سرمربی تیم هندبال بانوان تأسیسات دریایی:

هدف ما قهرمانی در فصل جدید است

    سرمربي تيم هندبال تأسيسات دريايي عقيده دارد، بهتر است ليگ به صورت متمرکز برگزار شود چون در اين صورت آسيب ديدگي ها کاهش مي يابد. تيم هندبال تأسيسات دريايي فصل نقل و انتقالات را بسيار خوب شروع کرد و قصد دارد که در ليگ حضوري بسيار قوي داشته باشد. مربي تأسيسات از عقب افتادن تاريخ شروع ليگ و اينکه چند بار تاريخ مسابقات عوض شده گله دارد و مي گويد در اين شرايط بايد يک تاريخ دقيق بدهند تا تيم ها بر اساس آن برنامه ريزي کنند. درباره وضعيت تيم و نيز مسابقات پيش رو با مهسا معتمدي، سرمربي تيم هندبال تأسيسات دريايي گفت وگويي داشتيم که باهم مي خوانيم.

  نقل و انتقالات چطور بود راضي هستيد؟ 

بله 90 درصد تيم ما بسته شده است. چند بازيکن رفتند و چند بازيکن هم از ذوب آهن، کازرون و کرج گرفتيم. تمرينات را هم شروع کرده ايم. البته ابتدا با چند بازيکن تيم قراردادشان را تمديد کرديم. سپس براي برطرف کردن نقاط ضعف تيم چند بازيکن هم جذب کرديم. البته در ادامه نيز باشگاه پيگير مسائل ليگ و جذب بازيکن جديد بازهم خواهد بود، اما فعلاً در حد مذاکره هستيم و صحبت هايي با يکسري بازيکنان داشته ايم که بايد ببينيم توافقات انجام مي گيرد يا نه. البته چند بازيکن هم از ما جدا شدند که طبيعي بود، جايگزين داشته باشيم. فعلاً شرايط ليگ به خاطر کرونا يک وضعيت خاص است که کار را براي باشگاه ها و بازيکنان در بستن قرارداد سخت کرده است.

  ليگ پسا کرونا در فصل بعد را چطور مي بينيد آيا پيشنهاد خاصي براي برگزاري بازي ها داريد؟

 تيم ها پيشنهاد هايشان رادارند و فدراسيون هم بررسي کرد و درنهايت قرار شد مسابقات ليگ برتر هندبال بانوان امسال به صورت متمرکز و در 2 گروه برگزار شود. قرعه کشي اين مسابقات انجام شده و ليگ هم در صورت اجازه ستاد ملي مبارزه با کرونا از 27 مهر آغاز خواهد شد. در کل بايد بگويم با توجه به بحران کرونا ممکن است براي خيلي از رشته ها اين شرايط پيش بيايد که ليگشان مانند قبل برگزار نشود. با وضعيت موجود به خاطر بچه ها ما اين شرايط را قبول کرديم. ازنظر ايمني برگزاري ليگ به صورت متمرکز خوب است اما برگزاري بازي ها به صورت رفت وبرگشت جذابيت بيشتري دارد. البته بايد اين را اضافه کنم که به نظر من اگر تعداد بازي ها کم تر باشد بهتر خواهد بود تا اينکه مسابقات رفت وبرگشت باشد. بهتر است ليگ به صورت فشرده و با مسافرت کم تر برگزار شود چون در اين صورت امکان آسيب ديدگي کاهش پيدا مي کند.

  گويا آئين نامه اي هم براي برگزاري بازي ها در دوران کرونا تدوين شده است؟

واقعيت اين است که يک آيين نامه کلي در مورد کل هندبال چه بانوان  و چه مردان در اختيار باشگاه قرارگرفته است. به صورت اختصاصي در مورد بخش مردان صحبت نشده و تا زماني که جلسه برگزار نشود و شرايط ويژه کرونايي موردبحث قرار نگيرد، نظر دقيق نمي توان مطرح کرد. فعلاً بايد ببينيم شرايط برگزاري ليگ چگونه است تا باشگاه ها نظر دهند.

  پس با اين اوصاف ليگ برتر هندبال سر موعد شروع خواهد شد؟

همين يک مشکل است ابتدا گفتند ليگ 4 مهر شروع مي شود اما بعداً قرار شد که 27 مهر برگزار شود. الان ماهم بر اين اساس تمرينات را شروع کرديم. بدن سازي براي تيم و بازيکنان بسيار مهم است و براي همين بايد تکليف تيم ها را روشن کنند تا بدانيم چه زماني بايد کار را شروع کنيم. البته بايد اين را هم اضافه کنم فدراسيون تاريخ برگزاري ليگ را 27 مهر اعلام کرد، اما همان طور که گفتم فعلاً باشگاه ها درباره تاريخ برگزاري ليگ مطمئن نيستند.

  با تمام اين اوصاف فکر مي کنيد بازي ها رفت وبرگشت باشد يا مثل بعضي رشته هاي سالني مثل بسکتبال متمرکز برگزار شود؟

ببيند الان گفتند متمرکز برگزار مي شود وان احتمال هم هست که رفت وبرگشت ولي به صورت متمرکز باشد. بايد برويم جلوتر تا ببينيم چه پيش مي آيد.با تمام اين اوصاف به نظرم تاريخ برگزاري ليگ در کنار وضعيت کرونا، به نوع برگزاري مسابقات نيز بستگي دارد که متمرکز خواهد بود يا به صورت رفت وبرگشت برگزار مي شود. اگر قرار است مثل گذشته باشد بايد زودتر شروع مي شد تا به ماه رمضان نخوريم، اکنون بايد ديد نهايتاً در فدراسيون چه تصميمي گرفته خواهد شد.

 تأسيسات دريايي مي تواند دوباره قهرمان ليگ شود؟

ابتدا بايد بگويم ما در شرايط عادي نيستيم. بايد مراقب اين باشيم که بازيکنان کرونا نگيرند. اما تمام سعي من و بازيکنانم اين است که بهترين بازي ها را انجام دهيم و بتوانيم قهرمان ليگ شويم. امسال کار سختي در ليگ برتر هندبال داريم، اما براي کسب نتيجه سخت تلاش مي کنيم. اگر بازي ها متمرکز باشد کار سخت تر مي شود و شما بايد در يک بازي تکليف را روشن کنيد چون بازي برگشتي در کار نخواهد بود که جبران کنيد. به هرحال منتظر مي مانيم تا ببينيم تکليف چيست. هدف ما قهرماني در فصل جديد است.

  باشگاه خواسته هاي شما در جذب بازيکن را به خوبي انجام داد؟

بله خدا را شکر با توجه به شرايط اقتصادي که اين روزها همه تيم ها در همه ورزش ها با آن گرفتار هستند، خوشبختانه باشگاه توانست خواسته هاي کادر فني را اجابت کند. من از مديريت باشگاه تشکر دارم و اميدوارم بتوانيم مانند فصل هاي گذشته با نتايج خوب بتوانيم در کورس قهرماني باشيم.

   از حريفانتان شناخت داريد؟

گروه هاي بهبهان و بافق تازه به ليگ آمده اند و شناختي از آن ها ندارم اما گروه هايي که سال گذشته در ليگ بودند را مي شناسم. من فکر مي کنم با وجه به شناختي که از سال قبل داريم و تيم ها تغيير آن چناني نکرده اند شاهد رقابت هاي جذابي باشيم.

  سطح ليگ امسال را چطور پيش بيني مي کنيد؟

به نظرم امسال رقابت ها سنگين تر باشد. همه تيم ها مهره هاي خوبي گرفته اند. سپاهان بازيکنان ملي پوش زيادي دارد، کازرون و اشتادسازه هم تيم خوبي بسته اند اما ما امسال تيم جواني داريم و بازيکنانمان از رده هاي جوانان و اميد هستند. کارمان در ليگ سخت است اما تلاش مي کنيم نتيجه خوبي بگيريم.

 

 

بازگشت  پتروشیمی بندر امام  به لیگ برتر

رئيس هيات بسکتبال خوزستان از حضور تيم پتروشيمي بندر امام در فصل پيش روي ليگ برتر کشور خبر داد. بعد از پايان ليگ برتر بسکتبال و شيوع ويروس کرونا مديران باشگاه پتروشيمي بندر امام اعلام کردند که ديگر در بسکتبال تيم داري نخواهند کرد، که اين موضوع با واکنش هاي زيادي مواجه شد. از بازيکنان گرفته تا مسئولان شهري و فدراسيون بسکتبال همگي به دنبال اين بودند که نظر مديران پتروشيمي در اين خصوص عوض کنند. حالا بالاخره بعد از چند ماه مديران پتروشيمي مجاب شدند در راستاي مسئوليت اجتماعي به تيم داري در بسکتبال ادامه دهند.  مجتبي پير عباسي رئيس هيات بسکتبال خوزستان با اعلام اين خبر گفت: طي هفته هاي گذشته جلسات خوبي با مسئولان باشگاه پتروشيمي و آقاي معاوي مديرعامل اين باشگاه برگزار کرديم که خود اين مسئولان نيز بسيار راغب هستند که پتروشيمي در ليگ برتر شرکت کند و تلاش هاي بسياري نيز در اين زمينه داشته اند. البته اين باشگاه با مشکلاتي مواجه شده بود که البته بخشي از مشکلات مرتفع شده است. تقريباً تمام مراحل براي حضور اين تيم در ليگ برتر انجام شده و تنها کارهاي اداري باقي مانده است.  همه علاقه مند به حضور پتروشيمي در ليگ برتر هستند و ان شاءالله اگر کارهاي اداري باقي مانده نيز انجام شود، هيچ مشکلي بابت تيم داري اين باشگاه در ليگ برتر وجود ندارد. من نيز از طرف خودم اين قول و نويد را مي دهم که اين اتفاق خواهد افتاد و پتروشيمي همچون سال هاي گذشته در ليگ برتر بسکتبال خواهد بود.

 

نفت و گاز گچساران به لیگ برتر هندبال بازگشت

ليگ برتر هندبال باشگاه ها ايران قرار است در بخش مردان از 18 مهر و در بخش بانوان از 27 مهر استارت بخورد.  فدراسيون هندبال توانست بعد از پيگيري هاي زياد مجوز برگزاري ليگ برتر هندبال را از ستاد مقابله با کرونا در ورزش کسب کند. اين رقابت ها قرار است در بخش مردان از 18 مهر و در بخش بانوان از 27 مهر شروع شود. ليگ برتر مردان ابتدا با 12 تيم قرعه کشي شد اما فدراسيون هندبال در ادامه تصميم گرفت دو تيم ديگر را به اين مسابقات اضافه کند تا ليگ برتر مردان با 14 تيم و در دو گروه به صورت متمرکز انجام شود. بر همين اساس تيم هندبال نفت و گاز گچساران که به ليگ دسته يک سقوط کرده بود دوباره به ليگ برتر برگشت.  تيم هندبال نفت و گاز گچساران سابقه قهرماني در ليگ برتر و حضور در جام باشگاه هاي آسيا را دارد ولي فصل گذشته نتايج خوبي نگرفت. حالا اين تيم دوباره مي خواه با حضوري قوي در ليگ برتر هندبال به عنوان يک مدعي خود را معرفي کند. تيم هندبال نفت و گاز گچساران پس از قطعي شدن حضورش حتي مبلغ ورودي را نيز پرداخت کرده است.  مسابقات ليگ برتر هندبال از 18 مهر و با حضور 14 تيم با حفظ پروتکل هاي قوي و رعايت نکات بهداشتي انجام خواهد شد.

 

مدافع و هافبک نفت آبادان لژیونر شدند

مدافع تيم فوتبال صنعت نفت آبادان به تيم کويتي پيوست و هافبک اين تيم هم راهي ليگ دسته يک قطر شد. سيروان قرباني مدافع تيم فوتبال صنعت نفت آبادان که در زمان پائولو سرجيو به عضويت اين تيم درآمد با پايان يافتن قراردادش از تيم نفت جدا و لژيونر شد.

 اين مدافع چپ با عقد قراردادي به عضويت تيم الکويت درآمد. بعد از رفتن سيروان قرباني نوبت به هافبک موفق تيم صنعت نفت آبادان رسيد تا او هم با رفتن به ليگ دسته يک قطر لژيونر شود. مسلم مجدمي که در سال هاي حضور در صنعت نفت آبادان نقش تأثيرگذاري در موفقيت اين تيم داشته است، پس از پايان فصل نوزدهم با پيشنهاد هايي از سوي تيم هاي داخلي و خارجي مواجه شد. مجدمي پس از بررسي گزينه ها درنهايت با عقد قراردادي به مدت يک فصل رسماً به عضويت تيم معيذر قطر درآمد. اين تيم قطري که اکنون در ليگ يک فوتبال اين کشور حضور دارد، سال پيش در ليگ ستارگان قطر حضور داشت.