گفت و گو با دختر قهرمان 14 ساله کاراته و عضو خانواده بزرگ نفت :

برنامه آینده ام انتخاب شدن برای تیم ملی است

مشعل- بسياري از فرزندان کارکنان و خانواده بزرگ نفت علاوه بر حوزه هاي تحصيلي خود در حوزه هاي جانبي و فوق العاده هم فعال هستند و حتي موفق به کسب موفقيت هاي قابل توجه کشوري و ملي و بين المللي مي شوند. تورج طاهري سرپرست برق و تهويه شرکت رامپکو است که به طور مستقيم با شرکت فجر انرژي خليج فارس همکاري مي کند. او از سال 80 با اين مجموعه همکاري خود را شروع کرده و در اين سالها با تغييراتي در حوزه کاري همچنان به فعاليت خود ادامه مي دهد و تلاش کرده تا شرايط شغلي خود را بهبود ببخشد. او در اين سال ها به ورزش فوتبال و پينگ پونگ هم پرداخته اما بيشتر از همه تلاش کرده تا علاقه تنها دخترش به ورزش کاراته در سطح قهرماني شکوفا شود و حالا دخترش جداي از مقام هاي کشوري و بين المللي به دنبال مسابقات انتخابي تيم ملي است.

او مي گويد دخترش تيام از هشت سالگي به ورزش کاراته علاقه نشان داد و او و همسرش هم از اين فعاليت و تلاش دخترشان حمايت کرده اند. طاهري مي افزايد: انتخاب رشته کاراته براي دخترم انتخاب خوبي بود و ما پس از برسي خيالمان راحت بود که اين ورزش به شکل انفرادي مي تواند زمينه خوبي براي فعاليت باشد، مخصوصا که در رده ورزش هاي المپيکي هم قرار گرفته و در چند سال اخير با وجود محدوديت هايي که براي ورزش بانوان وجود دارد ، فدراسيون مربوطه حمايت هاي خوبي براي تيم هاي مختلف داشته اند.

تيام طاهري هم در گفت و گو با مشعل بيشتر درباره دنياي پر موفقيت کاراته اي که تاکنون ساخته حرف زد. او به آن تابستاني که براي اوقات فراغت به يکي از کلاس هاي ورزشي نزديک خانه رفت و عاشق کاراته شد اشاره کرد و گفت: قرار بود فقط يک تابستان سرگرم باشم اما بعد به اين ورزش علاقه مند شدم و حضور در مسابقات و رسيدن به قهرماني برايم جذابيت زيادي پيدا کرد.

او مي گويد بريا شروع با يکي از مربيان کار را شروع کردم و به موفقيت هاي خوبي در استان رسيدم و برنامه اي را براي قهرماني در نظر گرفته اما در ادامه مربي ام به آلمان رفت و دستيارش تا امروز کار هدايت من را بر عهده دارد.

تيام به همراهي که پدر و مادرش براي رسيدن به اين موفقيت هاي ورزشي و امورات ديگر زندگي از جمله درس خواندن داشته اند ، اشاره کرد و گفت: کلاس ها و تمرينات در خانه و يا شهر بندر امام بود اما براي مسابقات بايد به شهرها و حتي کشورهاي ديگري مي رفتم و در اين مسير خانواده حمايت مادي و معنوي زيادي داشته اند.

او مي گويد در اين مدت به عنوان بازيکن آزاد فعاليت داشته ولي بسياري از فعاليتها و محل تمرينات او با تيم کاراته بندر امام همزمان و هم مکان است و مي افزايد: در اين سالها با تيم خاصي همراه نبوده ام و به صورت آزاد فعاليت مي کنم و براي مسابقات با تيم ها همراه و اعلام حضور مي کنم و در حال حاضر هم برنامه آينده ام اتخاب شدن براي تيم ملي است.

تيام مي گويد اين فعاليت همزمان با درس خواندن در اين سن و سال سختي هاي خودش را دارد اما چون به ورزش کاراته علاقه دارم تلاش مي کنم همه امور را با هم همزمان پيش ببرم. او درباره فعاليت ها و تمريناتش در دوران کرونايي اين چند ماه هم مي گويد: تمريناتم در خانه است و از تمام مراحل فيلم مي گيرم و براي مربي ام ارسال مي کنم تا اشکالات گرفته شود. اين فرزند موفق و ورزشکار خانواده نفت مي گويد به تحصيل در رشته تجربي علاقه زيادي دارد و مي افزايد: در اين سالها همزماني ورزش قهرماني کاراته و تمرينات سنگين با درس خواندن و امتحانات سخت بوده اما تلاش کردم تا هر دو را به سرانجام برسانم.

تيام به برخي از موفقيت هاي ورزشي خود هم اشاره کرد و گفت: در سال 96 در مسابقات جهاني در ترکيه مقام سوم را کسب کردم و در سال 97 در مسابقات جام پارس – انتخابي فيليپين نفر اول شدم. همچنين در مسابقات بين المللي ايران – ژاپن نيز که در سال 97 در تهران برگزار شد مقام سوم را کسب کردم. همچنين چندين بار در مسابقات کشوري و استاني سالهاي اخير مقام اول تا سوم را کسب کرده ام.

تيام مي گويد در بهمن و اسفند ماه سال گذشته در اردوي انتخابي تيم ملي نفر اول استان شده و قرار بوده براي مرحله بعد به تهران بيايند اما به دليل شيوع کرونا اين مسابقات کنسل شده است. او مي گويد برنامه فعلي او انتخاب شدن در تيم ملي است و در اين چند ماه باقي مانده باز هم تمرينات خود را ادامه مي دهد تا در مسابقاتي که قرار است با تاخير در بهمن و اسفند 99 براي انتخابي تمي ملي برگزار شود ، دوباره حضور پيدام کند.

 

شرح عکس

 

شروع سال تحصيلي

 جديد مدارس

سال تحصيلي 1400-  1399  روز شنبه - 15 شهريور با وجود ادامه شيوع کرونا و با رعايت پروتکل هاي بهداشتي در مدارس نقاط مختلف کشور آغاز شد. 

 

معرفی اپلیکیشن

HoverChat

هوورچت، يک برنامه چت است که امکان چت همزمان با انجام کارهاي ديگر را مي دهد و براي فرستادن پيغام به دوستانتان نيازي نيست که از کاري که در حال انجامش هستيد خارج شويد. شما مي توانيد شفافيت اين برنامه را به دلخواه تغيير دهيد و هنگام تماشاي يک فيلم با دوستان خود چت کنيد.

Google Keep

Google Keep را مي توان يک ابزار قدرتمند براي ثبت هر آنچه در ذهنتان است معرفي کرد. اين برنامه به شما امکان مي دهد هر چيزي را که مي خواهيد با رنگهاي مختلف ثبت کنيد. در ضمن اگر پيغام صوتي را ضبط کنيد، برنامه به طور خودکار آنرا برايتان به متن تبديل مي کند.

Cerberus

Cerberus کاربردهايي بيشتر از پيدا کردن دستگاه گمشده تان دارد. کاربر مي تواند از راه دور اين برنامه را کنترل کرده و دستوراتي مثل قفل شدن، پاک کردن اطلاعات، زنگ زدن، ضبط صدا، ديدن فهرستي از تماسها و حتي پنهان کردن خود برنامه براي دور ماندن از چشم سارق را بدهد.