آگاهی از این نکات ضروری است

 

بالا بردن اطلاعات، امری بدیهی است که بیشتر افراد به دنبال آن هستند تا از پیرامون خود و جزئیات آن آگاهی پیدا کنند. از این رو به دنبال کشف حقایقی هستند که در اطرافشان اتفاق می افتد. به همین بهانه در ادامه برای بالا بردن اطلاعاتتان مواردی را آورده ایم که شاید به دنبال دانستن آنها باشید.

کسانی که تمام عمر خود را در زیرزمین زندگی کرده اند، 90 میلیاردم ثانیه بیشتر از کسانی که روی زمین زندگی می کنند، عمر خواهند کرد. دلیل آن هم این است که هرجا گرانش بیشتر باشد، زمان کندتر می گذرد.

 براساس تحقیقات انجام شده، مردم زمانی که در حال دوچرخه سواری هستند، در شادترین و بهترین حالت خود در مقایسه با دیگر وسایل نقلیه به سر می برند.

 شاید ندانید، اما افرادی که دائما در حال غر زدن هستند، نسبت به دیگران بیشتر زندگی می کنند. غر زدن در واقع باعث کم شدن استرس می شود و سیستم دفاعی را تقویت می کند.

 خوابیدن در اتاقی که چراغ آن روشن است، باعث اختلال سیستم عصبی می شود و اگر این کار ادامه دار باشد، باعث افسردگی می شود.

 اگر جزو افراد کتابخوان هستید و کتاب های زیادی دارید که می توانید آنها را برای مطالعه به دیگران قرض بدهید، فقط آن دسته از کتاب هایی را بدهید که نداشتن شان ناراحتتان نمی کند.

 به جای دیدن فیلم های جنایی، فیلم های خنده دار ببینید؛ چراکه 15 دقیقه خندیدن، به اندازه 30 دقیقه دراز و نشست برای سلامت  مفید است.

 اگر افکار منفی زیادی به سراغتان می آید، تنها راه خلاصی از آن، نوشتن افکار منفی روی کاغذ و انداختن آنها در سطل زباله است. مطالعات انجام شده ثابت کرده است که این کار باعث آرام تر شدن می شود.

 تا جایی که برایتان مقدور است در طول روز از نور خورشید استفاده کنید و چراغ ها را روشن نکنید. این کار هم روی سلامتتان تاثیر می گذارد و هم در مصرف انرژی.

 تحقیقات روانشناسی نشان می دهد، افرادی که پول خود را خرج سفر و تجربه می کنند، به میزان قابل توجهی از کسانی که پولشان را صرف تجمل گرایی می کنند، خوشحال تر و رضایتمندتر هستنند.

 فراموش کار بودن، شاید از نظر بسیاری از افراد ناخوشایند باشد؛ اما باید بدانید که نه تنها طبیعی است، بلکه فراموشکاران را باهوش تر می کند. عملکرد اصلی حافظه، بهبود تصمیم گیری است و فراموش کردن برخی جزئیات غیرضروری به تقویت هوش کمک می کند تا تصمیمات آگاهانه تری گرفته شود.

 هیچ کس نمی تواند خواب ببیند که در حال مطالعه یک متن است، چراکه خواندن و خوابیدن هر یک از عملکردهای یک نیمکره مغز هستند، از این رو با یکدیگر همخوانی ندارند.

 وقتی آب با صورتتان برخورد می کند، باعث کاهش ضربان قلبتان می شود که به این عکس العمل، رفلکس شیرجه پستانداران گفته می شود.

 مطالعات انجام شده نشان می دهد، به همان اندازه که آگاهی افراد بالا می رود، تمایل آنها برای حرف زدن کاهش می یابد. برعکس هر چقدر میزان آگاهی افراد پایین باشد، آنها تمایل بیشتری به اظهارنظر دارند.

 خواب زیاد، نشانه تنبلی نیست. محققان می گویند نیاز به خواب در افراد متفاوت است و به ژن هر فرد بستگی دارد. بنابراین برخی با سه یا چهار ساعت، بی نیاز از خواب می شوند و برخی دیگر حتما باید مدت زمان بیشتری بخوابند.

 افرادی که خود را با شرایط وفق می دهند، نسبت به کسانی که سعی می کنند دنیا را آن طور که دوست دارند تغییر دهند، از زندگی شان رضایت بیشتری دارند.

 دلیل گریه کردن افراد، زمانی که بیش از حد شاد هستند، این است که هیپوتالاموس مغز نمی تواند تفاوت بین شادی و غم را تشخیص دهد، از این رو فقط سطح احساسات و هیجانات را در آن لحظه در نظر می گیرد.

 استرس زیاد باعث می شود سمت راست مغز فعالیت بیشتری داشته باشد، به همین دلیل هنگام راه رفتن به سمت چپ متمایل می شوید.

 افرادی که افسرده هستند، سه برابر دیگران خواب می بینند، به آن دلیل که ذهنشان درگیر  مسائل مختلف است و نگرانی های زیادی دارند.