یکه تازی آسمانخراش های پالایش نفت آبادان

تیم بسکتبال پالایش نفت آبادان در لیگ برتر بسکتبال باشگاه های ایران بااقتدار حریفان را یکی پس از دیگری از پیش رو برمی دارد.

مسابقات لیگ برتر بسکتبال باشگاه های ایران که به خاطر حضور تیم ملی بسکتبال چند هفته ای تعطیل بود، با شروع مجدد با درخشش پالایش نفت آبادان همراه شد.

آسمانخراش های پالایش نفت آبادان که لیگ را با پیروزی مقابل مس رفسنجان شروع کرده بودند، در شروع مجدد لیگ با سه پیروزی پی درپی موفق شدند صدر جدول را از آن خود کنند.

شاگردان حماد سامری در پالایش نفت آبادان ابتدا به مصاف تیم خانه بسکتبال خوزستان رفتند که موفق شدند با نتیجه ای قاطع، حریف خود را در دربی خوزستانی ها با نتیجه ۶۴ بر ۵۴ شکست دهند. نفتی ها در کوارتر اول ۱۲ - ۱۲ با حریف مساوی کردند، اما در کوارتر دوم با نتیجه ۱۵ بر ۱۲ در کوارتر سوم با نتیجه  19 بر18 و در کوارتر چهارم هم با نتیجه۱۹ - ۱۱موفق شدند حریف خود را شکست دهند. در این دیدار محمد حسن زاده، ستاره تیم پالایش نفت بود و با کسب ۲۸ امتیاز و ثبت ۱۷ ریباند دبل دبل کرد تا تاثیرگذاری ۲۸ بهترین بازیکن زمین شود. پالایش نفتی ها در ادامه  لیگ و در سومین بازی خود به مصاف تیم رعد پدافند هوایی مشهد رفتند که موفق شدند با ارائه یک بازی برتر با نتیجه ۹۸ - ۶۱ حریف مشهدی خود را شکست دهند. شاگردان حماد سامری ابتدا در کوارتر اول با نتیجه 30 بر 20 و سپس در کوارتر دوم با نتیجه 21 بر 18، کوارتر سوم با نتیجه 28 بر 11 و کوارتر چهارم با نتیجه 19 بر ۱۲ حریف خود را شکست دهند. در پایان این دیدار بازهم محمد حسن زاده، بازیکن پست چهار نفت آبادان با کسب ۱۹ امتیاز، ۷ ریباند، یک پاس گل و تاثیرگذاری ۲۶، بهترین بازیکن زمین شد. تیم بسکتبال پالایش نفت آبادان در ادامه بردهای پی درپی خود و در حساس ترین دیدار گروه «الف» از هفته چهارم به مصاف تیم مدعی و صدرنشین شورا و شهرداری قزوین رفت که موفق شد با ارائه یک بازی برتر این تیم را با نتیجه قاطع  خوب با نتیجه 79 بر 50 به پیروزی برسد. شاگردان حماد سامری ابتدا در کوارتر اول با نتیجه 25 بر ۱۲، سپس کوارتر دوم با نتیجه  14 بر ۱۰، کوارتر سوم با نتیجه 18 بر ۱۶ و کوارتر چهارم با نتیجه 22بر ۱۲ حریف قزوینی خود را شکست دادند. محمد حسن زاده بازیکن پست چهار و ستاره تیم پالایش نفت آبادان بازهم مانند دیدارهای قبلی در پایان این بازی با کسب ۱۸ امتیاز، ۱۵ ریباند و ۲ پاس گل دبل دبل کرد تا بهترین بازیکن زمین شود. او با تأثیرگذاری در ۲۵ امتیاز، ستاره نفت و این بازی بود. این بازی در حضور رئیس فدراسیون بسکتبال ایران و شهردار قزوین در سالن آزادی تهران برگزار شد و شاگردان حماد سامری مربی موفق خوزستانی با شایستگی یک برد خوب را رقم زدند. تیم پالایش نفت آبادان با این پیروزی به واسطه چهار برد متوالی، با 8 امتیاز صدرنشین گروه «الف» شد تا جای شورا را در این رتبه بگیرد. لیگ برتر بسکتبال باشگاه های ایران امسال به خاطر جلوگیری از شیوع ویروس کرونا، در دو گروه هشت تیمی به صورت متمرکز در تهران برگزار می شود و تیم های شرکت کننده هر هفته برای انجام دیدارهای خود عازم تهران می شوند.

 

سرمربی تیم فوتبال بانوان پالایش گاز ایلام:

هدف ما قهرمانی است

تیم فوتبال بانوان پالایش گاز ایلام موفق شد در خانه از سد ملوان بگذرد تا نخستین برد این تیم در فصل جاری رقم خورده باشد. سرمربی پالایشی ها اعتقاد دارد در گروه سختی قرار دارند و شروع بازی ها با نایب قهرمان و تیم سوم  فصل قبل باعث شد روند پیروزی این تیم دیر شروع شود. 

ایناس آراسته نژاد، سرمربی تیم فوتبال بانوان پالایش گاز ایلام طی گفت وگویی با مشعل در خصوص وضعیت این تیم گفت: در دو بازی گذشته با تیم های صدر جدولی سال گذشته بازی داشتیم و ازآنجایی که این دوتیم ملی پوشان زیادی در اختیار داشتند، متأسفانه شکست خوردیم. اما با برنامه ریزی های انجام شده تلاش می شود که 6 امتیاز ازدست رفته را جبران و قهرمانی لیگ برتر را کسب کنیم .

سرمربی تیم پالایش گاز ایلام در ادامه در خصوص هدف این تیم گفت: هدف تیم فوتبال بانوان پالایش گاز ایلام، جوان گرایی و بومی بودن بازیکنان است که انتظار داریم در میادین ورزشی کشور خوب بدرخشند و به عنوان قهرمان این بازی ها بار دیگر نام ایلام و ایلامیان را در میادین ورزشی فریاد بزنند.

سرمربی تیم فوتبال بانوان پالایش گاز ایلام  با اشاره به اینکه هم اکنون  تیم فوتبال بانوان ایلام  از آمادگی خوبی برخوردار است و ان شاءالله هفته چهارم و پنجم برنده میدان خواهیم بود، خاطرنشان کرد: بدشانسی ما این بود که دوتا بازی  با صدر جدولی ها داشتیم که بدن بچه ها خالی کرد، بازی سوم را با برد پشت سر گذاشتیم و ان شاءالله از بازی های بعدی هم تیم فوتبال بانوان ایلام در مقابل حریفان خود، برنده خواهد بود.

ایناس آراسته نژاد  در خصوص بازی با ملوان گفت: بازی خوبی بود و شاگردانم خواسته های من را در زمین به خوبی پیاده کردند. ما بازی را با تک گل کوثر عنبری برنده شدیم درحالی که می توانستیم گل های بیشتری هم بزنیم.

مربی تیم پالایش گاز بانوان ایلام در ادامه گفت: این تیم هفته چهارم مهمان تیم سارگل بوشهر است و امیدوارند بازی خوبی را به نمایش بگذاریم و با کسب سه امتیاز این بازی زمین را ترک کنند.

آراسته نژاد در پایان از مدیرعامل پالایشگاه گاز ایلام و سایر مسوولان این شرکت تشکر و قدردانی کرد و افزود: امسال دلگرمی و حامی خیلی خوبی برای تیم بودند، امیدوارم با توجه به جوان گرایی و بومی بودن این تیم، آینده روشن برای استان و کل کشور داشته باشیم.

 

 

نخستین برد بانوان گازی مقابل ملوان رقم خورد

تیم فوتبال بانوان پالایش گاز ایلام در هفته سوم لیگ برتر فوتبال بانوان  باشگاه های ایران به نخستین پیروزی خود دست پیدا کرد.

 از هفته سوم رقابت های لیگ برتر فوتبال بانوان کشور، جام کوثر و از گروه دوم، در ورزشگاه عدالت ایلام تیم فوتبال بانوان پالایش گاز میزبان تیم ملوان بندر انزلی بود که موفق شد با یک گل این تیم را شکست دهد تا نخستین پیروزی گازی ها رقم بخورد.

تک گل این دیدار را کوثر عنبری در دقیقه ۶۰ برای تیم پالایش گاز ایلام به ثمر رساند، تیم بانوان پالایش گاز ایلام هم اکنون با یک برد، دو باخت و ۳ امتیاز در رده چهارم از گروه دوم لیگ برتر فوتبال بانوان کشور قرار دارد.

رقابت های لیگ برتر فوتبال بانوان کشور با حضور ۱۱ تیم در ۲ گروه برگزار می شود. تیم های وِچان کردستان، شهرداری سیرجان، ملوان بندرانزلی، پالایش گاز ایلام، سارگُل بوشهر و قشقایی شیراز در گروه دوم باهم به رقابت می پردازند.

تیم فوتبال بانوان پالایش گاز ایلام تیمی باتجربه است که در چند سال اخیر همیشه جزو تیم های خوب لیگ برتر بوده و هر ساله نتایج مناسبی کسب کرده و در این لیگ هم حریف سختی برای رقیبان خواهد بود.

 

 

تثبیت صدرنشینی بانوان پالایش نفت  آبادان

تیم بسکتبال بانوان پالایش نفت آبادان مانند تیم مردان این باشگاه در لیگ برتر بسکتبال یکه تاز است.بانوان بسکتبال پالایش نفت آبادان با 4 پیروزی پی درپی در دور رفت رقابت های لیگ برتر بسکتبال بانوان ایران و کسب 8 امتیاز با اقتدار و به تنهایی در صدر جدول قرار دارد و باید گفت اسب خود را برای قهرمانی زین کرده است.شاگردان متشرعی لیگ را با پیروزی مقتدرانه مقابل تیم سپهر داد شروع کردند. پالایش نفت آبادان با نتیجه قاطع ۹۹ بر ۶۳ حریفش را شکست داد تا نخستین پیروزی را در کارنامه اش ثبت کند. نفتی ها در ادامه با 3 پیروزی دیگر موفق شدند قدرت خود را به رخ حریفان بکشند. تیم بسکتبال پالایش نفت آبادان در بازی دوم خود مقابل مولتی کافه مشهد را با نتیجه قاطع ۸۳  بر۵۱ شکست داد تا دومین پیروزی این تیم رقم خورده باشد. شاگردان متشرعی در بازی سوم به مصاف تیم نوشت افزار کنکور تهران رفتند که مانند دو دیدار قبلی بازهم تیم برتر میدان بودند و موفق شدند با ارائه یک بازی برتر و با نتیجه  قاطع به پیروزی برسند. نفتی ها در یک بازی کاملا یک طرفه کوارتز اول را ۲۵ بر یک پیروز شدند. در کوارتز دوم ۲۴ بر ۱۲ به برتری رسیدند. آبادانی ها در کوارتز سوم هم برتری خود را حفظ کردند و در نهایت با نتیجه ۷۰ بر ۳۶ پیروزی دیگری را رقم زدند. پالایش نفت آبادان سومین برد خود را کسب کرد تا در جدول صدرنشین بماند. اما شاگردان متشرعی در بازی چهارم و نیز درعین حال در حساس ترین بازی خود و برای تثبیت صدرنشینی به مصاف تیم شورا و شهرداری قزوین تیم دوم جدول رفتند. پالایش نفت آبادان در این دیدار نیز مانند دیدارهای قبل با ارائه یک بازی حساب شده و برتر موفق شد با نتیجه قاطع ۸۱ بر ۶۹ پیروز شود و صدرنشین این گروه باقی بماند. در این دیدار فائزه شهریاری، بازیکن پالایش نفت، بیشترین با کسب۲۴ امتیاز بیشترین امتیاز را گرفت تا بهترین بازیکن زمین باشد.تیم بسکتبال بانوان پالایش نفت آبادان با 8 امتیاز صدرنشین گروه «ب» این رقابت هاست.

 

صعود  نفتی ها  به قله لیچه

گروهی از کارکنان نفتی شاغل در ستاد وزارت نفت و شرکت ملی نفت ایران با رعایت پروتکل های بهداشتی در یک برنامه ورزشی در جهت سلامت و نشاط  کارکنان با حضور در ارتفاعات رشته کوه البرز مرکزی به قله 3500 متری لیچه صعود کردند.11 نفر از کارکنان کوهنورد نفتی با حضور در روستاي واريش كه در ارتفاع 2250 متري از سطح دريا قرار دارد، کوهپیمایی خود را شروع کردند و بعد از 4 ساعت کوهپیمایی موفق شدند به قله ليچه به ارتفاع 3500 صعود کنند. اسامي همکاران نفتی که در این صعود شركت داشتند، عبارتند از :فريدون ابوقداره، علي تقوی، امیرحسین دردي نوش، هيربد دردي نوش، محمدعلی عبادي، الله یار الياسي، سيدمصطفي احمدي نسب، محسن صداقت، بهرام صفوي، فرامرز فرجي و حسين باقرزاده.

 

درخشش پولادمردان ملی حفاری در لیگ وزنه برداری

مسابقات لیگ برتر وزنه برداری باشگاه های ایران بالاخره پس از کش وقوس های فراوان از هفته گذشته شروع شد که با درخشش وزنه برداران ملی حفاری نایب قهرمان فصل پیش همراه بود.  هفته اول لیگ برتر وزنه برداری باشگاه های ایران به میزبانی باشگاه فولاد خوزستان و با رعایت تمام پروتکل های بهداشتی و بدون حضور تماشاگران در اهواز برگزار شد.

تیم های شرکت ملی حفاری اهواز، مناطق نفت خیز جنوب، نفت اهواز، عقاب نیروی هوایی، رعد پدافند، نیروی زمینی ارتش، فولاد خوزستان و گهر زمین سیرجان در این رقابت ها حضور دارند.در پایان مسابقات هفته نخست تیم ملی حفاری اهواز با کسب دو مقام اولی و دو مقام دومی و سه مقام سومی و کسب 740 امتیاز در رده سوم ایستاد و تیم مناطق نفت خیز جنوب با 525 امتیاز در جایگاه هفتم ایستاد و تیم نفت اهواز هم که در این هفته فقط با یک وزنه بردار در مسابقات شرکت کرده بود با 65 امتیاز در انتهای جدول قرار گرفت.نتایج  وزنه بردان نفتی در اوزان مختلف در هفته نخست لیگ برتر وزنه برداری به شرح زیر است:

 دسته ۵۵ کیلوگرم

محمد اصغری نژاد از ملی حفاری با ثبت ۲۰۳ کیلوگرم در مجموع دوم شد.

 دسته ۶۱ کیلوگرم

حسن گل پرور از باشگاه ملی حفاری با ثبت ۲۴۶ کیلوگرم در مجموع عنوان سوم را به دست آورد.

دسته ۷۳ کیلوگرم

روح الله بیرانوند از باشگاه ملی حفاری با ثبت رکورد مجموع ۳۲۱ کیلوگرم دوم شد.

دسته ۸۱ کیلوگرم

 مرتضی بیگلری از باشگاه ملی حفاری با رکورد ۱۵۰ یک ضرب ۱۹۰ دوضرب و مجموع ۳۴۰کیلوگرم اول شد.

دسته ۸۹ کیلوگرم

 علی میری از باشگاه ملی حفاری با رکورد ۱۶۴ یک ضرب ۲۰۸ دوضرب و مجموع ۳۷۲ کیلوگرم اول شد و صالح چراغی از باشگاه ملی حفاری با رکورد ۱۶۳ یک ضرب ۲۰۱ دوضرب و مجموع ۳۶۴ کیلوگرم.

دسته ۹۶ کیلوگرم

عباس زندی از باشگاه ملی حفاری با رکورد ۱۵۵ یک ضرب ۱۷۵ دوضرب و مجموع ۳۳۰ کیلوگرم سوم شد.