سرمربی تیم فوتسال ملی حفاری

   برای قهرمانی تلاش می کنیم

سرمربي تيم فوتسال ملي حفاري اهواز با بيان اين که صحبت کردن از قهرماني تيم در ليگ برتر کمي سخت است، مي گويد: حريفان ما امکانات مالي و سخت افزاري خيلي خوبي دارند، در حالي که ما از داشتن چنين مواردي بي بهره هستيم. اما هرگز از تلاش دست بر نمي داريم و براي رفتني بر روي سکو تلاش مي کنيم. با کيانوش علاسوند سرمربي تيم فوتسال ملي حفاري اهواز در خصوص وضعيت تيمش گفتگويي داشتيم که باهم مي خوانيم.

اوضاع تيم چطور است؟ بازيکنان مدنظر شما جذب شدند؟

 تقريبا بازيکنان مدنظر جذب شده اند و منتظر دريافت مجوز براي آغاز تمرينات هستيم. زمان کمي تا شروع ليگ داريم وهمين نيز کار را براي بازيکناني که حدود هفت ماه است، تمرين نداشته اند سخت مي کند. از تمام بازيکناني که امسال با ما هستند، تست آمادگي جسماني و بدني گرفتيم که متاسفانه همگي از شرايط بدني لازم دور هستند و باتوجه به زمان اندک تا شروع ليگ و اين که هنوز مجوز آغاز تمرينات صادر نشده است، کار سخت خواهد بود و ممکن است بازيکنان به خطر بيفتند.

 با توجه به اين شرايط، حضور در ليگ را چطور مي بينيد؟

شروع سختي خواهيم داشت ولي رفته رفته که وارد مسابقات شويم بچه ها آماده تر و بهتر مي شوند و مي توانيم به اهدافمان برسيم.

 اهداف شما و باشگاه در ليگ امسال چيست؟

 هدف و سياستگذاري باشگاه اين است که تا آن جا که مي توان از ظرفيت بومي استفاده کرد. تلاش مي کنيم جايگاه خيلي بهتري نسبت به فصل قبل کسب کنيم و ملي حفاري به جايگاه هميشگي خود برگردد و شخصيت خوب گذشته اش را پيدا کند. هدف اين است که تغيير نسل خوبي داشته باشيم و نسل جديدي را به فوتسال نفت ارائه دهيم.

  با اين اوصاف تا چه اندازه شرايط تيم را براي موفقيت در فصل جديد ليگ برتر فراهم مي دانيد؟

همکاري مديريت باشگاه و شرکت فوق العاده بوده و يکي از سال هايي است که توانسته ايم تيم را به راحتي ببنديم. اگرچه با کاهش 50 درصدي بودجه مواجه بوديم اما همکاري و همراهي مجموعه باشگاه بسيار خوب بوده است. البته چگونگي نتيجه گيري تيم به شرايط ليگ و زمان آغاز آن بستگي دارد. فعلا مثل ساير تيم ها نمي دانيم قرار است ليگ چه زماني شروع شود. اگر ليگ به صورت مجتمع برگزار شود، شرايط و برنامه ريزي خاص خود را دارد و تلاش مان را مي کنيم که در چنين شرايطي بهترين نتيجه را بگيريم.

 فکر مي کنيد جايگاه ملي حفاري  اهواز در پايان فصل کجاي جدول باشد؟ قولي براي قهرماني داده ايد؟

 از الان معلوم نيست و نمي شود هيچ حرفي زد. هم من و هم بازيکنان به دنبال اين هستند بهترين جايگاه را کسب کنند. من هيچ قولي براي قهرماني نداده ام چون هيچ مربي قول قهرماني نمي دهد. براي همين در مورد جايگاه خاصي صحبت نشد اما هدف گذاري ما و باشگاه اين است که شان باشگاه ملي حفاري حفظ شود. تلاش ما اين است که اگر بازي ها به صورت مجتمع بود به دور دوم صعود کنيم و اگر هم گروهي بود که به جايگاه سابق مان برگرديم و حداقل بر روي سکو برويم و جزو 4 تيم نخست باشيم.

 برنامه شما براي پاسخ به انتظارات هواداران ملي حفاري براي کسب عنوان قهرماني چيست؟

من گفتم صحبت کردن از قهرماني کمي سخت است زيرا حريفان ما امکانات مالي و سخت افزاري خيلي خوبي دارند، در حالي که ما از داشتن چنين مواردي بي بهره هستيم. البته نيروي انساني خيلي خوبي داريم ولي امکانات لازم را نداريم و همين کار ما را سخت مي کند. در هر دوره اي که هدايت تيم حفاري را برعهده داشته ام، هميشه تلاش کرده ايم که جزو بهترين ها باشيم. باوجود تمام سختي ها، قول مي دهم که تمام تلاش مان را کنيم تا بهترين نتيجه ممکن را کسب و دل هواداران را شاد کنيم.

 

آمادگی پالایش نفت آبادان برای میزبانی نیم فصل دوم لیگ برتر بسکتبال

  ليگ برتر بسکتبال باشگاهاي ايران در فصل جديد به دليل ويروس کرونا و اينکه بازيکنان و کادر فني تيم ها کمتر در معرض خطر باشند و نيز از سفر هاي پي در پي دوري کنند، قراراست به صورت متمرکز و در دونيم فصل اول و دوم در دو شهر برگزار شود.

 به همين منظور مدير تيم بسکتبال پالايش نفت آبادان با تاييد اين خبر از برگزاري مسابقات نيم فصل اول ليگ برتر کشور به ميزباني تهران خبر داد و گفت: به منظور حفظ سلامت بازيکنان و همچنين رعايت پروتکل هاي بهداشتي مقرر شد ليگ برتر بسکتبال در دو گروه هشت تيمي و به صورت نيمه متمرکز و زوج و فرد برگزار شود.

مرتضي سام بوشهري در پاسخ به اين سوال که برنامه تيم پالايش نفت آبادان براي آغاز فصل جديد ليگ برتر بسکتبال چيست، اظهار کرد: پس از اين که در نشست رئيس فدراسيون و مديران تيم هاي ليگ برتر بسکتبال مقرر شد مسابقات مجدد آغاز شوند، تيم پالايش نفت آبادان نيز مانند ساير تيم ها با جذب بازيکنان مدنظر که با هماهنگي مديريت باشگاه بود، تمرينات خود را آغاز کرد. سام بوشهري همچنين درباره نحوه برگزاري مسابقات با توجه به شيوع ويروس کرونا گفت: با توجه به مشکلات ناشي از ويروس کرونا در کشور و بنا به صحبت رئيس فدراسيون، ستاد ملي مبارزه با کرونا در صورتي مجوز برگزاري مسابقات بسکتبال را صادر مي کند که اين بازي ها به صورت نيمه متمرکز در تهران برگزار شوند. البته با توجه به اين که تهران براي ساير تيم ها دسترسي آسان تري دارد و همچنين داراي تجهيزات و امکانات بيشتر و سالن استاندارد است، اين تصميم گرفته شده است.

مدير تيم بسکتبال پالايش نفت آبادان افزود: در همين راستا 12 شهريورماه نشستي در فدراسيون براي برگزاري مسابقات فصل جديد بسکتبال به رياست رئيس فدراسيون تشکيل و مصوب شد بازي ها به صورت نيمه متمرکز و به ميزباني تهران در دو گروه هشت تيمي برگزار شود. همچنين در اين نشست مقرر شد مسابقات به صورت زوج و فرد و با در نظر گرفتن رتبه فصل گذشته تيم ها باشد.

سام بوشهري با بيان اين که به دنبال چرخش بسکتبال در کشور هستيم، گفت: با توجه به اين که شيوع کرونا ما را در شرايط بحراني قرار داده و مشکلات تحت تاثير اين ويروس بسيار زياد است، بنا بر اذعان همه حاضران در اين نشست نيز به دنبال آن هستيم تا چرخه اين رشته ورزشي را با رعايت پروتکل هاي بهداشتي مجدد به حرکت درآوريم .

سام بوشهري در پاسخ به سوال ديگري مبني بر اين که عدم حضور تماشاگر در سالن برگزاري مسابقات چه تاثيري بر روند بازي ها، تيم و بازيکنان دارد، گفت: ورزش قسمت بسيار بزرگي از جامعه را در بر مي گيرد و چه از لحاظ اقتصادي براي ورزشکاران و چه از بُعد روحي و رواني براي آحاد مردم جامعه مفيد است.  پس از اين همه قرنطينه و ايجاد مشکلات ناشي از ويروس کرونا در کشور به نظر مي رسد ورزش و برگزاري مسابقات مي تواند عامل افزايش روحيه علاقه مندان به رشته هاي مختلف ورزشي شود. لذا به ترتيبي که عنوان شد بايد امسال را بگذرانيم، هر چند متاسفانه شرايط براي تيم هاي پر تماشاگر مانند پالايش نفت آبادان، شهرداري گرگان، پتروشيمي بندر امام خميني (ره)، بندرعباس و حتي کردستاني که امسال وارد اين دوره از رقابت هاي ليگ برتر شده و ساير تيم ها ايده آل نيست.

مدير تيم بسکتبال پالايش نفت آبادان خاطرنشان کرد: همانگونه که همگان مستحضر هستند، بسکتبال يکي از رشته هاي پر مخاطب و پر طرفدار است که عدم وجود تماشاگر در سالن برگزاري مسابقات مي تواند در نحوه پيروزي يک تيم، امتيازآوري و حتي روحيه بازيکنان تاثير بسيار زيادي بگذارد اما در شرايط فعلي چاره اي نداريم و مجبور هستيم بازي ها را به اين شکل برگزار کنيم.

بوشهري همچنين در پاسخ به اين سوال که آيا نحوه برگزاري مسابقات ليگ برتر بسکتبال تا پايان فصل به اين شکل خواهد بود يا خير، گفت: خير، اين مسابقات تا نيم فصل به اين ترتيب برگزار خواهد شد و پس از نيم فصل براي ادامه بازي ها تصميم گيري مي شود. اميدواريم تا نيم فصل نيز بيماري کرونا در کشور ريشه کن و يا واکسن آن تهيه شود تا بتوانيم بازي ها را به صورت رفت و برگشت در شهرها برگزار کنيم. در غير اين صورت نيز مسابقات به شکل قبل برگزار خواهد شد.

مدير تيم بسکتبال پالايش نفت آبادان در پاسخ به اين سوال که آيا آبادان توانايي ميزباني مسابقات را دارد يا خير، گفت: ما از قبل براي ميزباني مسابقات فصل پيش رو اعلام آمادگي کرديم، پس توانايي برگزاري بازي ها در آبادان با توجه به آب و هواي فصل که احتمال ابتلاي بازيکنان به بيماري و آنفلوآنزا در آن کمتر است، وجود دارد. اين مهم نيز ممکن است بنا به تصميم ستاد ملي مبارزه با کرونا در دور برگشت به ميزباني آبادان انجام شود.

 سام بوشهري در پاسخ به سوال ديگر مبني بر اين که باشگاه پالايش نفت چه تدابيري براي بازگشايي اماکن ورزشي تحت امر خود دارد  گفت :  باشگاه براي بازگشايي اماکن ورزشي حداقل براي تمرين تيم هاي قهرماني رايزني ها و مکاتباتي را انجام داد. در اين راستا دستورالعمل ها و پروتکل هايي از سوي فدراسيون بسکتبال به باشگاه ابلاغ شد. همچنين پس از دريافت مجوز از سوي وزارت نفت، اداره ورزش و جوانان و فرمانداري ويژه آبادان، سالن ها را بازگشايي کرده و تمرينات آغاز خواهد شد.

 

مجتبی حسینی سرمربی تیم فوتبال نفت مسجدسلیمان شد

با اعلام باشگاه نفت مسجدسليمان، پس از مذاکرات به عمل آمده بين مجتبي حسيني و اعضاي هيات مديره باشگاه، اين مربي 46 ساله هدايت طلايي پوشان نفت مسجدسليمان را برعهده گرفت. باشگاه نفت مسجدسليمان که بعد از جدايي مهدي تارتار به دنبال يک گزينه مناسب براي نيمکت اين تيم بود با مجتبي حسيني مربي موفق و جوان به توافق رسيد. نفت مسجدسليمان که فصل گذشته در رتبه هشتم جدول به پايان رساند، بعد از چند دور مذاکره در نهايت با سرمربي فصل گذشته مس کرمان قراردادي را به مدت يکسال امضا کرد.

 او در حالي هدايت نفت مسجدسليمان را پذيرفت که باشگاه سپاهان به طور جدي خواهان حضورش روي نيمکت اين تيم بوداما تيم مديريتي و نقل و انتقالاتي نفت مسجد سليمان توانستند اين عمليات مهم و دشوار را با موفقيت انجام داده و با اين مربي جوان قرارداد امضا کنند.

مربي 46 ساله هفته گذشته در جلسه اي با مديران نفت مسجد سليمان براي يک فصل به توافق رسيد. حسيني فصل گذشته هدايت تيم مس کرمان در رقابت هاي ليگ يک را برعهده داشت و تا مرز صعود به ليگ برتر پيش رفت. اين مربي همچنين سابقه مربي گري در تيم ذوب آهن را در کارنامه دارد.

 

قرارداد 7 بازیکن تیم فوتسال حفاری تمدید شد 

تيم فوتسال ملي حفاري اهواز براي حضوري موفق در فصل جديد ليگ برتر فوتسال باشگاه هاي ايران با  2 بازيکن جديد قرارداد بست و قرارداد هفت بازيکن فصل قبل خود را هم تمديد کرد. هومن يعقوبي، سينا ممبيني، محمد ربي هاوي، اميد رستمي و شايان بنادري، پس از مذاکره و توافق با مديرعامل اين باشگاه، قرارداد خود را تا پايان فصل 1400 - 1399 تمديد کردند. همچنين ضياغم که فصل گذشته به عنوان مربي در تيم ملي حفاري مشغول به فعاليت بود، براي فصل جاري ليگ برتر فوتسال به عنوان بازيکن با اين باشگاه قرارداد بست. وحيد کاظمي بازيکن سابق تيم ملي حفاري که به تيم گاز جنوب بصره پيوسته بود، مجددا با حفاري قرارداد همکاري بست. فرشاد کلاهکج بازيکن سابق حفاري نيز که به علت گذراندن دوره خدمت مقدس سربازي راهي مقاومت البرز شده بود، پس از اتمام دوره سربازي اش، براي فصل پيش روي ليگ برتر با باشگاه ملي حفاري به توافق رسيد و قرارداد همکاري منعقد کرد. فريد نمازي کاپيتان باسابقه تيم فوتسال ملي حفاري و احمد ملاعلي از قديمي هاي اين تيم، پس از مذاکره و توافق با مديرعامل اين باشگاه، قرارداد خود را تا پايان فصل 1400 - 1399 تمديد کردند. البته در اين بين ملي حفاري 2 بازيکن جديد هم خريد  حسين فهيمي بازيکن فصل گذشته گيتي پسند که سابقه فعاليت در تيم ملي حفاري را نيز دارد و نيز محمد صفري بازيکن فصل پيش الشرطه عراق با عقد قراردادي به عضويت تيم فوتسال حفاري درآمدند. ملي حفاري اميدوار است در فصل پيش روي ليگ برتر بتواند نتايج ضعيف فصل قبل را جبران کند.