سرمربی تیم بسکتبال پالایش نفت آبادان:

در مسیر قهرمانی گام برمی داریم  

تیم بسکتبال پالایش نفت آبادان موفق شد فصل جدید لیگ برتر بسکتبال را با پیروزی در تهران شروع کند.   سرمربی نفتی ها اعتقاد دارد که تیمش در مسیر درستی قرار دارد و امیدوار است با حفظ این مسیر دربازی های بعدی، بهتر و بهتر بازی کنند. با حماد سامری، سرمربی تیم بسکتبال پالایش نفت آبادان در این خصوص گفت و گویی داشتیم که باهم می خوانیم.

   لیگ را با برد شروع کردید ؟

مدت زیادی از بسکتبال و مسابقات دور بودیم؛ اما کار تیمی خوبی از خود ارائه کردیم. برای همین فکر می کنم، در شروع فصل، نتیجه بدی نگرفتیم. ما 3 بازیکن مصدوم داشتیم و با این وجود در طول بازی، بهتر شدیم و عملکرد بهتری داشتیم. این نوع بازی برای شروع فصل، طبیعی است.

   حریف را چطور دیدید؟ در کوارتر اول، تیم  شما را خیلی اذیت کردند ؟

مس، تیم خوبی است و تا انتها هم خوب بازی کرد. آنها فقط کوارتر اول خوب نبودند؛ و در تمام بازی خوب عمل کردند. در کوارتر اول ما خوب نبودیم و برای همین غافلگیر شدیم و درنهایت بازی را واگذار کردیم؛ اما از کوارتر دوم به خودمان آمدیم و بازی را در دست گرفتیم و به هدف خودمان که همان پیروزی بود، رسیدیم.

  یک بازی شما هم برگزار نشد ؟

بله. قرار بود در بازی نخست با تیم آفتاب زاگرس اهواز بازی کنیم که گویا این تیم چند بازیکن کرونایی داشتند و بازی برگزار نشد؛ البته این تیم گویا دیر هم تشکیل شده و حالا باید ببینیم چه زمانی وارد مسابقات می شود. متأسفانه این نوع برنامه ریزی ها باعث می شود لیگ فشرده شود و تیم ها آسیب ببینند. سازمان لیگ و فدراسیون باید برنامه ریزی بهتری داشته باشد.

گویا یکی از مسائلی که در هفته اول با واکنش تیم ها مواجه شده، همین بحث کرونا و انجام بموقع تست هاست. نظر شما چیست ؟

فکر می کنم به دلیل فاصله موجود میان مسابقات، شاید بهتر باشد که برای هر دور از مسابقه ها، تیم ها تست کرونا بدهند. این تعداد تست کافی نیست و اگر امکانش باشد، تیم ها تا نیم فصل حداقل دو بار دیگر باید تست بدهند. قطعاً با این اقدام، شرایط بهتر می شود و به نظرم موضوع مهمی است. لیگ امسال با نظارت مستقیم فدراسیون برگزار می شود و مطمئناً اگر موضوعی باشد، باید خود فدراسیون پاسخ بدهد.

نظر من هم این است که تیم ها یک یا دو بار دیگر تا پایان نیم فصل تست بدهند تا اگر خدایی نکرده بازیکنی مبتلا بود، همه تیم را گرفتار نکند. باید نظارت و توجه دقیقی روی این موضوع باشد؛ البته باید بگویم اگر این تست ها هر هفته پیش از برگزاری مسابقات انجام شود، منطقی تر است؛ چون سلامت بازیکنان مهم بوده و ما آمادگی داریم هر هفته تست بدهیم. فکر می کنم همه تیم ها ۲۴ ساعت قبل از بازی ها در فدراسیون حاضرشده و آزمایش بدهند، نه اینکه تیم ها در استان های خود تست بدهند. با این کار، جایی برای شک و شبهه وجود نخواهد داشت. در غیر این صورت، یکی دو مرکز معتبر را اعلام کنند تا همه تیم ها در آنجا تست بدهند.

  فکرمی کنید پالایش نفت امسال هم می تواند در مسیر قهرمانی گام بردارد؟ 

خوشبختانه در مسیر درستی قرار داریم و امیدوارم با حفظ این مسیر، در بازی های بعدی، بهتر و بهتر بازی کنیم.  هدف ما قهرمانی است؛ اما از الان زود است که در این باره حرف بزنیم. ما سعی می کنیم بهترین نتایج را بگیریم تا دل هواداران شاد شود.

 

مدافع عنوان قهرمانی با پیروزی شروع کرد

تیم بسکتبال پالایش نفت آبادان، لیگ برتر بسکتبال باشگاه های ایران را با پیروزی شروع کرد. لیگ برتر بسکتبال باشگاه های ایران در فصل جدید، به دلیل شیوع ویروس کرونا، به صورت متمرکز در تهران و در دو گروه هشت تیمی برگزار می شود. در مرحله مقدماتی این رقابت ها تیم بسکتبال پالایش نفت آبادان در گروه (الف) قرار دارد.  شاگردان حماد سامری که قهرمان ایران در فصل قبل هستند، نخستین گام را در رقابت های فصل جدید محکم برداشتند. تیم بسکتبال پالایش نفت آبادان در نخستین بازی خود در تهران، به مصاف تیم مس رفسنجان رفت که موفق شد با نتیجه 65 بر 58 این تیم را شکست دهد. شاگردان حماد سامری درکوارتر نخست با نتیجه 20 بر 19 شکست خوردند؛ اما در ادامه و از کوارتر دوم  که با نتیجه  16 بر 12 به پیروزی رسیدند، بازی را به طور کامل در اختیار گرفتند و در دو کوارتر بعدی هم تیم برتر میدان بودند. تیم بسکتبال پالایش نفت آبادان در کوارتر سوم با نتیجه 16 بر 14 و در کوارتر پایانی نیز 14 بر 12 موفق شد حریف رفسنجانی خود را شکست دهد تا در پایان با نتیجه نهایی 65 بر 58 پیروز میدان باشد. محمد حسن زاده، بازیکن پست چهار تیم بسکتبال پالایش نفت آبادان نیز با کسب  23 امتیاز در ترکیب آبادانی ها، تأثیرگذارترین بازیکن زمین شد. فصل گذشته رقابت های بسکتبال در مرحله پلی آف به دلیل کرونا، نیمه کار ماند  و به این ترتیب، پالایش نفت آبادان، آخرین قهرمان لیگ برتر بسکتبال به حساب می آید.

 

جان سخت مثل نفت مسجدسلیمان 

 بیستمین دوره لیگ برتر فوتبال باشگاه های ایران، با حضور16 تیم شروع شد که دو تیم صنعت نفت آبادان و نفت مسجدسلیمان پس از سقوط پارس جنوبی به لیگ دسته یکم، نمایندگان فوتبال نفت در سطح اول فوتبال ایران هستند. دیدار صنعت نفت آبادان مقابل پیکان در هفته نخست برگزار نشد تا نفت مسجدسلیمان تنها تیم نفتی باشد که در این رقابت ها به میدان رفته است.  نفتی های مسجد سلیمان که با تغییرات گسترده ای،  از سرمربی و مربی گرفته تا بازیکن، مواجه شدند، نخستین قدم را در این رقابت ها در تبریز محکم برداشتند.

آنها که فصل قبل کمتر مغلوب تیمی می شدند و تساوی های پرشماری در کارنامه آنها دیده می شد، فصل جدید لیگ برتر را با سرمربیگری مجتبی حسینی، همان طور محکم و با برنامه شروع کردند. تیم تغییرات زیادی داشته و البته نفت مسجدسلیمان درحالی که فقط 3 بازیکن ذخیره روی نیمکت خود داشت، در تبریز و در هوایی بارانی کاری کرد کارستان و تیم متمول، پر مهره و قهرمان جام حذفی ایران را در خانه اش با تساوی بدون گل متوقف کرد. مجتبی حسینی، تیم پرتلاش و سختکوشی را به مصاف پرشورها فرستاد که کمتر فرصت گلزنی به تیم تراکتور دادند.؛البته در مقابل نفت مسجدسلیمان،چند موقعیت گلزنی هم داشت که موفق نشد از آنها استفاده کند. تیم فوتبال نفت مسجدسلیمان فصل گذشته  را با تساوی مقابل تراکتور شروع کرده بود و حالا قصد دارد نتایج درخشان فصل گذشته را تکرار کند.

تیم فوتبال نفت مسجدسلیمان با این تساوی در تبریز، گام اول را محکم برداشت تا در میانه جدول قرار بگیرد.

 

صنعت نفت آبادان حریفش را 6 تایی کرد

تیم فوتبال صنعت نفت آبادان در دیداری تدارکاتی در آبادان، حریف خود را در دیداری پرگل شکست داد. بعدازاینکه بازی تیم فوتبال صنعت نفت آبادان مقابل پیکان در هفته نخست لیگ برتر لغو شد، برای اینکه از فضای مسابقه دور نشوند، در دیداری تدارکاتی و دوستانه در ورزشگاه تختی آبادان، به مصاف تیم فرهنگ رامهرمز رفتند و موفق شدند با نتیجه پرگل 6 بر یک، حریف خود را شکست دهند.  تیم فرهنگ رامهرمز در لیگ دسته سوم فوتبال باشگاه های ایران حضور دارد.  نفتی های آبادان در یک دیدار تدارکاتی دیگر با نتیجه مشابه 6 بر یک مقابل استقلال آبادان به برتری رسیدند. بازی هفته نخست تیم نفت آبادان برابر پیکان تهران، در لیگ برتر به تعویق افتاد و قراراست 27 آبان برگزار شود. در هفته دوم نفتی ها باید به مصاف پرسپولیس تهران بروند.

 

صعود کارکنان نفتی به قله چین کلاغ

گروهی از کارکنان شركت ملي نفت ايران در راستای ورزش همگانی و همچنین با رعایت پروتکل های بهداشتی به مناسبت ميلاد پيامبر اكرم(ص) در تاريخ 13 آبان ماه 1399 به قله چین کلاغ به ارتفاع 3 هزار متری از ارتفاعات البرز مرکزی صعود کردند.  قله چین کلاغ از ارتفاعات البرز مرکزی است که در ارتفاع 3 هزار متري قرار دارد. این کوه از شمال به قله های دوشاخ و پلنگ چال، از غرب به دره امامزاده داود و از شرق به قله توچال مشرف است. کارکنان شرکت ملی نفت ایران ساعت 5 صبح صعود به قله را شروع و بعد از 5 ساعت کوهپیمایی و گذر از شیب های تند از سمت يال شرقي به قله چين كلاغ صعود کردند. 17 نفر از کارکنانی  كه در اين صعود حضور داشتند عبارتند از: تورج ايرجي، مصطفي حسيني عدل، مصطفي امامي، سيدمصطفي احمدي نسب، مجيد خسرواني، حسن نعيم پور، عبدالله امامي، علي تقوی، مهدي محمدزاده، مهدي قاسمي، رشيدي، فريدون ابوقداره، محسن حدادي، دوست دكتر، حسن گودرزي، فرامرز فرجي و حسين باقرزاده.