مدیرعامل باشگاه پارس جنوبی جم:

 

به لیگ برتر برمی گردیم

مدیرعامل باشگاه پارس جنوبی جم عقیده دارد سقوط این تیم به لیگ دسته یک فوتبال ایران یک اتفاق بوده است و برای همین قصد دارند باقدرت در مسابقات لیگ یک شرکت کرده تا فصل آینده دوباره در لیگ برتر حضورداشته باشند.بهرام رضایيان، مديرعامل باشگاه پارس جنوبي جم می گوید: اوضاع تیمش خوب است و برای حضوری موفق در لیگ، برنامه های خوبی را تدوین کرده اند. رضاییان از انتخاب سرمربی جدید این تیم و نیز جذب بازیکن خبر داد. با مدیرعامل باشگاه پارس جنوبی جم در خصوص وضعیت این تیم و انتخاب سرمربی و همچنین فوتبال ساحلی گفت و گویی داشتیم که باهم می خوانیم.

  از اوضاع تیم پارس جنوبی بگویید؟

سقوط پارس، اتفاق خيلی بدی بود. تیم ما مستحق سقوط نبود؛ اما به هرحال این اتفاق رخ داد و ما می خواهیم که با صعود مجدد به لیگ برتر فوتبال ایران این خاطره بد را فراموش کنیم. وضعیت باشگاه بد نیست و در این مدت جلساتی با مسؤولان استانی همچون موسی احمدی، نماينده مجلس و نیز ایرج خرم دل، رئیس منطقه ویژه داشتیم که خوشبختانه در آن جلسه تصميم بر اين شد که با حمایت های لازم، با قدرت در لیگ حضور پیدا کنیم.

    چرا روند انتخاب مربی این همه طول کشید و با اینکه 3 گزینه مربیگری داشتید، چه شد که محمد نصرتی را از میان آنها انتخاب کردید؟

متأسفانه هرچند زمان ازدست رفته؛ اما بااین حال در این مدت بیکار نبودیم و رزومه مربیان زیادی را برای هدایت تیم بررسی کردیم که درنهایت به سه گزینه نهایی عاشوری، میثاقیان و محمد نصرتی برای سرمربیگری پارس جنوبی رسیدم. سپس با بررسی بیشتر، درنهایت تصمیم گرفتیم که از بین این 3 نفر با محمد نصرتی که مربی جوان و باانگیزه و درعین حال موفقی است، همکاری کنیم و هدایت تیم را در لیگ دسته یک به او بسپاریم. در همین زمینه نیز قرار است تمرين های تيم را بزودی شروع کنیم تا از سایر تیم ها عقب نمانیم.

   پس محمد نصرتی رسما سرمربی پارس جنوبی جم شد؟

بله. مذاکرات خوبی داشتیم و بعد از بررسی دیدیم که او می تواند با توجه به انگیزه و کارنامه ای که دارد، پارس جنوبی را به لیگ برتر برگرداند. برای همین رسما او را به عنوان سرمربی جدید انتخاب کردیم.

   مثل اینکه قصد دارید خیلی زود به لیگ برتر برگردید؟

دقیقا همین طور است. هر تيمی در ليگ يک، هدفش مثل ليگ برتر نيست كه سهميه بگيرد، هدف همه تیم ها ورود به ليگ برتر است و قطعا پارس چون يک تيم باشخصیت است كه چند سال در ليگ برتر حضور خوبی داشته، انتظار اين است كه باقدرت به ليگ برتر برگردد.

   بازیکنان زیادی از پارس جنوبی جدا شدند؛ برنامه ای برای جایگزینی آنها دارید؟

بله. متأسفانه بازیکنان زیادی از جمع ما جدا شدند. سال گذشته قرارداد بخش زيادی از بازيكنان ما دو، سه و حتی پنج ساله بسته شد؛ نمی دانم به چه دليلي تمام قراردادها یک ساله شد و می بینیم که همه بازيكنان خوب ما كه قراردادهای حداقل دوساله داشتند، مثل آریا کیا، پور محمد و حتی تركمان كه نیم فصل رفت،همه از تیم جدا شدند و الان دست تيم خالی است؛ البته این طبیعت فوتبال است، بخصوص تیمی که سقوط می کند. برای جایگزینی آنها هم باید بگویم منتظر لیست سرمربی تیم هستیم. یکسری بازیکنان از فصل قبل قرارداد دارند و مانده اند. یک لیست جدید هم سرمربی خواهد داد. از سوی دیگر هدف ما بها دادن به سرمایه های بومی و جوانان آکادمی فوتبال خودمان است. مطمئنا خیلی سریع بازیکنان جدید و خوبی را جذب خواهیم کرد تا باقدرت در مسابقات حضور پیدا کنیم.

   برای حل مشکلات مالی چه برنامه ای دارید؟

با توجه به اینکه امسال در لیگ یک حضور داریم و مسابقات در سطح قهرمانی به حساب می آید و دیگر در بخش حرفه ای نیستیم، مشكلی نيست و نفت می تواند طبق قانون و بر اساس بودجه مصوب به ما کمک کند؛ البته ما اميدواريم مثل سال ٩٥-٩٦ که تيم در ليگ يک حضور داشت، به همان اندازه با یک بودجه متناسب، تیم خوبی را روانه مسابقات کنیم. ما به دنبال بستن قراردادهای آنچنانی نیستیم؛ بلکه بر اساس مصوبات، یک تیم خوب با رقم های معمولی و مناسب خواهیم بست.

    در فوتبال ساحلی، بازهم در یک قدمی قهرمانی قراردارید؟

بله. خوشبختانه اگر اتفاق خاصی رخ ندهد، این هفته در بوشهر جشن قهرمانی خواهیم گرفت. مسابقات مرحله رفت به پایان رسید و به دنبال آن مسابقات برگشت این هفته در بوشهر برگزار می شود و با توجه به شرایطی که در جدول داریم، قهرمانی دور از دسترس نیست؛ البته باید این را هم اضافه کنم که ما امسال انتظار زیادی از این تیم نداشتیم. تیم فوتبال ساحلی ما امسال به نوعی پوست انداخت. تمام بازیکنان ما از استعدادهای آکادمی، جوان و بومی هستند؛ البته در کنار این بازیکنان، چند بازیکن شرکتی هم داشتیم که خوش درخشیدند. برای همین باید بگویم این بازیکنان جوان، کار بزرگی انجام دادند، حتی اگر قهرمان هم نشوند و به نایب قهرمانی بسنده کنند.

    برای ووشو برنامه خاصی در فصل جدید دارید؟

ووشو هم مثل سال های قبل، باقدرت و با استفاده از استعدادهای بومی و نیز شرکتی در مسابقات شرکت خواهد کرد تا از عناوین قهرمانی خود دفاع کند؛ البته فعلا فدراسیون به دلیل ویروس کرونا هیچ تاریخ و برنامه ای اعلام نکرده است؛ اما درعین حال ما بازهم به عنوان یکی از قطب های این رشته در سطح مسابقات حضور خواهیم داشت.

 

 

درخشش فرزند همکار نفتی    در مسابقات     اتومبیلرانی

سالار زینالی، فرزند رحیم زينالي همکار شاغل در شرکت خطوط لوله و مخابرات نفت ايران مرکز انتقال نفت قطب آباد در مسابقات اتومبیلرانی رشته اسلالوم منطقه جنوب شرق خوش درخشید.

 سالار زینالی 26 ساله در مسابقات کشوری اسلالوم که با حضور 3 هزار نفر از سراسر کشور برگزار شد، در دو مرحله اول با کسب امتیازات حداکثری توانست به مرحله بالاتر صعود کند و جزو نفر پایانی برای کسب مدال شود.

زینالی از دو سال گذشته به طور حرفه ای، رشته اسلالوم و ریس را آغاز کرده و در این مدت توانسته در مسابقات برگزارشده سه مقام استانی در رشته اسلالوم پارک دریف و تایم تریل، مقام چهارم شمال غرب کشور و عنوان چهارم استانی را در مسابقات پارک دریف از آن خود کند.

این جوان اتومبیلران نفتی، عضو تیم هیات اتومبیلرانی استان آذربایجان غربی و مسؤول آموزش کمیته اسلالوم هیأت اتومبیلرانی شهرستان سلماس است.

 

سرمربی تیم فوتبال نفت و گاز گچساران انتخاب شد

بهمن فرازمند، سرمربی گچسارانی، با قراردادی سفید، هدایت تیم فوتبال نفت و گاز گچساران را به عهده گرفت.

طی توافقی که با حضور مدیرعامل تیم فوتبال و رئیس امور ورزش نفت و گاز گچساران و بهمن فرازمند، سرمربی بومی دردفترمدیرعامل محترم شرکت نفت وگازگچساران صیدالی صورت گرفت، او هدایت تیم فوتبال نفت و گاز گچساران را در فصل جدید لیگ دسته دوم فوتبال باشگاه های ایران به عهده گرفت.

فرازمند پیش ازاین در سال های 94 به عنوان کمک مربی تا بازی پلی آف و همچنین در سال ۹۵ تا حضوردرمراحل نیمه پایانی جام حذفی کشور و در سال 96 درکسوت سرمربیگری، هدایت این تیم را تا حضور در بازی پلی آف لیگ دسته دوم به عهده داشته است؛ البته این را هم اضافه کنیم که او سابقه صعود به لیگ دسته یک فوتبال ایران در فصل 91-92 با نفت و گاز گچساران را در کارنامه خود دارد و حالا می خواهد با حضور دوباره، این موفقیت را در فصل جدید تکرار کند.

 رئیس امور ورزش نفت و گاز گچساران با تأیید این خبر افزود: با توجه به شرایط مالی باشگاه و بخشنامه صرفه جویی وزارت نفت و نیز با همکاری و مساعدتی که از سوی مدیرعامل شرکت نفت و گاز گچساران و مدیرعامل تیم فوتبال بزرگ سالان صورت پذیرفت، تصمیم گرفته شد با این شرایط تمرین ها را آغاز کنیم.

شاهرخ داودی افزود: در شرایط فعلی، تنها راه حفظ تیم در لیگ دسته دوم پذیرش شرایط قرارداد سفید امضا بوده که بهمن فرازمند با ازخودگذشتگی برای حفظ تیم نفت گچساران این شرایط را پذیرفت و قطعاً با توجه به شرایط خاص باشگاه باید بیشتر از ظرفیت های موجود و قابل دسترس منطبق با شرایط مالی استفاده کنیم؛ اما بودجه برای بستن قرارداد با سقف مالی فعلاً میسر نیست. در تلاش هستیم مشکلات مالی باشگاه را برطرف کنیم؛ اما در شرایط فعلی قرارداد همه بازیکنان و کادر فنی سفید خواهد بود تا بودجه باشگاه مشخص شود.

رئیس امور ورزش نفت و گاز گچساران با قدردانی از پذیرش شرایط خاص باشگاه در فصل جاری از سوی سرمربی تیم فوتبال اظهار داشت: در تلاش هستیم که از سوی مدیریت نیز امکانات پشتیبانی خوبی در اختیار آنها قرار دهیم.

 

سرمربی جدید پارس جنوبی جم  انتخاب شد

مدافع سابق ملی پوش پرسپولیس که یکی دو سال است وارد جرگه مربیان شده، به عنوان سرمربی جدید تیم فوتبال پارس جنوبی جم انتخاب شد.

با اعلام بهرام رضاییان، مدیرعامل باشگاه پارس جنوبی جم، محمد نصرتی، سرمربی فصل قبل تیم فوتبال گل ریحان البرز به عنوان سرمربی جدید تیم فوتبال پارس جنوبی انتخاب شد.

تیم فوتبال پارس جنوبی، بعد از رفتن پور موسوی به صنعت نفت آبادان به دنبال سرمربی جدید بود و در همین زمینه گزینه های زیادی را مدنظر داشت تا اینکه درنهایت از بین 3 گزینه نهایی، یعنی محسن عاشوری، اکبر میثاقیان و محمد نصرتی به این جمع بندی رسیدند که نصرتی را به عنوان سرمربی جدید انتخاب کنند.

با این اوصاف باید گفت که محمد نصرتی در فصل جدید لیگ دسته یک فوتبال باشگاه های ایران، هدایت تیم فوتبال پارس جنوبی جم را برای رسیدن دوباره به لیگ برتر به عهده خواهد داشت.

نصرتی از این هفته کار خود را به صورت رسمی با پارس جنوبی جم شروع خواهد کرد.