بهنام طیبی :

نفت آبادان پتانسیل خوبی برای بزرگی در فوتبال ایران دارد

   چه شد به صنعت نفت آبادان پیوستی؟

من چند پیشنهاد خوب داشتم، ولی در نهایت تصمیم گرفتم به صنعت نفت بیایم و دوباره در جنوب فوتبال بازی کنم. دوست داشتم با پورموسوی کار کنم، چون به این مربی اعتقاد دارم. از طرفی صنعت نفت آبادان یک تیم قدیمی و ریشه دار است که هواداران متعصبی دارد. در مجموع این مسائل باعث شد صنعت نفت آبادان را انتخاب کنم و امیدوارم فصل خوبی را در این تیم پشت سر بگذارم.

    سابقه بازی در دو تیم نفتی دیگر پارس جنوبی و نفت مسجدسلیمان را هم در کارنامه داری، آیا حضور در این تیم ها در انتخاب یک تیم نفتی دیگر تاثیرگذار بود؟ 

هر کدام از این تیم ها ویژگی خاص خودشان را دارند و از تیم های خوب فوتبال ایران هستند. البته یک ویژگی مشترک و منحصربه فرد هم دارند، آن هم داشتن هواداران پرشور و متعصب است. من از حضور در پارس جنوبی و نفت مسجدسلیمان خاطرات خوبی دارم. امیدوارم در تیم صنعت نفت آبادان هم این خاطرات را تکرار کنم.

    فوتبال صنعت نفت آبادان را چگونه ارزیابی می کنی و چقدر از این باشگاه شناخت داشتی؟

صنعت نفت آبادان یک تیم ریشه دار و شناخته شده در فوتبال ایران است. این تیم در چند فصل گذشته نشان داده که پتانسیل خیلی خوبی دارد. فصل گذشته هم شانس کسب سهمیه آسیایی را داشت. این تیم لیاقت بهتر از اینها را دارد و من فکر می کنم اگر صنعت نفت آبادان به خوبی حمایت شود، می تواند در فوتبال ایران کارهای بزرگ تری انجام دهد.

    در این فصل بازیکنان زیادی جدا شدند و متقابلاً بازیکنان زیادی هم آمدند، فکر می کنی بتوانید موفق شوید؟

  به هرحال شرایط طوری پیش رفت که تعداد زیادی از بازیکنان جدا شدند، ولی این چیزها همیشه در فوتبال وجود دارد. ما در حال حاضر بازیکنان خوبی داریم و تمام هدفمان این است که در لیگ برتر نتایج خوبی بگیریم و هواداران را خوشحال کنیم. البته برای نتیجه گرفتن نیاز مبرمی به حمایت هواداران صنعت نفت داریم و آنها باید در کنار ما باشند.

    حضور پورموسوی به صنعت نفت آبادان چقدر در آمد ن تو در این تیم تاثیر داشت؟

باید بگویم تاثیر زیادی داشت. من شاگرد ایشان بودم و با او قهرمان ایران شدم. برای همین دوست داشتم دوباره با ایشان کار کنم. شاید اگر آقای پورموسوی در نفت نبودند من هم نمی آمدم. اگر برای نفتی شدن دودل بودم با حضور آقای پوموسوی این دودلی از بین رفت.

     فکر می کنی با پورموسوی و صنعت نفت آبادان بتوانید دوباره قهرمان ایران شوید؟

 در فوتبال هیچ چیز قابل پیش بینی نیست. آن سال ما یک تیم خوب و یکدست بودیم و تمام شرایط دست به دست هم داد تا قهرمان شویم. الان هم ما تیم یکدست و خوبی داریم. همه بازیکنان انگیزه بالایی دارند تا هواداران نفت و مردم آبادان را خوشحال کنند. همه می دانند مردم آبادان به فوتبال علاقه زیادی دارند، برای همین سعی می کنیم بهترین نتایج را بگیریم تا همه هواداران و مردم خوشحال شوند. قهرمانی خیلی سخت است، ولی سعی می کنیم در بین تیم های مدعی باشیم تا حداقل سهمیه آسیایی به دست آوریم.

    به هواداران نفت اشاره داشتی، حضور آنها چقدر به شما کمک می کند، این را هم می دانی که خیلی سختگیر هستند و فقط برد می خواهند؟

متاسفانه در این وضعیت نمی توانیم از وجود هواداران پرشور نفت در ورزشگاه بهره ببریم. این را هم می دانم که هواداران نفت فوتبال را خوب می فهمند و متقابلا انتظار بهترین نتایج را دارند. ما هم سعی می کنیم بهترین نتایج را کسب کنیم تا آنها خوشحال شوند. هواداران نفت بدانند برای کسب نتایج خوب به حمایت آنها نیاز داریم. صنعت نفت آبادان، بهترین هواداران را دارد.

  لیگ امسال را چطور می بینی؟

وضعیت کرونا تاثیر منفی روی فوتبال و تمام رشته های ورزشی گذاشته است. امیدوارم که در طول برگزاری رقابت ها به مشکل نخوریم. من فکرمی کنم در ابتدای شروع لیگ شاهد فوتبال باکیفیت نباشیم، اما رفته رفته کیفیت بازی ها خوب می شود.

  امسال فدراسیون فوتبال و وزارت ورزش اجازه ندادند که باشگاه ها بازیکنان خارجی جدیدی جذب کنند، آیا این موضوع روی کیفیت لیگ تاثیرگذار است؟

 اگر فوتبالیست باکیفیت خارجی به فوتبال ما بیاید طبیعتا این موضوع به رشد فنی لیگ کمک می کند، ولی با این وضعیت و با قیمت سنگین ارز، نمی توان بازیکن باکیفیت خارجی جذب کرد. با این شرایط منع حضور بازیکنان خارجی، به فوتبالیست های ایرانی کمک می کند تا بیشتر خودشان را نشان دهند. این تصمیم مخالفان و موافقان خودش را دارد، ولی مساله مهم این است که بازیکنان ایرانی بیشتر می توانند خودشان را نشان دهند.

 

سرپرست پالایش نفت آبادان: بازیکنان نفت کرونا ندارند

 سرپرست تیم بسکتبال  پالایش نفت آبادان از سلامتی بازیکنانشان و اینکه هیچ علائمی دال بر کرونا ندارند، خبر داد. تیم بسکتبال پالایش نفت آبادان در اردوی تدارکاتی تهران حضور دارد و در طول این اردو برای حضوری هرچه بهتر چند دیدار تدارکاتی ازجمله یک بازی با مهران تهران انجام داد. سام بوشهری، سرپرست تیم بسکتبال نفت آبادان در همین راستا گفت: خوشبختانه از بازی دوستانه با مهرام تا الان هیچ کدام از بازیکنان ما علائم ویروس کرونا  را نداشته اند.پس از انتشار خبر مبتلا شدن مهدی کامرانی، گارد راس تیم بسکتبال مهرام تهران به ویروس کرونا، به دلیل بازی دوستانه یک شنبه هفته گذشته مهرام با پالایش نفت آبادان، این سوال پیش آمد که آیا این بیماری خطرناک به بازیکنان تیم  پالایش نفت هم منتقل شده است یا نه.سام بوشهری، سرپرست تیم بسکتبال نفت آبادان در این مورد گفت: متاسفانه ما هم این خبر ناراحت کننده را شنیده ایم، اما خوشبختانه تاکنون هیچ یک از بازیکنان ما علائم این بیماری را نداشته اند و ان شاءالله از این به بعد هم نه در تیم ما و نه در تیم مهرام شاهد این موضوع نباشیم.او در پاسخ به این سوال که آیا بازیکنان نفت طی روزهای آینده تست PCR  داده اند یا تستی گرفته خواهد شد، گفت: بله، با توجه به اهمیت موضوع همه تیم  تست دادند تا شرایط مشخص شود. البته آمدن جواب تست ها حدودا ۲۴ تا ۴۸ ساعت طول می کشد. این کار در طول رقابت ها هم انجام خواهد شد و برای سلامت بازیکنان و همچنین در راستای رعایت پروتکل ها بازهم تست می دهیم. بوشهری با نگرانی از این موضوع و شرایط کرونایی گفت: هیچ تیمی مقصر نیست، اما اگر خدایی نکرده این ویروس به بازیکنان تیم ما منتقل شده باشد، این نگرانی وجود دارد که بازیکنان شیمیدر را هم درگیر کند، چون ما بعد از مهرام با تیم شیمیدر دیداری دوستانه برگزار کردیم.سرپرست نفت آبادان در ادامه گفت: امیدوارم هیچ یک از تیم ها دچار چنین مشکلی نشوند تا لیگ خوبی را آغاز کنیم و آن را بدون هیچ مشکلی پشت سر بگذاریم.

سام بوشهری در ادامه در خصوص وضعیت تیم پالایش نفت آبادان در آستانه شروع مسابقات عنوان کرد: خدا را شکر همه چیز خوب است. با توجه به اردوی تدارکاتی  که در تهران داشتیم برای مسابقات آماده هستیم. خوشبختانه بازیکن مصدوم هم نداریم و با تمام قوا لیگ را شروع خواهیم کرد.

 

اعضای کادر فنی ملی حفاری اهواز تکمیل شد

 اعضای کادر فنی تیم فوتبال ملی حفاری اهواز برای حضور در لیگ دسته دوم فوتبال باشگاه های ایران کامل و مشخص شدند.امین جعفری، سرمربی ملی حفاری اهواز، حسین بختیاری زاده و محمد صالحی را به عنوان دستیاران خود به کادر فنی تیم اضافه کرد. همچنین در ادامه  سرمربی، ملی حفاری اهواز بابک سیارنیا را به عنوان مربی دروازه بانان به کادر فنی اضافه کرد تا این مربی هم فعالیت خود را در این تیم آغاز کند.گفتنی است، محمد ساعدی به عنوان مدیر پشتیبانی و کاظم شدیدزاده به عنوان سرپرست در تیم ملی حفاری اهواز حضور خواهند داشت. به این ترتیب کادر فنی و مدیریتی تیم ملی حفاری اهواز برای حضور در لیگ دسته دوم فوتبال ایران تکمیل شد.

 

سرمربی تیم وزنه برداری ملی حفاری تاکید کرد:

حمایت از ورزشکاران بومی و شرکتی

سرمربی تیم وزنه برداری ملی حفاری اهواز با بیان اینکه هیچ زمانی هدف اصلی این باشگاه فقط قهرمانی در لیگ برتر نبوده است، گفت: هدف اصلی باشگاه، حمایت از ورزشکاران بومی و شرکتی بوده است، پس از آن نیز نیم نگاهی به قهرمانی داشته ایم. فرامرز رامهرمزی با بیان این جمله در خصوص وضعیت تیم ملی حفاری اهواز برای حضور در لیگ برتر جوانان و بزرگ سالان باشگاه های ایران گفت: تمرینات تیم های جوانان و بزرگسالان ملی حفاری با توجه به دستورالعمل های ابلاغی فدراسیون وزنه برداری و فدراسیون پزشکی ورزشی آغاز شده است، اما طبیعتا کار در فصل پیش روی لیگ برتر به دلیل شرایط کرونایی سخت تر از سال های گذشته است. فرامرز رامهرمزی در خصوص ترکیب تیم عنوان کرد: تلاش کردیم درصد بالاتری از تیم جوانان ملی حفاری متشکل از وزنه برداران بومی و شرکتی باشد، ضمن اینکه بیشتر نفرات این تیم بزرگسالان نیز از ورزشکاران استان هستند. درمجموع تلاشمان بر است وزنه برداران مستعدی را که بتوانند حرفی برای گفتن داشته باشند، حمایت کنیم.سرمربی تیم وزنه برداری ملی حفاری خاطرنشان کرد: در چند سال اخیر هم هدف باشگاه ملی حفاری سرمایه گذاری روی رده های سنی مختلف در رشته وزنه برداری و استعدادیابی و پرورش آنها بوده است. همچنین حمایت از مدال آوران وزنه برداری و نشان دادن استعدادها به وزنه برداری کشور، از دیگر اهداف باشگاه ملی حفاری اهواز است. هیچ زمانی نگاه باشگاه ملی حفاری فقط به قهرمانی نبوده، بلکه هدف اصلی حمایت از ورزشکاران بومی و شرکتی بوده است و پس از آن نیز نیم نگاهی به قهرمانی داشته ایم. در رده سنی جوانان ۱۳ سال است که قهرمان کشور هستیم و در رده سنی بزرگسالان نیز همیشه روی سکو بوده ایم.