجه 2 بر یک شکست دهد. یاشار اسدزاده و نیما اسکندرزاده برای نفت امیدیه در این دیدار گلزنی کردند.و اما  تیم فوتبال ملی حفاری اهواز که به همراه نفت و گاز گچساران در گروه اول قرارگرفته است، نتایج قابل توجهی نگرفته و در نوع خود بسیار جالب است. شاگردان امین جعفری با گذشت چهار هفته از این رقابت ها نه به تیمی باخته اند و نه توانسته اند مقابل تیمی پیروز شوند. چهار تساوی پی درپی حاصل کار بازیکنان ملی حفاری اهواز در این رقابت هاست.

تیم فوتبال ملی حفاری اهواز در هفته چهارم این رقابت ها در دربی اهوازی ها میهمان تیم فوتبال فولاد نوین اهواز بود که موفق شد میزبان خود را متوقف کند. تیم فوتبال ملی حفاری اهواز در استادیوم صنایع فولاد مقابل این تیم قرار گرفت و به نتیجه ای بهتر از تساوی یک - یک دست پیدا نکرد. تیم فوتبال ملی حفاری اهواز با این تساوی 4 امتیازی شد و در رده دهم جدول قرار گرفت. بهنام بنیاد زاده تک گل ملی حفاری را به در این دیدار به ثمر رساند.تیم فوتبال نفت و گاز گچساران که با پیروزی این رقابت ها را شروع کرده بود، در عین ناباوری در سه دیدار بعدی خود مقابل حریفانش شکست خورد تا در پایان هفته چهارم در رتبه سیزدهم جدول قرار بگیرد. شاگردان جهانبخش جعفری در هفته چهارم در تهران مقابل تیم صدرنشین ویستا توربین با سه گل شکست خوردند.

 

روز خوب پالایش گاز ایلام در لیگ برتر فوتبال بانوان

تیم فوتبال بانوان پالایش گاز ایلام بعد از اینکه موفق شد تیم فوتبال وچان کردستان، نایب قهرمان فصل گذشته را در سنندج متوقف کند، در هفته هفتم و از دور برگشت رقابت های لیگ برتر فوتبال بانوان باشگاه های ایران تیم شهرداری سیرجان، صدرنشین گروه دوم  را هم متوقف کرد تا به صعود از این گروه امیدوارتر از قبل باشد.شاگردان آیناس آراسته نژاد در هفته هفتم لیگ برتر فوتبال بانوان  و در مهم ترین دیدار گروه دوم به مصاف تیم فوتبال بانوان شهرداری سیرجان رفتند و موفق شدند در دیداری پرگل و جذاب به نتیجه 2- 2 دست پیدا کنند. تیم فوتبال بانوان پالایش گاز ایلام توسط کوثر عنبری و فاطمه ایمانی در این دیدار به گل رسید.  پالایش گاز ایلام با این تساوی 9 امتیازی شد و با یک بازی کمتر نسبت به سایر تیم ها در رتبه سوم قرار گرفت.آیناس آراسته نژاد، سرمربی تیم فوتبال بانوان پالایش گاز ایلام بعد از تساوی در این دیدار گفت: بازی بسیار خوبی بود و به رغم تساوی از شاگردانم راضی هستم. تیم فوتبال بانوان شهرداری سیرجان هم اکنون در صدر جدول قرار دارد و دارای بازیکنانی ملی پوش است که  بازی با این تیم راحت نیست. در این بازی شاگردانم با تغییر تاکتیکی و کار کردن روی نقاط ضعف تیم حریف و همچنین ریسک پذیری که داشتیم توانستند حریف را متوقف کنند. سرمربی تیم فوتبال پالایش گاز ایلام در ادامه گفت: البته ما شانس پیروزی هم داشتیم، اما نتوانستیم به خوبی از آن استفاده کنیم. ما سعی می کنیم در دیدارهای بعدی که حریفانی به مراتب راحت تر هستند به پیروزی برسیم تا شانس صعود را برای خود حفظ کنیم.