پورموسوی و ساختن نفت آبادانی جدید

حضور سیروس پورموسوی در صنعت نفت آبادان که در حال تغییر و پوست انداختن است، می تواند یک اتفاق ویژه و بزرگ محسوب شود.

پورموسوی، سرمربی بومی و خوزستانی که در فصل گذشته و در هفته های پایانی لیگ، عهده دار نیمکت پارس جنوبی دیگر تیم نفتی شده بود، در فصل بیستم با انتخاب اعضای هیات مدیره باشگاه صنعت نفت آبادان روی نیمکت این تیم نشست تا یک چالش بزرگ پیش پای او قرار داشته باشد؛ رهبری تیمی که با مشکلات مالی فراوان و جدایی ستاره هایش، آینده سختی در پیش خواهد داشت.

شروع فوق العاده و بالارفتن انتظارات

صنعت نفت آبادان، فصل گذشته یک شروع فوق العاده را در لیگ نوزدهم داشت و حتی مدعی کسب سهمیه نیز محسوب می شد؛ اما با جدایی دراگان اسکوچیچ که ابتدا بیماری را بهانه کرد و سپس به تیم ملی ایران رفت، با افت شدیدی مواجه شد و نه تنها شانس گرفته سهمیه آسیایی را از دست داد؛ بلکه در جدول سقوط بدی داشت و با تکیه بر اندوخته های نیم فصل اولش، در نهایت در میانه های جدول قرار گرفت. برای همین مدیران صنعت نفت آبادان بعد از ابقا، تصمیم به جذب سیروس پورموسوی گرفتند؛ مردی که تجربه قهرمانی با استقلال خوزستان به عنوان مربی و موفقیت با فولاد خوزستان، حضور در تیم ملی جوانان و صعود به مرحله نهایی رقابت هایی آسیایی را در کارنامه کاری خود دارد. حالا همه انتظار دارند این مربی با این همه تجربه، بتواند صنعت نفت را دوباره به روزهای اوج مثل نیم فصل قبل برگرداند؛ چون انتظارت از این تیم بالا رفته است.

جدایی ستاره ها و چالشی بزرگ

محمد دریس، محمد قریشی، ناصر سالاری، مسلم مجدمی، عقیل کعبی، حسین ساکی، رضا جبیره، عیسی آل کثیر، جعفر سلمانی و ... . بازیکنان شاخص نفت آبادان هستند که در این فصل راهی تیم های دیگر شده اند. از دست دادن 11 بازیکن کلیدی و اصلی ترکیب صنعت نفت، باعث شده است تا هواداران این تیم نگران آینده باشند؛ چرا که تمامی رقبا در بازار نقل و انتقالات تابستانه کار خود را آغاز کرده اند وحتی بسیاری تمرین های آماده سازی شان را هم شروع کرده اند؛ اما اوضاع در جمع طلایی پوشان زیاد جالب نیست؛ چون تا کنون فقط دو بازکن جدید جذب کرده اند و کمتر کسی ریسک حضور در آبادان را با این شرایط دارد.

صنعت نفت با مهندسی پورموسوی

سرمربی سابق تیم جوانان ایران در شرایطی هدایت صنعت نفت آبادان را بهعهده گرفته که قطعا با مصائب شرایط کنونی و خلا بزرگی که جدایی بازیکنان در پی خواهد داشت، آگاه است. با این حال شاید موهبت بزرگ او آرشیوی باشد که از زمان قبول هدایت نیمکت تیم جوانان در اختیار دارد؛ سرمایه هایی بزرگ که می توانند یک صنعت نفت آبادان با چهره ویژه را در فصل بیستم شکل دهند. پورموسوی در دوره حضور در استقلال خوزستان و فولاد نیز اعتقاد ویژه ای به کار آکادمیک و شناسایی استعدادها داشت که ماحصل این اقدام او اکنون با حضور در سطح اول فوتبال ایران، چهره های اصلی بیشتر تیم ها را شکل داده اند. پورموسوی قطعا با اتکا به همین پشتوانه امیدوار است خیلی زود خلا بزرگ جدایی ستاره هایش را پوشش دهد و از نظر مالی نیز باشگاه را از چالش بزرگی که در پیش دارد، دور نگه دارد.

درخواست پورموسوی؛ به من اعتماد کنید

در شرایطی که صنعت نفت آبادان در فصل گذشته، مسیر نزولی را در پیش گرفته بود، شاید انتخاب پورموسوی بتواند آنها را از این مسیر سخت عبور دهد. چالش بزرگی که در فصل بیستم در انتظار برزیلی های لیگ قرار دارد، در صورتی که با اعتماد لازم از سوی هواداران این تیم همراه شود، می تواند یک نسل ویژه را در صنعت نفت آبادان شکل دهد و آنها را به آینده امیدوار نگه دارد. حالا همه منتظر هستیم که او در فرصت کوتاه باقیمانده تا آماده سازی تیمش و جذب بازیکن، صنعت نفت آبادان را از این مسیر به سلامت عبور دهد و به عنوان یک مدعی در لیگ قدم بگذارد.

 

اعلام آمادگی نفتی ها در لیگ برتر وزنه برداری ایران

دو باشگاه نفتی، حضور خود در لیگ برتر وزنه برداری باشگاه های ایران را در دو رده سنی بزرگسالان و جوانان اعلام کردند.هفته گذشته (7 مهرماه) جلسه هماهنگی لیگ برتر وزنه برداری باشگاه های ایران در فدراسیون وزنه برداری برگزار و هماهنگی های اولیه برای آغاز لیگ، براساس رعایت پروتکل های بهداشتی انجام شد.بر همین اساس، هفته نخست لیگ برتر وزنه برداری کشور نیمه اول آذرماه در اهواز برگزار می شود که هیات خوزستان نیز تمام امکانات خود را در اختیار فدراسیون قرار خواهد داد تا مسابقات به بهترین شکل ممکن برگزار شود. همچنین هفته اول لیگ جوانان احتمالا از دی ماه آغاز می شود.از این رو مانند سال های گذشته، باشگاه های ملی حفاری اهواز و مناطق نفت خیز جنوب در هر دو رده سنی جوانان و بزرگسالان، تیم داری ودر مسابقات شرکت خواهند کرد و باید گفت حضور این دو تیم قطعی شده است. هر دوتیم وزنه برداری ملی حفاری اهواز و مناطق نفت خیز جنوب، در هر دو رده بزرگسالان و جوانان، قهرمانی های متعددی را در ایران و آسیا کسب کرده و ملی پوشان زیادی را به وزنه برداری ایران معرفی کرده اند.

 

همکار نفتی، مربی جهانی هنرهای  رزمی  شد

فرشید مسعودی، رزمی‎کار شرکت خطوط لوله ومخابرات نفت ایران منطقه شمال موفق به کسب مدرک معتبر فدراسیون جهانی هنرهای رزمی شد.این ورزشکار باسابقه منطقه، توانست مدرک مربیگری فدراسیون جهانی هنرهای رزمی (GMMAF) تحت لیسانس کشورهای ژاپن، هند و انگلستان را دریافت کند. وی پس از حضور موفق در دوره آموزش مربیگری فدراسیون جهانی هنرهای رزمی در تابستان 1398 و کسب امتیازهای لازم، این مدرک معتبر را گرفت.این دوره آموزشی، نخستین‎بار در ایران با حضور 20 شرکت کننده از سراسر کشور به میزبانی شهر اصفهان برگزار شد و از این تعداد، هشت نفر موفق به دریافت مدرک مربیگری فدراسیون جهانی هنرهای رزمی شدند.مسعودی با 33 سال سابقه فعالیت در ورزش‎های رزمی، پیش این نیز موفق به کسب مدارک مربیگری از فدراسیون‎های ملی کاراته، بوکس و فداسیون ورزش‎های رزمی شامل دفاع شخصی و هنرهای ترکیبی شده بود. خط ‎بان حراست منطقه شمال، در ادامه موفق های خود در ورزش، طی سال گذشته نیز به عنوان مربی دفاع شخصی کارکنان حراست شرکت خطوط لوله و مخابرات نفت ایران انتخاب شد.

 

پاسداشت هفته دفاع مقدس در باشگاه مناطق نفت خیز جنوب

امور ورزش و تربیت بدنی مناطق نفت خیز جنوب با برگزاری مراسمی، هفته دفاع مقدس را گرامی داشت.باشگاه فرهنگی- ورزشی مناطق نفت خیز جنوب، به مناسبت هفته دفاع مقدس و همسو با مسؤولیت های فرهنگی- ورزشی خود، برنامه هایی را اجرا کردند تا یاد شهیدان 8 سال دفاع مقدس کماکان زنده بماند.کارکنان و ورزشکاران باشگاه مناطق نفت خیز جنوب، طی برنامه ای ابتدا با مراسم نوحه خوانی، سینه زنی و روایتگری رشادت رزمندگان و ایثارگران در مجموعه ورزشی شماره (یک) کوی فداییان اسلام، از 8 سال مجاهدت رزمندگان اسلام قدردانی و تشکر کردند.سپس طی مراسمی، یاد و خاطره شهید علی کمائی(ورزشکار و همکار حراست) از شهدای حادثه تروریستی اهواز را گرامی داشتند و بعد از آن مراسم زیارت عاشورا و غبارروبی و گل افشانی مزار شهدای گمنام شهرک نفت اهواز را برگزار کردند.

 

همکار نفتی بر بام ایران

همکار نفتی در معاونت پشتیبانی شرکت ملی نفت ایران، موفق شد در صعودی انفرادی به قله 5671 متری دماوند صعود کند.

منصور رشیدی از کارکنان معاونت پشتیبانی شرکت ملی نفت ایران با 32 سال سابقه کار در نفت، همزمان از اعضای فعال فدراسیون کوهنوردی هم به شمار می رود. این کوهنورد نفتی در تاریخ اول مهر 99 به تنهایی و از مسیر جبهه جنوبی و در هوای برفی و سرد، به بام ایران صعود کرد.

رشیدی، بعد از این صعود، از فدراسیون کوهنوردی گواهینامه صعود به قله دماوند را دریافت کرد. همچنین فدراسیون کوهنوردی برای این کوهنورد نفتی، حکم قهرمانی صادر کرده که طبق اساسنامه فدراسیون کوهنوردی کشورمان، این صعود معادل کسب مقام سوم قهرمانی کشوری و مدال برنز است.