قهرمانی حق  پارس جنوبی بود 

سرمربی تیم فوتبال ساحلی پارس جنوبی در پایان این مسابقات که با قهرمانی شاگردانش همراه شد، در خصوص این رقابت ها و نیز کسب این عنوان گفت: بازیکنان تیم پارس جنوبی، بخصوص بازیکنان جوان تیم در طول فصل تلاش های زیادی کردند و در شب پایانی رقابت ها به حق خود دست یافتند. 3 پیروزی و یک شکست حاصل کار ما در این مرحله بود. ابتدا در مرحله رفت تیم اصفهان را شکست دادیم؛ اما در دیدار بعدی که بسیار حساس هم بود، مقابل حریف سرشناس خود گلسا پوش یزد در سه زمان وقت عادی، پیروز میدان بودیم، اما در پایان بازی، تیم یزد با توجه به بهره گیری مناسب از ضربات آزاد که ماهیت فوتبال ساحلی است، توانست به پیروزی دست یابد.

محمد میهن دوست افزود: در دور برگشت بازهم با پیروزی مقال تیم اصفهانی کار را شروع کردیم و در بازی پایانی دیگر اشتباه بازی رفت را انجام ندادیم و با ارائه یک بازی برتر، موفق شدیم حریف قدرتمند خود را شکست دهیم تا جام را به خانه ببریم.

میهن دوست در ادامه با ابراز رضایت از شاگردانش گفت: بازیکنان ما نمایش خوبی در زمین داشتند و حتی پس از گلزنی و باوجود نتیجه برتری، همچنان به تلاش خود برای دست یافتن به گل بیشتر تلاش کردند. تیم پارس جنوبی بخوبی بازی کرد و شایستگی برد را هم داشت؛ اما جذابیت فوتبال به لحظات پیش بینی نشده آن است.

وی، تیم فوتبال ساحلی پارس جنوبی را شایسته کسب عنوان قهرمانی دانست و اضافه کرد: بازیکنان در بازی پایانی با تمام وجود بازی کردند و یک برد ارزشمند را به دست آوردند.

سرمربی پارس جنوبی با اشاره به اینکه تیمش در مسابقه پایانی که حکم فینال را داشت، از موقعیت ها بخوبی استفاده کرده است، گفت: استفاده مناسب از فرصت ها باعث شد تا برای هفتمین بار عنوان قهرمانی این مسابقات را کسب کنیم.

سرمربی تیم فوتبال ساحلی پارس جنوبی بوشهر در ادامه افزود: باید تلاش کنیم این موفقیت ها ادامه داشته باشد و در فصل های آینده نیز این قهرمانی ها را ادامه دهیم.

سرمربی تیم فوتبال ساحلی پارس جنوبی بوشهر درباره نگاه بین المللی به فوتبال ساحلی و اینکه بازی های رفت در سمنان که دریا و ساحل نداشت، برگزار شد، گفت: بازی های ساحلی بویژه فوتبال، حتی در کشورهای سردسیر نیز ترویج می شود و زمین های این ورزش در شهرهای غیر ساحلی نیز در حال تأسیس است و با آنکه به دلیل نام این رشته، اولویت با شهرهای ساحلی است؛ اما به این معنی نیست که این ورزش فقط در ساحل انجام شود.

 

یکه تازی پارس جنوبی در فوتبال ساحلی

جشن هفتمین قهرمانی  در سواحل خلیج فارس

 تیم فوتبال ساحلی پارس جنوبی موفق شد با قهرمانی در سیزدهمین دوره لیگ برتر فوتبال ساحلی باشگاه های ایران، هفتمین قهرمانی خود در این رقابت ها را جشن بگیرد.

تیم فوتبال ساحلی پارس جنوبی بااقتدار و 9 پیروزی پی درپی به مرحله نهایی این رقابت ها رسیده بود. ساحلی بازان پارس ابتدا در دور رفت مرحله نهایی در جایگاه دوم ایستادند، اما در ادامه و در دور برگشت رقابت ها در خانه با دو پیروزی پی درپی موفق شدند به مقام قهرمانی دست پیدا کنند.

تیم فوتبال پارس جنوبی در دور برگشت مرحله نهایی در خانه و در زمین فوتبال ساحلی دهکده گردشگری بوشهر در نخستین بازی موفق شد، ابتدا تیم فرش حداد اصفهان را شکست دهد. شاگردان میهن دوست با نتیجه ۴ بر ۱ در این دیدار به برتری دست یافتند. محمد احمدزاده و علی میرشکاری برای پارس جنوبی دبل کردند. احسان رضایت نیز تک گل فرش حداد را به ثمر رساند. سپس این تیم در دیداری پایانی به مصاف تیم مدعی گلساپوش یزد رفت و با پیروزی مقابل این تیم، هم انتقام شکست در بازی رفت را گرفت و هم موفق شد به مقام قهرمانی این دوره از مسابقات دست پیدا کند.

شاگردان میهن دوست در بازی پایانی که در زمین فوتبال ساحلی دهکده گردشگری بوشهر برگزار شد، در دیداری سخت و نفس گیر و درعین حال پرگل از سد مهمان یزدی خود گذشتند و با نتیجه 5 بر 4 به پیروزی رسیدند.

 در این دیدار مصطفی کیانی(۲ گل)، نصرالله شاهمرادی(۲ گل) و علی میرشکاری یک گل برای تیم پارس جنوبی به ثمر رساندند. چهار گل تیم گلساپوش یزد نیز توسط بازیکنان محمدامین زاده، محمدحسین ناظم، جواد علیزاده و محمدعلی مختاری به ثمر رسید.

در پایان این رقابت ها علی میرشکاری، بازیکن تیم فوتبال ساحلی پارس جنوبی با ۱۶ گل به عنوان آقای گل این مسابقات معرفی شد.

همان طور که ذکر شد، پارس جنوبی بوشهر با پیروزی در بازی پایانی مقابل تیم یزدی برای هفتمین بار موفق به کسب مقام قهرمانی در رقابت های لیگ برتر فوتبال ساحلی باشگاه های ایران شد. این تیم در 6 دوره دیگر، پنج بار مقام دوم و یک بار هم مقام سوم را کسب کرده است. به عبارتی باید گفت این تیم، مقتدرترین تیم فوتبال ساحلی کشور است.

این قهرمانی حاصل یک سال تلاش است

کاپیتان تیم فوتبال ساحلی پارس جنوبی نیز بعد از قهرمانی تیمش در این رقابت ها گفت: برای دستیابی به این قهرمانی یک سال تلاش کرده ایم و بازیکنان ما کار بسیار سختی را در این مدت انجام داده اند، چراکه قهرمانی بسادگی محقق نمی شود. خوب بازی کردیم و این قهرمانی، برازنده پارس جنوبی بود.

مسلم مسیگر در ادامه با اشاره به اینکه فصل قبل مسابقات نیز شایسته کسب عنوان قهرمانی بودیم، گفت: در فصل قبل در چند بازی خیلی راحت نتیجه را از دست دادیم و نتوانستیم قهرمان شویم؛ اما در این فصل بخوبی جبران کردیم.

کاپیتان تیم پارس جنوبی در ادامه تأکید کرد: امسال باهمت بازیکنان توانستیم جام قهرمانی را به خانه برگردانیم که برای ما جای خوشحالی بسیار زیادی دارد. امیدوارم سال بعد هم همین عنوان را تکرار کنیم.

 

ارتقا   سطح سلامت خانواده بزرگ نفت از مهم ترین وظایف امور ورزش است

۲۶ مهر در تقویم ایرانی، روز تربیت بدنی و ورزش است. این روز باهدف افزایش و ترویج ورزش در زندگی فردی و اجتماعی و گسترش ورزش های همگانی برای سلامت و شادابی افراد نامگذاری شده است. در صنعت نفت هم به ورزش همگانی توجه ویژه ای شده؛ چراکه امر به ورزش باعث سلامت و نشاط کارکنان می شود.

 به همین منظور، رئیس امور ورزش و تربیت بدنی شرکت ملی مناطق نفت خیز جنوب در پیامی به مناسبت هفته تربیت بدنی، بالا بردن سطح سلامت در خانواده بزرگ شرکت ملی مناطق نفت خیز جنوب را از مهم ترین وظایف این امور برشمرد.

اسکندر رویین پور، ضمن گرامیداشت هفته تربیت بدنی گفت: «ورزش به عنوان پدیده ای اجتماعی و فرهنگی و یکی از مهم ترین ارکان تأمین شادابی، نشاط و سلامت جسم و روح، در زندگی امروز نقش اساسی و بنیادی دارد و بر همین اساس، نه تنها یک هفته بلکه، تمام روزهای سال را دربرمی گیرد.

ورزش هیچگاه محدود به زمان و مکان نبوده و باید شرایطی فراهم شود تا با نهادینه شدن فرهنگ ورزش، این مهم به عنوان یک اصل و نیاز اساسی، مورد اهتمام تک تک کارکنان و خانواده های آنها قرار گیرد. امروز مسؤولان و دست درکاران عرصه ورزش صنعت نفت همه تلاش خود را به کار گرفته اند تا در مسیر توسعه، رشد و سرلوحه قرار دادن الگوهای انسانیت و منش پهلوانی گام برداشته و ارتقای سطح سلامت خانواده را از مهم ترین وظایف خود قلمداد می کنند. ورزش در صنعت نفت، عرصه توقف ناپذیری است که برای آن حد و مرزی به لحاظ توسعه و پیشرفت وجود ندارد و باید برای رشد آن بکوشیم.امید است امور ورزش و تربیت بدنی شرکت ملی مناطق نفت خیز جنوب در جهت تحقق اهداف و راهبردهای صنعت نفت در ورزش و مطابق باسیاست های ابلاغی و محورهای تکلیفی و بخشنامه مقام عالی وزارت باهمت بلند گام برداشته و در کنار شناسایی و پرورش ورزشکاران مستعد در عرصه ورزش قهرمانی، نسبت به گسترش و توسعه ورزش همگانی در بین کارکنان و خانواده های محترم ایشان محکم تر از گذشته قدم بردارد. در همین راستا از حمایت ها و همراهی دلسوزانه، تمامی مدیران، مسئولین شرکت ملی مناطق نفت خیز جنوب و همچنین همکاران خود در این امور قدردانی کرده، هفته تربیت بدنی و ورزش را به تمامی ورزشکاران، رؤسا و دبیران هیأت های ورزشی، مربیان و خادمین در عرصه ورزش خاصه خانواده بزرگ صنعت نفت تبریک عرض کرده و از درگاه خداوند منان سلامتی، پیروزی و توفیق روزافزون همگان را درراه اعتلای ورزش وزارت نفت مسئلت می کنم.» سید فریدون تقوی مقدم رئیس امور ورزش شرکت بهره برداری نفت و گاز آغاجاری هم مانند همتای خود هفته تربیت بدنی را تبریک گفته و امیدوار است هفته تربیت بدنی و ورزش فرصتی است باشد تا ارزش مای انسانی، اخلاقی و پهلوانی در درجه اول اهمیت قرار بگیرد تا در کنار این هدف متعالی ورزش که همانا نقش تربیتی این مقوله را در پرورش انسان مای سالم و بااخلاق تبیین می کند و موجب پدید آمدن جامعه ای نیکو شود و نیز زمینه ترویج فرهنگ ورزش عمومی برای نهادینه کردن فرهنگ سلامتی و پرورش قهرمانان ورزشی برای استمرار در افتخارآفرینی ایران اسلامی باشد. آنچه مسلم است مسئولین ورزش شرکت بهره برداری نفت و گاز آغاجاری با پیروی از بیانات مقام معظم رهبری در تبیین جایگاه ورزش که فعالیت و تحرک بدنی را در قالب آموزه های دینی و همچنین تمدن غنی ایرانی برای پرورش انسان های خوب، قوی و سالم موردتوجه قرار داده است، می کوشد تا ورزش همگانی را به عنوان یک پدیده انسان ساز همراه باارزش مای اخلاقی و اسلامی در جامعه ترویج دهد و برای تحقق ایرانی سالم و بانشاط نقش آفرینی داشته باشد.

    استفاده از ظرفیت های مجازی در دوران کرونا

تربیت بدنی واژه ای است به وسعت انسانیت در مسیر الهی که با تقویت و پرورش ابعاد روحانی و جسمانی کمال خودشناسی و خداشناسی را به همراه می آورد. امروزه ورزش به عنوان یکی از مهمترین ارکان تأمین نشاط و سلامتی روحی، جسمی و نیز شاخص اصلی رشد اجتماعی و فرهنگی در جوامع مختلف نقشی اساسی و بنیادی ایفاء می نماید. برهمین اساس اداره کل سلامت و تربیت بدنی وزارت نفت تلاش دارد تا با تطابق حوزه های سیاستگذاری، برنامه ریزی و اجرا زمینه رشد استعداد های ورزشی، ارتقاء سطح سلامتی کارکنان و خانواده و افزایش میزان مشارکت ورزشی مخاطبین در صنعت نفت را فراهم آورد. همزمان با شیوع بیماری کووید  19 با نوعی رکود، کم تحرکی و تنزل سطح فعالیت ورزشی مواجه شده ایم. برآنیم تا  با  یاری همه کارشناسان و بدنه اجرایی حوزه ورزش صنعت نفت، این تهدید را به فرصت تبدیل نموده و از تمامی ظرفیت های فضای مجازی جهت راه اندازی پویش ورزش در محل کار یا منزل استفاده نمائیم.این اداره کل ضمن تبریک هفته تربیت بدنی و ورزش به جامعه ورزش صنعت نفت بخصوص پیشکسوتان، صحت و سلامتی همراه با ورزش را برای همه کارکنان وخانواده محترم صنعت نفت مسئلت می نماید.                

 

همکار نفتی، رئیس کمیته ارزیابی هیـأت وزنه برداری خوزستان شد

با حکم رئیس هیأت وزنه برداری استان خوزستان، رئیس کمیته ارزیابی فنی و مالی این هیأت منصوب شد.

 سید علیرضا قریشی، رئیس هیأت وزنه برداری استان خوزستان در حکمی افشین صالحی پور، قهرمان پیشین و مربی نامدار و کارکشته وزنه برداری کشور را به عنوان رئیس کمیته ارزیابی فنی و مالی هیأت وزنه برداری استان خوزستان منصوب کرد.

 افشین صالحی پور، دارنده مدرک تحصیلی کارشناسی ارشد مدیریت مالی، هم اکنون به عنوان رئیس سندرسی و کنترل اسناد شرکت بهره برداری نفت و گاز مسجدسلیمان مشغول به خدمت است. او که در تیم وزنه برداری نفت مسجدسلیمان طی سالیان متمادی به عنوان مربی فعالیت داشته، موفق به تربیت شاگردان ارزنده و موفقی در این رشته شده که توانسته اند در مسابقات مختلف منطقه ای، ملی و بین المللی، عناوین و مدال های مختلف قهرمانی کسب کنند.