انتظاری:

 نفت  مسجدسلیمان  می تواند  شگفتی ساز  شود

هافبک 24 ساله تیم فوتبال نفت مسجدسلیمان که سابقه بازی در تیم فوتبال پارس جنوبی را هم در کارنامه دارد عقیده دارد این تیم می تواند روند رو به رشد خود را در لیگ برتر فوتبال ایران ادامه دهد. نیما انتظاری، هافبک تیم فوتبال نفت مسجدسلیمان که در عین جوانی یکی از تاثیرگذارترین بازیکنان تیم فوتبال نفت به شمار می رود، اصالتی بابلی  دارد و از تیم خونه به خونه بابل به فوتبال ایران معرفی شد. او فصل گذشته در پارس جنوبی بازی کرد، ولی فصل موفق را با این تیم سپری نکرد اما الان در مسجدسلیمان و یک تیم نفتی دیگر روزهای خوبی را پشت سر می گذارد . او که این روزها به بازیکن فیکس تیمش تبدیل شده در بازی با فولاد یک  گل 3 امتیازی زد. انتظاری عقیده دارد نفت می تواند کارهای بزرگی در لیگ انجام دهد و شگفتی ساز لیگ باشد. با هافبک تیم نفت مسجدسلیمان در خصوص وضعیت خودش و تیم نفت گفت وگویی انجام دادیم که باهم می خوانیم.

   از بازی با فولاد شروع کنیم. موفق شدید این تیم را که از مدعیان است شکست دهید.

بازی بسیار خوبی بود. ما در همه بازی ها برای برد به زمین می آییم. البته می دانستیم برابر تیمی قوی قرار خواهیم گرفت. فولاد یکی از تیم های پرقدرت لیگ برتر است و شکست دادن این تیم نشان داد که ما تیم باکیفیتی داریم. ما بازی بسیار خوبی انجام دادیم و خوشبختانه به آن چیزی که شایستگی اش را داشتیم، دست پیدا کردیم. البته باید این را هم اضافه کنم قبل از بازی با فولاد در بازی با مس رفسنجان اصلا فکر نمی کردیم که بازنده باشیم و برای همین برای جبران آن باخت به چیزی جز شکست دادن فولاد فکر نمی کردیم.

  نفت مسجدسلیمان در این فصل به نوعی غول کش لیگ شده، ولی در چند بازی راحت شکست خورده است؟

باید بگویم این زیبایی فوتبال است که هیچ چیز از پیش مشخص نیست و اینکه شما در عین خوب بودن همیشه برنده نیستید، اما درعین حال تیم ما در این فصل برابر تراکتور در تبریز امتیاز گرفت و در خانه به پرسپولیس هم که قهرمان چهارفصل اخیر است، نباختیم. از طرفی تیم بزرگ سپاهان را شکست دادیم و مقابل فولاد هم به سه امتیاز رسیدیم. نتیجه گیری در این بازی ها نشان داد که نتایج به دست آمده  اتفاقی نبوده است. ما تیم خوبی داریم که از بازیکنان باکیفیت و باانگیزه ای تشکیل شده است. از طرفی با یک مربی خوب مثل مجتبی حسینی داریم که برای هر بازی برنامه ها و تاکتیک متفاوتی دارد. امیدوارم این روند خوب را دربازی های بعدی هم ادامه دهیم.

  اشاره به سرمربی تیم داشتی؛ از کار کردن با مجتبی حسینی بگو و اینکه با او این روند ادامه پیدا خواهد کرد.

ما واقعا مربی خیلی خوبی داریم. اول اینکه ایشان جوان هستند و به همین دلیل رابطه خیلی خوبی با بازیکنان برقرار کردند و به قولی بچه ها را درک می کنند. از سوی دیگر در عین جوانی مربی بادانشی هستند. تمرینات به روز و متنوعی داریم و کار کردن با ایشان خیلی خوب است و در همین مدت چیزهای زیادی از ایشان یاد گرفته ایم و من مطمئن هستم در ادامه لیگ ما این روند و کسب نتایج خوب را ادامه می دهیم.

یعنی امسال منتظر بالانشین نفت مسجدسلیمان باشیم؟ فصل گذشته نفت هشتم شد. امسال رتبه بهتری کسب می کنید؟

مطمئن باشید ما تمام تلاش خود را می کنیم که نفت مسجدسلیمان بهترین نتایج را بگیرد. هواداران این تیم لیاقت بهترین ها رادارند. تاکنون همه چیز خوب بوده و از این به بعد هم سعی می کنیم این روند را ادامه دهیم تا جزو تیم های بالای جدول باشیم و به نوعی شگفتی ساز لیگ شویم.

  مقابل فولاد گل 3 امتیازی و درعین حال زیبایی زدی آن هم در دقیقه 90؟

این نظر لطف شما است. من وظیفه ام را انجام دادم اما در خصوص گل باید بگویم من فضای خوبی برای شوت زدن داشتم و خوشبختانه ضربه ای که زدم تبدیل به گل شد. بعد از گل هم احساس فوق العاده ای داشتم، چون زحمات همه بچه ها نتیجه داد و سه امتیازی مهم را به دست آوردیم. امیدوارم این روند را دربازی های بعدی هم ادامه دهیم.

 نفت مسجدسلیمان امسال نسبت به سال گذشته خیلی جوان تر شده این مشکل ساز نخواهد شد؟

ببیند درست است ما تیم جوانی داریم اما درعین حال بازیکنان باتجربه در تیم ما کم نیستند.  تیمی که از سال قبل به سرمربی جدید تیم  تحویل دادند 95 درصد بازیکنانش را ازدست داده بود. از طرفی جمع آوری بازیکن برای تیمی که تا یک هفته به آغاز رقابت ها مجوز فعالیت نداشت، کار بسیار سختی بود. تیم ما به زحمت جمع شد و بازیکنان جوان زیادی دارد. دفاع چپ تیم ما متولد سال 80 است و دو مهاجممان متولد سال 79 هستند. یک تیم جوان داریم که تشنه موفقیت هستند. به همین دلیل من عقیده دارم در ادامه می توانیم نتایج خوبی کسب کنیم.

 سال گذشته با پارس جنوبی سقوط کردید برای خودت فصل چگونه گذشت و آیا مستحق سقوط بودید؟

ازلحاظ فنی خیلی برای خودم سال خوبی بود. احساس کردم پیشرفتی نسبت به گذشته داشته ام. امیدوارم بتوانم این روند را در نفت مسجدسلیمان ادامه دهم، اما در مورد سقوط باید بگویم  ما توانستیم با چند نتیجه خوب روند رو به رشدی را طی کنیم تا جایی که هیچ کسی در آن زمان حتی فکرش را هم نمی کرد که ما در آخر فصل جزو تیم های سقوط کننده باشیم. ولی بعد اتفاقاتی رخ داد که همه چیز را به هم زد. گرچه نمی توان تاثیر مسائل فنی را نادیده گرفت ولی قطعاً ۹۰ درصد این اتفاق به سوءمدیریت برمی گردد که آسیب بسیار زیادی به پارس زد. دوست دارم اینجا به نمایندگی از تمامی بازیکنان تیم از مردم خوب جم معذرت بخواهم که تنها دل خوشی آن ها از بین رفته است ولی متأسفانه معتقدم آن ها باید بیشترین مطالبه شان را از مسئولان استان داشته باشند که بسیار ضعیف عمل کردند.

 

غول کشی به سبک نفت مسجدسلیمان

تیم فوتبال نفت مسجدسلیمان در هفته هفتم لیگ برتر فوتبال باشگاه های ایران به یک پیروزی ارزشمند دست پیدا کرد تا در میانه جدول قرار بگیرد. نفتی ها که فصل را با متوقف کردن قهرمان جام حذفی در تبریز شروع کرده بودند این بار روند شکست دادن و متوقف کردن مدعیان لیگ برتر فوتبال ایران، در خانه فولاد خوزستان تیم سوم فصل گذشته و مدعی این فصل را شکست دادند. نفت مسجدسلیمان که فصل سینوسی واری را سپری می کند، بعد از پیروزی پرگل مقابل سپاهان و متوقف کردن پرسپولیس در خانه این بار فولاد خوزستان را در هوایی بارانی و نیز در دربی خوزستانی ها با یک گل شکست داد.  شاگردان مجتبی حسینی یک بازی پایاپای را با حریف خود انجام دادند و در بعضی دقایق نیز از تیم مهمان برتر بودند که درنهایت در دقیقه 90 با شوت سرکش و زیبای هافبک خود نیما انتظاری موفق شدند به گل برتری و 3 امتیازی برسند.  نفت مسجدسلیمان هر چقدر در برابر تیم های بزرگ موفق عمل کرده است در برابر تیم های معمولی نتایج خوبی نگرفته مانند شکست مقابل مس که قعرنشین بود یا سایپا و یا نساجی. مربیان نفت باید همانقدر که بازیکنانشان برابر تیم های بزرگ انگیزه دارند این انگیزه را نیز در برابر تیم های کوچک هم تقویت کنند تا این تیم با ادامه روند رو به رشد خود در فصل جدید رتبه ای به مراتب بهتر از فصل گذشته پیدا کند.

 

شکست ناپذیری پالایش نفت آبادان در لیگ برتر بسکتبال زنان

تیم بسکتبال بانوان پالایش نفت آبادان در پایان دور رفت رقابت های لیگ برتر بسکتبال بانوان باشگاه های ایران صاحب پنجمین برد متوالی خود در این رقابت ها شد.  در هفته پایانی دور رفت لیگ برتر تیم های شهرداری گرگان و پالایش نفت آبادان مقابل هم ایستادند که شاگردان شایسته متشرعی با ارائه یک بازی برتر موفق شدند،  با نتیجه 67 بر 43 به پیروزی برسند تا مقتدرانه دور رفت این رقابت ها را به پایان رسانده باشند.  تیم بسکتبال بانوان پالایش نفت آبادان در پایان دور رفت با پنج پیروزی در پنج مسابقه صدرنشین بلامنازع جدول شد.  البته این پایان کار نبود چون با توجه به شرایط برگزاری مسابقات و نیز ویروس کرونا دور برگشت بلافاصله شروع شد و تیم پالاش نفت آبادان نخستین دیدار خود در دور برگشت را هم با پیروزی شروع کرد تا نشان دهد تنها تیم شکست ناپذیر مسابقات است.  در اولین دیدار از دور برگشت تیم های سپهرداد تهران و پالایش نفت آبادان مقابل هم به میدان رفتند که در پایان شاگردان شایسته متشرعی با ارائه یک بازی برتر موفق شدند با نتیجه قاطع ۹۰ بر ۳۵ به پیروزی برسند.   شاگردان شایسته متشرعی که در پنج بازی دور رفت موفق به کسب پنج پیروزی شده بودند، در نخستین هفته از دور برگشت ششمین برد متوالی را رقم زدند تا کماکان بخت نخست قهرمانی باشند. به دلیل شیوع ویروس کرونا، رقابت های لیگ برتر بسکتبال بانوان به صورت متمرکز در تهران برگزار می شود و متعاقبا تیم پالایش نفت آبادان هم در تهران به مصاف حریفان می رود.

 

  بانوان پالایش گاز ایلام روی دوربرد

تیم فوتبال بانوان پالایش گاز ایلام که در هفته سوم به نخستین برد خود در رقابت های لیگ برتر فوتبال بانوان باشگاه های ایران دست پیدا کرده بود  درهفته چهارم هم موفق شدند این روند را ادامه دهد تا روند صعودی در جدول رده بندی این رقابت ها در گروه دوم داشته باشد.  شاگردان آیناس آراسته نژاد در هفته چهارم رقابت های لیگ برتر فوتبال بانوان باشگاه های ایران در بوشهر میهمان تیم سارا گل بوشهر بودند که موفق شدند با ارائه یک بازی برتر با نتیجه دو بر صفر میزبان خود را شکست دهند.

عاطفه ایمانی و فاطمه پسندیده، دو گل تیم پالایش گاز ایلام را به ثمر رساندند. ایناس آراسته نژاد، سرمربی تیم فوتبال بانوان پالایش گاز ایلام بعد از این پیروزی گفت: با توجه به اینکه آب وهوای بوشهر با ایلام متفاوت بود و بازیکنان حریف هم تلاش زیادی کردند، خوشبختانه بازیکنان ما در بازی خوب ظاهر شدند و دو گل برای دیارمان ایلام به ارمغان آوردند. هرچه بیشتر مسابقه برگزار شود، تیم فوتبال بانوان ایلام هماهنگ تر می شود و ما نتایج مطلوب تری کسب خواهیم کرد.  سرمربی تیم فوتبال بانوان پالایش گاز ایلام در ادامه با ابراز رضایت از شاگردانش گفت: بازیکنان در زمین تمام دستورات تاکتیکی را پیاده کردند و برای همین به نتیجه مطلوبی رسیدیم. بازی در بوشهر سخت است و خوشحالم که شاگردانم سربلند از این دیدار بیرون آمدند. هفته آینده هم تیم میزبان قشقایی شیراز هستیم و با توجه به شرایط فنی تیم انتظار می رود با اقتدار بازی این دوره را از آن خود کنیم. تیم پالایش گاز ایلام در پایان هفته چهارم  با ۲ برد و ۲ باخت  و کسب ۶ امتیاز  در رده چهارم از گروه دوم لیگ برتر فوتبال بانوان باشگاه های ایران قرار دارد.

 

مربی بوکس نفت امیدیه سرمربی تیم ملی جوانان شد

مربی تیم بوکس باشگاه نفت امیدیه که سابقه هدایت تیم ملی را به عهده داشت، بار دیگر هدایت این تیم را به عهده گرفت.

 مرتضی خفایی، مسوول آکادمی استعدادیابی باشگاه نفت امیدیه و مربی تیم بوکس باشگاه که سابقه مربیگری در تیم ملی بوکس نوجوانان ایران اعزامی به مسابقات آسیایی امارات را در کارنامه خود داشت، به عنوان سرمربی تیم ملی بوکس جوانان جهت اعزام به مسابقات جوانان جهان که در لهستان برگزار می شود انتخاب و معرفی شد. باشگاه فرهنگی ورزشی نفت امیدیه این موفقیت را به مرتضی خفایی تبریک گفت و از خداوند متعال برای این مربی جوان نفتی آرزوی موفقیت روزافزون دارد