گفت وگو با همکار نفتی و مشاور ارشدرییس فدراسیون جهانی ورزش های رزمی

 پیشنهاد کشورهای  اروپایی را به خاطر آموزش جوانان کشورم رد کردم

مشعل   منطقه شمال ایران مشتمل بر استان‎های مازندران و گلستان اقلیمی مستعد در پرورش استعدادهای ورزشی و معرفی آنان به جامعه ورزشی کشور و جهان بوده است. فرشید مسعودی رزمی‎کار شاغل در خط‎بانی حراست مرکز گرگان از مراکز زیرمجموعه شرکت خطوط لوله و مخابرات نفت ایران، کسی که بیش از سه دهه سابقه فعالیت ورزشی داشته و در سال‎های گذشته مدارج مختلف مربیگری و عضویت در فدراسیون‎های ورزشی را کسب کرده، با این رزمی کار نفتی در خصوص ورزش به خصوص رزمی گفت و گویی داشتیم که باهم می خوانیم.

    لطفا کمی از خودتان بگویید ؟

فرشید مسعودی متولد سال ۱۳۵۵ در روستای سیاه رودبار شهرستان علی‎آباد کتول هستم. پدرم کارمند محیط زیست بود، شغل بسیار طاقت‎فرسایی داشت و دائماً برای جلوگیری از صید و شکار بی‎رویه در مأموریت به سر می‎برد؛ به همین دلیل خانواده ام در سال ۵۶ از روستا به شهر مهاجرت کرد و فرصتی مغتنم برایم به وجود آمد که از هفت سالگی به ورزش ژیمناستیک روی آورم، چهار سال در این رشته فعالیت کردم اما با توجه به روحیاتم در ادامه ورزش رزمی را انتخاب کردم.

  از همان دوران کودکی ورزش را شروع کردید چه شد در این سن کم به ورزش علاقه مند شدید؟ آیا در خانواده شما کسی قبلاً ورزش می‎کرد؟

من از همان دوران کودکی بسیار پرانرژی و فعال بودم و نیز علاقه زیادی به ورزش و فعالیت بدنی ورزشی داشتم به همین علت خانواده‎ام تصمیم گرفتند که مرا به باشگاه ورزشی بفرستند تاکمی از انرژی ام کاسته شود و این شروعی برای زندگی‎نامه ورزشی من بود.

  اول ژیمناست بودید و بعد یکباره رزمی کار شدید بیشتر توضیح می دهید؟

 حضور در باشگاه ژیمناستیک بیشتر به خاطر خانواده و توصیه هایی بود که به والدینم شده بود و باید بگویم از ژیمناستیک خاطره زیادی در ذهن ندارم چون خیلی از آن روزگار گذشته و من بسیار کوچک بودم اما در ادامه به ورزش های رزمی روی آوردم که تکواندو اولین رشته ای بود که انتخاب کردم. در تکواندو شروع کار من از سال ۶۷ بود، یادم هست بعد از یک هفته به خاطر انعطاف بدنی ناشی از ورزش ژیمناستیک، تلاش و شجاعت در مبارزه کمربند زرد را گرفتم و در هفته دوم به دلیل مبارزه بارده های بالاتر، استاد یک خط سبز به نشان توانایی کمربند سبز به بنده داد، 11 سال در این رشته فعالیت کردم و سپس در سال 1378 تصمیم گرفتم رشته کیک‎بوکسینگ و بوکس را امتحان کنم تا اینکه از سال ۹۴ تاکنون هم در رشته هنرهای ترکیبی رزمی MMA کار می‎کنم.

  چه زمانی نگاه قهرمانی وارد برنامه ورزشی شما شد؟

ورزش کردن در ابتدا برایم جنبه تفریحی داشت ولی به مرورزمان به دلیل استعداد بسیار بالا به ورزش قهرمانی روی آوردم و درست در شروع ورزش تکواندو باپشتکار عجیبی که داشتم متوجه شدم که موفقیت از آن کسانی است که فعل خواستن را صرف کنند و هدف داشته باشند، هرچند که در این مسیر مشکلات و کاستی‎های زیادی سد راهم بود اما باپشتکار و علاقه همه موانع را برطرف کردم.

  در این مدت شده بود که ورزش را رها کنید؟

بله در سال ۶۶ مجبور شدم به دلیل بیماری جسمی یک سال از تمرینات ورزشی دورباشم در حقیقت پزشکان ادامه هرگونه فعالیت ورزشی را برایم ممنوع کرده بودند اما هرگز ناامید نشدم و تمام این مدت به امید بازگشت به عرصه ورزش بودم.

  در کدام مسابقات کشوری یا بین‎المللی موفق به کسب موفقیت شدید؟

حدوداً در 10 دوره مسابقات کیک‎بوکسینگ و تکواندو در سطح کشور شرکت کردم که حاصل آن ها قهرمانی کیک‎بوکسینگ در سال‎های۸۱ تا ۸۴ و نیز عنوان سوم نیروی زمینی ارتش در سال ۸۰ بود.همچنین توانستم پس از ۴ مسابقه کاملاً حرفه‎ای و بسیار دشوار در کلاس جهانی، مقام سوم را در مسابقات جهانیMMA ۲۰۱۹ به میزبانی کشوراوکراین به دست بیاورم.

  کدام مدارج رزمی، مدارک مربیگری یا مسئولیت ورزشی را کسب کرده‎ یا بر عهده دارید؟

پس از 37 سال فعالیت ورزشی، موفقیت‎هایی را کسب کرده‎ام که مهم‎ترین آن ها کسب دان ۳ تکواندو، دان ۳ فدراسیون جهانی budo در رشته کیک‎بوکسینگ، دان ۲ تاپ کاراته فول‎کنتاکت، دان ۴ کیک‎بوکسینگ به عنوان آخرین رده کمربند در سال ۸۶، اخذ مدارک مربیگری در ۴ رشته از فدراسیون‎های کاراته، بوکس ورزمی کشور بود.در سال ۲۰۱۹ نیز دوره مربیگری فدراسیون جهانی MMA را با مشارکت رئیس و نماینده فدراسیون جهانی در اصفهان گذراندم و موفق به دریافت مدرک مربیگری جهانی شدم، همچنین در سال ۱۳۹۸ از طرف وزارت نفت به عنوان مربی دفاع شخصی کارکنان حراست شرکت خطوط لوله و مخابرات نفت ایران برگزیده شدم که البته منتظر کنترل بیماری کرونا ویروس در سطح جامعه برای آغاز تمرینات هستیم.در سال جاری نیز از طرف رئیس فدراسیون جهانی هنرهای رزمی (با حدود ۱۶۰ کشور عضو) به عنوان نماینده و مشاور ارشد رئیس انتخاب شدم.

  بزرگ ترین پیشنهادی که در زندگی ورزشی داشتید؟

در سال ۸۶ دعوت نامه ای از یکی از کشورهای اروپایی(فرانسه) داشتم تا در آن کشور فعالیت کنم ولی به خاطر عرق وطن پرستی و خدمت به جوانان کشور عزیزم باعث شد تا در همین جا به آموزش و تعلیم و تربیت بپردازم.

  کدام دوره از زندگی در تکامل حرفه‎ای شما نقش بیشتری داشت؟

دوران سربازی، برای گذراندن دوره‎های فشرده تکاوری و چریکی انتخاب شدم و به خاطر شرایط آمادگی‎ام به عنوان نیروی پیمانی افتخار پوشیدن لباس مقدس ارتش جمهوری اسلامی ایران نصیبم شد و به عنوان نیروی ویژه شناخته شدم و افتخارات زیادی در تیراندازی و مبارزات نیروهای مسلح به دست آوردم.

  از چه زمانی و چگونه وارد شرکت خطوط لوله و مخابرات نفت ایران شدید؟

پس از اتمام دوره پیمانی در ارتش با نیروی مقاومت بسیج وارد همکاری شدم و تجربیاتی به عنوان مربی دفاع شخصی و ضابط قضایی کسب کردم، همان جا بود که در سال ۱۳۹۰ به یکی از شرکت‎های حفاظتی مراقبتی معرفی و به شغل خط‎بانی در صنعت انتقال نفت مشغول شدم.

چگونه می‎توانید این تجربه و توانایی ورزشی خود را در اختیار همکاران یا فرزندان آنها قرار دهید؟

البته این مسئله به نظر و صلاح‎دید مسئولان بستگی دارد که بنده چگونه بتوانم تجربیات خود را در اختیار کارکنان و فرزندان محترم آنان قرار دهم، اما شخصاً در هرکجای این سرزمین باشم حاضر به خدمت‎رسانی به هم وطنان عزیز به ویژه کارکنان صنعت نفت هستم.

در روزگار کرونا تمرینات ورزشی را چگونه ادامه می‎دهید؟

در این مدتِ ۹ماه که از تعطیلی باشگاه‎ها می گذرد، تمرینات شاگردانم به صورت انفرادی در محیط‎های روباز ادامه داشته و تلاش کردیم تا آموزش‎ها را از راه دور و تلفنی تداوم بخشیم و البته خود بنده هم فعالیت‎های ورزشی را برای حفظ آمادگی بدنی پیگیری می‎کنم.

 

 

13 بازیکن جدید در ترکیب صنعت نفت آبادان

باشگاه صنعت نفت آبادان خیلی زود جای خالی بازیکنان جداشده را با نفرات جدیدی پر کرد. در روزهای ابتدایی نقل وانتقالات تابستانی 12 بازیکن تیم صنعت نفت آبادان که قراردادهایشان به پایان رسیده بود، تیم های دیگری را برای ادامه فوتبال برگزیدند و از جمع طلایی پوشان جدا شدند، اما باشگاه صنعت نفت به سرعت جای خالی آن ها را پر کرد.پس ازاینکه احکام اعضای هیات مدیره و مدیرعامل باشگاه صنعت نفت آبادان تمدید شد، علی عیسی زاده مدیرعامل این باشگاه اقدام به جذب نفرات موردنیاز سرمربی تیمش کرد و طی روزهای گذشته 13 بازیکن به جمع طلایی پوشان پیوستند.علی عبدالله زاده (پارس جنوبی)، محمد طیبی (سپاهان اصفهان)، حسن بیت سعید (فولاد خوزستان)، مهدی زبیدی (نفت مسجدسلیمان)، حکیم نصاری (استقلال خوزستان)، فرزین گروسیان (استقلال خوزستان)، محسن آقایی (رایکا بابل)، علی پورمحمد (مس رفسنجان)، علی هزامی (هوادار تهران)، محمدحسین زواری (جوانان سایپا تهران)، علی آل کثیر (ماشین سازی تبریز)، حامد فلاح زاده (سایپا تهران) و رضا خالقی فر (پارس جنوبی جم) نفراتی هستند که مدیران باشگاه نفت موفق به جذب آن ها شده اند تا به سرعت جای نفرات قبلی را پر کنند.

لیست بازیکنان تازه وارد صنعت نفت شامل هفت بازیکن سهمیه لیگ برتری و شش بازیکن از دسته های پایین تر است؛ بازیکنانی که برخی از آن ها سابقه ی قهرمانی لیگ برتر ایران و بازی در لیگ قهرمانان آسیا را داشته اند.

باشگاه صنعت نفت آبادان البته هنوز هم پروسه یارگیری برای لیگ بیستم را دنبال می کند و در صورت اعلام نیاز کادر فنی اقدام به خدمت گرفتن نفرات دیگری خواهد کرد.تیم محبوب نفتی های آبادان با تلفیقی از بازیکنان جدید و بازیکنان باقی مانده از فصل گذشته، برای اردوی آماده سازی عازم تهران شده است تا ضمن انجام چند مسابقه تدارکاتی آماده درخشش در لیگ بیستم شود.

 

   صعود کارکنان نفت به قله بندعیش

گروهی از کارکنان شركت ملي نفت ایران و ستاد وزارت نفت در راستای اهتمام به ورزش همگانی طی برنامه ای ورزشی و با رعايت پروتکل های سلامتي و بهداشتي بدون هيچ مشكلي در مهرماه 99 به ارتفاعات رشته کوه البرز مرکزی قله بند عیش صعود کردند.

5 نفر از کارکنان شرکت ملی نفت ایران و ستاد وزارت نفت طی 4 ساعت کوه پیمایی از کف دره و کنار رودخانه و سپس گذر از روی یال (گردنه) تراورس عبور کرده و درنهایت به قله 3000 متری بند عیش صعود کردند.

 اسامي همکاران نفتی که در این صعود حضور داشتند عبارت اند از: سيد مصطفي احمدي نسب، الله یار الياسي، مجيد خسرواني، فرامرز فرجي و حسين باقر زاده.

 

سرمربی سابق نفت امیدیه مدیرفنی ملی حفاری شد

مدیرعامل باشگاه فرهنگی ورزشی شرکت ملی حفاری، طی حکمی ناصر مطلق را به عنوان مدیر فنی تیم های فوتبال این باشگاه منصوب کرد.

 در حکم مدیرعامل باشگاه فرهنگی ورزشی شرکت ملی حفاری آمده است: نظر به تخصص جنابعالی، به موجب این ابلاغ به سمت مدیریت فنی تیم های فوتبال باشگاه شرکت ملی حفاری منصوب می شوید.ناصر مطلق دارای مدرک مربیگری A و در سال ۱۳۸۲ موفق به گرفتن مدرک تدریس مربیگری فوتبال آسیا شد.

بازی در تیم های فوتبال کیان آبادان، ژاندارمری آبادان، نفت، استقلال اهواز و منتخب خوزستان و همچنین سوابق سرمربی گری در تیم های فوتبال ملی حفاری، نفت اهواز،نفت مسجدسلیمان، نفت امیدیه، استقلال اهواز و مدیر فنی تیم های فوتبال مناطق نفت خیز جنوب را در کارنامه ناصر مطلق وجود دارد.