بادمجان شکم پرغذایی معروف و محبوب

  مهسا محمودي

غذاهاي زيادي را مي توان با بادمجان تهيه کرد، غذاهايي که هر کدام طعم دلپذير خود را دارند، اما يکي از غذاهاي معروف و خوشمزه ما ايراني ها بادمجان شکم پر است. البته اين غذا در کشورهاي آسيايي همچون فلسطين و ترکيه هم از محبوبيت زيادي برخوردار است و به روش هاي مختلفي طبخ مي شود. همچنين در برخي از شهرهاي کشورمان از آن به عنوان يک غذاي مجلسي در مهماني ها استفاده مي کنند.

بادمجان شکم پر را بدون گوشت هم مي توان تهيه کرد. براي خوشمزه تر شدن اين غذا مي توان به آن قارچ و پنير پيتزا هم اضافه کرد. حالا اگر شما هم از طرفداران پروپاقرص بادمجان هستيد، دست به کار شويد و اين غذاي لذيذ را بپزيد و در کنار خانواده از خوردن آن لذت ببريد.

 

مواد لازم

بادمجان دلمه اي: 500 گرم

پياز: يک عدد

روغن: به ميزان لازم

گوشت چرخ کرده: 200 گرم

قارچ خرد شده: 100 گرم

سير: 2 حبه

جعفري خرد شده: به ميزان لازم

گوجه گيلاسي و زيتون: 100 گرم

نمک و فلفل: به ميزان لازم

پنير پيتزا: به ميزان لازم

 طرز تهيه

ابتدا بادمجان ها را نصف مي کنيم و به آنها کمي نمک مي زنيم و مي گذاريم تا تلخي شان گرفته شود. سپس درون روغن با حرارت ملايم آنها را سرخ مي کنيم، طوري که حسابي مغز پخت شوند. وقتي از حرارت افتادند، مغز بادمجان ها را خالي کرده و با پياز و کمي روغن سرخ مي کنيم. گوشت چرخ شده را اضافه مي کنيم و نمک و فلفل را مي افزاييم.

قارچ و سير له شده را اضافه مي کنيم و همه مواد را با هم خوب تفت مي دهيم. مغز بادمجان هايي را که درآورده ايم با چنگال له کرده و همراه با جعفري به موادمان اضافه مي کنيم. شكم بادمجان ها را با اين مواد پر کرده و روي هر کدام از آنها پنير پيتزا، گوجه گيلاسي و زيتون مي گذاريم. بادمجان هاي آماده را روي سيني فر مي چينيم و داخل فر با دماي 180 درجه سانتيگراد به مدت 15 دقيقه قرار مي دهيم.

تبدیل کیک خانگی به رولت

  آتينا عالي

مواد لازم

آرد: يک پنجم ليوان 

تخم مرغ: 2 عدد

پودر کاکائو تيره و مرغوب: 4 قاشق غذاخوري سرپر

شکر: يک پنجم ليوان

شير: يک ليوان

وانيل: نوک قاشق چايخوري

بيکينگ پودر: 2 قاشق مرباخوري

 

طرز تهيه

ابتدا با مواد بالا يک کيک شکلاتي ساده درست مي کنيم. اجازه مي دهيم کيک خنک شود. سپس آن را کاملا پودر کرده و به کيک گاناش(انواع کرم هاي شکلاتي که از ترکيب خامه و شکلات درست مي شود) اضافه مي کنيم.

براي درست کردن گاناش 100 گرم خامه را روي حرارت مي گذاريم. همين که از اطراف شروع به حباب زدن کرد، خاموش مي کنيم و 100 گرم شکلات تخته اي داخل خامه مي ريزيم تا با گرماي آن آب شود. خوب هم مي زنيم تا کاملا مخلوط و يکدست شود. در اين مرحله کرم شکلاتي آماده شده را به کيک اضافه کرده و چند قاشق شير نيز داخل آن مي ريزيم و کيک را خوب ورز مي دهيم به اندازه اي که چسبندگي پيدا کند. سپس مخلوط کيک و گاناش را روي کيسه فريزر مي ريزيم و کيسه را رول مي کنيم. سه ساعت در يخچال قرار مي دهيم تا رولت خانگي مان آماده شود. با اضافه گاناش هم مي توانيم رولتمان را تزيين کنيم.

نکته

* مقدار شير خيلي زياد نباشد تا کيک چسبندگي داشته باشد. مي توان به جاي شير از کرم شکلاتي که درست کرده ايم، استفاده کنيم.

* اگر گردوي نگيني شده هم داخل مواد رولتمان خوشمزه تر مي شود.

 

 

حلوا شکلاتی

مواد لازم

آرد: 250گرم

آرد نخودچي: 135گرم

شکلات تخته اي: 180گرم

کره: 70گرم

روغن جامد: 75گرم

پودر قند: 150گرم

دارچين: يک دوم قاشق چايخوري

پودر هل: يک دوم قاشق چايخوري

خلال بادام خرد شده: يک پيمانه

خلال پسته: براي تزيين

طرز تهيه

مخلوط آرد و آرد نخودچي را داخل ظرفي مناسب مي ريزيم و روي حرارت قرار داده و مقداري تفت مي دهيم تا بوي خامي آرد گرفته شود. سپس در صورت نياز آرد را الک کرده و مجددا به همراه کره و روغن جامد روي شعله تفت مي دهيم به اندازه اي که بوي آرد دربيايد و رنگش کمي طلايي شود. از روي حرارت برمي داريم و صبر مي کنيم تا از حرارت بيفتد، سپس پودرشکر، دارچين و پودر هل را اضافه کرده و مخلوط مي کنيم. حالا شکلات تخته اي بن ماري شده را به آرامي اضافه مي کنيم(بهتر است شکلات کم کم اضافه شود تا حلوا شل نشود). بادام خرد شده را هم مي افزاييم و مواد را کاملا با هم مخلوط مي کنيم تا يکدست شود. حلوا را داخل ظرف چهارگوش مي ريزيم و به مدت دو تا سه ساعت داخل يخچال قرار مي دهيم تا آماده برش زدن شود. حلوا را به شکل دلخواه برش مي زنيم و داخل ظرف مورد نظر مي چينيم و با خلال بادام يا پسته تزيين مي کنيم.