سرمربی تیم بسکتبال بانوان گاز در گفتگو با مشعل:

مدعی قهرمانی  هستیم

تیم بسکتبال بانوان گاز تهران از تیم های ریشه دار و قدیمی در این رشته دانشگاهی به شمار می رود که چندین عنوان قهرمانی را در لیگ برتر بسکتبال ایران با خود به یدک می کشد. هدایت این تیم را فرانک طیاری که خود از خانواده نفت به شمار می رود به عهده دارد. طیاری فرزند نفتی است و حالا بعد از سال ها بازی و مربی گری در سطح اول بسکتبال ایران به عنوان یک ملی پوش، بیش از 10 سال است که هدایت تیم بسکتبال بانوان گاز تهران را به عهده دارد و با گذشتن از تمام فراز و نشیب ها با این تیم چندین عنوان قهرمانی ازجمله قهرمانی با تیم گاز در سال 94 و یک نایب قهرمانی و 3 مقام سومی را کسب کرده است. طیاری سابقه هدایت تیم ملی بسکتبال بانوان ایران را هم در کارنامه دارد.در آستانه شروع مسابقات لیگ برتر بسکتبال بانوان باشگاه های ایران با سرمربی موفق گاز در خصوص وضعیت این تیم و نیز شروع لیگ در شرایط کرونایی و نیز مسابقات در پیش رو گفت وگویی داشتیم که باهم می خوانیم.

 از وضعیت تیم گاز شروع کنیم؛ اوضاع تیم شما چطور است؟

اوضاع تیم بد نیست مثل هرسال چند بازیکن قراردادشان را تمدید کردند. یک سری از پیش ما رفتند و متعاقباً ما هم چند بازیکن جدید به خدمت گرفتیم و در حال حاضر تمرینات را شروع کردیم تا با آمادگی کامل و لازم در مسابقات شرکت کنیم.

   تمرین در شرایط کرونایی سخت نیست؟ با این مشکل چه می کنید؟

 مطمئنا تمرین کردن و آماده سازی تیم در این شرایط بسیار سخت است و شما باید خیلی مراقب باشید تا بازیکنانتان کرونا نگیرند. متأسفانه با توجه به تعطیلی تهران و شرایطی که در آن هستیم، تمرینات ما منظم نبوده است. مثلاً یک هفته تمرین داریم، 2 هفته تعطیل می شویم. البته بازیکنان ما تمرینات بدن سازی را به صورت اختصاصی انجام می دهند تا از شرایط بدنی دور نشوند. البته این شرایط برای همه تیم ها وجود دارد. با تمام این اوصاف باید با کرونا کنار بیاییم و برای مسابقات آماده شویم چون هیچ راه حل دیگری نیست. البته باید این موضوع را هم اضافه کنم هزینه تست های کرونا هم یکی از مشکلات است. سرانگشتی که حساب کردیم 20 میلیون تومان هزینه تست می شود و 20 میلیون تومان هم باید برای ورودیه لیگ بدهیم. 7-8 میلیون تومان پول میزبانی می شود اما بودجه ما 70 میلیون تومان است. ای کاش وزارت ورزش کمک می کرد. ما می دانیم مشکلات اقتصادی در کشور هست اما شرایط که همیشه این گونه نبوده است. وزارت ورزش می توانست کمک کند تا تیم ها بخشی از هزینه تست ها را بدهد.

  در خصوص تغییرات تیم صحبت کردید. این تغییرات به چه صورت بود؟

درباره تغییرات تیم برای لیگ امسال، باید بگویم ما ابتدا بازیکنان شرکتی را تغییر دادیم. در ادامه پریسا کرمی بازیکن ملی پوش ما هم به دلیل برخی ناراحتی ها بسکتبال را کنار گذاشت و حتی مربیان دیگر هم تماس گرفتند قبول نکرد برگردد. او بارها به تیم ملی دعوت شد اما در ترکیب نبود و اعزامی نداشت. به همین دلیل از این موضوع ناراحت بود. چند بازیکن جدید هم بر اساس بودجه گرفته ایم.

  گویا قرار است لیگ امسال به صورت متمرکز برگزار شود؟

 بله لیگ امسال قرار است متمرکز برگزار شود. با توجه به اینکه امسال در شرایط خاصی هستیم فدراسیون این تصمیم را گرفته و شاید تنها راهی بود که فدراسیون بخواهد لیگ را برگزار کند. نمی دانیم کیفیت بازی ها چطور شود اما مهم این است که بچه ها و خانواده ها سلامت باشند. امیدوارم از کیفیت بازی ها کم نشود.

  شما در گروه الف مسابقات قرار گرفتید از حضور در این گروه راضی هستید؟ آیا حریفان شما قدرتمند هستند؟

ابتدا باید بگویم همه حریفان قوی هستند و تیم ضعیف وجود ندارد. همه می آیند تا قهرمان شوند و یا بر روی سکو بروند برای همین بازهم تأکید می کنم تیم ضعیف نداریم. اما در مورد گروه بندی باید بگویم با توجه به اینکه لیگ امسال رفت و برگشتی نیست، می توانستند نحوه قرعه کشی را تغییر دهند. من به دلیل سرماخوردگی در قرعه کشی حضور نداشتم اما وقتی خبر را شنیدم دیدم گردن کلفت های بسکتبال در گروه ما قرار دارند. به نظر می رسید می خواستند پالایش نفت آبادان در کنار ما نباشد و در گروه دیگر قرار بگیرند. این هم سیاست فدراسیون بود که دو تیم نفتی در یک گروه نباشند. البته می گفتند قرعه کشی کامپیوتری بوده است. اعتراضی نداشتم اما امسال شرایط فرق دارد و می توانستند نحوه قرعه کشی را تغییر دهند. مسابقات مثل سال قبل رفت و برگشتی نیست. به همین دلیل ممکن است حق برخی تیم ها ضایع شود. در مورد تیم های قدرتمند هم باید بگویم زمانی که بازیکنان به من پیام دادند و گفتند گروه ما سخت است، به آن ها گفتم بسکتبال جای بچه های ضعیف نیست.

   پس با این اوصاف کار سختی دارید؟

تنها کار ما سخت نیست همه گروه کار سختی دارند چراکه می خواهند ابتدا از گروه صعود کنند و سپس قهرمان شوند.

  صحبت از قهرمانی شد چقدر به قهرمانی در این فصل امیدوار هستید؟ بالاخره گاز همیشه در زمره مدعیان بوده است؟

بینید نمی شود از الان در مورد قهرمانی حرف زد. ما کار خیلی سختی در پیش داریم. تیم ما نسبت به قبل تغییر کرده است. اما با تمام این اوصاف ما برای کسب نتایج خوب و درشان نام گاز قدم به میدان می گذاریم و می خواهیم ابتدا از گروه صعود کنیم و سپس بر روی سکو برویم. هیچ مربی از قهرمانی بدش نمی آید و مطمئن باشید برای قهرمان شدن همه تلاش خود را انجام می دهیم.

 

قهرمانی و نایب قهرمانی پولادمردان مناطق نفت خیز جنوب

تیم های وزنه برداری نوجوانان و جوانان مناطق نفت خیز جنوب اهواز، قهرمان مسابقات لیگ برتر وزنه برداری خوزستان شدند.با توجه به شیوع ویروس کرونا و فراگیر شدن آن، هیات وزنه برداری استان خوزستان، تیم های نوجوانان و جوانان مناطق نفت خیز جنوب اهواز را به عنوان قهرمان مسابقات لیگ برتر وزنه برداری استان خوزستان معرفی کرد.مسابقات فصل ۹۹-۹۸ لیگ برتر وزنه برداری جوانان استان خوزستان با حضور هفت تیم شروع شده بود؛ اما پس از آغاز چندهفته ای مسابقات، ادامه لیگ به دلیل شیوع بیماری کرونا و تعطیلی اجباری مسابقات ورزشی از سوی ستاد ملی مبارزه با کرونا میسر نشد.

 به همین منظور با نظر هیات وزنه برداری استان، حکم قهرمانی پولادمردان جوانان مناطق نفت خیز جنوب اهواز صادر و ابلاغ شد.بعد از قهرمانی تیم وزنه برداری جوانان، تیم نوجوانان نیز عنوان نایب قهرمانی لیگ برتر وزنه برداری خوزستان را کسب کرد. مسابقات فصل 98-99 لیگ برتر نوجوانان خوزستان برگزار شد و شاگردان جواد نادری و مهرزاد محمدی توانستند در دو هفته برگزارشده از سه هفته این لیگ، با 1416 امتیاز نایب قهرمان شوند.

 11 تیم در این مسابقات با یکدیگر به رقابت پرداختند که ادامه لیگ به دلیل شیوع بیماری کرونا و تعطیلی اجباری مسابقات ورزشی از سوی ستاد مبارزه با کرونا میسر نشد.از این رو با نظر هیات وزنه برداری استان، حکم نایب قهرمانی این تیم صادر و ابلاغ شد.

 

 

صعود بسیجیان   منطقه مرکزی خطوط   لوله به   قله اکبرآباد   اراک

گروه کوهنوردی بسیجیان شرکت خطوط لوله و مخابرات نفت ایران منطقه مرکزی، با صعود به قله اکبرآباد اراک و حضور در پناهگاه زنده یاد محمود قدیمی، یاد آن کوهنورد را گرامی داشتند.احمد در امامی، فرمانده پايگاه بسيج شهيد تندگويان در این باره گفت: جمعی از کوهنوردان بسیجی منطقه مرکزی با صعود به اين قله، توانستند پرچم شرکت خطوط لوله و مخابرات نفت ایران را بر فراز این قله به اهتزاز درآورند. در امامی بابیان اينكه ورزش و کوهپیمایی، روحیه ای بالا را برای بسیجیان ایجاد می کند، گفت: اینگونه برنامه ها بايد هميشه برگزار و تکرار شود تا نشاط و همدلي در بين بسيجيان برقرار باشد.وی گفت: پناهگاه زنده یاد محمود قدیمی واقع در قله اکبرآباد، برای نکوداشت یاد درگذشتگان کوهستان، به یاد کوهنورد فقید محمود قدیمی، جان باخته در آذر ۸۴ قله کل جنو، نامگذاری شده است.

 

تمدید قرارداد ۴ بازیکن تیم فوتسال بانوان حفاری

چهار بازیکن فصل گذشته تیم فوتسال دختران ملی حفاری اهواز با این باشگاه برای فصل جدید، قرارداد خود را تمدید کردند.تیم فوتسال بانوان ملی حفاری که خود را برای فصل جدید لیگ برتر فوتسال بانوان باشگاه های ایران آماده می کند، قراردادهای سارا سادات افرازی، کاپیتان فصل قبل خود و همچنین فاطمه و سحر پاپی و طاهره مهدی پور را تمدید کرد.تیم فوتسال بانوان باشگاه ملی حفاری اهواز همانند فصل قبل نیز هدایت تیم خود را به مینا بارانی سپرده است.تیم فوتسال بانوان ملی حفاری در فصل گذشته این رقابت ها به عنوان صدرنشین مرحله گروهی به پلی آف رسید؛اما در این مرحله نتوانست جواز حضور در فینال را به دست آورد و درنهایت نیز به عنوان سومی لیگ بسنده کرد. ملی حفاری امیدوار است در فصل پیش رو بتواند دوباره جام قهرمانی را به خانه بیاورد.

 

انتخاب کمیته فنی  تیم های فوتبال مناطق نفت خیز

اعضای کمیته فنی تیم های فوتبال باشگاه فرهنگی _ ورزشی مناطق نفت خیز جنوب اهواز( نفت اهواز ) در تمامی رده های سنی انتخاب و معرفی شدند و احکام خود را از مدیرعامل باشگاه دریافت کردند. اسکندر رویین پور، مدیرعامل باشگاه فرهنگی _ ورزشی مناطق نفت خیز جنوب، در جریان برگزاری نشست اعضای کمیته فنی تیم های فوتبال باشگاه نفت اهواز، احکام مربوط را صادر و به آنها اهدا کرد. ناصر مطلق، علی عمرانی، اکبر قراچه، صادق سرخی، سهراب میرزاخانی و احسان طبیبی در این نشست حضور داشتند که احکام خود را دریافت کردند. حکم افشین بختیاری زاده که در این نشست حضور نداشت نیز در اولین فرصت به او تحویل خواهد شد.کمیته فنی تیم های فوتبال باشگاه مناطق نفت خیز جنوب اهواز در روزهای آینده، در دومین نشست رسمی خود، تکلیف سرمربی تیم های پایه را مشخص خواهند کرد.