هفته پرکار تيم بسکتبال پالايش نفت آبادان در نقل و انتقالات

کاپیتان تمدید کرد،5 بازیکن جدید هم به تیم اضافه شدند

کاپيتان تيم ليگ برتري بسکتبال پالايش نفت آبادان قرارداد خود را با اين باشگاه تمديد کرد.

سعيد داورپناه که در فصل گذشته ليگ برتر بسکتبال کشور، تيم پالايش نفت آبادان را همراهي کرد، براي فصل جديد اين رقابت ها نيز با نفتي ها تمديد کرد. داورپناه سابقه بازي در تيم ملي و تيم هايي از جمله پتروشيمي بندرامام و مهرام را در کارنامه دارد. همچنين آرن داوودي، رسول مظفري و محمد حسن زاده که از بازيکنان سابق پالايش نفت آبادان هستند، با عقد قرارداد به عضويت اين تيم درآمدند و در فصل جديد ليگ برتر بسکتبال براي پالايش نفت آبادان بازي خواهند کرد.

مدير امور ورزش شرکت پالايش نفت آبادان با تاييد اين خبر گفت : هم کاپيتان تيم تمديد کرد و هم اينکه چند بازيکن جديد مورد نظر کادر فني تيم بسکتبال پالايش نفت آبادان جذب شدند.

احمد پارو افزود: کادر فني تيم بسکتبال پالايش نفت آبادان با حضور پرقدرت در ليگ برتر ليستي از بازيکنان مورد نظر خود را به باشگاه داد و باشگاه نيز در اين راستا اقدامات جذب بازيکنان را آغاز کرد.

به گفته وي، در همين راستا هفته گذشته موفق به جذب امير صديقي بازيکن فصل قبل شهرداري گرگان و عدنان دورقي بازيکن نوقارخان تبريز شديم تا نسبت به ديگر تيم ها شرايط بهتري داشته باشيم.

مدير امور ورزش شرکت پالايش نفت آبادان در ادامه گفت : پيش از اين نيز رسول مظفري، سالار منجي، محمد حسن زاده و اشکان خليل نژاد بازيکنان فصل گذشته تيم پتروشيمي بندر امام و آرن داودي از شيميدر قم به عضويت تيم بسکتبال پالايش نفت آبادان درآمده بودند.

«پارو» در مورد اينکه زودتر از ساير تيم ها در نقل و انتقالات شروع به کار کردند، گفت: تيم بسکتبال پالايش نفت آبادان زودتر از ديگر تيم ها نقل وانتقالات خود را آغاز کرد تا بازيکنان مورد نظر را از دست ندهيم.

فدراسيون بسکتبال تاريخ برگزاري ليگ برتر را 24 مهر اعلام کرده است و بايد ديد باتوجه به شرايط فعلي اين مسابقات در همين تاريخ برگزار خواهد شد يا خير. در حال حاضر باشگاه ها از برگزاري ليگ در تاريخ اعلام شده، مطمئن نيستند.

 

خداحافظي مديرعامل نفت مسجد سليمان

روزهاي خوب فوتبال نفت مي تواند ادامه دار باشد

 مديرعامل باشگاه نفت مسجدسليمان بعد از پايان فصل فوتبالي (98-99) در راستاي احترام به قانون و تبعيت از بخشنامه ابلاغي وزارت نفت که به عنوان مالک و سهامدار موسسه است، از سمت خود کناره گيري کرد.مهران نصيريان دوست پس از کناره گيري از مديرعاملي باشگاه نفت مسجدسليمان درباره جدايي خود و وضعيت تيم فوتبال نفت گفت: از تمام بازيکنان و اعضاي کادرفني تيم که با تمام وجود با حريفان به رقابت پرداختند تا روزهاي خوبي را براي هواداران رقم بزنند، تشکر مي کنم. همچنين از هواداران فهيم نفت مسجدسليمان که در تمام لحظات کنار تيم بودند و با حمايت هايشان انگيزه تيم را دو چندان مي کردند، قدرداني مي کنم. با همدلي و اتحادي که در تيم بود براي اولين بار موفق شديم، نتايج و جايگاهي در شان مردم مسجدسليمان و خوزستان کسب کنيم که جا دارد از مهدي تارتار که در روند موفق تيم تاثير بسزايي داشت، تشکر ويژه اي داشته باشم و بي شک مردم مسجدسليمان نيز تلاش هاي او و همکارانش را فراموش نخواهند کرد.مديرعامل باشگاه نفت مسجدسليمان با توضيح بيشتر در خصوص کناره گيري خود گفت: فصل نوزدهم فوتبال نيز به پايان رسيد و من هم که بر اساس بخشنامه وزارت نفت، مسئوليتم تا پايان ليگ برتر بود. مستند به بخشنامه وزارت نفت که مالکيت و مديريت اين موسسه را عهده دار است و کارکنان صنعت نفت در فصل آتي (1400-1399) فاقد مجوز و مشمول ممنوعيت در کليه ارکان اين موسسه، مديرعامل، هيات مديره و ساير مسئوليت ها هستند، در راستاي احترام به قانون و تبعيت از بخشنامه ابلاغي وزارت نفت که به عنوان مالک و سهامدار موسسه است، از سمت خود کناره گيري کردم و براي نفت در ادامه مسير آرزوي موفقيت دارم. اميدوارم روزهاي خوب تيم نفت که تنها دل خوشي مردم مسجدسليمان است، در فصل آينده نيز تداوم داشته باشد.نصيريان دوست با ابراز اميدواري براي مديرعامل جديد و اعضاي هيات مديره که توسط وزارت نفت منصوب خواهند شد، گفت: از مديرعامل شرکت مناطق نفت خيز جنوب و اعضاي هيات مديره شرکت و آقاي ناصري مديرعامل شرکت بهره برداري نفت و گاز مسجدسليمان و تمام همکارانم که پا به پاي تيم زحمات زيادي براي موفقيت آن داشتند، تشکر مي کنم. تمام تلاش ما اين بود که تيم با حداقل دغدغه ها پا به هر مسابقه بگذارد و روزهاي خوبي را براي هواداران رقم بزنيم. اگر چه کمبودهايي وجود داشت ولي در حد توان مان گام هايي براي موفقيت تيم برداشتيم. ضمن اين که شرکت ملي نفت نيز که متولي و مالک اين موسسه است با پشتيباني هاي خود از تيم در فصل نوزدهم، کمک هاي خوبي به اين تيم مردمي داشت. مديرعامل باشگاه نفت مسجدسليمان درپايان گفت: من تمام تلاشم را کردم و انتظار مي رود در ادامه از اين تيم مردمي حمايت بيشتري صورت بگيرد. اين تيم واقعا در بين جوانان و مردم مسجدسليمان نشاط و اميد را ايجاد کرد و ما نيز تمام تلاش مان را در اين زمينه انجام داديم.

 

 

سرمربي ملي حفاري در گفت وگو با مشعل:

فوتبال ملی حفاری می تواند در سطح اول فوتبال ایران بدرخشد

مسابقات ليگ دسته دوم فوتبال باشگاههاي کشور که با حضور 28 تيم در 2 گروه 14 تيمي آغاز شده بود در نهايت با صعود مستقيم تيم هاي استقلال ملاثاني و چوکا تالش به عنوان تيم هاي برتر گروه اول و دوم به مسابقات فصل آينده ليگ دسته اول باشگاه هاي ايران به پايان رسيد و در مرحله پلي آف از بين تيم هاي پاس همدان و شهرداري آستارا نيز يک تيم به عنوان سومين تيم به ليگ يک صعودمي کند.تيم فوتبال بزرگسالان ملي حفاري اهواز به عنوان يکي از نمايندگان وزارت نفت در گروه دوم اين رقابت ها حضور داشت که در نهايت از 26 بازي خود 8 برد، 7 مساوي،11 باخت کسب کرد و با 23 گل زده، 28 گل خورده ، تفاضل گل 5- و باکسب 31 امتياز در مکان دهم جدول رده بندي قرار گرفت. به اين ترتيب ملي حفاري که وضعيت خوبي نداشت، موفق شد در روزهاي پاياني ليگ حکم بقاي خود را امضا کند تا يک فصل ديگر در ليگ دسته دوم باقي بماند. تيم فوتبال ملي حفاري در اين فصل فراز و نشيب هاي زيادي داشت در همين ارتباط و نيز در خصوص مسابقات اين تيم در فصل جاري ليگ دسته دوم فوتبال باشگاههاي ايران با امين جعفري پور، سرمربي جوان اين تيم که در هفته پاياني سکان هدايت اين تيم را عهده دار شد، گفت وگويي داشتيم که با هم مي خوانيم.

    با يک بيوگرافي از خودتان شروع کنيد؟

 امين جعفري پور، متولد چهارم بهمن 1363و اهل خوزستان هستم. تحصيلاتم را تا مقطع کارشناس ارشد تربيت بدني و علوم ورزشي ادامه دادم. در تيم هاي مختلف فوتبال از جمله استقلال اهواز، شاهين اهواز، ملي حفاري و ... بازي کردم که متاسفانه پس از يک مصدوميت شديد و آزاردهنده از ناحيه زانو مجبور شدم فوتبال را کنار بگذارم و متعاقبا از سال 88 وارد عرصه مربيگري شدم.

    از زمان مربيگري بگوييد و اينکه چه شد به اينجا رسيديد؟

من مربيگري را در کنار استاد رباطيان در تيم استقلال اهواز آغاز و طي سه سال متوالي، دوبار قهرماني ليگ برتر جوانان و يکبار قهرماني ليگ دسته دوم را با ايشان تجربه کردم.

     چه شد به حفاري آمديد؟

 در سال 95 شهرام غلامي که از مربيان کاربلد استان است، از من دعوت کرد که در تيم اميد ملي حفاري با ايشان کار کنم که در آن سال هم به مقام قهرماني ليگ دسته اول اميد کشور رسيديم. بعد از آن بايد بگويم چند سالي هست که در مجموعه حفاري مشغول به کار هستم که حاصل اين همکاري، قهرماني در ليگ سه و صعود به ليگ دسته دوم بود و امسال هم خوشبختانه در يک شرايط بسيار سخت و پيچيده به کمک بازيکنان و همکاران عزيزم و همين طور مديريت شرکت و باشگاه توانستيم اين تيم را در ليگ دو حفظ کنيم.

    ملي حفاري امسال بسيار پر فراز و نشيب بود. درخصوص حضور اين تيم در مسابقات فصل99-98 بگوييد؟

متاسفانه همينطور است. فصل پر فراز و نشيبي را گذرانديم. از نظر من، هنگامي که يک باشگاه به ليگ هاي دسته بالاتر صعود مي کند، در سال اول مهمترين هدف مجموعه بايد حفظ تيم در اين جايگاه باشد، چرا که براي هماهنگ شدن با سطح رقابت ها و نيز آگاهي از شرايط مسابقات، باشگاه تازه وارد نياز به اندکي زمان دارد، با اين تفسير باشگاه ملي حفاري در اين فصل عملکرد قابل قبولي ارائه داد.

     مهمترين هدفي که براي مسابقات فصل جاري ليگ دسته دوم فوتبال کشور ترسيم کرده بوديد، چه بود و آيا در رسيدن به اين هدف موفق بوديد؟

 وقتي که من پيش از هفت مسابقه پاياني به عنوان سرمربي باشگاه معرفي شدم، تيم در جايگاه سقوط قرار داشت، با تلاش همه جانبه بازيکنان و مجموعه کادر فني و تيم پشتيباني بر همه مشکلاتي که بيماري کرونا براي برگزاري مسابقات ايجاد کرده بود و منجر به تعطيلي پنج ماهه مسابقات و تمرينات تيم شده بود، غلبه کرديم و توانستيم در بازي هاي پاياني نتايج لازم را کسب کنيم.

     سطح مسابقات را چطور ارزيابي مي کنيد؟

سطح مسابقات ليگ دسته دوم را در فصلي که سپري شد، مي توان بسيار خوب توصيف کرد، چرا که رقابت شديدي بين تيم هاي حاضر در اين ليگ وجود داشت و تا روز آخر جدال بر سر صعود و سقوط تيم ها ادامه داشت.

    چند در صد از بازيکنان تيم ملي حفاري را نفرات بومي تشکيل مي دادند؟ به عملکرد بازيکنانتان در اين فصل چه نمره اي مي دهيد؟

بيش از 90 درصد بازيکنان تيم ما بومي و از فوتباليست هاي خوزستاني بودند، بازيکناني که پتانسيل بسيار بالايي دارند و اگر مشکلات متعددي که در طي فصل سد راه ما شد وجود نداشت، اين نفرات حتي مي توانستند کانديد صعود به ليگ دسته اول باشند. به هر حال در يک بازبيني کلي من به بازيکنانم نمره 18 از 20 مي دهم و از همه رضايت کامل دارم. من عقيده دارم با يک برنامه ريزي صحيح و حمايت کامل، با طي کردن تمام مراحل حتي در سطح اول فوتبال ايران هم حاضر شده و بدرخشيم.

    در اين فصل با مشکلات زيادي مواجه شديد؛ به گونه اي که تيم در هفته هاي پاياني در آستانه سقوط قرار گرفت در اين خصوص بيشتر صحبت کنيد.

 مهمترين مشکلي که در دوره کاري من در تيم ملي حفاري رخ داده، عدم صدور اجازه برگزاري تمرينات تيم پس از شيوع بيماري کرونا بود. متاسفانه در حالي که همه تيم هاي ليگ دو مشغول آماده سازي و برنامه ريزي جهت شرکت در مسابقات بودند. حق شروع تمرينات بواسطه بخشنامه صادره از جانب وزارت نفت از تيم ما سلب شد و دو بازي ابتدايي مان را که بسيار مهم و حياتي بودند و از امتياز ميزباني بهره مند بوديم را از دست داديم. اين ماجرا تا يک قدمي سقوط ما را پيش برد، اما خوشبختانه با تمرينات مناسب و تلاش بي وقفه بازيکنان و همچنين حمايت هاي مديريت توانستيم کار بزرگي را رقم بزنيم و از سقوط تيم در هفته هاي پاياني جلوگيري کنيم.

    براي فصل آينده مسئولين باشگاه ملي حفاري با شما مذاکره کرده اند؟

متاسفانه هنوز برنامه باشگاه براي فصل آينده روشن نيست و مذاکره اي با من صورت نگرفته است. در صورتي که براي حضور پرقدرت در مسابقات بايد از همين امروز براي جذب نفرات و تمرينات آماده سازي برنامه ريزي هاي لازم انجام شود.

 

    در پايان اگر صحبتي داريد، بفرماييد؟

در پايان به عنوان عضوي از جامعه ورزش استان خوزستان، اهميت و نقش باشگاه هاي ورزشي زيرمجموعه وزارت نفت در استان خوزستان را يادآور مي شوم. از مسئولين تقاضا داريم که به اين مهم توجه ويژه داشته باشند که اين باشگاه ها در سلامت جسم و روان جوانان استان خوزستان نقشي بسيار کليدي دارند و مردم خوزستان چشم به حضور وزارت نفت و تيم هاي محبوب خود در زمينه هاي مختلف ورزشي و فرهنگي دارند، اميدواريم که با تامين بودجه مناسب و حمايت هاي مسئولين امر، اين شاهرگ حياتي ورزش کشور و استان خوزستان همچنان پايدار بماند.

 

بازگشت دوباره هدایت یزدی به مسجد سلیمان

دوره فعاليت اعضاي هيئت مديره و مديرعامل باشگاه نفت مسجدسليمان به پايان رسيد و بايد منتظر تعيين تکليف از سوي وزارت نفت باشند.

با انجام آخرين بازي تيم فوتبال نفت مسجدسليمان در جام حذفي، قراردادهاي اعضاي هيئت مديره و مديرعامل اين باشگاه نيز به پايان رسيد و آن ها بايد منتظر تعيين تکليف باشند.

با توجه به اينکه اعضاي هيئت مديره و مديرعامل باشگاه نفت مسجدسليمان کارمند وزارت نفت محسوب مي شوند، اين وزارتخانه براي ادامه يا قطع همکاري با آن ها تصميم گيري خواهد کرد.

باشگاه نفت مسجدسليمان همانند باشگاه صنعت نفت آبادان تابع قوانين و بخشنامه هاي وزارت نفت بوده و اعضاي هيئت مديره و مديرعامل اين دو باشگاه ليگ برتري در ابتداي مسابقات هرسال براي مدت يک سال منصوب مي شوند و با خاتمه ليگ قراردادهايشان نيز به پايان مي رسد.

درهمين راستا پس از خاتمه دوره فعاليت هيئت مديره و مديرعامل باشگاه نفت مسجدسليمان، هدايت يزدي، رئيس سابق امور ورزش و تربيت بدني شرکت ملي مناطق نفتخيزجنوب و مديرعامل سابق اين باشگاه به عنوان سرپرست مديرعاملي منصوب شده است تا امور مربوط به حوزه مديريت اين باشگاه را انجام دهد.