آرن داودی :

بازهم مدعی قهــــرمانی هســـــتیم

 ملی پوش سابق بسکتبال پالایش نفت آبادان از برگزاری بازی های لیگ برتر در شهری مانند تهران که وضعیت کرونایش قرمز است، انتقاد دارد.

 آرن داوودی، بازیکن گارد راس تیم بسکتبال پالایش نفت آبادان می گوید اوضاع تیمش خوب است و برای حضور در لیگ برتر آماده هستند.

داوودی با توجه به اوضاع حال حاضر کشور و ویروس کرونا می گوید باید رقابت ها در بهترین و سخت ترین شرایط رعایت پروتکل بهداشتی برگزار شود تا هیچ بازیکن و تیمی آسیب نبیند.

او عنوان می کند اگر مثل فصل قبل بازی ها نیمه کاره رها نشود، می خواهند بازهم عنوان قهرمانی را تکرار کنند.

با آرن داوودی در خصوص وضعیت تیم بسکتبال پالایش نفت آبادان و همچنین برگزاری لیگ برتر بسکتبال گفت وگویی انجام داده ایم که با هم می خوانیم.

   اوضاع تیم پالایش نفت چطور است؟

خوشبختانه شرایط در حال حاضر خوب است. با توجه به شرایط موجود که برای همه تیم ها هم وجود دارد و کار را سخت کرده است، بچه های تیم همه همدل و یکدست شده اند و بدون حاشیه برای بازی ها آماده می شویم و پیش می رویم.

   گویا قراراست اردویی هم در تهران داشته باشید؟

بله همینطور است. طبق برنامه های از پیش تعیین شده قرار است به تهران بیاییم. ما در آبادان تمرینات خوبی را در این مدت پشت سر گذاشتیم، اما با توجه به اینکه هنوز مسابقه ای برگزار نکرده ایم، نمی توانیم بگوییم چقدر آماده ایم و در چه وضعیتی قرار داریم. مسابقه است که نقاط ضعف و قوت را مشخص می کند. برای همین در اردوی تهران ضمن تمرین، قرار است چند مسابقه هم بدهیم تا برای لیگ بهتر آماده شویم.

   گویا برای تکرار قهرمانی و قوی شدن تیم چند بازیکن جدید جذب کرده اید؟

بله، شاکله فعلی پالایش نفت آبادان همان تیمی است که دو سال قبل قهرمان لیگ شده بود. درواقع همان بازیکنان در کنار هم هستیم و امیر صدیقی و احد سهراب نژاد هم اضافه شده اند. البته باید این را اضافه کنم مانند یکی، دو فصل قبل نمی توانیم خارجی جذب کنیم و تیمی تمام ایرانی هستیم. بازی به بازی پیش خواهیم رفت، اما در مورد قهرمانی باید بگویم، نمی توان قبل از شروع لیگ در مورد آن صبحت کرد. ما همیشه در این سال ها مدعی بوده ایم و دوباره سعی می کنیم که مدعی باقی بمانیم و بازهم قهرمان شویم.

    آخرین قهرمانی لیگ به تیم شما تعلق دارد، آیا می توانید آن را تکرار کنید؟

بله همینطور است. دو فصل قبل ما قهرمان لیگ برتر شدیم، اما فصل قبل ویروس کرونا باعث شد مسابقات نیمه کاره رها شود و قهرمان هم معرفی نشود. بازی ها در مرحله گروهی بود که پایان یافت و پلی اف برگزار نشد تا چهره قهرمان واقعی مشخص شود. امیدوارم اینبار مسابقات کامل برگزار شود و تیم پالایش نفت قهرمانی اش را تکرار کند.

   قرار است بازی ها در تهران به صورت متمرکز برگزار شود، با برگزاری این نوع مسابقات مشکلی ندارید؟

متاسفانه ویروس کرونا همه چیز را تحت الشعاع خود قرار داده است. ورزش هم از این مساله مستثنا نیست. همین موضوع باعث شده مسابقات به صورت متمرکز در تهران برگزار شود. همانطور که گفتم این ویروس شرایط خیلی سختی را به وجود آورده، ولی نمی دانم چرا باید مسابقات لیگ در شهری مانند تهران که وضعیت کرونایش قرمز است، برگزار شود. من با مسابقات متمرکز مشکلی ندارم، اما بهتر بود در این شرایط شهر دیگری انتخاب می شد.

   امسال تعداد تیم ها افزایش پیداکرده است، در این شرایط فکر می کنید این موضوع به نفع بسکتبال باشد یا نه؟

 حضور 16 تیم در لیگ برتر خوب است و حتما به نفع بسکتبال است، چون شما استعدادهای بیشتری را می شناسید و برای انتخاب نفرات بهتر برای تیم ملی دست مربیان بازتر می شود. اما امیدوارم گروه هایی که به لیگ اضافه شده اند دقیقه 90 یا در میانه لیگ کنار نکشند. بسکتبال باید گسترش پیدا کند، اما منابع اسپانسری و امکانات هم می خواهد.

   فکر می کنید امسال چه تیمی حریف و رقیب شما برای قهرمانی باشد؟

 رقیب اصلی ما در این چند سال تیم بسکتبال پتروشیمی بندر امام بود که گویا در مسابقات حضور ندارد، اما تیم هایی چون مهرام، دانشگاه آزاد و شهرداری گرگان تیم های مدعی هستند که می توانند رقیب سرسختی برای ما باشند. البته بازهم تاکید دارم باید وارد مسابقات شد و بعد در این مورد بهتر اظهارنظر کرد.

 

تجلیل از  فعالیت فرهنگی قهرمان نفتی

 مدیرعامل شرکت بهره برداری نفت و گاز مسجدسلیمان با دعوت ورزشکار مسجدسلیمانی، دارنده مدال های جهانی در جلسه هیأت مدیره این شرکت از اقدام اخیر فرهنگی او تقدیر کرد .

 قباد ناصری با دعوت از ساسان کریمی، قهرمان مسابقات جهانی شنای کارگران از اقدام اخیر او در خصوص طی کردن مسافت مسجدسلیمان تا تهران با پای پیاده و اهدای مدال خود به خانواده شهید سپهبد قاسم سلیمانی، تجلیل به عمل آورد.  مدیرعامل شرکت بهره برداری نفت و گاز مسجدسلیمان طی سخنانی شهید قاسم سلیمانی را یک اسطوره و نماد عزت و افتخار برای ایران و جهان اسلام عنوان کرد و گفت: با شهادت این سردار رشید که دشمن شماره یک استکبار و صهیونیست بود، بر عزت و افتخار اسلام و ایران عزیز افزوده شده است .   ناصری در ادامه افزود: اینکه در شرایط بد آب و هوایی و گرمای طاقت فرسای خوزستان مسافت هزار کیلومتر از مسجدسلیمان تا تهران را پیاده طی کنید تا به خانه این سردار شهید برسید و مدالی که برای به دست آوردنش سختی ها کشیده اید را به آسانی تقدیم کنید، یعنی اینکه محبت سردار سلیمانی ریشه در جان ایرانیان دارد که تشییع میلیونی پیکر مطهرش خود گویای این عظمت و محبوبیت بوده است.  او همچنین به دیگر حرکت این ورزشکار بسیجی مسجدسلیمانی در ممانعت از رقابت با ورزشکار دولت غاصب اسراییل اشاره کرد و گفت: حضور با پیراهن منقش به آرم سپاه پاسداران و درج عبارت «من هم یک پاسدار هستم» و خودداری از رقابت با ورزشکار رژیم اشغالگر قدس درعین آنکه می دانی قادر به شکست حریفت هستی، یعنی اینکه سپاه و فلسطین دو مقوله جداناپذیر و غیرقابل مذاکره و غیرقابل معامله برای ملت انقلابی ایران بوده و خواهند بود .

ساسان کریمی، شناگر مسجدسلیمانی و دارنده مدال مسابقات جهانی کارگری نیز با تشکر از مدیرعامل و هیأت مدیره شرکت بهره برداری نفت و گاز مسجدسلیمان گفت: هدف از اهدای مدالم به خانواده شهید سلیمانی هم قدرشناسی از این شهید بزرگوار بود و هم الگوسازی از سرداران رشید ایران زمین برای نسل های آینده است. لحظه ای که مدال هایم را به خانواده شهید سلیمانی تقدیم می کردم از لحظه ای که روی سکوی مسابقات جهانی در حال دریافت مدال بودم، برایم شیرین تر و دل چسب تر بود. او خاطرنشان کرد که در حرکت بعدی اش قصد دارد در مسابقات جهانی یونان با پیراهن شهید سلیمانی در مسابقات حاضر شود تا پیام محبوبیت این سردار شهید را به گوش همه برساند .

 

 اردوی تدارکاتی بسکتبال پالایش نفت آبادان در تهران

تیم بسکتبال پالایش نفت آبادان برای حضوری هرچه قوی تر در لیگ برتر اردویی یک هفته ای را در تهران برگزار می کند.

 تیم بسکتبال پالایش نفت آبادان بعد از تمرینات خود در آبادان حالا با توجه به نزدیک شدن به شروع مسابقات لیگ برتر بسکتبال باشگاه های ایران و اینکه قرار است این مسابقات در مرحله نخست در تهران برگزار شود، یک اردوی تدارکاتی در تهران برگزار می کند تا با شرایط وفق پیدا کرده و خود را برای حضور در لیگ برتر آماده  کند.

پالایش نفتی ها در طول مدت حضورشان در اردوی تهران قرار است چند بازی تدارکاتی و دوستانه را با تیم های پایتخت برگزار کنند.این تیم در این فصل هم مانند فصل قبل حق جذب بازیکن خارجی ندارد و با ترکیبی تمام ایرانی وارد مسابقات می شود.

 

تمدید قرارداد 2 بازیکن بومی   و  جذب هافبک استقلال

دو بازیکن مسجدسلیمانی، جوان و آینده دار تیم فوتبال نفت مسجدسلیمان قرارداد خود را برای حضور در لیگ برتر بیستم تمدید کردند. آرتوش صادقی، دروازه بان بومی تیم فوتبال نفت مسجدسلیمان قراردادش را با این تیم دو فصل دیگر تمدید کرد.   همچنین فرزین کاصفر، هافبک بومی این تیم نیز قراردادش را به مدت یک فصل دیگر تمدید کرد تا در لیگ بیستم شاگرد مجتبی حسینی باشد.تیم فوتبال نفت مسجدسلیمان نسبت به فصل قبل تغییرات زیادی کرده و به نظر می رسد باید منتظر یک تیم جدید در لیگ برتر بیستم باشیم. البته رویکرد باشگاه نفت مسجدسلیمان به حفظ و استفاده از سرمایه های جوان و بومی باشگاه است تا به این ترتیب بتواند پشتوانه سازی کرده باشد. قبل از تمدید قرارداد این دو بازیکن بومی، محمد بلبلی بازیکن جوان فصل گذشته تیم استقلال تهران هم به صورت قرضی به نفت مسجدسلیمان آمد تا در لیگ بیستم برای این تیم به میدان برود.قرارداد بلبلی به صورت قرضی و یک ساله خواهد بود و او زیر نظر حسینی که تیمش را رفته رفته آماده مسابقات لیگ بیستم می کند، فرصت خوبی برای تجربه اندوزی و بازی دارد.