مدیرعامل صنعت نفت آبادان:

 در لیگ بیستم جایگاه بهتری کسب خواهیم کرد

مدیرعامل باشگاه صنعت نفت آبادان عقیده دارد تیمی که امسال برای حضور در لیگ بیستم آماده می شود، به مراتب از فصل گذشته بهتر است و این توانایی را دارد که نتایج بهتری کسب کند.

علی عیسی زاده به مشکلات مالی و تهیه پول از منابع مختلف اشاره دارد و اینکه روی طلبی که از اسکوچیچ دارند، حساب کرده اند تا بخشی از مشکلات تیم را با آن حل کنند. البته او می گوید هنوز غرامتی که اسکوچیچ باید پرداخت می کرده، به باشگاه نرسیده است، اما به ما گفته اند این پول در مرحله انتقال است. هیات مدیره هم اعلام کرده است، اگر هرچه سریع تر به حساب باشگاه واریز نشود، مجبوریم از طریق فیفا پیگیری کنیم.

علی عیسی زاده  در خصوص وضعیت تیم فوتبال صنعت نفت آبادان برای حضور در لیگ برتر باشگاه های ایران گفت: همانطور که همه می دانند به مدت دو ماه وضعیت باشگاه بلاتکلیف بود تا اینکه تصمیم بر این شد هیات مدیره قبلی به کار خود ادامه دهد. با توجه به زمانی که از دست دادیم، آخرین باشگاهی بودیم که وارد بازار نقل و انتقالات شدیم، اما خدا را شکر با درایت سرمربی تیم و عملکرد خوب هیات مدیره 15 تا 16 روزی است که اقدام به جذب بازیکن کرده ایم. البته هنوز پنجره نقل و انتقالات باشگاه بسته است و همزمان که پیگیر جذب بازیکنان مورد نظر سرمربی تیم هستیم، به دنبال رفع مشکلات مالی و باز شدن پنجره نقل و انتقالات نیز هستیم.

عیسی زاده در گفت وگو با «مشعل»، در پاسخ به این سوال که آیا در نهایت پول غرامت اسکوچیچ به باشگاه رسید یا نه و اینکه با این پول بخشی از مشکلات حل می شود، گفت: هنوز پول نرسیده، ولی در مرحله انتقال است. البته از این بابت به دلیل مشکلات مالی کمی تحت فشار هستیم و اگر پول هرچه سریع تر به حساب باشگاه واریز نشود، مجبوریم از طریق فیفا پیگیری کنیم. مطمئنا این پول هرچه زودتر به باشگاه برسد، سریع تر می توانیم مشکلات مالی را برطرف کنیم و با خاطری آسوده در مسابقات حضور یابیم.

مدیرعامل باشگاه صنعت نفت آبادان همچنین درباره اینکه چرا برنامه ای برای برپایی اردو آماده سازی پیش فصل ندارند، گفت: مشکلات مالی واقعا آزاردهنده است و باعث شده که نتوانیم اردو بزنیم. البته اگر تا یکی، دو روز آینده بخشی از مشکلات مالی مرتفع شود، قصد داریم هفته آینده در تهران اردوی تدارکاتی بزنیم و چند دیدار تدارکاتی هم برگزار کنیم تا برای حضور در لیگ برتر به خوبی آماده شویم. البته به غیر از این، می خواهیم همزمان با اردو در تست ایفمارک نیز شرکت کنیم. علی عیسی زاده در ادامه درباره استفاده از بازیکنان بومی در ترکیب صنعت نفت آبادان گفت: اندیشه و تفکر هیات مدیره این است که بیشتر از بازیکنان بومی استفاده کنیم و خدا را شکر پورموسوی نیز نگاه خوبی به استفاده از بازیکنان بومی دارد. به هرحال امسال هم مثل فصل قبل، بسیاری از نفراتی را که به خدمت گرفته ایم از بازیکنان خوب بومی استان هستند. برای لیگ نوزدهم، کادر فنی تست های زیادی از بازیکنان گرفت و بخشی از بازیکنان نیز به این صورت جذب تیم شدند. یقینا هر کسی که به کار تیم بیاید، در لیگ بیستم با صنعت نفت آبادان خواهد بود.

مدیرعامل باشگاه صنعت نفت آبادان درباره تداوم حرکت روبه جلوی نفت هم خاطرنشان کرد: اگر مشکلات مالی مرتفع شود و مسئولان در این زمینه به ما کمک کنند، یقین داشته باشید که نفت در لیگ بیستم جایگاهی بهتر از لیگ نوزدهم کسب خواهد کرد. مطمئنا با این کادر فنی و بازیکنان می توانیم حتی برای سهمیه آسیایی بجنگیم.

عیسی زاده در خصوص اینکه کادر فنی هم مثل بیشتر بازیکنان بومی هستند، گفت: نظر هیات مدیره این بود که از ظرفیت های بومی آبادان و نیز استان در کادر فنی استفاده کنیم. برای همین بیشتر نفرات کادر فنی، بومی هستند و هدف این بوده است که از تجربیات مربیان و پیشکسوتان آبادان که سال ها برای فوتبال این شهر زحمت کشیده اند، به خوبی بهره مند شویم. مطمئنم با این کادر، نتایج خوبی می گیریم.

 

سنگنوردان مناطق نفت خیز جنوب در اردوی انتخابی المپیک

 

سنگنوردان مناطق نفت خیز جنوب که در مسابقات کشوری خوش درخشیدند، به اردوی تیم ملی سنگنوردی ایران دعوت شدند.

 اسامی دعوت شدگان برای حضور در اردوی انتخابی مسابقات کامباین انتخابی المپیک زنان و مردان از سوی فدراسیون کوهنوردی و صعود های ورزشی جمهوری اسلامی ایران اعلام شد که دراین بین نام سنگنوردان باشگاه فرهنگی _  ورزشی مناطق نفت خیز جنوب که از فرزندان کارکنان شرکت نفت و گاز کارون هستند نیز به چشم می خورد.

به این ترتیب، از این باشگاه، علی و عماد طاهری ویس شوشتری به منظور حضور در تیم کامباین مردان به این اردوی انتخابی دعوت شدند.

اردوی انتخابی مسابقات کامباین انتخابی المپیک زنان و مردان 30 مهر جاری تا اول آبان امسال به میزبانی استان زنجان برگزار می شود.

در این اردوی انتخابی، ضمن رعایت شیوه نامه های بهداشتی از سوی فدراسیون کوهنوردی و صعود های ورزشی، آزمایش دوپینگ نیز انجام می شود.

 

 

آلبوغبیش سرمربی نفت امیدیه انتخاب شد

سرمربی تیم فوتبال بزرگسالان باشگاه فرهنگی _  ورزشی نفت امیدیه برای حضور در لیگ دسته دوم فوتبال باشگاه های ایران انتخاب و معارفه شد. طی حکمی از سوی رئیس امور ورزش و باشگاه فرهنگی _ ورزشی نفت امیدیه، علیرضا آلبوغبیش برای فصل جدید لیگ دسته دوم فوتبال باشگاه های ایران به عنوان سرمربی تیم فوتبال بزرگسالان این باشگاه منصوب شد.او پیش از این به عنوان مربی، هدایت تیم های پالایش و پخش آبادان، هف سمنان و به عنوان سرمربی، ذوالفقار کاشان را به عهده داشته است. این سرمربی جوان و بومی، فصل گذشته هدایت تیم فوتبال امیدهای نفت امیدیه را به عهده داشت که با این تیم موفق شد به لیگ برتر باشگاه های کشور صعود کند. از این رو مدیران باشگاه با توجه به این موفقیت، او را به عنوان سرمربی جدید بزرگسالان این باشگاه انتخاب کردند. 

 

صعود فرزند نفتی  بر بام   سبلان

مهین ابوعلی، فرزند همکار نفتی شاغل در نفت و گاز آغاجاری موفق شد به صورت انفرادی به قله 4811 متری سبلان صعود کند.

او که یکی از اعضای باشگاه کوهنوردی نفت امیدیه هم به شمار می رود، در صعودی انفرادی، طی دو روز در تاریخ 9 و 10 مهر امسال موفق شد در هوایی برفی و سرد به قله سبلان که در استان اردبیل واقع شده است، صعود کند.مهین ابوعلی ابتدا به منطقه شابیل در ارتفاع ۲۷۰۰ متری و سپس در ادامه حرکت، از شابیل به پناهگاه (حسینیه) در ارتفاع ۳۶۰۰ متری صعود کرد و بعد از آن با اسکان در پناهگاه، به منظور هم هوایی، شب را در پناهگاه گذراند. او صبح روز بعد، صعود خود را ادامه داد و بعد از 5 ساعت کوهپیمایی در مسیر برفی و سرد، موفق شد به دریاچه یخ زده قله صعود کند.

 

بیت سعید      و       زبیدی  در صنعت نفت

تیم فوتبال صنعت نفت آبادان که در فصل نقل و انتقالات، تاکنون خوب عمل کرده است، دو مهاجم جدید دیگر هم جذب کرد تا جای بازیکنان جداشده مثل آل کثیر و جبیره را پرکرده باشد.

حسن بیت سعید، مهاجم فصل گذشته فولاد خوزستان به جمع طلایی پوشان آبادانی اضافه شد.

او سابقه قهرمانی با استقلال خوزستان را در کارنامه خود دارد.

همچنین مهدی زبیدی، وینگر فصل گذشته نفت مسجدسلیمان به جمع طلایی پوشان دیار اروند پیوست.

زبیدی، سابقه حضور در تیم های فولاد خوزستان، پارس جنوبی جم، گل گهر و تجربه قهرمانی با استقلال خوزستان را در کارنامه خود دارد.

هر دو بازیکنان پیش از این در تیم هایی چون استقلال خوزستان، پارس جنوبی و فولاد، شاگردان پور موسوی، سرمربی جدید صنعت نفت آبادان بوده اند.

 

تمدید قرارداد سرمربی و مربی تیم فوتبال ملی حفاری

امین جعفری، سرمربی فصل گذشته تیم فوتبال ملی حفاری که در نیم فصل دوم رقابت های لیگ دسته دوم فوتبال باشگاه های ایران، هدایت این تیم را به عهده گرفته بود و با کسب نتایج قابل قبول مانع سقوط این تیم به دسته پایین تر شد، برای ادامه فعالیت در این تیم با مسؤولان باشگاه به توافق رسید.

به این ترتیب، امین جعفری پس از برگزاری جلسه و توافق با سید سالار محمد نیا، مدیرعامل باشگاه فرهنگی_ ورزشی شرکت ملی حفاری، یک فصل دیگر هم روی نیمکت ملی حفاری می نشیند و هدایت این تیم را در لیگ پیش رو به عهده خواهد داشت.

بعد از تمدید قرارداد سرمربی ملی حفاری نوبت به مربی این تیم رسید تا او هم مانند سرمربی، قراردادش را تمدید کند. حسین بختیاری زاده نیز پس از توافق با سید سالار محمد نیا، مدیرعامل باشگاه فرهنگی_ ورزشی شرکت ملی حفاری، قرارداد خود را برای یک فصل دیگر با این باشگاه تمدید کرد تا ضمن حضور در کادر فنی به همکاری خود با امین جعفری ادامه بدهد.