مدیرعامل نفت مسجدسلیمان در گفت وگو با مشعل:

  با اعتماد به جوانان قدم به لیگ می گذاریم

 مدیرعامل باشگاه نفت مسجدسلیمان گفت که این تیم می تواند مانند لیگ برتر نوزدهم باز هم عملکرد موفقی در لیگ بیستم داشته باشد.

ابوذر شجاعی، مدیرعامل باشگاه نفت مسجدسلیمان عنوان کرد که اوضاع تیمش نسبت به قبل به مراتب بهتر شده و برای همین امیدوارند شروع خوبی در لیگ داشته باشند. وی ضمن رضایت از اردوی تدارکاتی در تهران گفت که به دلیل شرایط کرونا و وضعیت قرمز شهر مسجدسلیمان و همچنین به علت کمبود امکانات که باعث شده بود شرایط تمرین در مسجدسلیمان فراهم نباشد، دو اردوی تدارکاتی در تهران برگزار کردند.

با مدیرعامل باشگاه نفت مسجدسلیمان در خصوص وضعیت این تیم در آستانه شروع لیگ برتر گفت وگویی داشته ایم که مشروح آن را با هم می خوانیم.

  اوضاع تیم نفت مسجدسلیمان چگونه است؟

اوضاع تیم نسبت به گذشته خیلی بهتر است. دو اردوی خوب و مفید در تهران داشتیم و در حال حاضر برای حضور در لیگ آماده هستیم. در اردوی تهران چند بازی خوب تدارکاتی مقابل تیم های استقلال، فولاد و... برگزار کردیم که برای تیم بسیار مفید بود. باید بگویم کادر فنی موفق شد به اهداف خود برسد. متأسفانه بضاعت تیم نفت از نظر تعداد بازیکن کم است و هنوز در پی جذب سه، چهار بازیکن لیگ برتری برای تقویت تیم در پست های مدنظر هستیم. پیگیر جذب بازیکن هستیم، اما شرایط خوب نیست و باید بتوانیم بازیکنانی را به تیم اضافه کنیم. البته در این مدت چند بازیکن خوب دیگر جذب کرده ایم و همانطور که گفتم، می خواهیم چند بازیکن دیگر  نیز در خلال بازی ها جذب کنیم.

   چه شد که تیم فوتبال نفت مسجدسلیمان دو اردوی تدارکاتی در تهران برگزار کرد؟

با توجه به شرایط قرمز مسجدسلیمان به دلیل کرونا و آماده نبودن زمین چمن ورزشگاه بهنام محمدی مسجدسلیمان و نیز نبود یکسری امکانات اولیه، اردوی دوم تیم را هم در تهران برگزار کردیم. البته تنها دلیل ما این نبود، بلکه در تهران راحت تر می توانستیم بازی های تدارکاتی برگزار کنیم و به نوعی باید بگویم به هدفمان در اردوی تهران رسیدیم و اینکه شرایط در این شهر خیلی بهتر بود.

    آیا امسال هم تیم فوتبال نفت مسجدسلیمان می تواند مثل سال گذشته در لیگ موفق عمل کند؟

تمام تلاشمان را می کنیم و هرچه در توان داشته ایم را به کار گرفته ایم تا با تیم خوب و آبرومندی در لیگ برتر حضور پیدا کنیم. به هرحال به دلیل مشکلاتی که وجود داشت، خیلی دیر وارد بازار نقل و انتقالات شدیم و در این زمینه و همچنین آماده سازی تیم از سایر تیم ها عقب تر هستیم، اما در تلاشیم در فرصت باقی مانده تا آغاز لیگ با جذب بازیکن و تمرینات بیشتر، آماده مسابقات شویم. با توجه به بازی هایی که مقابل دو تیم فولاد و استقلال انجام دادیم، به تیم و موفقیت آن در لیگ بیستم نیز امیدواریم. اگرچه میانگین سنی تیم نفت پایین است، اما جنگندگی بازیکنان خوب است. به هرحال تلاش می کنیم مقابل رقبا در حد و اندازه نفت حاضر شویم.

   مشکلات نفت مسجدسلیمان به خصوص مشکلات مالی مرتفع شد؟

 متأسفانه بعضی مشکلات و همین طور مشکلات مالی همچنان پابرجاست، اما به دنبال این هستیم که بودجه لازم را فراهم کنیم تا با مشکل مالی کمتری در لیگ برتر شرکت کنیم. شرایط تمام تیم ها در این روزها به لحاظ اقتصادی خوب نیست و ما هم از قاعده مستثنا نیستیم، اما همانطور که گفتم درصدد هستیم تا تمام مشکلات حل شود.

   شروع لیگ برتر به تعویق افتاد. آیا این تعویق به نفع تیم نفت مسجدسلیمان بود؟

به نکته جالبی اشاره کردید. با توجه به اوضاع تیم و شرایطی که داشتیم، تعویق لیگ برای نفت مسجدسلیمان یک فرصت بود و با زمان اضافی که در اختیار داشتیم،  توانستیم از نظر بدنی و انجام بازی های تدارکاتی تیم را با شرایط بهتری برای لیگ آماده کنیم. ضمن اینکه فرصتی هم به دست آمد تا در زمینه جذب بازیکن اقدامات بیشتری انجام دهیم. امیدوارم نفت مسجدسلیمان با تدابیر اندیشیده شده، بتواند همچون لیگ نوزدهم فصل موفقی را پشت سر بگذارد. همچنین امیدوارم در ادامه شرایط استان ها به صورتی باشد که لیگ برتر در وضعیت خوبی برگزار شود.

   اشاره به جوان بودن تیم داشتید. می بینیم که بازیکنان جوانی جذب کرده اید، آیا این در برنامه باشگاه بود و اینکه در لیگ به مشکل برنمی خورید؟

ما هم به حضوری موفق در لیگ و هم به پشتوانه سازی فکر می کنیم. تیم ما در حال حاضر تلفیقی از بازیکنان جوان و باتجربه است. ما فصل گذشته هم از بازیکنان جوان و جویای نام بهره بردیم که در پایان فصل بعد از مطرح شدن در فوتبال ایران راهی تیم های دیگر شدند. اگر مشکلات مالی وجود نداشت و می توانستیم آنها را حفظ کنیم به مراتب اوضاع بهتر می شد. اما تیم هایی مثل نفت مسجدسلیمان به خاطر مشکلات مالی، سرمایه های خود را از دست می دهند. بازیکنان در حال حاضر به دنبال پول بیشتر هستند. برای همین ما باید با اعتماد به جوان ترها و فرصت دادن به این بازیکنان قدم به لیگ بگذاریم و مطمئنا از این اعتماد ضربه نخواهیم خورد.

 

تسریع در احداث پارک ورزش  و نشاط شهرک نفت اهواز

مدیران و مسوولان شرکت ملی مناطق نفتخیز جنوب از روند احداث پارک ورزش و نشاط مجموعه فرهنگی ورزشی امام رضا(ع) شهرک نفت اهواز بازدید کردند.

کوتی، مدیر تولید شرکت ملی مناطق نفتخیز جنوب به نمایندگی از مدیرعامل این شرکت، ضمن بازدید از پارک ورزش و نشاط مجموعه فرهنگی ورزشی امام رضا(ع) شهرک نفت اهواز گفت: ورزش یکی از ارکان اصلی در تولید نیروی انسانی کارآمد و توانمندی آنان درگرو رفاه و سلامتی است. به گفته وی، رضایت کارکنان و خانواده ها درگرو تلاش های خستگی ناپذیر همه عوامل مدیریت در به سرانجام رساندن طرح های نیمه تمام و تکمیل آنهاست و باید از ظرفیت ها و کمک های شرکت های بهره برداری نفت و گاز کارون و مارون نیز در تکمیل این طرح استفاده کرد.

مدیر تولید شرکت ملی مناطق نفتخیز جنوب در پایان از متولیان خواست، درخواست ها و کمبودهای خود را در قالب فهرستی به مدیرعامل شرکت ارائه کنند.

در ادامه منوچهر بارانی، مدیر منابع انسانی شرکت ملی مناطق نفتخیز جنوب نیز در جریان بازدید میدانی از طرح در دست اجرا، ضمن ابراز خرسندی از روند پیشرفت در تکمیل این پارک نسبت به ماه های گذشته گفت: خدمات عمومی، ورزشی و تفریحی باید در تمامی مناطق شرکتی ارائه شود و این مدیریت تا حد امکان به دنبال توسعه خدمات عمومی در مناطق مختلف مسکونی و عملیاتی است.

وی افزود: توسعه و احداث چنین فضاهایی کمک شایانی به کم کردن ناهنجاری های اجتماعی می کند.

 اسکندر رویین پور، مدیرعامل باشگاه فرهنگی ورزشی مناطق نفت خیز جنوب  به عنوان میزبان و متولی این طرح نیز در خصوص احداث این پارک گفت: با تکمیل و افتتاح این پارک 42 هزار مترمربع به سرانه فضای ورزشی شرکت اضافه خواهد شد و این طرح تماما با استفاده از ظرفیت های داخلی و توانمندی کارکنان باشگاه فرهنگی ورزشی مناطق نفتخیز جنوب در حال اجراست.

رویین پور در پایان بازدید ضمن تقدیر از حضور تمامی بازدیدکنندگان ابراز امیدواری کرد با کمک و یاری همگی آنها هر چه سریع تر این طرح تکمیل و افتتاح شود.

 

صعود کارکنان شرکت ملی نفت ایران  به قله لیچه

    گروهی از کارکنان شركت ملي نفت ایران در راستای اهتمام به ورزش همگانی، با حضور در روستاي واريش كه در 2250 متري از سطح دريا  قرار دارد، موفق شدند طی یک کوهپیمایی به  قله ليچه به ارتفاع 3500 متري در رشته کوه البرز صعود کنند.

 14 نفر از همکاران نفتی با رعایت پروتکل های بهداشتی با حضور در روستاي واريش و سپس ارتفاعات پهنه حصار، بعد از 4 ساعت کوهپیمایی موفق شدند به قله ليچه برسند. قله لیچه در ارتفاعات رشته کوه البرز مرکزی قرار دارد.

فريدون ابوقداره، محسن حدادي، علي شيخلو، سينا معصومي، علي چراغي، الله یار الياسي، مجيد خسرواني، سيدمصطفي احمدي نسب، عبدالله امامي، بهرام صفوي، منصور رحيم زادگان، حميد غفاري، فرامرز فرجي و حسين باقرزاده (سرپرست گروه) از همکاران نفتی بودند که در این صعود شرکت داشتند.

 

قرارداد 3 بازیکن ملی حفاری اهواز تمدید شد

باشگاه ملی حفاری اهواز قرارداد 3 بازیکن تیم فوتبال بزرگسالان  خود را برای فصل جدید لیگ دسته دوم فوتبال باشگاه های ایران را تمدید کرد.

  ابتدا مهدی الهایی، بازیکن تیم فوتبال ملی حفاری بعد از جلسه با مدیرعامل باشگاه، قرارداد خود را با تیم فوتبال این باشگاه به مدت یک فصل دیگر تمدید کرد. سپس نوبت به محمدامین سعیداوی دیگر بازیکن ملی حفاری رسید تا او نیز بعد از جلسه با سیدسالار محمدنیا، مدیرعامل باشگاه قرارداد خود را با این تیم به مدت یک فصل دیگر تمدید کند. در آخر نیز محمد پورسواریان، دیگر بازیکن تیم فوتبال ملی حفاری قرارداد خود را با این تیم به مدت یک فصل دیگر تمدید کرد.