کوهپيمايي خانوادگي نفتيها  درآبعلي
گروه كوهنوردي شركت ملي نفت ايران به منظور توسعه و ترويج ورزشهاي همگاني به ويژه در ميان کارکنان و نيز به منظور ارج نهادن به خانوادههاي كاركنان و تقويت قواي جسماني و نشاط و سلامت آنان طبق تقويم ورزشي و برنامهريزيهاي صورت گرفته در تاريخ چهاردهم ديماه 96درمجتمع تفريحي ورزشي آموزشي آبعلي - جاده سلامت كوهپيمايي خانوادگي برگزار کرد.
در اين برنامه بيش از 400 نفراز کاركنان و خانوادههاي شركت ملي نفت ايران در کوهگشت خانوادگي در جاده سلامت يک برنامه مفرح خانوادگي در دل طبيعت شرکت کردند.
خانوادههاي کارکنان شاغل درادارات مرکزي و واحدهاي ستادي وزارت نفت پس از گردهمايي در آبعلي، کوه پيمايي را از جاده سلامت شروع کردند و در مسير پس از فراز و فرودهاي جاده بعد از 3 ساعت کوهپيمايي به ايستگاه پيست اسكي و نقطه پاياني جاده سلامت ( تله كابين ) رسيدند.
اين برنامه به همت امور ورزش شرکت ملي نفت ايران و هيئت کوهنوردي اين امور و مديران و مسئولان ورزش شرکت ملي نفت از جمله اميري فر، اسناوندي، قورچيان و صالح وند و معاونان آنها در امور ورزش و نيز پاسباني، رئيس مجتمع آبعلي و معاون او ايرجي و مربيان کوهنوردي اكبر مهديزاده، رحمتالله رزاقي، محمد گلپريان و كادر اجرايي دردينوش، قرباني، مجيد خسرواني، محمد شهابي فر، فريدون ابو قداره، محمد جواد ميرزايي، فرامرزفرجي، حسين باقرزاده ( سرپرست ) برگزار شد.

 

مسابقات 4 جانبه واليبال و فوتسال شرکتهاي تابعه گاز شمال کشور
با هدف توسعه ورزش همگاني و ايجاد انگيزه و نشاط در ميان کارکنان، يک دوره مسابقه 4 جانبه واليبال وفوتسال ويژه شرکتهاي تابعه گاز شمال کشور با حضور تيمهايي از گلستان، مازندران، خراسان شمالي و منطقه 9 عمليات انتقال گاز درمحل سالن ورزشي شهيد گرزين گازگلستان برگزار شد. در اين دوره ازمسابقات تيمهاي حاضر به صورت دورهاي با هم رقابت کردند که درپايان در رشته فوتسال تيم گاز مازندران با برتري بر حريفان مقام اول را از آن خود کردو تيم فوتسال گاز گلستان مقام دوم و نماينده منطقه 9 عمليات انتقال گازنيز سوم شد. در رشته واليبال نيز، تيم منطقه 9 عمليات انتقال گاز با پيروزي بر تيمهاي حريف، توانست مقام اول را به دست آورد و تيمهاي گاز مازندران و گلستان نيز به ترتيب حائز رتبههاي دوم و سوم شدند و در مراسم اختتاميه اين بازيها که با حضور جمال ليواني، مديرعامل شرکت گاز استان گلستان برگزارشد، از تيمهاي برتر هررشته به صورت جداگانه تجليل شد.

 

يکه تازي بانوان نفتي در ليگ برتر فوتسال ايران
تيمهاي فوتسال بانوان پالايش نفت آبادان و ملي حفاري اهواز همچنان با قدرت در ليگ برتر فوتسال بانوان باشگاههاي ايران يکه تازي ميکنند و رقابت سختي با يکديگر براي قهرماني دارند.

دختران کويرکرمان 1- 2  پالايش نفت آبادان  
پيروزي در ثانيه پاياني
تيم فوتسال بانوان پالايش نفت آبادان در هفته سيزدهم ليگ برتر فوتسال بانوان باشگاههاي ايران در کرمان، مهمان دختران کوير اين شهر بود که موفق شد حريف سر سخت خود را در ديداري نزديک و نفسگير با نتيجه 2 بر يک شکست دهد تا همچنان به پيشتازي در صدر جدول ادامه دهد. شاگردان رز جديدزاده که انتظار بازي سختي را در کرمان نداشتند، در ثانيههاي پاياني موفق شدند گل پيروزي را به ثمر برسانند تا برنده اين ديدار باشند. پالايش نفت آبادان با اين پيروزي 37 امتيازي شد و با اقتدار در صدر جدول باقي ماند.

نفت طلائيه 1 - 5 ملي حفاري اهواز  
جشنواره گل در اهواز

تيم فوتسال بانوان شرکت ملي حفاري اهواز در هفته سيزدهم ليگ برتر فوتسال بانوان باشگاههاي ايران در تهران مهمان تيم فوتسال نفت طائيه بود که موفق شد حريف تهراني خود را در ديداري که تيم برتر ميدان بود، با نتيجه پرگل 5 بر 1 شکست دهد تا همچنان جديترين تعقيب کننده پالايش نفت آبادان باشد.شاگردان زيور بابايي که در طول بازي مقابل نفت طائيه تيم برتر ميدان بودند، با کسب اين پيروزي 24 امتيازي شدند و در رتبه دوم جدول باقي ماندند.

 

قهرماني زودهنگام پتروشيمي در ليگ برترپينگ پنگ
پتروشيمي بندرامام دو هفته مانده تا پايان ليگ برتر تنيس روي ميز، عنوان قهرماني را به دست آورد. هفته هشتم مسابقات ليگ برتر باشگاههاي کشور با پيروزي تيم پتروشيمي بندرامام، مقابل پالايش نفت آبادان همراه بود.پتروشيمي بندرامام در دربي نفتي ها با ارائه يک بازي برتر موفق شد تيم صنعت نفت آبادان را با نتيجه قاطع  5 بر 1 شکست دهد، ضمن پيروزي در اين ديدار، در دو هفته مانده به پايان ليگ برتر، از هم اکنون قهرمان اين بازيها باشد.  تيم پتروشيمي بندر امام در پايان هفته هشتم با 5/22 امتياز صدرنشين است و تيم نفت آبادان هم با 13 امتياز در رتبه سوم قرار گرفته و اين شانس را دارد تا با پيروزي در ديدار بعدي به مقام نايب قهرماني برسد.

نتيجه نفر به نفر اين ديدار به شرح زير است:
پتروشيمي بندرامام 5
صنعت نفت نفت آبادان 1
دوبل اول:
نوشاد و نيما عالميان از پتروشيمي 3
سروش اميري نيا و رو کوانگجين از نفت آبادان 1
دوبل دوم:
افشين نوروزي و پاک سين هيوک از پتروشيمي 2
امين احمديان و چو ايل از نفت آبادان 3
انفرادي:
 پاک سين هيوک از پتروشيمي 3
چو ايل از نفت آبادان 2
افشين نوروزي از پتروشيمي 3
امين احمديان از نفت آبادان  صفر
نوشاد عالميان از پتروشيمي  3
سروش اميري نيا از نفت آبادان  صفر
نيما عالميان از پتروشيمي  3
دانيال کبيري از نفت آبادان  صفر


قهرماني سيري در مسابقات ورزشي نفت فلات قاره
تيم منطقه سيري در دوازدهمين دوره مسابقات سراسري ورزشي شرکت نفت فلات قاره ايران که در منطقه بهرگان برگزار شد، به مقام قهرماني رسيد و تيمهاي بهرگان و خارک در جايگاههاي دوم و سوم ايستادند.
 مراسم باشکوه اختتاميه مسابقات سراسري ورزشي با حضور اسفنديارپور، قائممقام مديرعامل در شوراي عالي ورزش و نريمانيان، رئيس روابط عمومي ستاد تهران با اهداي جوايز در مجتمع فرهنگي ورزشي بهرگان برگزار شد.
 در اين مراسم ابتدا رجايي، رئيس امور ورزش ستاد در مورد روند شکلگيري و پيگيري مصوبات شوراي عالي ورزش که با هماهنگي منطقه به نتيجه رسيد، توضيح داد و از پشتيباني اسفنديارپور به دليل حسننظر و همکاري در تامين بودجه مورد نياز و عليآبادي، رئيس منطقه بهرگان براي ميزباني اين دوره از مسابقات تشکر و قدرداني کرد.
 سپس اسفنديارپور، قائممقام مديرعامل در شوراي عالي ورزش گفت: در فرصت کوتاهي که در منطقه بودم، توفيق شد دو رشته ورزشي پرش دو و ميداني و فوتسال را که در حال برگزاري بود، از نزديک ببينم که در کمال نظم و دقت انجام شد. در کل هدف از برگزاري چنين رقابتهايي، توسعه ورزش همگاني و موفقيت در ورزش و بالا رفتن راندمان توليد است.


کوهنوردان اکتشاف بر فراز قله پرسون
دوازده نفر از گروه کوهنوردان مديريت اکتشاف در يک صبح سرد زمستاني، به سمت روستاي افجه، واقع در سمت شرق تهران حرکت کرده و طي 6 ساعت کوهپيمايي، بر فراز قله پرسون صعود کردند و قله زيباي دماوند را از دور به تماشا نشستند.
اين کوهپيمايي به ياد تازه درگذشته زنده ياد «فريدون کوهنيم» از بازنشستگان و پيشکسوتان کوهنوردي مديريت اکتشاف برگزار شد.
همنورداني که در اين صعود حضور داشتند، عبارتند از: عليرضا ميقاني نژاد، مهديه زارعي، رحمان ضميري، علي ضميري، ميرعلي واعظي، زهرا بياض، غلامرضا تيموري، مسعود طهراني مجد، محسن مقصودلو، محمدرضا توحيدلو و سميه شمس و محمود مسعودي ( سرپرستان برنامه)