سرمربی بسکتبال پالایش نفت آبادان:

فقط به قهرمانی فکر می کنیم

تیم بسکتبال پالایش نفت آبادان رقابت های لیگ برتر بسکتبال بانوان را مقتدرانه شروع کرد تا به صدر جدول تکیه بزند. سرمربی این تیم می گوید فقط به قهرمانی فکر می کنند و می خواهند در فصل جدید ناکامی فصل گذشته را تکرار نکنند تا دوباره بربام بسکتبال ایران تکیه بزنند.شایسته متشرعی، سرمربی تیم بسکتبال بانوان پالایش نفت آبادان، از تمرکز و آمادگی کامل این تیم در لیگ برتر می گوید و عقیده دارد با ادامه این روند می توانند به هدف خود برسند. با سرمربی تیم بسکتبال بانوان پالایش نفت آبادان در خصوص این تیم و اینکه دوباره آبادان و نفت را برای کار انتخاب کرده است گفت وگویی داشتیم که باهم می خوانیم.

  برای دومین فصل متوالی هدایت پالایش نفت آبادان را به عهده دارید ؟

اول اینکه باید بگویم خدا را شاکرم که امسال هم مانند سال گذشته در خدمت تیم پالایش نفت آبادان هستم. بعد از پایان فصل با مدیرعامل باشگاه صحبت هایی داشتیم و درنهایت قرار شد که امسال هم هدایت نفت را در لیگ برتر به عهده داشته باشم. من و همکارانم در کادر فنی برنامه هایی برای این تیم تدارک دیدیم که قطعاً رسیدن به این اهداف در کوتاه مدت کاری سخت و دشوار بود ولی با فرصتی که امسال هم در اختیار ما قرار داده شد، امیدوارم به این اهداف برسیم.

   چه شد که آبادان و نفت را برای کار انتخاب کردید ؟

بسکتبال در شهرستان آبادان و نفت پتانسیل بالایی دارد. بسکتبال از آبادان وارد کشور شده و رشدی که در این چند دهه داشته بسیار چشمگیر بوده که البته حمایت مسئولان باشگاه پالایش نفت هم از گذشته قطعاً بسیار در این زمینه مؤثر بوده است. استعداد در اینجا به وفور پیدا می شود و باشگاه نفت هم به خوبی حمایت می کند. اگر بهتر بخواهم به شما بگویم باید متذکر شوم، باشگاه توجه خوبی به تیم دارد، این اهتمام و ترکیبی از بازیکنان جوان و باتجربه سبب شده که تمرکز بچه ها فقط روی بسکتبال باشد.برای همین اینجا را انتخاب کردم.

   آیا پالایش نفت آبادان بازهم می تواند قهرمانی در لیگ برتر بسکتبال را تکرار کند؟

  چراکه نه . بسکتبال نفت پتانسیل خوبی دارد. برای همین در این فصل تنها به دنبال قهرمانی هستیم و برخلاف سال گذشته که یک سری مسائل ما را از این هدف باز نگه داشت، امسال باوجوداین شرایط خاص و برگزاری نیمه متمرکز بازی ها فقط به قهرمانی می اندیشیم.

   در دوران کرونا تمرینات با مشکل مواجه نشد ؟

 شرایط که سخت بوده و هست. ما باید به شدت مراقب بچه ها و همین طور کادر فنی باشیم. اما در خصوص تمرینات تیم  برای حضور در لیگ برتر بسکتبال باید بگویم بازیکنان ما در طول این مدت تمرینات بدن سازی و فن را داشتند که به خوبی انجام شد و شما الان ثمره تمرینات را می بیند.

   بازیکن جدید هم به شما اضافه شد ؟

  تیم ما نسبت به سال گذشته چند تغییر داشت. چند بازیکن جدید جذب کردیم؛ شجاعی، خداوردیان، تقی زاده و حق جو به تیم ما اضافه شدند. وقتی شما به دنبال کسب بهترین نتیجه برای این فصل هستید باید تیم را به خوبی تقویت کنید.

   با متمرکز برگزار شدن مسابقات در تهران که مشکل ندارید ؟

 امسال همان طور که همه می دانیم، شرایط عادی نیست و به نوعی خاص است به همین دلیل باید متناسب با شرایط بازی کنیم. ما هم از این تصمیم فدراسیون استقبال کردیم. چراکه بازی ها طبق گذشته در بلندمدت قابل اجرا نیست. سلامتی بچه ها و خانواده ها باید تضمین شود.در مورد برگزاری در تهران هم باید بگویم در هر مرحله در تهران خواهیم بود و چاره این نیست و متعاقباً هزینه دارد. بالاخره باید با شرایط کنار بیاییم. البته بازهم تأکید دارم سلامت بازیکنان به مراتب از هر چیزی مهم تر است.

   لیگ را با دو برد پیاپی شروع کردید در خصوص این دو بازی بگویید ؟

همیشه بازی اول سخت است خصوصاً اینکه شما خارج از خانه بازی کنید. قبل از شروع مسابقات در تهران اردو زده بودیم و چند بازی تدارکاتی داشتیم برای همین بچه ها به خوبی آماده شده بودند. بازیکنانم در بازی اول به خوبی برنامه های تاکتیکی را در زمین پیاده کردند و درنهایت هم یک پیروزی قاطع به دست آوردیم. این پیروزی روحیه شاگردانم را بالا برد و همین باعث شد در بازی دوم بدون استرس و نیز راحت تر بازی کنیم و بازهم برنده  باشیم. این دو برد برای ما خیلی خوب بود و به ما کمک می کند که در ادامه با روند بهتری در لیگ بازی کنیم. از شاگردانم راضی هستم  اما کار هنوز تمام نشده و راه طولانی در پیش داریم. باید برای مرحله دوم آماده شویم تا صدر جدول را از دست ندهیم.

   مدیریت باشگاه چقدر در موفقیت شما سهیم است ؟

تا به امروز حمایت خوبی از تیم بسکتبال بانوان نفت آبادان شده است و همین به ما انگیزه و روحیه می دهد.  پالایش نفت آبادان باشگاه صاحب نام و باسابقه درخشان در تیم داری است. خوشبختانه باشگاه پالایش نفت آبادان برای این فصل حمایت کامل از تیم بانوان را داشت و برای همین  بازیکنان خوبی را برای موفقیت تیم جذب کردیم. جا دارد از مدیرعامل باشگاه پالایش نفت آبادان آقای پارو تشکر کنم. امیدوارم درخور حمایتی که از ما داشت، بهترین عملکرد را در لیگ داشته باشیم.

 

شروع مقتدرانه بانوان پالایش نفت آبادان  در لیگ برتر بسکتبال

رقابت های فصل جدید لیگ برتر بسکتبال بانوان باشگاه های ایران از هفته گذشته شروع شد و تیم بسکتبال بانوان پالایش نفت آبادان گام اول را در رقابت های  فصل جدید لیگ برتر محکم برداشت تا به نوعی برای رقبا قدرت نمایی کرده باشد.

رقابت های این فصل لیگ برتر بسکتبال بانوان مثل مسابقات مردان به دلیل ویروس کرونا به صورت متمرکز و در تهران و در دو گروه  شش تیمی برگزارمی شود که تیم بسکتبال بانوان پالایش نفت آبادان را در گروه (ب) این رقابت ها قرارداد.

 تیم بسکتبال بانوان پالایش نفت آبادان در روز نخست این بازی ها که در سالن دانشگاه آزاد تهران برگزار شد، موفق شد با پیروزی قاطع ۹۹ بر۶۳ رقیب خود سپهر داد تهران را شکست دهد.

شاگردان شایسته متشرعی با ارائه یک بازی برتر در این دیدار توانستند در هر چهار کوارتر حریف خود را شکست دهند.

بانوان بسکتبالیست پالایش نفت آبادان در این دیدار در کوارتر اول با نتیجه ۲۳ بر۱۳، در کوارتر دوم با نتیجه ۲۱ بر ۶، در کوارتر سوم با نتیجه ۳۰ بر ۲۲ و در کوارتر چهارم با نتیجه ۲۵  بر۲۲ حریف تهرانی را مغلوب خود کردند. در این دیدار به ترتیب فروتن فرد(۱۷)، شهریاری(۱۶)، تقی زاده(۱۳) و شاهین زاده(۱۳) از پالایش نفت آبادان امتیاز آورترین بازیکنان تیم و دیدار بودند. در پایان این رقابت فروتن فرد به عنوان امتیاز آورترین بازیکن زمین معرفی شد.

تیم بانوان پالایش نفت آبادان بعد از پیروزی در نخستین دیدار خود مقابل سپهر داد تهران باانگیزه ای مضاعف در دیدار دوم خود به مصاف تیم  مولتی کافه مشهد رفت و موفق شد در یک بازی برتر با نتیجه قاطع ۸۳ بر ۵۱  حریف مشهدی خود شکست دهد.

شاگردان شایسته متشرعی در سه کوارتر اول ، با نتایج ۸ بر ۲۸ و ۶ بر۱۹ و ۱۷ بر ۱۹ به پیروزی دست یابند و تنها کوارتر چهارم را با نتیجه ۲۰ بر ۱۷ به حریف واگذار کردند.

بانوان پالایش نفت آبادان که در دیدار اول به عنوان امتیاز آورترین بازیکنان زمین معرفی شدند، در دومین دیدار خود نیز با هنرنمایی شهریاری(۳۰)، تقی زاده(۱۴)، شجاعی(۱۲)، خداوردیان(۱۱) و فروتن فرد(۱۰) به این مهم دست یافتند. در این دیدار شهریاری امتیاز آورترین بازیکن زمین معرفی شد.بانوان پالایش نفت آبادان با این دو پیروزی در مرحله اول موفق شد  با ۴ امتیاز در صدر جدول گروه خود قرار بگیرد.

 

صنعت نفت لیگ را با برد شروع کرد

تیم فوتبال صنعت نفت آبادان  در دیدار معوقه هفته اول لیگ برتر فوتبال باشگاه های ایران به مصاف پیکان تهران رفت که موفق شد حریف خود را شکست دهد تا لیگ را با برتری خانگی در ورزشگاه تختی آبادان شروع کرده باشد.

شاگردان پورموسوی نیمه نخست این دیدار را با شکست به رختکن رفتند اما در نیمه دوم با ارائه یک بازی برتر توپ و میدان را در دست گرفتند و موفق شدند با زدن دوگل حریف خود را شکست دهند تا لیگ را با پیروزی شروع کرده باشند.

کاپیتان صنعت نفت باز زدن دوگل در عرض 5 دقیقه سبب شد شاگردان پورموسوی کام بک زده و میهمان خود را با نتیجه  دو بر یک شکست بدهند.

این برد سبب شد نفتی های آبادان سه امتیازی شده و به رتبه پنجم جدول صعود کنند و پیکان بدون امتیاز هم در رتبه دوازدهم قرار بگیرد. طالب ریکانی(76- پنالتی و 82) برای صنعت نفت گلزنی کرد.

 

 دعوت 4 بسکتبالیست پالایش نفت آبادان به تیم ملی

کادر فنی تیم ملی بسکتبال ایران چهار بسکتبالیست تیم پالایش نفت آبادان به منظور حضور در رقابت های کاپ آسیا تیم به اردوی تیم ملی ایران دعوت کرد.

بعد از گذشت دو هفته از رقابت های لیگ برتر بسکتبال باشگاه های ایران با نظر مهران شاهین طبع سرمربی تیم ملی بسکتبال ایران، چهار بازیکن پالایش نفت آبادان به نام های رسول مظفری، سعید داور پناه، محمدحسن زاده و امیر صدیقی به منظور حضور در رقابت های انتخابی کاپ آسیا(پنجره دوم)، به اردوی تیم ملی دعوت شدند.

بازیکنان دعوت شده از هفته گذشته به مدت 10 روز در اردوی تیم ملی در تهران حاضرشده و تمرینات خود را در سالن بسکتبال مجموعه آزادی انجام می دهند.