خطوط لولهايها
قهرمانان خود را شناختند

  مسابقات ورزشي کارکنان و پيشکسوتان شرکت خطوط لوله و مخابرات نفت ايران که به ميزباني منطقه لرستان در رشتههاي تنيس روي ميز، شنا، تيراندازي، آمادگي جسماني و کشتي آزاد و فرنگي برگزار شده بود، با معرفي تيمهاي برتر و نفرات برگزيده به پايان رسيد و قهرمانان خود را شناخت.  اکبر ميرزايي، رئيس امور ورزش و تربيت بدني شرکت خطوط لوله و مخابرات نفت ايران، هدف از برگزاري اين مسابقات را توسعه ورزش همگاني، افزايش روحيه و سلامت کارکنان عنوان کرد و گفت: ترويج فرهنگ ورزش در ميان خانوادهها و کارکنان، از اهداف اصلي برگزاري مسابقات است تا سلامت خانوادهها با ورزش همگاني تضمين شود. اکبر ميرزايي با اشاره به ميزباني شايسته منطقه لرستان از اين دوره مسابقات، در ادامه گفت: منطقه لرستان با حمايتهاي مدير و روساي واحدهاي روابط عمومي، حراست، امور اداري، امور مالي و امور ورزش شرايطي را فراهم کرد تا اين مسابقات به طور کامل با امکانات شرکتي برگزار شود. در ادامه رضا بيرانوند، مسئول امور ورزش منطقه لرستان نيز به امکانات اين منطقه براي برگزاري مسابقات اشاره کرد و گفت: در مرکز منطقه لرستان امکانات ورزشي همچون سالنهاي ورزشي، سالن تيراندازي، استخر، همچنين محل اسکان فراهم است و به همين دليل، اين دوره از مسابقات با کمترين هزينه ممکن برگزار شد.  رضا بيرانوند با اشاره به عملکرد داوران اين مسابقات اظهارکرد: مسابقات کارکنان و پيشکسوتان شرکت خطوط لوله و مخابرات نفت ايران به طور کامل هيئتهاي ورزشي استان لرستان برگزار شد و دخل و تصرفي در داوريها نيز وجود نداشت. در چنين شرايطي شرکتکنندگان در مسابقات از قضاوتهاي داوران مسابقات رضايت کامل داشتند. نفرات برتر نيز به مسابقات ورزشي شرکت پالايش و پخش اعزام ميشوند.
نتايج به دست آمده در مسابقات فوق به شرح زير است:

تير اندازي
در مسابقات تيراندازي کارکنان تيمهاي مناطق شمال، لرستان و مرکزي به ترتيب اول تا سوم شدند و در تيراندازي پيشکسوتان نيز، تيمهاي مناطق مرکزي، ري و اصفهان، مقامهاي برتر را به دست آوردند.

تنيس روي ميز
 در مسابقات رشته تنيس روي ميز کارکنان تيم منطقه اصفهان اول شد و تيمهاي مناطق غرب و شمال به ترتيب دوم و سوم شدند و در تنيس روي ميز پيشکسوتان تيمهاي منطقه خليج فارس، مرکزي و فارس، عناوين اول تا سوم مسابقات را به دست آوردند.


کشتي
 در مسابقات کشتي که با حضور داوران بينالمللي برگزار شد، تيم منطقه لرستان در هر دو رشته آزاد و فرنگي عنوان قهرماني را به دست آورد و تيم مرکزي نيز در هر دو رشته دوم شد، ضمن اينکه تيمهاي جنوبشرق و غرب به ترتيب در کشتي آزاد و فرنگي مقام سوم را کسب کردند.  


شنا
درمسابقات شنا کارکنان که در مواد کرال سينه و پشتو قورباغه و پروانه برگزار شد، تيمهاي مناطق شمال، اصفهان و مرکزي به ترتيب اول تا سوم شدند و در شناي پيشکسوتان تيمهاي منطقه اصفهان، ستاد تهران و منطقه شمال مقامهاي اول تا سوم را کسب کردند.


آمادگي جسماني
 در مسابقات آمادگي جسماني در مجموع دو بخش کارکنان و پيشکسوتان تيم منطقه اصفهان قهرمان شدند و تيمهاي خوزستان و لرستان با کسب مقامهاي دوم و سوم به کار خود پايان دادند.


نايب قهرماني فرزند نفتي نينجا کار
سارينا ذاکرزاده، نينجا کار شيرازي عنوان نايب قهرماني مسابقات کشوري ورزش نينجا را کسب کرد.
 ورزشکار نينجا کار، سارينا ذاکر زاده، فرزند همکار محمود ذاکرزاده از کارکنان شرکت خطوط لوله و مخابرات نفت منطقه فارس که در مسابقات قهرماني نينجا بانوان استان فارس در رده سني نونهالان با آمادگي کامل شرکت کرده بود، پس از رويارويي با ديگر حريفان و انجام چند بازي جذاب وديدني موفق شد به مرحله فينال راه يابد و مقام دوم اين دوره از مسابقات را از آن خود کند.
 اين مسابقات با حضور 120 شرکت کننده از 12 استان کشور در سه رده سني نوجوانان، جوانان و بزرگسالان در استان فارس برگزار شد.

 

قهرماني فرزند نفتي در کاراته
اميرمحمد اورنگي، فرزند همکار شرکت خطوط لوله و مخابرات نفت منطقه فارس، موفق به کسب مقام‏هاي قهرماني مسابقات کشوري و استاني رشته کاراته سبک کيوکوشين ماتسوشيما و رتبه‏هاي برتر مسابقات حفظ قرآن کريم شد.
 اين نونهال شيرازي در چند مسابقات کشوري و استاني موفق به 6 مدال طلا و 2 مدال نقره شده و مورد تقدير و تشويق روساي کيوکوشين کاراته ماتسوشيما ايران، همچنين استان فارس، استاد شيهان احمد فرهادي قرار گرفته است.
اين ورزشکار موفق شيرازي علاوه بر موفقيت در کاراته، حافظ 5 جزء قرآن کريم است.

 

قهرماني نونهال نفتي در مسابقات کاراته
فرزند نفتي، قهرمان مسابقات کاراته بانوان استان تهران در رده نونهالان شد. زهرا فراهاني، فرزند مهدي فراهاني، از کارکنان حوزه معاونت امور عمليات غيرصنعتي شرکت ملي نفت ايران در مسابقات کاراته قهرماني استان تهران به مقام اول دست يافت.
اين ورزشکار نونهال در مسابقات کشوري که مردادماه امسال نيز در تهران برگزار شد، در دو سبک کاتا و کوميته حضور يافت و توانست مقام قهرماني ايران را کسب کند.