پای صحبت های یک کارآفرین بانو

از کارمندی پتروشیمی تا مدیرعاملی شرکت خودم

مشعل  فرشته هیبت زاده، کارمند سابق پتروشیمی مارون و مدیرعامل امروز شرکت محصولات غذایی «سبز آرا بنه» است که علاوه بر موفقیت در زندگی خود، زمینه ای برای کارآفرینی برای زنان سرپرست خانوار ، بدسرپرست و محروم شهر خود ایجاد کرده است. او بسیاری از کارمندان خود را در قالب شغل اداری نگه نمی دارد و آنها تلاش می کنند در فضایی مستقل اقدامی سازنده را شروع کنند.  هیبت زاده کارشناسی ارشد مدیریت اجرایی از دانشگاه تهران دارد و سال ها در بخش تضمین کیفیت پتروشیمی مارون مشغول فعالیت بوده است، اما پس از ازدواج همراه با همسر خود به بررسی قابلیتی که شهرستان رامهرمز در تولید سبزیجات و صیفی جات داشته، می پردازد و در اقدامی پرمخاطره همراه با همسرش تصمیم می گیرند با رها کردن شغل خود ، شرکت خودشان را برپا کنند.

او می گوید در همان ابتدای کار با بررسی شرایط و هزینه ها دستگاه های بسته بندی مواد غذایی ایرانی را از چند شهر تهران و اصفهان و مشهد خریداری و کارگاه سبزی و سالاد تازه را راه اندازی کردیم که از همان روزهای نخست به طور مستقیم برای 22 نفر شغل ایجاد کرد و در کنار آن تعداد زیادی راننده و کشاورز در ارتباط با این شغل از مزایای آن استفاده می کردند و خیالشان از بابت فروش محصول راحت بود. هیبت زاده می گوید از سال ۱۳۹۵ اقدام به تاسیس کارخانه تولید و بسته بندی مواد غذایی در بخش انواع سبزیجات و صیفی جات (تازه و منجمد) در شهرک صنعتی شهرستان رامهرمز کردیم، اما در سال جاری و با وجود کرونا طرح توسعه شرکت را شروع کرده و با این تغییرات جدید 48 نفر که همه آنها زنان سرپرست خانوار هستند، مشغول به کار شده اند.  او در ادامه می افزاید که این شرکت را با هزینه شخصی و بدون هیچ گونه حمایت مادی از سوی نهادهای مربوطه و وام های دولتی راه اندازی کرده و حالا این مجموعه موفق به کسب رتبه و جوایز مختلف از جمله کسب واحد نمونه صنعتی استان در سال ۹۶، کسب سطح الف مسئولیت اجتماعی (CSR) پس از هلدینگ خلیج فارس و پتروشیمی مارون از اروپا در سال ۹۷ شده است. همچنین این شرکت در نمایشگاه های توانمندی استان، صنایع کوچک تهران و ifood روسیه و صنایع بسته بندی استانبول حضور داشته و اکنون در حال ایجاد کارگاه های خوداشتغالی در روستاهای محروم شهرستان رامهرمز با رویکرد کمک به زنان بی سرپرست و بدسرپرست و فقرزدایی در این مناطق است.

هیبت زاده می گوید در این مدت، زمین و شرایط را برای احداث یک درمانگاه و دو مدرسه در شهرستان رامهرمز خریداری کرده ایم و ادامه می دهد: طرح های خوداشتغالی را برای روستاهای محروم این منطقه پیشنهاد داده ایم تا کارگاه هایی را با قرار دادن دستگاه خشک کن و خردکن در کانکس ها ایجاد کنیم تا روستاییان با کمترین میزان تردد و پرورش همزمان سبزی و صیفی جات و پرورش دام و طیور، کسب روزی کنند.

وی می گوید این مسیر برای او و همسرش بسیار سخت بوده اما آنها می خواستند برای این منطقه و مردم محروم آن مفید باشند: این کار شبانه روزی  و با حساسیت های بسیار بالاست و نمی توان لحظه ای از آن غافل شد. در محصولات غذایی مساله زمان بندی تهیه و ارسال و بهداشت این مراحل اهمیت زیادی دارد و ما تاکید داریم که کیفیت هیچ گاه قربانی سرعت نشود.

این کارآفرین زن می گوید طبق برنامه ریزی اولیه تصور می کردیم که چند سال اول سود زیادی در این کار نداشته باشیم، اما در فاصله کوتاهی با استقبال بالا مواجه شدیم و شرکت ها و مجموعه های غذایی و بازار مردمی خوبی پیدا کردیم. او می افزاید: در یکی از مراسم های پذیرایی مسوول خرید پتروشیمی کارون خدمات و محصولات ما را دید و راضی بود و به این ترتیب مسوول خرید و بهداشتشان از شرکت و مراحل تولید بازدید کرد و از آن پس سفارش از پتروشیمی ها شروع شد و حالا 9 شرکت پتروشیمی خریدار محصولات ما هستند و محصولات مختلفی را برای مناسبت ها سفارش می دهند.

هیبت زاده به شرایط کرونایی که در یک سال گذشته وجود داشته اشاره می کند و می گوید: اگرچه در این مدت سفارش از سمت شرکت های پتروشیمی کم شد، اما در عوض سفارش از بازار مردمی بیشتر شده و استقبال خوبی از محصولات سالم و بسته بندی وجود دارد. محصولات ما در حال حاضر در شهر اهواز، امیدیه، بهبهان و ماهشهر توزیع می شود و تقاضای زیادی برای شهر شیراز داریم، اما شرایط نگهداری و انتقال برای شهرهای دورتر سخت است که باید بیشتر روی آن بررسی شود.

او در ادامه عنوان می کند که در جریان طرح توسعه شرکت تهیه سبزی خشک را هم در دستور کار قرار داده اند و سفارش های خارجی به دو کشور ارمنستان و بلاروس هم دارند.

این کارآفرین زن خوزستانی می گوید به دلیل این شرایط سخت کاری هنوز نتوانسته اند فرزندی داشته باشند و این شغل همه زمان او و همسرش را پر می کند. هیبت زاده  خاطرنشان می کند: اگرچه ایده اصلی این کار و مسوولیت مدیرعاملی و کارهای اداری با من است، اما همسرم از همان ابتدا تمام کارهای اجرایی را انجام می داد و با علاقه زیادی پیگیری امور اصلی بود، او در این مسیر همراه خوبی برایم بوده است.

 

شرح عکس

پرستاران شیفت شب بیمارستان اکبر مشهد

 روز ولادت حضرت زینب(س)، به عنوان روز پرستار و تقدیر از زحمات آنان شناخته می شود. پرستاران از مهمترین افراد کادر درمان به شمار می روند و حدود ۱۰ ماه که از شیوع ویروس کرونا در کشور می گذرد، پزشکان، پرستاران و کادر درمانی بیمارستان ها این مدافعان سلام، به عنوان سربازان جنگ امروز در خط مقدم مبارزه با کرونا حضور داشته و نقش موثری در بهبود و مراقبت از بیماران دارند. در آستانه «روز پرستار و شب یلدا» این گزارش از فعالیت و وضعیت پرستاران شیفت شب بیمارستان اکبر  را نشان می دهد.

 

معرفی اپلیکیشن

Remote Fingerprint Unlock

با کمک این برنامه می توانید قفل کامپیوتر یا لپ تاپ خودتان را از راه دور و با کمک سنسور اثر انگشت موبایل باز کنید. کافی است نسخه ویندوز این برنامه را روی کامپیوتر نصب و دستورالعمل های برنامه را اجرا کنید تا موبایل به کامپیوتر وصل شود و از این پس بتوانید از سنسور اثر انگشت موبایل برای رایانه ی شخصی خود نیز استفاده کنید. استفاده از اثر انگشت برای باز کردن قفل، امنیت کامپیوتر و یا لپ تاپ را تا حد زیادی افزایش می دهد.

 

Splitcloud Double Music

برای همه ما پیش آمده که گاهی با دوستانمان هندزفریمان را شریک شویم و آهنگ گوش کنیم، اما همیشه دو نفر سلیقه یکسانی در انتخاب آهنگ مورد علاقه خود ندارند. برای حل این مشکل با نصب Splitcloud Double Music همزمان ۲ موزیک متفاوت پلی می شود و یک آهنگ در گوشی سمت راست هندزفری و دیگری در گوشی سمت چپ پخش می شود. مشکل به همین سادگی حل شد.

 

Automatic Dark Theme For Andriod 10

با کمک این برنامه می توان استفاده از دارک مود یا حالت تیره را مدیریت کرد تا با تغییر ساعت تم به صورت خودکار عوض شود و با تاریک شدن هوا به هنگام غروب، تم گوشی از حالت روشن به حالت تیره تغییر کند. این برنامه در مدل های مختلف از برندها قابل اجراست و تنها کافی است موبایل شما از نسخه‎ ۱۰ اندروید پشتیبانی کند. در تنظیمات برخی از گوشی های هوشمند به طور پیش فرض حالت تیره وجود ندارد، با استفاده از اپلیکیشنی به نام Dark Mode، استفاده از حالت تیره برای چنین گوشی هایی نیز امکان پذیر می شود.