نفت مسجد سلیمان سکان هدایت تیمش را به مجتبی حسینی سپرد

سرمربی جوان در چالش جدید

سرپرست جدید باشگاه نفت مسجدسلیمان ابراز امیدواری کرد که این تیم با تکیه به جوانان بومی و سرمربی جوان و کاربلد خود همچون فصل گذشته نتایج خوبی بگیر تا دل هواداران نفت را شاد کنند. پس از استعفای هدایت یزدی از سرپرستی مدیرعاملی باشگاه نفت مسجدسلیمان، ابوذر شجاعی از اعضای هیئت مدیره این باشگاه به عنوان سرپرست مدیرعاملی باشگاه معرفی شد تا او بتواند این تیم را سروسامان دهد.

مربی که بیشتر دستیار اول بوده، حالا سرمربیگری تیم نفت مسجدسلیمان را در لیگ بیستم فوتبال باشگاه های ایران به عهده گرفته است.

 مجتبی حسینی در لیگ برتر فوتبال ایران بیشتر از اینکه به عنوان سرمربی خود را مطرح کند، دستیار بوده است، اما این بار او چالشی دشوار را پذیرفته و قرار است در لیگ بیستم باشگاه های ایران، سرمربیگری نفت مسجدسلیمان را به عهده داشته باشد. تیمی که سال قبل با وجود مشکلات مالی فراوان با مهدی تارتار نتایج خوبی به دست آورد و در رده هشتم جدول ایستاد و حتی به نیمه نهایی جام حذفی هم صعود کرد.

مجتبی حسینی سال گذشته سرمربیگری مس کرمان را عهده دار بود و تا روز آخر هم شانس صعود به لیگ برتر را داشت که در نهایت تیمش به خاطر تفاضل گل کمتر نتوانست لیگ برتری شود.

حالا او در چالش جدیدش به دنبال این است که امسال خود را به عنوان یک سرمربی موفق در فوتبال ایران معرفی کند. حسینی از جمله مربیان جوان فوتبال ایران است که هنوز به ۵۰ سالگی نرسیده و میانگین سنی مربیان شاغل در لیگ بیستم را کاهش داده است.

دستیاری در قامت سرمربی

مجتبی حسینی مربیگری را از سال ۱۳۸۹ با دستیاری یحیی گل محمدی در نساجی قائمشهر شروع کرد. سپس با گل محمدی به صبای قم رفت و در آنجا هم دستیار یحیی بود. وقتی گل محمدی در میانه های راه لیگ یازدهم صبا را رها کرد و به پرسپولیس رفت، بازهم حسینی را با خود برد تا این مربی حضور در جمع قرمزهای پایتخت را هم تجربه کند. حسینی بعدها در نفت تهران و ذوب آهن نیز دستیار یحیی بود، اما جدایی گل محمدی از تیم سبزپوش اصفهانی در لیگ هفدهم باعث شد او در هفته های پایانی سرمربی موقت ذوب آهن شود تا به همراه این تیم در رده چهارم جدول قرار گیرد. دوران نفر اول بودن حسینی خیلی طول نکشید و او بازهم وفاداری به یحیی گل محمدی را ثابت کرد، چراکه حسینی به واسطه حضور یحیی در تیم تراکتور به تبریز رفت و کارش را به عنوان دستیار گل محمدی در این تیم آغاز کرد، اما یحیی از سمت خود استعفا کرد ولی حسینی با نظر هیات مدیره باشگاه تراکتور ملزم شد که فعالیت در کادر فنی سرخپوشان ادامه دهد و به طور موقت سرمربی تراکتور بماند. بعد از حضور سرمربی جدید تراکتور، یعنی ارطغرل ساغلام، او تصمیم گرفت دستیار خود را از ترکیه بیاورد، با توجه به این شرایط مجتبی حسینی دیگر نمی توانست در تراکتور بماند در نهایت تبریز را ترک کرد.

بازگشت به لیگ دسته یک

حسینی فصل بعد با بازگشت به لیگ دسته یک، سرمربی تیم اکسین البرز شد، اما حضورش در این تیم هم یک سال بیشتر طول نکشید. او سال گذشته هم سرمربی مس کرمان شد و با اینکه تا هفته آخر در جمع تیم های مدعی صعود به لیگ برتر بود، اما به دلیل یک گل کمتر نسبت به آلومینیوم اراک، تیمش از صعود بازماند.

نخستین تجربه در دنیای نفر اول ها

حالا او با بازگشت به لیگ برتر در قامت سرمربی می خواهد نفر اول بودن در سطح اول فوتبال ایران را تجربه کند.

آنچه درباره حسینی مطرح است ورود او به دنیای سرمربیان است، آن هم در بالاترین سطح فوتبال و در سرزمین فوتبال یعنی خوزستان. حسینی کار سختی در مسجدسلیمان خواهد داشت، چراکه انتظارات در این تیم با توجه به نتایج خوبی که در فصل گذشته گرفته است، بسیار زیاد شده است.

 

صنعت نفت آبادان وارد نقل و انتقالات شد

خرید دوبازیکن جدید و تمدید با مهاجم جوان

تیم فوتبال صنعت نفت آبادان، بعد از اینکه سرمربی جدید خود را انتخاب کرد، وارد بازار نقل و انتقالات شد و ضمن خرید دوبازیکن جدید،قرارداد با یک بازیکن تیمش را نیز تمدید کرد.

باشگاه صنعت نفت آبادان در اولین اقدام برای خرید بازیکن در فصل جدید، با مدافع تیم فوتبال پارس جنوبی برای فصل بعد به توافق رسید. علی عبدالله زاده که سابقه حضور در صنعت نفت آبادان را دارد، فصل قبل دردیگر تیم نفتی، یعنی تیم فوتبال پارس جنوبی بازی می کرد. او بعد از جدایی از این تیم، برای لیگ بیستم با صنعت نفت آبادان به توافق رسید و قرارداد یکساله و جدید بست.  او علاوه بر سابقه بازی در صنعت نفت آبادان به همراه تیم ملی امید ایران در مقدماتی المپیک تابستانی ۲۰۱۶ نیز حضور داشته است . عبدالله زاده، اولین ورودی صنعت نفت آبادان برای لیگ بیستم فوتبال است. مدیران باشگاه صنعت نفت آبادان در ادامه با بازیکن فصل گذشته استقلال خوزستان هم به توافق رسیدند و حکیم نصاری، بازیکن فصل گذشته استقلال خوزستان با عقد قراردادی یکساله به عضویت تیم فوتبال صنعت نفت آبادان درآمد. همچنین سید فاخر تهامی، مهاجم جوان و از پرورش یافتگان آکادمی صنعت نفت آبادان، برای یک فصل دیگر قرارداد خود را با این باشگاه تمدید کرد تا در لیگ بیستم نیز زردپوشان صنعت نفت را همراهی کند. تهامی سابقه حضور در تراکتور را نیز در کارنامه دارد.

 

سرپرست تیم نفت مسجدسلیمان معرفی شد

بعد از کش و وقوس فراوان، بالاخره سرپرست جدید باشگاه نفت مسجدسلیمان برای فصل پیش رو مشخص شد.

پس از آنکه هدایت یزدی از مدیرعاملی باشگاه نفت مسجد سلیمان استعفا کرد، بعد از چند روز سرپرست جدید این باشگاه انتخاب و معرفی شد.

ابوذر شجاعی از اعضای هیات مدیره باشگاه نفت مسجد سلیمان، بعد از ابقای اعضای هیات مدیره و کسب مجوز برای فعالیت مجدد به عنوان سرپرست جدید باشگاه معرفی شد. ابوذر شجاعی، قبل از این به عنوان مدیر روابط عمومی شرکت بهره برداری نفت و گاز مسجد سلیمان مشغول به کاربوده است.

 

سرپرست مدیرعاملی نفت مسجد سلیمان:

به   دنبال کسب   نتایج    بهتری  هستیم

سرپرست جدید باشگاه نفت مسجدسلیمان ابراز امیدواری کرد که این تیم، با تکیه بر جوانان بومی و سرمربی جوان و کاربلد خود، همچون فصل گذشته نتایج خوبی کسب کرده تا دل هواداران نفت را شاد کنند.

پس از استعفای هدایت یزدی از مدیرعاملی باشگاه نفت مسجدسلیمان، ابوذر شجاعی از اعضای هیات مدیره این باشگاه، به عنوان سرپرست باشگاه معرفی شد تا او بتواند این تیم را سروسامان دهد.

ابوذر شجاعی در گفت و گو با «مشعل» درخصوص آخرین وضعیت این تیم گفت: خوشبختانه به هر ترتیبی که بود، تمرین های تیم زیر نظر مجتبی حسینی، سرمربی تیم از روز دوشنبه (هفتم مهرماه) در شهر تهران آغاز شده و امیدواریم بتوانیم در فصل جدید، زیر نظر این سرمربی کاربلد، نتایج خوبی به دست بیاوریم.

 سرپرست باشگاه نفت مسجد سلیمان در پاسخ به این سؤال که وضعیت مدیریتی و نیز ادامه کار تیم تحت پوشش وزارت نفت به چه شکلی است؟ گفت: وزارت نفت با توجه به قوانینی که مجلس تصویب کرده، امکان تیم داری ندارد و این قانونی است؛ اما در عین حال با توجه به مسوؤلیت اجتماعی و نیز در حالی که بیشتر مردم این شهر و همچنین مردم آبادان، درخواستشان حمایت وزارت نفت از این دو تیم نفتی است، بزودی اعضای جدید هیات مدیره معرفی شوند تا با قدرت بیشتری به کار ادامه دهیم.

 البته باید این را هم اضافه کنم که ما دو مشکل اساسی داریم. اول آنکه باید ساختار تیم ازلحاظ تشکیلاتی معین شود ، مشکلات مالی است که البته این مسأله با جذب اسپانسر قابل حل است.

 شجاعی در خصوص اینکه تا چه زمانی به عنوان سرپرست به کار خود ادامه خواهد داد؟ گفت در مورد کار هم تا مشخص و نهایی شدن اعضای هیات مدیره، امضای من و آقای مولایی تعریف شده و ما می توانیم وارد بازار نقل و انتقالات شویم و تیم را برای مسابقات لیگ برتر آماده کنیم. 

سرپرست تیم مسجد سلیمان در ارتباط با استعفای مصطفی سلیمانی، وکیل این باشگاه گفت: او به دلیل مشکلات موجود و بلاتکلیفی باشگاه، تصمیم به استعفا گرفت؛ اما ما استعفای وی را نپذیرفتیم و او همچنان به عنوان معاون حقوقی باشگاه نفت مسجدسلیمان در این تیم فعالیت خواهد کرد و با همکاری مجتبی حسینی، بازیکنان موردنیاز باشگاه را جذب می کنند و ما همچنان آقای سلیمانی راهم مثل آقای حسینی در کنار خود داریم.  

شجاعی درباره هجمه های زیادی که طی این چند وقت به این تیم شده، گفت: متأسفانه در این چند روز اخیر، فشار زیادی بر باشگاه ما تحمیل شد،

 به همین دلیل قبل از اینکه تکلیف تیم مشخص شود، تمرین ها را شروع کردیم تا بعد ازآنکه مجوز صادر شد، دلمان نسوزد که چرا تمرینن ها را دیر شروع کردیم و وقت را از دست دادیم که فکر می کنم، تصمیم بسیار عاقلانه ای بود.

 او همچنین با ابراز امیدواری نسبت به آینده تیم گفت: هواداران نگران آینده تیم نباشند؛ چراکه ما تمام سعی خود را می کنیم تا به کمک استاندار و نماینده شهر مسجدسلیمان در مجلس شورای اسلامی مشکلات را حل کرده و من مطمئنم که می توانیم با استفاده از نیروی های بومی و بازیکنانی که زیر نظر مجتبی حسینی جذب خواهند شد، حتی از سال گذشته هم بهتر نتیجه بگیریم.