سرمربی بسکتبال بانوان پالایش نفت آبادان:

فقط قهرمانی ما را راضی می کند

تیم بسکتبال بانوان پالایش نفت آبادان فصل جدید لیگ برتر بسکتبال بانوان باشگاه های ایران را بسیار قدرتمند شروع کرد و با ادامه همین روند در پایان نیم فصل نخست در صدر گروه «ب» ایستاد. این تیم نخستین بازی در دور برگشت را هم با پیروزی پشت سر گذاشت تا صدرنشین مطلق باشد. پالایش نفتی ها مدعی قهرمانی هستند و برای رسیدن به هدف خود سخت تلاش می کنند و تمام حریفان را یکی پس از دیگری از پیش رو برمی دارند.  در خصوص وضعیت تیم پالایش نفت آبادان و اینکه مدعی قهرمانی هستند، با شایسته متشرعی، سرمربی این تیم گفت وگویی داشتیم که باهم می خوانیم.

   اوضاع تیم چطور است؟ به هیچ حریفی رحم نمی کنید؟

ابتدا باید بگویم امسال لیگی بسیار متفاوت و خاص را تجربه می کنیم و کار در چنین شرایطی سخت است، اما در خصوص وضعیت تیم باید بگویم تا اینجا از عملکرد تیمم راضی هستم، ولی هنوز به اوج آمادگی نرسیدیم، اما با ادامه رقابت ها می توانیم در دور برگشت لیگ از لحاظ فنی به شرایط خوب و ایده آل برسیم. ما برای قهرمانی قدم به مسابقات گذاشته ایم و برای رسیدن به هدف خود باید همه حریفان را شکست دهیم تا با اقتدار قهرمان شویم.

   با کرونا چه می کنید؟

واقعا کار کردن در این شرایط سخت است. قبل از هر جلسه تمرین و بازی دمای بدن و اکسیژن خون بازیکنان را اندازه گیری می کنیم تا از سلامت بازیکنان مطلع شویم. همچنین بازیکنان بومی و غیربومی تیم عموما مراقب سلامتی شان هستند و بیشتر اوقات نیز در کنار هم هستند و به تمرین می پردازند و از انجام امورات غیرضروری پرهیز می کنند.

   با این شرایط فکر می کنید ادامه لیگ مشکل ساز نمی شود؟

الان مسابقات بیشتر رشته ها در کشورهای مختلف و حتی کشور خودمان با رعایت پروتکل ها برگزار می شود. برای همین من موافق ادامه لیگ هستم و این لیگ می تواند ادامه داشته باشد، اما بهتر است قبل از هر بازی از بازیکنان دو تیم تست کرونا گرفته شود تا از سلامت همه بازیکنان باخبر باشیم، زیرا این عمل تضمینی برای سلامت تمام افراد است.

   بازی در شرایط کرونایی چقدر بر کیفیت تیم شما اثر گذاشته است؟

متاسفانه کرونا روی تمام لیگ ها اثر منفی داشته و آنطور که باید و شاید خوب نبوده اما درعین حال بد هم نیست.برای همین نمی گویم شرایط کرونا بر کیفیت تیم ما تاثیری نداشته، اما با برنامه ریزی که مدیریت تیم نفت داشته، توانستیم بازیکنان را ازلحاظ روحی و مالی در شرایط مناسب قرار دهیم تا بتوانند عملکرد بهتری داشته باشند که باید از مدیریت باشگاه تشکر کنم که شرایط خوبی ازلحاظ مالی و روحی روانی برای بازیکنان و دیگر اعضای تیم فراهم کرده است تا دختران بسکتبالیست نگران چیزی نباشند. خدا را شکر باشگاه نفت در چنین زمینه هایی بسیار خوش نام است.

   امسال شاهد استفاده بازیکنان بومی بیشتر در تیم شما هستیم، آیا این سیاست باشگاه است؟

 بله، استفاده از بومی ها از همان ابتدا و قبل از شروع فصل در دستور کارمان بوده و نیز در ادامه هم خواهد بود. به عنوان مثال مظاهری، شاهین زاده، طاهری و سیاحی، بازیکنان بومی و جوان تیم هستند که در کنار بازیکنان ملی پوش و سایر نفرات توانستند فصل قبل و امسال، عملکرد خوبی از خود نشان دهند. باوجود این که ظرفیت زیادی در بسکتبال بانوان خوزستان وجود دارد، استفاده از بومی ها در دستور کار تیم است و در حال حاضر نیز شش بازیکن بومی در کنار بازیکنان ملی پوش و دیگر اعضا فعالیت می کنند.

    با ترکیب بومی، جوان، باتجربه ها و ملی پوشان چقدر به قهرمانی امیدوار هستید؟

ما از همان ابتدا و شروع لیگ باهدف قهرمانی قدم به مسابقات گذاشتیم. همانطور هم که گفتم کار سختی در این شرایط داریم، ولی شاگردان خیلی خوب کار می کنند و من فکر می کنم اگر مشکل خاصی رخ ندهد، پالایش نفت می تواند با اقتدار از گروه صعود کند و نیز با پیروزی در مرحله پلی آف به فینال برسد و درنهایت قهرمان شود. در مرحله بعد حریفان پرقدرتی را پیش رو داریم، ولی ماهم تیم پرقدرتی هستیم و فقط قهرمانی ما را راضی می کند. تلفیق بازیکنان جوان و ملی پوش و باتجربه خیلی به ما کمک کرده است. من آینده خوبی برای پالایش نفت متصورم. ما فقط برای امسال سرمایه گذاری نکردیم، بلکه هدف ما با توجه به برنامه ریزی که داشتیم برای سال های بعد هم هست.

 

 نصرتی: تیم من شایسته صدرنشینی است

سرمربی تیم فوتبال پارس جنوبی جم ضمن تمجید بازیکنانش بابت برد دربی بوشهر، تیمش را شایسته صدرنشینی می داند.

محمد نصرتی بعد از برد 2 بر صفر تیمش مقابل شاهین بوشهر گفت: بعد از کسب دو تساوی مقابل خیبر خرم آباد و فجر سپاسی شیراز، سعی کردیم بازیکنان ریکاوری خوبی داشته باشند و به لحاظ روحی و روانی به آرامش برسند. برای این دیدار تمرینات خوبی را پشت سر گذاشتیم و در فاصله زمانی تا این بازی، حریفمان را به دقت رصد کردیم. نیمه اول بازی پرفشاری را از سوی دو تیم شاهد بودیم و بازیکنانمان توان زیادی را صرف کردند. در نیمه دوم تحت فشار بازی با تعویض هایی که انجام دادیم به خوبی جریان بازی را در دست گرفتیم و توانستیم با استفاده بهینه از مالکیت توپ اقدام به موقعیت سازی کنیم. امتیاز این بازی خیلی مهم بود و بازیکنانم به خوبی دراین باره توجیه بودند و از همه فرصت ها به خوبی استفاده کردند.

سرمربی تیم پارس جنوبی جم با اشاره به کار سخت تیمش در ادامه رقابت های لیگ یک گفت: بازیکنان ما باید بدانند برای تداوم صدرنشینی باید از تک تک فرصت هایی که نصیبشان می شود، نهایت بهره را ببرند. تیم ما در دربی خوب جنگید و تا ثانیه های آخر مبارزه کرد. در کنار این باهوش بودیم و تمرکز بالا و فرصت طلبی بازیکنانمان سه امتیاز حساس را نصیبمان کرد. ما از این بازی دستاوردهای خوبی داشتیم. برای دومین بار کلین شیت کردیم، دربی را بردیم و دوباره به صدر بازگشتیم.

 

یکه تازی پارس جنوبی با پیروزی دردربی

تیم فوتبال پارس جنوبی جم در ادامه روند یکه تازی خود در مسابقات لیگ دسته یک فوتبال باشگاه های ایران  این بار در دربی بوشهری ها، تیم شاهین بوشهر را شکست داد تا با اقتدار در صدر جدول این مسابقات قرار بگیرد.

شاگردان محمد نصرتی که فصل را بسیار خوب شروع کردند، با ادامه همین روند در هفته ششم و در حساس ترین بازی هفته در دربی بوشهر به مصاف تیم شاهین رفتند که موفق شدند با ارائه یک بازی برتر حریف خود را مغلوب کنند تا به تنهایی در صدر جدول قرار بگیرند.

نکته قابل توجه این دیدار به سال گذشته برمی گردد که به عنوان دربی بوشهری ها در لیگ برتر برگزار شد، اما این بار هم با حضور محمد نصرتی و فراز کمالوند روی نیمکت دو تیم، به تقابل جذابی تبدیل شد و در نهایت این پارس جنوبی بود که بازی را به نفع خود خاتمه داد. در نیمه اول این بازی شاهین بازی را بسته بود و به خوبی مقابل پارس دفاع می کرد اما در نیمه دوم، مهرداد هدایتیان قفل دروازه شاهینی ها را گشود و پارس جنوبی را پیش انداخت. در ادامه نماینده جم توسط علی فاتح یک گل دیگر هم در دقیقه 90 زد تا پیروزی پارسی ها با نتیجه 2 بر صفر قطعی شود.

تیم پارس جنوبی با این پیروزی در ششمین بازی خود 14 امتیازی شد و به تنهایی در صدر جدول قرار گرفت. پارس جنوبی جم می خواهد خیلی زود و دوباره به لیگ برتر برگردد.

تیم فوتبال پارس جنوبی جم با وجود باخت  3 بر 2 مقابل تیم هوادار کماکان در صدر جدول قرار دارد.

 

نفتی ها در لیگ دسته دوم فوتبال ایران استارت زدند

فصل جدید لیگ دسته دوم فوتبال باشگاه های ایران از هفته گذشته شروع شد و نمایندگان نفت در این رقابت ها به مصاف حریفان خود رفتند.

تیم فوتبال نفت و گاز گچساران این رقابت ها را با پیروزی مقابل آوالان کامیاران شروع کرد. شاگردان جهانبخش جعفری در خانه با یک گل، حریف کردستانی خود را شکست دادند. تک گل پیروزی نفتی ها را در این دیدار علی فتحی به ثمر رساند. اما نفتی های گچساران در هفته دوم برابر تیم سپیدرود در رشت متوقف شدند. تیم فوتبال ملی حفاری اهواز، دیگر تیم نفتی حاضر در این رقابت ها که به همراه نفت و گاز گچساران در گروه یک قرار دارد، مسابقات را با تساوی شروع کرد. شاگردان امین جعفری در هفته نخست به مصاف تیم امید گناوه رفتند که با نتیجه بدون گل تن به تساوی دادند. سپس در هفته دوم در تبریز به مصاف تیم محتشم این شهر رفتند که در این دیدار هم به نتیجه ای بهتر از تساوی بدون گل دست پیدا نکردند تا در شروع مسابقات به دو تساوی پی درپی بدون گل اکتفا کرده باشند.

تیم فوتبال نفت امیدیه که در گروه دوم این رقابت ها قرار دارد، در شروع مسابقات به مصاف تیم شاهین بندر عامری رفت که در پایان بازی به نتیجه ای  بهتر از تساوی یک بریک دست پیدا نکرد. تک گل تیم نفت امیدیه در این دیدار را نیما اسکندرزاده به ثمر رساند.

مربی تیم ملی  مدیر فنی ملی حفاری شد

تیم فوتسال بانوان ملی حفاری اهواز برای حضوری هرچه قوی تر در لیگ برتر فوتسال بانوان باشگاه های ایران یک مدیر فنی به کادر فنی اش اضافه کرد.

رز جدیدی زاده، مربی سابق تیم ملی و سرمربی سابق پالایش نفت آبادان، طی حکمی از سوی مدیرعامل باشگاه ملی حفاری اهواز به عنوان مدیر فنی به کادر فنی تیم فوتسال ملی حفاری اهواز اضافه شد تا در فصل جدید لیگ برتر فوتسال بانوان باشگاه های ایران برای کسب نتایج بهتر به این تیم کمک کند.

تیم فوتسال بانوان ملی حفاری اهواز طی دو فصل گذشته به رغم کسب مقام اول در مرحله گروهی، در مرحله پلی آف با شکست از رسیدن به فینال و کسب مقام قهرمانی بازماند، برای همین در این فصل مدیران باشگاه با تقویت کادر فنی سخت به دنبال این هستند که بتوانند قهرمان لیگ برتر شوند. تیم فوتسال بانوان ملی حفاری از رکوردداران قهرمانی در لیگ برتر فوتسال بانوان ایران است.

 

برنامه های ورزشی و تفریحی در مناطق عملیاتی نفتخیزجنوب

به منظور توسعه بهره وری و نیز افزایش سطح سلامت کارکنان برنامه های ورزشی و تفریحی در مناطق عملیاتی (تعمیر و خدمات فنی چاه ها) در شرکت ملی مناطق نفت خیز جنوب برگزار شد.

با توجه به شرایط خاص به وجود آمده به علت شیوع بیماری کرونا به منظور ایجاد شورونشاط و باهدف افزایش سطح سلامت جسمانی کارکنان عملیاتی، باشگاه فرهنگی ورزشی مناطق نفت خیز جنوب، یک دوره برنامه ورزشی، تفریحی با رعایت تمام پروتکل های بهداشتی برگزار کرد.

شرکت کنندگان در این مسابقات پس از تست گیری به وسیله دستگاه تب سنج در3 رشته های دوومیدانی، فوتبال دستی و دارت به رقابت پرداختند. در پایان این مسابقات به نفرات برتر جوایزی به رسم یادبود اهدا شد.

اسکندر روئین پور، مدیرعامل باشگاه فرهنگی - ورزشی مناطق نفت خیز جنوب گسترش ورزش در مناطق عملیاتی را از اولویت های کاری این امور برشمرد و بر آن تاکید کرد.